NOVI MINISTAR FINANSIJA?

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
Lazar Krstić sa Jejla prvi čovek finansija Srbije?
255x160_42983-yale-university-logo.jpg

Vrh države pregovara sa Lazarom Krstićem (29) o imenovanju za novog ministra finansija, otkrivaju brojni srpski mediji. Krstić je rodom Nišlija, diplomac Jejla, zaposlen u konsultantskoj kući „Mekinzi“ i živi u Njujorku.
Na Jejlu je bio jedan od osnivača Društva evropskih studenata, a primljen je i u bratstvo „Delta Kapa Epsilon“, čiji su članovi bili i američki predsednici - sin i otac Džordž Buš. Osim njih, tu su se školovali i Džerald Ford i Bil Klinton.

http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/lazar-krstic-sa-jejla-prvi-covek-finansija-srbije/

Dakle podvukao sam...
Ko razume shvatice.
 
Jok uzecemo geacine za beogradskog i segamege.
Ko je priznat strucnjak od ovih sa beogradskog univerziteta? Koga su zvali iluminati,templari,rotsildi i sl da se uclani kod njih u elitno drustvo? Niko, jer ne vrede pisljiva boba.
Jejl,Hardvard i sl su fakulteti sa bogatase i bogati se drze jedni uz druge,svi koji su to zavrsili vedre i oblace svetom,a majmuni sa BU su obican **** jer je to fakultet za sirotinju.
Znas kad ce neko sa BU da postane direktor neke multinacionalne korporacije? O svetom nikad,dok kad zavrsis Jejl,Kembridz,Oksvord zagarantovano je da niko tamo nije prepisivao jer je drugacija kultura i mentalitet,svi ce da te ocinkare jer im predstavljas konkurenciju za poslove gde se uzimaju milioni dolara. Nije to srpska boranija i jajare.
Podrska Vucicu,sto vise masona i ljudi sa velikim uticajem i sa sto vise mocnih poznanika. Kakve jajare i anonimusi.
 
Na Jejlu je bio jedan od osnivača Društva evropskih studenata, a primljen je i u bratstvo „Delta Kapa Epsilon“, čiji su članovi bili i američki predsednici - sin i otac Džordž Buš.

- - - - - - - - - -

Lazar je i ranije govorio da bi se rado vratio u Srbiju, čak i za mnogo manju platu nego što je ima u Americi. Govorio je da bi pre u Srbiji radio za 6.000 evra nego u Americi za 60.000. Nije bežao ni od pomena javnog angažmana.

U intervjuu našem novinaru 2006. godine, dok je još studirao, mladi Nišlija rekao je:

- Ljudi u Srbiji na nas studente u inostranstvu gledaju kao na ljude koji ne žele nikada da se vrate kući. Zameraju nam što nas je država besplatno obrazovala u Srbiji, a mi „otišli u strane zemlje i ne želimo da se vratimo“. To nije tačno, barem za većinu ljudi koje ja znam u SAD. Većina diplomaca želi da se vrati u Srbiju, ali ovde uopšte nema sredstava, ne samo finansijskih, nego i tehničkih da se ovde neko od njih bavi ozbiljnom naukom. Dakle, problem je u tome što mi nemamo gde da se vratimo, jer nemamo gde da radimo. Čim nam Srbija stvori te uslove, evo nas kod vas...

- Promene kod nas, i kod pojedinca i u društvu, treba da idu odozdo. Suština je da verujemo da se mora raditi da bi se stvorile promene. Da svako misli šta može da uradi na ispravan način. Verujem da je to moguće, mada mnogi moji prijatelji, čak i roditelji, misle da sam malo blesav. Za to je potrebna prava revolucija, jer 5. oktobar je bio zezanje samo zato jer nam se ništa nije dogodilo od promena u glavama.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...zar-Krstic-moguci-prvi-covek-finansija-Srbije
 
Da, da! Tako je i Djindjic dovukao od negde onog Djelica sve nas ubedjujuci u sposobnost tetkinog mezimca. rezultate znamo i sto je najgore sve vise ih osecamo!

Da se razumemo, ovaj mali ima tek 29 godina, prave godine za sticanje iskustvoa na pokusnim kunicima!

Nemam ja nista protiv nasih u belom svetu. Vecina njih su prave patriote, vece nego mi ovde! Problem je sto oni ne poznaju nasu situaciju i sto ovde sva znanja ovog sveta padaju u vodu, kada su u pitanju finansije i ekonomija!

A o podmetanju noge, zavlacenju i niskim udarcima od strane njihovih buducih saradnika i da ne govorimo.
 
Tako je,najbolje je da dovedemo nazad Dinkica,on covek odlicno poznaje nasu privredu i finansije jer ih je i on saranio.
On savrseno razume nasu zemlju i govna u kojima plivamo,ako ne njega,onda bi bilo najbolje da dovedemo nekog slicnom njemu,nekog ko bi voleo da krade i ko ima bogato iskustvo u radu u javnim preduzecima gde je krao od Tita pa do danas. Sa takvim ljudima cemo da se usrecimo u picku lepu materinu.
U ovoj drzavi treba da se uvede red,a ne da se pravi neki nakaradni sistem ili d se odrzava ova anarhija.
 
Jok uzecemo geacine za beogradskog i segamege.
Ko je priznat strucnjak od ovih sa beogradskog univerziteta? Koga su zvali iluminati,templari,rotsildi i sl da se uclani kod njih u elitno drustvo? Niko, jer ne vrede pisljiva boba.
Jejl,Hardvard i sl su fakulteti sa bogatase i bogati se drze jedni uz druge,svi koji su to zavrsili vedre i oblace svetom,a majmuni sa BU su obican **** jer je to fakultet za sirotinju.
Znas kad ce neko sa BU da postane direktor neke multinacionalne korporacije? O svetom nikad,dok kad zavrsis Jejl,Kembridz,Oksvord zagarantovano je da niko tamo nije prepisivao jer je drugacija kultura i mentalitet,svi ce da te ocinkare jer im predstavljas konkurenciju za poslove gde se uzimaju milioni dolara. Nije to srpska boranija i jajare.
Podrska Vucicu,sto vise masona i ljudi sa velikim uticajem i sa sto vise mocnih poznanika. Kakve jajare i anonimusi.

Ко ти дрма кавез ?
 
Brine me sto je Vucicev svetnik za privredu i te pregovore Sinisa Mali. Ko ne zna taj mali a i mladi Mali je bio visoko pozicioniran u DS. Cak smo jedno vreme radili zajedno u Soko Starku,gde su ga ubacili sa onom ministarkom saobracaja ,zaboravio sam ima. Uglavnom pazarila neki namestaj od milion necega za JAT.E oni su tu bili ,sta su radili pitaj boga,secam se da je cesto dolazio Aleksandar Vlahovic. A firmu je vodio u ime Droge Kolinske Slobodan Vucicevic ,Grand kafa. Bojim se da ce a tom pricom o super biznisu totalno da slude Vucica koji je vec poceo da gresi. Bez veze mu je ova rekonstrukcija,stopirao je zemlju vec drugi mesec.
 
Lazar Krstić sa Jejla prvi čovek finansija Srbije?
Pogledajte prilog 299168
Vrh države pregovara sa Lazarom Krstićem (29) o imenovanju za novog ministra finansija, otkrivaju brojni srpski mediji. Krstić je rodom Nišlija, diplomac Jejla, zaposlen u konsultantskoj kući „Mekinzi“ i živi u Njujorku.
Na Jejlu je bio jedan od osnivača Društva evropskih studenata, a primljen je i u bratstvo „Delta Kapa Epsilon“, čiji su članovi bili i američki predsednici - sin i otac Džordž Buš. Osim njih, tu su se školovali i Džerald Ford i Bil Klinton.

http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/lazar-krstic-sa-jejla-prvi-covek-finansija-srbije/

Dakle podvukao sam...
Ko razume shvatice.

Ако је из истог братства са ментално заосталим Бушовима црно нам се пише.
 
Pa 'ebo te, ovi retardirani koštuničini talibani ne bi ni Nikolu Teslu prepoznali...
I njaga bi zvali izdajnikom, prevarantom i najverovatnje bi ga bacili sa stepenica, kad bi kročio na tle Srbije...

:fdlan:

BEOGRAD - Naše gore list.
Ministarstvo finansija biće ponuđeno dvadesetdevetogodišnjem diplomcu američkog univerziteta Jejl, Nišliji Lazaru Krstiću, saznaje Kurir.

Želi da se vrati

Krstić, koji trenutno radi u konsultantskoj firmi „Makinsi“, diplomirao je na matematici, etici, ekonomiji i politici kao jedan od najboljih studenata, koji je među 5.000 kolega proglašen najperspektivnijim. Član Mense, Lazar je dobitnik četiri najznačajnije nagrade iz oblasti matematike i političke ekonomije Jejla, čiju diplomu ima pet predsednika SAD, prethodnika Baraka Obame, kao mnogi senatori i većina vodećih ličnosti bezbednosnih struktura te zemlje.

- Nisam hteo da se otuđim od svojih, od Niša i Srbije, ali nisam ni želeo da propustim šansu za kvalitetno obrazovanje... Politika je u SAD ekskluzivitet. Za mene nije jer me inače interesuje Evropa, naše mesto u EU, budućnost EU i budućnost Srbije... Promene kod nas, i kod pojedinca, i u društvu, treba da idu odozdo.

Suština je da verujemo da mora da se radi da bi se stvari promenile. Da svako misli šta može da uradi na ispravan način. Verujem da je to moguće - govorio je Krstić i objašnjavao da većina naših diplomaca želi da se vrati u Srbiju:

- Ali ovde uopšte nema sredstva, ne samo finansijskih već i tehničkih da se neko od njih bavi ozbiljnom naukom. Dakle, problem je što mi nemamo gde da se vratimo jer nemamo gde da radimo. Čim nam Srbija stvori te uslove, evo nas kod vas...
Izgleda da su sad uslovi stvoreni.

Nije zaboravio Niš

Budući ministar bivši je učenik niške Gimnazije „Bora Stanković“. Njegovog razrednog starešinu Vatroslavku Radovanović vest da je Krstiću ponuđena ministarska fotelja nimalo nije iznenadila.

- Oduvek sam znala da će Lazar daleko doterati. Kad sam čula da mu se nudi ministarsko mesto, uopšte se nisam iznenadila jer on to zaslužuje. Bio je vukovac, sjajan matematičar, stalno je nagrađivan, znala sam da je pred njim sjajna karijera. Međutim, iako je veoma predan učenju, nikad nije zanemarivao društveni život. Pre mesec dana je bio u Nišu, slavili smo desetogodišnjicu mature, a pre povratka u Ameriku otišao je na more sa svojim drugovima - kaže za Kurir bivša razredna srpskog genijalca.

Komentar Lazarevih roditelja na ovu vest nismo uspeli da dobijemo jer su na odmoru u inostranstvu, što nam je potvrdio njihov kum Branislav Nedan.
- Lazarevi roditelji su na odmoru u Francuskoj. Sigurno je da će ih ova vest obradovati kao što je i sve nas. Ja sam od Lazara tako nešto i očekivao. Doduše, mislio sam da će to biti kad bude malo stariji, međutim, kod njega je sve to išlo nekako ubrzano - rekao je Nedan.

Brzo primećen u školi

Krstić je prvi put u Americi boravio 2001. godine kao učesnik „Srbija jut lideršip programa“, koji je sponzorisala američka vlada. Upisao se na Jejl u septembru 2003. godine kao jedan od hiljadu studenata.

Tokom prve dve godine školovanja Lazar je osvojio četiri nagrade Departmana za matematiku, a univerzitet ga je nagradio putovanjima u Mađarsku i Nemačku, gde se bavio ekonomskim naukama i učio nemački jezik pored engleskog i francuskog, koje je već govorio.

lazar-krstic-1376168913-350901.jpg
 

Back
Top