Bog vs Alah

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.503
Kad bi sutra recimo
Alah sišao sa neba pojavio se pred ljudima i rekao JA SAM PRAVI BOG ONAJ HRIŠĆANSKI JE LAŽAN HEBIGA
šta bi se desilo onda
jel bi se cela evropa i ceo svet preobratili najednom
krenuli da nose burke i teraju žene da pokrivaju lice
ili kako
 
Kad bi sutra recimo
Alah sišao sa neba pojavio se pred ljudima i rekao JA SAM PRAVI BOG ONAJ HRIŠĆANSKI JE LAŽAN HEBIGA
šta bi se desilo onda
jel bi se cela evropa i ceo svet preobratili najednom
krenuli da nose burke i teraju žene da pokrivaju lice
ili kako

i muskarci bi kacili sami sebi burke..:p
 
Tako je, mi do Boga imamo Hrista a oni Muhameda.

Мухамед није Бог. Исус је Син Божји, друго лице.

Алах је исто бог. Кад се мало боле погледа, Алах и Јахве је један те исти Бог, све три религије су готово исте само да остале 2 признају Исуса и то је то.
 
Мухамед није Бог. Исус је Син Божји, друго лице.

Алах је исто бог. Кад се мало боле погледа, Алах и Јахве је један те исти Бог, све три религије су готово исте само да остале 2 признају Исуса и то је то.

a što ne bi rišćani priznali muhameda
 
K.S. (Kršćanska Sadašnost)
Isa 43:11 Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja.

LITV
Isa 43:11 I, I am Jehovah; and there is no Savior besides Me.

MKJV
Isa 43:11 I, I am Jehovah; and there is none to save besides Me.
 
Poslednja izmena:
Kad bi sutra recimo
Alah sišao sa neba pojavio se pred ljudima i rekao JA SAM PRAVI BOG ONAJ HRIŠĆANSKI JE LAŽAN HEBIGA
šta bi se desilo onda
jel bi se cela evropa i ceo svet preobratili najednom
krenuli da nose burke i teraju žene da pokrivaju lice
ili kako

pa ako siđe, radićemo kako nam se kaže, šta drugo

al' pošto ne postoje ni alah ni jehova ni isus, ostaje im da budu ljuti, u glavama vernika, na nas nevernike
 
K.S. (Kršćanska Sadašnost)
Isa 45:21 Objavite, iznesite svoje dokaze, svjetujte se zajedno: tko je to od davnine navijestio i od tada prorekao? Nisam li ja, Jahve? Nema drugoga boga do mene; Boga pravednog i Spasitelja osim mene nema.


Daničić-Karadžić
Isa 45:21 Oglasite, i dovedite, neka većaju zajedno: ko je to od starine kazao? Ko je javio još onda? Nisam li ja, Gospod? Nema osim mene drugog Boga, nema Boga pravednog i Spasitelja drugog osim mene.


MKJV
Isa 45:21 Declare and bring near; yea, let them take counsel together. Who has declared this of old? Who has told it from then? Is it not I, Jehovah? And there is no other God besides Me; a just God and a Savior; there is none besides Me.
 
Poslednja izmena:
a šta ako siđe Alah i kaže NEMA JHVH NEGO SAMO JA ALAH
štaš onda

Šta je taj bog čekao do tada? Što se nije objavio ljudima...

(kako je stvorena zemlja, otkud greh i posledice greha, zašto umiremo i najvažnije - koji mu je PLAN SPASENJA)

... umesto toga, LAŽNI BOG odvlači ljude od STVORITELJA I SPASITELJA!

Ali ako hoćete da prihvatite laž...

VAŠ IZBOR!
 
Poslednja izmena:
Ја бих му рекао, ти си нико и ништа, обична превара. Бог је што проповеда Света Православна Црква!

:lol:

- - - - - - - - - -

Šta je taj bog čekao do tada? Što se nije objavio ljudima...

(kako je stvorena zemlja, otkud greh i posledice greha, zašto umiremo i najvažnije PLAN SPASENJA)

... umesto toga, LAŽNI BOG odvlači ljude od STVORITELJA I SPASITELJA!

Ako hoćete da prihvatite laž...

VAŠ IZBOR!

Šta laž, sišo bog čoveče i reko ti batali JHVH to je prevara
jel bi reko ok Alaše, alahu akbar
 
a što ne bi rišćani priznali muhameda

Разлике измешу Библије (Старога Завета) и Курана скоро да нема. Вероватно је Мухамед преписао то од Јевреја, а можда је стварно Алах то причао њему.
Тако да ако признам Мухамеда, то је као кад би признао Авраама као оца Јевреја. Неки муслимани признавају хришћанске свеце. Можда неки хришћани признају Мухамеда.

Не знам чему ова тема, некако је бесмислена. Причамо о једном те истом Богу кроз различите случајева. Може бити и да је Мухамед све то добио од Сатане, јер у Курану се спомиње Исус, Куран је готово индентичан Библији само Исус (Иса у Курану) није Син Божји већ обичан проповедник. И муслимани верују у његов други долазак, али не као Бога, него као пророка.
 
Разлике измешу Библије (Старога Завета) и Курана скоро да нема. Вероватно је Мухамед преписао то од Јевреја, а можда је стварно Алах то причао њему.
Тако да ако признам Мухамеда, то је као кад би признао Авраама као оца Јевреја. Неки муслимани признавају хришћанске свеце. Можда неки хришћани признају Мухамеда.

Не знам чему ова тема, некако је бесмислена. Причамо о једном те истом Богу кроз различите случајева. Може бити и да је Мухамед све то добио од Сатане, јер у Курану се спомиње Исус, Куран је готово индентичан Библији само Исус (Иса у Курану) није Син Божји већ обичан проповедник. И муслимани верују у његов други долазак, али не као Бога, него као пророка.

Tema svakako nema za cilj pitanje šta je tačno jer se nijedan ni drugi bog ne mogu dokazati
već samo hipotetička situacia gde bi jedna strana ispušila
 
А ти би се радовао кад би видео да је једна страна испушила? :lol:

Шта би ти урадио да сиђе Алах?

pazi, s jedne strane kad bi se to zapravo desilo, ti znaš da bih morao da promenim mišljenje, al ne bi mi to tako teško palo jer je razrešenje s bogom definitivno pozitivnije nego ono bez njega, barem kako stoje zvanične postavke
a sad, nije da se nešto tangiram oko toga KOJA bi zapravo strana izduvala :lol:
 
Šta laž, sišo bog čoveče i reko ti batali JHVH to je prevara


K.S. (Kršćanska Sadašnost)
Deu 13:1 Ako se u tvojoj sredini pojavi kakav prorok ili čovjek sa snoviđenjima pa ti iznese kakvo znamenje ili čudo;
Deu 13:2 i to se znamenje ili čudo o kojem ti je govorio ispuni i onda ti on rekne: 'Pođimo sad za drugim bogovima kojih dosad ne poznaješ i njima iskazujmo štovanje',
Deu 13:3 nemoj slušati riječi toga proroka ni sne toga sanjača: ta to vas iskušava Jahve, Bog vaš; hoće da dozna ljubite li zbilja Jahvu, Boga svoga, svim srcem svojim i svom dušom svojom.
Deu 13:4 Idite samo za Jahvom, Bogom svojim; njega se bojte; njegove zapovijedi vršite; njegov glas slušajte; njemu štovanje iskazujte; uz njega se priljubite.


Daničić-Karadžić
Deu 13:1 Ako ustane među vama prorok ili koji sne sanja, i kaže ti znak ili čudo,
Deu 13:2 Pa se zbude taj znak ili čudo koje ti reče, i on ti kaže: Hajde da idemo za drugim bogovima kojih ne znaš, i njima da služimo,
Deu 13:3 Nemoj poslušati šta ti kaže taj prorok ili sanjač, jer vas kuša Gospod Bog vaš da bi se znalo ljubite li Gospoda Boga svog iz sveg srca svog i sve duše svoje.
Deu 13:4 Za Gospodom Bogom svojim idite, i Njega se bojte; Njegove zapovesti čuvajte, i glas Njegov slušajte, i Njemu služite i Njega se držite.


MKJV
Deu 13:1 If a prophet rises among you, or a dreamer of dreams, and gives you a sign or a wonder,
Deu 13:2 and the sign or the wonder which he foretold to you occurs, saying, Let us go after other gods which you have not known, and let us serve them,
Deu 13:3 you shall not listen to the words of that prophet or that dreamer of dreams. For Jehovah your God is testing you to know whether you love Jehovah your God with all your heart and with all your soul.
Deu 13:4 You shall walk after Jehovah your God and fear Him, and keep His commandments, and obey His voice, and you shall serve Him and hold fast to Him.

...
 
Poslednja izmena:
SDG (Soli Deo Gloria) bi alaha poricao do sopstvenog uništenja, pošto je programiran na jehovu; i džaba što bi mu alah sve govorio ili pokazivao on bi do kraja bio ubeđen da je alah ustvari satana, posle čijeg uništenja će doći njegov jehova koji ga mnogo voli i koji će ga uvesti u cartvo nebesko pošto je odoleo svakom iskušenju. tako da ga džabe pitaš, on nije sposoban da odgovori osim c/p biblije.
 

Back
Top