Љиљана Смајловић: Нема правде, само сеоба

Lord Tywin

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.141
http://www.nspm.rs/hronika/ljiljana-smajlovic-nema-pravde-samo-seoba.html
Ljiljana-Smajlovic_png.jpg

Фрањо Туђман је био опседнут својом улогом у историји и дао је да се бележи свака његова реч. Иза њега је остао државни архив пун звучних записа и стенографских белешки његових злочиначких намера.

Тако су у Брионским транскриптима хашке судије могле да нађу обиље доказа о намери хрватског државног врха да из Крајине једном заувек протера Србе. Постоје делови стенограма из којих се чак види како Туђман није хтео да хрватска војска пребрзо освоји места у којимa су живели српски цивили. Хтео је да се Србима остави довољно времена да побегну. Али кад је његов син Мирослав предлагао да им се јавно саопшти којим путем најбрже да оду, Фрањо је био опрезнији. Тражио је да се претходно некако начини утисак како Хрватска жели да заштити њихова људска права. Хашке судије су закључиле да је Туђманова „права намера била да се Срби отерају, али да им се истовремено остави утисак да могу да остану”.

Замислите сада да је Карла дел Понте у доказном материјалу против Слободана Милошевића имала нешто иоле слично Брионским транскриптима! Како би се брзо завршило његово суђење, а кривица сматрала доказаном. Овако су Међународним кривичним судом за бившу Југославију у Хагу продефиловале стотине и стотине сведока оптужбе који уживо никад нису ни видели ни чули Слободана Милошевића, а у одсуству директних доказа о његовој одговорности за планирање или наређивање злочина, тужилаштво је за предумишљај, односно ратни план етничког чишћења, прогласило и његову полуреченицу са Газиместана 1989. године, ону о „оружаним биткама које још нису искључене”.

Да се у Хагу делила правда више не верују ни „другосрбијанци” (барем откако се и Јовица Станишић оданде вратио као слободан човек). Али док није укинута пресуда за „Олују”, било је наде да, неког петог августа, неки председник Хрватске неће рећи да је то била „у највећем делу сјајна акција ослобађања окупираног територија у складу са међународним правом”, као што је иначе учтиви и суздржани Иво Јосиповић рекао чим је победио на изборима.

Хрватски генерали су ослобођени јер је Хрватска у „Олуји” за војну савезницу имала Америку. То је једини разлог што је јуче у Книну, на осамнаесту годишњицу протеривања Срба, министар одбране Анте Котромановић био у прилици да кликће, „Сад смо чисти као суза.”

Неко у Загребу рече да је порицање злочина у Хрватској јуче постало пунолетно. Пунолетно можда јесте, али морално и праведно није и ту никакав тренутни однос снага не помаже. Како за своје противнике каткад воли да каже амерички председник, они који су јуче славили у Книну налазе се на „погрешној страни историје”.

(Политика)
 
Ako je PRAVDA kako kazes izlisna STA NAM ONDA OSTAJE??
Ostaju nam samo ili OSVETA ili PREDAJA, zar ne?

Sta ti se vise svidja od ove 2 stvari??
Meni svakako osveta.
Slabiji ne mogu da se svete , zapamti jednom .
A i na pravdu se pozivaju slabiji .
Oduvjek je vladao zakon jaceg .
Zakljucak ? Trebamo se potruditi da budemo
sto jaci .Slabe ne primaju ni u saveze !
 
Ako je PRAVDA kako kazes izlisna STA NAM ONDA OSTAJE??
Ostaju nam samo ili OSVETA ili PREDAJA, zar ne?

Sta ti se vise svidja od ove 2 stvari??
Meni svakako osveta.

Osveta lol, napasce Vucic NATO pakt jel?

Ne vec poruka je jacati Srbiju drzavno, ekonomski i iznad svega vojno. Cilj da bude sto hiljada aktivnih vojnika i povratak vojne obuke za sve punoletne gradjane. A poruka je da se ponizenja vise ne ponavljaju i da budes kadar sam krojiti pravdu ubuduce.

Ljilja cvili nad moralom i pravdom i polaze nade u sta? Koga? Boga? Medjunarodnu pravdu?
To ne postoji
 
Poslednja izmena:
Љиљана Смајловић је ако не најбољи онда сигурно један од најбољих наших новинара. Највише волим када гостује у неким емисијама
па почне из фалсета тј. из високих тонова да се обраћа саговорнику......
 
http://www.nspm.rs/hronika/ljiljana-smajlovic-nema-pravde-samo-seoba.html
Pogledajte prilog 299129
Фрањо Туђман је био опседнут својом улогом у историји и дао је да се бележи свака његова реч. Иза њега је остао државни архив пун звучних записа и стенографских белешки његових злочиначких намера.

Тако су у Брионским транскриптима хашке судије могле да нађу обиље доказа о намери хрватског државног врха да из Крајине једном заувек протера Србе. Постоје делови стенограма из којих се чак види како Туђман није хтео да хрватска војска пребрзо освоји места у којимa су живели српски цивили. Хтео је да се Србима остави довољно времена да побегну. Али кад је његов син Мирослав предлагао да им се јавно саопшти којим путем најбрже да оду, Фрањо је био опрезнији. Тражио је да се претходно некако начини утисак како Хрватска жели да заштити њихова људска права. Хашке судије су закључиле да је Туђманова „права намера била да се Срби отерају, али да им се истовремено остави утисак да могу да остану”.

Замислите сада да је Карла дел Понте у доказном материјалу против Слободана Милошевића имала нешто иоле слично Брионским транскриптима! Како би се брзо завршило његово суђење, а кривица сматрала доказаном. Овако су Међународним кривичним судом за бившу Југославију у Хагу продефиловале стотине и стотине сведока оптужбе који уживо никад нису ни видели ни чули Слободана Милошевића, а у одсуству директних доказа о његовој одговорности за планирање или наређивање злочина, тужилаштво је за предумишљај, односно ратни план етничког чишћења, прогласило и његову полуреченицу са Газиместана 1989. године, ону о „оружаним биткама које још нису искључене”.

Да се у Хагу делила правда више не верују ни „другосрбијанци” (барем откако се и Јовица Станишић оданде вратио као слободан човек). Али док није укинута пресуда за „Олују”, било је наде да, неког петог августа, неки председник Хрватске неће рећи да је то била „у највећем делу сјајна акција ослобађања окупираног територија у складу са међународним правом”, као што је иначе учтиви и суздржани Иво Јосиповић рекао чим је победио на изборима.

Хрватски генерали су ослобођени јер је Хрватска у „Олуји” за војну савезницу имала Америку. То је једини разлог што је јуче у Книну, на осамнаесту годишњицу протеривања Срба, министар одбране Анте Котромановић био у прилици да кликће, „Сад смо чисти као суза.”

Неко у Загребу рече да је порицање злочина у Хрватској јуче постало пунолетно. Пунолетно можда јесте, али морално и праведно није и ту никакав тренутни однос снага не помаже. Како за своје противнике каткад воли да каже амерички председник, они који су јуче славили у Книну налазе се на „погрешној страни историје”.

(Политика)

Čisto kukumavčenje nad sopstvenom sudbinom,Srbi večite žrtve. Ništa drugo!
 
Slabiji ne mogu da se svete , zapamti jednom .
A i na pravdu se pozivaju slabiji .
Oduvjek je vladao zakon jaceg .
Zakljucak ? Trebamo se potruditi da budemo
sto jaci .Slabe ne primaju ni u saveze !
А јел, а Хрвати као имају јачу војску од српске? И ЈНА није добила битку за Вуковар? Закључак, да нису имали Амере сигурно не би били јачи. Сада, када Исток све више јача на рачун Запада јављају се нове наде, ако ништа бар за неку правду и сачувавање Републике Српске и њено припајање Србији. Мислим да то уопште није немогуће у року од 20 година.
Osveta lol, napasce Vucic NATO pakt jel?

Ne vec poruka je jacati Srbiju drzavno, ekonomski i iznad svega vojno. Cilj da bude sto hiljada aktivnih vojnika i povratak vojne obuke za sve punoletne gradjane. A poruka je da se ponizenja vise ne ponavljaju i da budes kadar sam krojiti pravdu ubuduce.

Ljilja cvili nad moralom i pravdom i polaze nade u sta? Koga? Boga? Medjunarodnu pravdu?
To ne postoji
Добро, ја верујем да све то не постоји и да влада закон јачег, али та снага огледа и преко медијског рата о жртвама, праву и правди.
Да не постоје људи попут Смајловићке "евроталибани" би нас одавно убедили да су усташе били само романтични занесењаци, а да је Олуја била повратак Срба са екскурзије.:roll:


П.С. Не знам на основу чега сте вас двојица помислили да сам нека наивчина и да мени треба држати неке "лекције", али нема фрке.
Одавно сам навикао да ме третирају као неког безмозгашког, националистичког дрк.аџију који ни сам не зна шта пише и мисли.
Ако има пар таквих не значи да смо сви међу нама "патриотама" такви.
 
Poslednja izmena:
П.С. Не знам на основу чега сте вас двојица помислили да сам нека наивчина и да мени треба држати неке "лекције", али нема фрке.
Одавно сам навикао да ме третирају као неког безмозгашког, националистичког дрк.аџију који ни сам не зна шта пише и мисли.
Ако има пар таквих не значи да смо сви међу нама "патриотама" такви.

Lol, niti sam ja to rekao niti sam tako nesto pomislio ma daj bre. Ali mi Srbi cesto na stvari gledamo fatalisticki, ponesemo se u dobru a u zlu ponizimo.

Ljiljin tekst je u sustinu dobar u vecem delu, bio sam mozda preostar u prvi navrat ali zakljucak je veliki problem. Ona kaze ej Hrvati bez obzira na silu koja stoji iza vas zlocin je zlocin i necete dobro proci ako ne sad onda sutra ako ne pred nama onda pred Bogom. To ne stoji, to je pretnja uplakanog deteta.

Kratko i jasno, zakon je u topuzu i mi trebamo taj topuz da gradimo i jedni drugima svest o zlocinu da usadjujemo, Hrvati su sporedni. Njima se ni ne trebas obracati.

Jevreji se danas ne osvecuju Nemcima, vec su Jevreji na Holokaustu naucili lekciju pa ih danas novi neprijatelji, muslimani, ne mogu zaj.bavati.

A mi sa Hrvatima tesko da cemo bar u dogledno vreme ulaziti u sukobe, jer nemamo oko cega. Cenim da su veca opasnost Madjari
 

Back
Top