Pomoc...IE, OPERA, FIREFOX

red boy

Zainteresovan član
Poruka
353
Licno ukucavam HTML kodove(ne koristim DW ili FP)i desi se da recimo u firefox stranica super izgleda dok u IE ne lici na nista cak dobar deo sadrzaja se i ne vidi(opera isto pokazuje)I obrnuto ako namestim da izgleda dobro u IE onda u firefox nula.U svakom slucaju sam primetio da se u operi vrlo lose vidi...Neznam zbog cega?Zar ne bi trebalo da se u sva tri pregledaca manje vise isto vidi...Da li je zbog toga sto koristim samo HTML?? :roll:
 
red boy:
Licno ukucavam HTML kodove(ne koristim DW ili FP)i desi se da recimo u firefox stranica super izgleda dok u IE ne lici na nista cak dobar deo sadrzaja se i ne vidi(opera isto pokazuje)I obrnuto ako namestim da izgleda dobro u IE onda u firefox nula.U svakom slucaju sam primetio da se u operi vrlo lose vidi...Neznam zbog cega?Zar ne bi trebalo da se u sva tri pregledaca manje vise isto vidi...Da li je zbog toga sto koristim samo HTML?? :roll:

Direktno pisanje HTML koda nije bas nesto cime ces uspeti da napravis spektakularne rezultate. Nisu programi za vizuelnu izradu HTML strana dzabe napravljeni.
Nisi naveo sta se to ne vidi na razlicitim brovserima? Tabele, tekst, pozicije slika ili sve ukupno?
Ako je pozicioniranje u pitanju, koristi <div></div> za pozicioniranje u pixel.
Ako su slova u pitanju, pokusaj da koristis "stilove", jer isti font, iste velicine, nece se uvek isto prikazati u razlicitim brovserima.
Ima tu gomila "sitnica" koje ce ti smetati, pa predlazem da ipak uzmes neki dobar program za izradu HTML strana. Predlazem ti "Actual Drawing" recimo, ja ga koristim za staticke strane i dobro odradjuje posao.
Pisanje HTML koda direktno u nekom tekst editoru je sto se mene tice pravi mazohizam :)
 
nije zato sto koristis samo HTML - problem je razlika u tome kako browseri prepoznaju kod, compatibility.
mala nevolja je sto je to ogromno "poglavlje" za nauciti, i postoje brojna resenja kako zaobici ponesto od browsera do browsera, pogledaj ovde za CSS, recimo:

http://www.richinstyle.com/bugs/

ako imas neki konkretan problem, mogu da pokusam da ti pomognem; no, treba da imas u vidu da "peske" pisana stranica tesko moze izgledati ISTO u svim browserima, ali mora bar da deluje vrlo slicno i da RADI. mnogo srece :).
 
red boy:
Tnx
Ja kombinujem DW i rucno pisanje-zapravo koristim DW(jer se otprilike vidi isto u sva tri pregledaca)a ako treba nesto da nastelujem onda rucno(lakse nego da trazim po opcijama) :wink:

ma da, kako lepo rece codemaker, "rucno" je grdan za*eb :), neke stvari se mogu zaobici HTML-om, neke JScriptom, mladost da ti prodje...LOL.

jos jednom svako dobro :)
 

Back
Top