Čudan paradajz iz Maxija

mario80

Legenda
Poruka
59.648
Molim da mi neko objasni ako ima agronoma koja je ovo sorta, razlog ovakvog oblika. Od podataka znam jedino da je domaći proizvod kako je pisalo na ceni sa maxi pijace.
Hvala unapred.

vzg3d0.jpg
 
Takav je paradajiz iz svakog marketa. Odberu ih zelene i stave u hladnjacu i takav paradajiz niti je zreo,niti ima ikakvog ukusa,samo da ga bacis u djubre.
Kad nekad kupim dobar apradajiz ja se iznenadim,ne mogu da verujem da mi nisu podvalili neki zelen.
 
Ništa čudno, kupio si "plastični" paradajz.
Ja ga obožavam ali bar 4-5 godina nisam jeo onaj pravi domaći sa punim ukusom i mirisom.
Nedavno sam našao objašnjenje - nema više domaćeg paradajza jer i ovaj što se gaji u Srbije je iz semena nekog od industrijskih EU vrsta:

POSLOVICA "Spolja gladac, a unutra jadac" najbolje opisuje kvalitet paradajza koji poslednjih godina možemo kupiti na pijacama. Sočni i slatki plodovi ovog povrća postoje još samo u sećanju potrošača. Proizvodi koji svojim izgledom mame iz gajbica, kada se preseku otkrivaju belu unutrašnjost i duboko korenje, pa se nekad i više od pola ploda mora baciti. Posebna priča su bljutav ukus i vodenost, što baca sumnju na postupak gajenja - upotrebu presticida i ostalih hemikalija.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:445305-Paradajz-sa-ukusom-hemije
 
Bio je dobar tekst, mislim u Politici pre neki dan... a ticao se semena koje se koristi za voce i povrce. Koristi se seme koje daje velike prinose - slika kao fotosop, ali bez kvaliteta. Mi nabavljamo isti takav paradajz na pijaci...
 
ovo deluje kao paradajz u zelenom paradajzu..
"yo dawg we know u like eatin' tomatos so we put a tomato into green tomato so u can eat tomato while u eat tomato..."
ja sam na zelenjaku u bgd-u...blizu pijace...nasao sam tezgu gde lik prodaje paradajz sa ukusom - paradajza :)
 
To je paradaiz iz staklenika koji je rastao prebrzo i bez sunca na vještačkoj svjetlosti-sijalice..
Vodenast i bez ukusa a izvana odličan.
Paradaiz ima ukus samo ako je sazrijevao na suncu. I takav ima malo ružniju koru ali je super.
Sve ostalo je bljutavo i bez ukusa.
 
Ma dobro, danas sam sa drugarom na kafi razbistrio koren - deblji je tj jači kako bi mogao mašinski da se bere. To me ne brine nego ova njegova unutrašnjost, ako malo bolje pogledate kao paradajz u paradajzu? Kao da je tumor narastao u sredini i potisnuo semenke i tečni deo?
Voleo bih kada bi neki agronom prokomentarisao ovu fotografiju. Spolja čak paradajz ima tragove kvarenja sa gornje strane oko peteljke što me je povuklo da ga kupim kad u sredini bljaaak
Da dodam, paradajz je ogroman, cca 10-12 cm u prečniku.
GMO Alien :lol:
 

Back
Top