svadja

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
trenutno posmatram iz daleka jednu prichu, poznati su mi uchesnici te priche nesto oko 20 godina. dakle 20 godina ja pratim tu dramu i konachno sam bojkotirala odlazak na takozvani odmor jer se pochnem tresti chim pomislim da moram da idem tamo gde je sigurno da tje iz chista mira da dodje do svadja a razlog je da dvoje starih osoba neuvazhava svoju djecu kao odrasla samostalna bica.

sad ja sam se izvukla jer sam u neka doba shvatila da mogu jedino da poludim i da me prime u neku bolnicu sa dijagnozom slom zhivaca i da se pozdravim sa zivotom.

kazu da je korisna ako se povuche neka pouka iz te svadje ali ako se nishta iz toga nepovuche i stalno dolazi do svadja, sta onda?
recimo posvadja se sin sa ocem na mrtvo slovo, nema sta otac sinu neizgovori a razlog je jer otac smatra da njegov sin ne vredi a sve zbog toga jer netje da radi kako otac diriguje, sin ima 45 godina sto znaci da nedozvoljava da otac vrsi kontrolu nad njim, otac i sin nisu skupa odrastali dakle sin je zhiveo kod dede i bake a otac radio u njemachkoj dolazio je samo na ferije.

dakle da napomenem to nisu svadje vetj su to chitave drame koje dovode do smak svijeta jedne prilike se tu povuklo i oruzhje koje smo uspjeli da otmemo tom nazovimo ga ocu.

ja tog choveka nemogu vishe ochima da vidim, sin mu radi i podizhe svoju porodicu ne pije, ne drogira se, ne pushi ima malo ruzhnu narav voli da panjka ali je i ta narav tek u poslednih par godina izbila iz njega tako da ja smatram da mu je to jedan vid komunikacije jer sa tim ocem nemozhe normalno poprichati otac omalozhava svog sina pred narodom, ne bira mjesto niti rijeci.

problem je da se u sinu kupi agresija, po prirodi je cutljiv i tih, koja izbije iz njega zbog sitnice, dakle on je pocheo u svojoj porodici da izigrava neku jachinu i nekog gazdu a ja mislim da je to sve zbog toga sto ima tako katastrofalan odnos sa svojim roditeljima.

takodje nerazumijem zasto taj sin nedonese neku odluku? mislim razumijem da je rijec o roditeljima ali nerazumijem zasto taj odnos nesvede na neku minimalu po fazonu ode dan dva odnese kilo kafe i 100 maraka i bezhi sa tog mjesta strava i uzhasa.

kako pomoci tom choveku ?
 
Sin ne donosi odluku jer to je jedini nacin kojim dobija ocevu paznju ( nema veze sto je losa i negativna- istreniran je vec godinama).A otac, klasika- osecaj krivnje jer je ipak napustio porodicu za rad u Nemackoj, smanjuje sinu vrednost da bi mogao opravdati svoje postupke- logika : ako neko ne vredi zasto se osecati krivim u vezi te osobe( pa bilo to i tvoje dete)....Problem ce biti gori cak i posle smrti roditelja jer sinova zelja za prihvatanjem nikada nece biti ispunjena.
Sin treba da odraste i postane otac svom ocu- u psiholoskom smislu- razvoj licnosti.To je jedino resenje
 
Poslednja izmena:
Sin ne donosi odluku jer to je jedini nacin kojim dobija ocevu paznju ( nema veze sto je losa i negativna- istreniran je vec godinama).A otac, klasika- osecaj krivnje jer je ipak napustio porodicu za rad u Nemackoj, smanjuje sinu vrednost da bi mogao opravdati svoje postupke- logika : ako neko ne vredi zasto se osecati krivim u vezi te osobe( pa bilo to i tvoje dete)....Problem ce biti gori cak i posle smrti roditelja jer sinova zelja za prihvatanjem nikada nece biti ispunjena.
Sin treba da odraste i postane otac svom ocu- u psiholoskom smislu- razvoj licnosti.To je jedino resenje

tom ocu ti nista nemozesh jer se voli siliti a ruzno je da se otac i sin tuku misim to ko u svijetu zivotinja.

zanimljivo je da je cerka od tog oca dolazila u iste situacije i pre dve godine rekla nesto u stilu --> oddzebite od mene svi takav im je odnos sad dodje chim vidi da face nisu slozhene vetj nadrndane iste skunde napusti kucu roditelja uz reci "dodjem drugi put"

ali sin nikako da skapira da jedino tako moze da sebe zastiti a i svoju porodicu

- - - - - - - - - -

kaze caletu da ako jos jednom pusti muda da ce mu ih skratiti za svagda

nekad sam se chudila kad prochitam u crnoj hronici otac ubio sina ili sin ubio oca a kad ovu dvojicu posmatram pa to su sekunde koje odluchuju, stari netje da se sinu skine sa kichme a sin opet nece da se skloni roditelja
 
]tom ocu ti nista nemozesh jer se voli siliti a ruzno je da se otac i sin tuku misim to ko u svijetu zivotinja.[/B]

zanimljivo je da je cerka od tog oca dolazila u iste situacije i pre dve godine rekla nesto u stilu --> oddzebite od mene svi takav im je odnos sad dodje chim vidi da face nisu slozhene vetj nadrndane iste skunde napusti kucu roditelja uz reci "dodjem drugi put"

ali sin nikako da skapira da jedino tako moze da sebe zastiti a i svoju porodicu

- - - - - - - - - -



nekad sam se chudila kad prochitam u crnoj hronici otac ubio sina ili sin ubio oca a kad ovu dvojicu posmatram pa to su sekunde koje odluchuju, stari netje da se sinu skine sa kichme a sin opet nece da se skloni roditelja

Ne moze sin nista ocu.Ali moze da poradi na sebi i da postane zreliji i kompletniji od svog oca.Ako ne poradi na sebi, postoji mogucnost da jedno ili sva njegova deca uzmu za primer dedino ponasanje, podcenjivanje, vredjanje i time se koriste za kontrolisanje njega.Zatim , postoji mogucnost da deca preuzmu njegovo ponasanje koje je "reakcija" na frustraciju i stres.U tom smislu mogu biti njegova deca zrtve i dede i njega a u buducnosti svaku osobu koji se usudi na njih derati, udariti ih...etc

Sin treba nauciti kako se kontrolise be.A nabitnije kako se vodi samostalan zivot. tj nacin razmisljanja koji vodi ka samostalnosti i samopostovanju.
Sve je to vrlo bolno i mucno.
 
Poslednja izmena:
Sudar dva ista tvrdoglava i bandoglava karaktera. Vidjao sam taj problem. Resenje je odvajanje, sto dalje od ochiju. Nema tu reshavanja suceljavanjem.
On se moze se samo dokazati kroz samostalna dela, tokom dugog niza godina, kao sto su stabilan brak, porodica, dobar posao, kuca, bez alkoholisanja, deca na pravom putu i ostalo. A i to treba da mu je nebitno da se dokazuje nekom palamudaru, vec da jednostavno zagrli zivot. Ti nasi stari su inace veliki tupavci, misle da su posisali svu pamet ovoga sveta, radili u vreme Titove juge, kada su mogli zaraditi kamare para, kao obicni moleri, i izgraditi sebi kuce, pa misle da je onda i sada isto vreme.
Naravno, ne ici caletovim stopama zahteva zaista potpunu samosvesnost, i prihvatanje mana koje nasledjujemo od svojih roditelja i korekciju istih.
Nije to tako jednostavno, obican covek ne ume da se nosi sa time i da koriguje sam sebe, da jednostavno kaze, e bas necu da budem zadrta stoka ko moj matori. Najgore je ako su oba roditelja takvi, zadrti i bandoglavci.
 
Poslednja izmena:

Back
Top