NOAM ČOMSKI: Izbori su besmisleni zato što narod niko ne pita ništa!!!

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
http://www.intermagazin.rs/noam-com...nista-i-u-eu-je-to-izrazenije-nego-u-americi/

Delovi predavanja poznatog američkog filozofa, lingviniste, pisca i predavača Noama Čomskog na Globalnom medijskom forumu (Global Media Forum) u Bonu. Tema foruma: “Plan za pravedan svet – Narodno oživljavanje demokratije” (A Roadmap to a Just World – People Reanimating Democracy).

Izbori su besmisleni

“U današnjem kapitalističkom sistemu običan narod niko ne pita ništa. Ali mislim da je u Evropi gore nego u Americi. Mnogi već govore o manjku demokratije u Evropi. U nekim evropskim zemljama menjala se vlast, ali je ekonomska politika ostala ista. Nacionalne vlade nastavljaju smanjivati socijalne troškove i podižu poreze, bez obzira šta narod o tome mislio.”

“Izbori su postali beskorisni jer vlade rade ono što od njih traži Evropa (EU). Nacionalne vlade bespogovorno sprovode ekonomske direktive Evropske komisije, i izbori su postali skoro besmisleni. Cela ta situacija podseća na zemlje trećeg sveta kojima upravljaju moćne međunarodne finansijske institucije.”

“Briga vlasti o bezbednosti je jedan veliki mit osmišljen kako bi vlasti uvećale svoju moć. U današnjoj kapitalističkoj demokratiji, prava i potrebe građana su postali beznačajna i sporedna briga. Nacionalne vlade govore o zabrinutosti, o nacionalnoj sigurnosti, ali to je stvoreni mit. Glavni cilj nacionalnih vlada je da uvećaju vlastitu moć.”

Nema slobodnih medija

“U Americi ne postoji istinska sloboda medija koji bi kritikovali politiku američkih vlasti. Ovih dana vlada SAD-a pokušava opravdati špijuniranje koje izvode tajne službe tvrdeći da se na taj način bore protiv pretnje terorizma. Da postoje istinski slobodni mediji oni bi preispitali opravdanja američkih političara. Ali toga nema u Americi, što nam pokazuje koliko smo daleko od ideala slobodnih medija.”

“U današnjem svetu timovi za odnose s javnošću (PR) političkih stranaka pokušavaju da manipulišu građanima kako bi došli na vlast. PR ekipe danas imaju ulogu da degradiraju demokratiju. Ne smemo zaboraviti da samo dobro informisani birači donose dobre odluke. Cilj PR-a u izbornim kampanjama je da dezinformiše birače koji onda donose iracionalne i pogrešne odluke. PR je iz komercijalnog marketinga stigao i u politiku. Kada uključite TV, vidite da se reklamama pokušavaju dezinformisati potrošači kako bi krenuli u masovnu i iracionalnu kupovinu.”
--------------------------------------------------------
Nemoguće!!! Ja sam ubeđen da narod samostalno donosi odluke i da sva vlast potiče iz naroda u ova demokratska vremena.
 
Eto , neko lepo kaze da je demokratija farsa, da je glasanje pozoriste za mase u kojima im se daje privid da oni odlucuju o necemu, lepo opisao covek mehanizam i vi odma po njemu, te matora budala, te vilozofira a nema pojma .Dokle cete da budete slepci , dokle bre?

Dok nam ne ponudiš bolji sistem. Ali da funkcioniše. Da, i da nije diktatura.
 
Čomski kaže istinu, no moramo uzeti i obzir jednu drugu stvar
Narod se praktično sve pita
Kad narod DOPUSTI ovakvu situaciju on postaje kriv za istu


Ja bih mnogo voleo da verujem da je Srbima loše
ali onda prođem kroz knez ili obilićev venac
i vidim ona brda besposličara koji ispijaju kafe po ceo dan a potom odu na splav uveče
i žale se kako nema para

prosto, nije nam dogorelo dovoljno daleko
 
Čomski kaže istinu, no moramo uzeti i obzir jednu drugu stvar
Narod se praktično sve pita
Kad narod DOPUSTI ovakvu situaciju on postaje kriv za istu


Ja bih mnogo voleo da verujem da je Srbima loše
ali onda prođem kroz knez ili obilićev venac
i vidim ona brda besposličara koji ispijaju kafe po ceo dan a potom odu na splav uveče
i žale se kako nema para

prosto, nije nam dogorelo dovoljno daleko

A ti prodji malo po obodima gradova pa pogledaj sirotinju i beznadje, pa mozda malo pomeris i percepciju. Nego otiso covek u centar prestonice i skapirao da svi u celoj zemlji po ceo dan sede u kaficima a uvece po spalvovima. Jeeeeeebooooooteeeeeeee.
 
A ti prodji malo po obodima gradova pa pogledaj sirotinju i beznadje, pa mozda malo pomeris i percepciju. Nego otiso covek u centar prestonice i skapirao da svi u celoj zemlji po ceo dan sede u kaficima a uvece po spalvovima. Jeeeeeebooooooteeeeeeee.

Znam ja za sirotinju i beznađe ne brini se ti
Al očigledno sirotinju zabole uvo da se organizuje i da nešto menja
što govori da sirotinja još nije dovoljno sirotinja
kraj priče
svako zaslužuje ono što bira da trpi.
 
Znam ja za sirotinju i beznađe ne brini se ti
Al očigledno sirotinju zabole uvo da se organizuje i da nešto menja
što govori da sirotinja još nije dovoljno sirotinja
kraj priče
svako zaslužuje ono što bira da trpi.

Sirotinja se nikada ne samoorganizuje, neko mora da je organizuje i usmeri ka ciljevima. Volim sto ste tako genijalno pametni pa posmatrate sirotinju kao kolektivnu svest u kojoj, jelte, svi misle isto odjednom i svi vide istim ocima.A najbolji ti je zakljucak da im je dobro, do jaja im je, ma nevidjeno im je dobro.
 
Ja bih mnogo voleo da verujem da je Srbima loše
ali onda prođem kroz knez ili obilićev venac
i vidim ona brda besposličara koji ispijaju kafe po ceo dan a potom odu na splav uveče
i žale se kako nema para

prosto, nije nam dogorelo dovoljno daleko

Jao, samo ne potezati argument o punim kafićima kao dokazu blagostanja u zemlji. Jao, ne, ne i ne. Takve konstatacije me nateraju da popijem prvi alkohol koji ugledam.
 
Sirotinja se nikada ne samoorganizuje, neko mora da je organizuje i usmeri ka ciljevima. Volim sto ste tako genijalno pametni pa posmatrate sirotinju kao kolektivnu svest u kojoj, jelte, svi misle isto odjednom i svi vide istim ocima.A najbolji ti je zakljucak da im je dobro, do jaja im je, ma nevidjeno im je dobro.

Ok ajde sad da sirotinju posmatramo kao idiote totalne koji ne znaju da govore
i ajde, što se dosad nije pojavio taj što mora da ih povede
jel takav čovek ne postoji?
jel su svi pametni u ovoj državi u isto vreme i bogati?


Jao, samo ne potezati argument o punim kafićima kao dokazu blagostanja u zemlji. Jao, ne, ne i ne. Takve konstatacije me nateraju da popijem prvi alkohol koji ugledam.

To je samo primer, kafić je tu potpuno nebitan
Ljudi žive dovoljno dobro da nemaju razlog da se bune, makar ne organizovano
 
Jao, samo ne potezati argument o punim kafićima kao dokazu blagostanja u zemlji. Jao, ne, ne i ne. Takve konstatacije me nateraju da popijem prvi alkohol koji ugledam.

A po kaficima naravno sede paraziti koji su nasli zaposlenje preko partije i deo su sistema. I onda ih proglasis sirotinjom koja nema pojma sta oce i eto ti slike Srbije. Stvarno mi se gadi ovakvo mazanje ociju retardiranim pokusajima da se prikaze kako je sve ok. Ej bre, pa sede u kaficima, bole ih uvo, nece da rade, traze posao, bagra patriJotska.

- - - - - - - - - -

Ok ajde sad da sirotinju posmatramo kao idiote totalne koji ne znaju da govore
i ajde, što se dosad nije pojavio taj što mora da ih povede
jel takav čovek ne postoji?
jel su svi pametni u ovoj državi u isto vreme i bogati?




To je samo primer, kafić je tu potpuno nebitan
Ljudi žive dovoljno dobro da nemaju razlog da se bune, makar ne organizovano

Posmatraj ih kako hoces, nazivaj ih kako hoces, pricaj sta god hoces, rekao sam ti, pa ti ako imas mozga upotrebi ga.
 
Ok ajde sad da sirotinju posmatramo kao idiote totalne koji ne znaju da govore
i ajde, što se dosad nije pojavio taj što mora da ih povede
jel takav čovek ne postoji?
jel su svi pametni u ovoj državi u isto vreme i bogati?




To je samo primer, kafić je tu potpuno nebitan
Ljudi žive dovoljno dobro da nemaju razlog da se bune, makar ne organizovano
Ne, ne bune se jer, je kao prvo, ubijen impuls pobune raznim metodama, a drugo alternativne opcije nema jer su svi isti.
 
Posmatraj ih kako hoces, nazivaj ih kako hoces, pricaj sta god hoces, rekao sam ti, pa ti ako imas mozga upotrebi ga.

Ajde Flavor batali priču
Evo ti si glasan
što ne izađeš na ulicu, što ne povučeš sirotinju
Nego sediš za kompjuterom i kukaš


Ne, ne bune se jer, je kao prvo, ubijen impuls pobune raznim metodama, a drugo alternativne opcije nema jer su svi isti.

Pobuna se uvek pojavljuje kao posledica određenog stanja koje očigledno još nije došlo
onda je alternativna opcija niko od njih
 
Ajde Flavor batali priču
Evo ti si glasan
što ne izađeš na ulicu, što ne povučeš sirotinju
Nego sediš za kompjuterom i kukaš




Pobuna se uvek pojavljuje kao posledica određenog stanja koje očigledno još nije došlo
onda je alternativna opcija niko od njih

Ja se stvarno trudim da svojoj okolini otvorim oci i ukazem na cinjenice, ali ljudi su totalno ubijeni u pojam, toliko su puta nasankani da im ne pada na pamet da se bore za bilo sta, mozgovi su im isprani visegodisnjim medijskim spinom, strah vlada ovom zemljom, strah i apatija.
 
Ja se stvarno trudim da svojoj okolini otvorim oci i ukazem na cinjenice, ali ljudi su totalno ubijeni u pojam, toliko su puta nasankani da im ne pada na pamet da se bore za bilo sta, mozgovi su im isprani visegodisnjim medijskim spinom, strah vlada ovom zemljom, strah i apatija.

Tj. ljude boli ******
Možeš da ih pravdaš do sutra što se mene tiče narod je kriv
 

Back
Top