Љиљана Смајловић: Нема правде, само сеоба
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Љиљана Смајловић: Нема правде, само сеоба

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.06.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Љиљана Смајловић: Нема правде, само сеоба

http://www.nspm.rs/hronika/ljiljana-smajlovic-nema-pravde-samo-seoba.html
    Ime:  Ljiljana-Smajlovic_png.jpg
Pregleda: 3
Veličina:  9,5 KB
    Фрањо Туђман је био опседнут својом улогом у историји и дао је да се бележи свака његова реч. Иза њега је остао државни архив пун звучних записа и стенографских белешки његових злочиначких намера.

Тако су у Брионским транскриптима хашке судије могле да нађу обиље доказа о намери хрватског државног врха да из Крајине једном заувек протера Србе. Постоје делови стенограма из којих се чак види како Туђман није хтео да хрватска војска пребрзо освоји места у којимa су живели српски цивили. Хтео је да се Србима остави довољно времена да побегну. Али кад је његов син Мирослав предлагао да им се јавно саопшти којим путем најбрже да оду, Фрањо је био опрезнији. Тражио је да се претходно некако начини утисак како Хрватска жели да заштити њихова људска права. Хашке судије су закључиле да је Туђманова „права намера била да се Срби отерају, али да им се истовремено остави утисак да могу да остану”.

Замислите сада да је Карла дел Понте у доказном материјалу против Слободана Милошевића имала нешто иоле слично Брионским транскриптима! Како би се брзо завршило његово суђење, а кривица сматрала доказаном. Овако су Међународним кривичним судом за бившу Југославију у Хагу продефиловале стотине и стотине сведока оптужбе који уживо никад нису ни видели ни чули Слободана Милошевића, а у одсуству директних доказа о његовој одговорности за планирање или наређивање злочина, тужилаштво је за предумишљај, односно ратни план етничког чишћења, прогласило и његову полуреченицу са Газиместана 1989. године, ону о „оружаним биткама које још нису искључене”.

Да се у Хагу делила правда више не верују ни „другосрбијанци” (барем откако се и Јовица Станишић оданде вратио као слободан човек). Али док није укинута пресуда за „Олују”, било је наде да, неког петог августа, неки председник Хрватске неће рећи да је то била „у највећем делу сјајна акција ослобађања окупираног територија у складу са међународним правом”, као што је иначе учтиви и суздржани Иво Јосиповић рекао чим је победио на изборима.

Хрватски генерали су ослобођени јер је Хрватска у „Олуји” за војну савезницу имала Америку. То је једини разлог што је јуче у Книну, на осамнаесту годишњицу протеривања Срба, министар одбране Анте Котромановић био у прилици да кликће, „Сад смо чисти као суза.”

Неко у Загребу рече да је порицање злочина у Хрватској јуче постало пунолетно. Пунолетно можда јесте, али морално и праведно није и ту никакав тренутни однос снага не помаже. Како за своје противнике каткад воли да каже амерички председник, они који су јуче славили у Книну налазе се на „погрешној страни историје”.

(Политика)

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Љиљана Смајловић: Нема правде, само сеоба

Добар текст, нема се шта додати.

Domaćin Wilmots (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Los tekst jer svi mi znamo da je pricati o pravu i pravdi izlisno i da ce vremenom narocito pored ovakve Srbije svest o hrvatskom zlocinu bledeti.

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.06.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Wilmots Pogledaj poruku
    Los tekst jer svi mi znamo da je pricati o pravu i pravdi izlisno i da ce vremenom narocito pored ovakve Srbije svest o hrvatskom zlocinu bledeti.
    Ako je PRAVDA kako kazes izlisna STA NAM ONDA OSTAJE??
    Ostaju nam samo ili OSVETA ili PREDAJA, zar ne?

Sta ti se vise svidja od ove 2 stvari??
    Meni svakako osveta.

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

Citat Original postavio Subudai Pogledaj poruku

Meni svakako osveta.
    Slabiji ne mogu da se svete , zapamti jednom .
    A i na pravdu se pozivaju slabiji .
    Oduvjek je vladao zakon jaceg .
    Zakljucak ? Trebamo se potruditi da budemo
    sto jaci .Slabe ne primaju ni u saveze !

Domaćin Wilmots (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Meni svakako osveta.
    Osveta lol, napasce Vucic NATO pakt jel?

Ne vec poruka je jacati Srbiju drzavno, ekonomski i iznad svega vojno. Cilj da bude sto hiljada aktivnih vojnika i povratak vojne obuke za sve punoletne gradjane. A poruka je da se ponizenja vise ne ponavljaju i da budes kadar sam krojiti pravdu ubuduce.

Ljilja cvili nad moralom i pravdom i polaze nade u sta? Koga? Boga? Medjunarodnu pravdu?
    To ne postoji
    Poslednji put ažurirao/la Wilmots : 10.08.2013. u 16:49

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2204

Љиљана Смајловић је ако не најбољи онда сигурно један од најбољих наших новинара. Највише волим када гостује у неким емисијама
    па почне из фалсета тј. из високих тонова да се обраћа саговорнику......
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Buduća legenda Lepi Bora (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3721

Ovo sam i JA mogao da napisem za 10 minuta ....

Super tekst , bravo Smajlovicka !!
    Eсли драки невозможно избежать, бей первым...

Prosto mi je neprijatno kako nam dobro ide !

Heidfeld fan nije na forumu
    Активан сам поново на Друштвене мреже
    Poznat Heidfeld fan (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

http://www.nspm.rs/hronika/ljiljana-smajlovic-nema-pravde-samo-seoba.html
    Ime:  Ljiljana-Smajlovic_png.jpg
Pregleda: 3
Veličina:  9,5 KB
    Фрањо Туђман је био опседнут својом улогом у историји и дао је да се бележи свака његова реч. Иза њега је остао државни архив пун звучних записа и стенографских белешки његових злочиначких намера.

Тако су у Брионским транскриптима хашке судије могле да нађу обиље доказа о намери хрватског државног врха да из Крајине једном заувек протера Србе. Постоје делови стенограма из којих се чак види како Туђман није хтео да хрватска војска пребрзо освоји места у којимa су живели српски цивили. Хтео је да се Србима остави довољно времена да побегну. Али кад је његов син Мирослав предлагао да им се јавно саопшти којим путем најбрже да оду, Фрањо је био опрезнији. Тражио је да се претходно некако начини утисак како Хрватска жели да заштити њихова људска права. Хашке судије су закључиле да је Туђманова „права намера била да се Срби отерају, али да им се истовремено остави утисак да могу да остану”.

Замислите сада да је Карла дел Понте у доказном материјалу против Слободана Милошевића имала нешто иоле слично Брионским транскриптима! Како би се брзо завршило његово суђење, а кривица сматрала доказаном. Овако су Међународним кривичним судом за бившу Југославију у Хагу продефиловале стотине и стотине сведока оптужбе који уживо никад нису ни видели ни чули Слободана Милошевића, а у одсуству директних доказа о његовој одговорности за планирање или наређивање злочина, тужилаштво је за предумишљај, односно ратни план етничког чишћења, прогласило и његову полуреченицу са Газиместана 1989. године, ону о „оружаним биткама које још нису искључене”.

Да се у Хагу делила правда више не верују ни „другосрбијанци” (барем откако се и Јовица Станишић оданде вратио као слободан човек). Али док није укинута пресуда за „Олују”, било је наде да, неког петог августа, неки председник Хрватске неће рећи да је то била „у највећем делу сјајна акција ослобађања окупираног територија у складу са међународним правом”, као што је иначе учтиви и суздржани Иво Јосиповић рекао чим је победио на изборима.

Хрватски генерали су ослобођени јер је Хрватска у „Олуји” за војну савезницу имала Америку. То је једини разлог што је јуче у Книну, на осамнаесту годишњицу протеривања Срба, министар одбране Анте Котромановић био у прилици да кликће, „Сад смо чисти као суза.”

Неко у Загребу рече да је порицање злочина у Хрватској јуче постало пунолетно. Пунолетно можда јесте, али морално и праведно није и ту никакав тренутни однос снага не помаже. Како за своје противнике каткад воли да каже амерички председник, они који су јуче славили у Книну налазе се на „погрешној страни историје”.

(Политика)
    Čisto kukumavčenje nad sopstvenom sudbinom,Srbi večite žrtve. Ništa drugo!
    Председник који даје овакве противуставне изјаве и ради против земље коју води, не може далеко.

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

Citat Original postavio Lepi Bora Pogledaj poruku
    Ovo sam i JA mogao da napisem za 10 minuta ....

Super tekst , bravo Smajlovicka !!
    Ona uvek fino pise nego ja od novinara ocekujem da se bavi nekim aktuelnim temama ( stranci u vladi i slicno) a ne da lamentira
    kao neki suludi istoricari nad nepravednim ratovima, sankcijama i zlocinima koji uvek samo pogadjaju Srbe.

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.06.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    Slabiji ne mogu da se svete , zapamti jednom .
    A i na pravdu se pozivaju slabiji .
    Oduvjek je vladao zakon jaceg .
    Zakljucak ? Trebamo se potruditi da budemo
    sto jaci .Slabe ne primaju ni u saveze !
    А јел, а Хрвати као имају јачу војску од српске? И ЈНА није добила битку за Вуковар? Закључак, да нису имали Амере сигурно не би били јачи. Сада, када Исток све више јача на рачун Запада јављају се нове наде, ако ништа бар за неку правду и сачувавање Републике Српске и њено припајање Србији. Мислим да то уопште није немогуће у року од 20 година.
    Citat Original postavio Wilmots Pogledaj poruku
    Osveta lol, napasce Vucic NATO pakt jel?

Ne vec poruka je jacati Srbiju drzavno, ekonomski i iznad svega vojno. Cilj da bude sto hiljada aktivnih vojnika i povratak vojne obuke za sve punoletne gradjane. A poruka je da se ponizenja vise ne ponavljaju i da budes kadar sam krojiti pravdu ubuduce.

Ljilja cvili nad moralom i pravdom i polaze nade u sta? Koga? Boga? Medjunarodnu pravdu?
    To ne postoji
    Добро, ја верујем да све то не постоји и да влада закон јачег, али та снага огледа и преко медијског рата о жртвама, праву и правди.
    Да не постоје људи попут Смајловићке "евроталибани" би нас одавно убедили да су усташе били само романтични занесењаци, а да је Олуја била повратак Срба са екскурзије.

П.С. Не знам на основу чега сте вас двојица помислили да сам нека наивчина и да мени треба држати неке "лекције", али нема фрке.
    Одавно сам навикао да ме третирају као неког безмозгашког, националистичког дрк.аџију који ни сам не зна шта пише и мисли.
    Ако има пар таквих не значи да смо сви међу нама "патриотама" такви.
    Poslednji put ažurirao/la Lord Tywin : 10.08.2013. u 19:37

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    671

Citat Original postavio електрика Pogledaj poruku
    Добар текст, нема се шта додати.
    ali suvise kasno. ovo je trebalo okaciti djindjicu i borisu kao kamen oko vrata. sad je kasno
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Domaćin Wilmots (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

П.С. Не знам на основу чега сте вас двојица помислили да сам нека наивчина и да мени треба држати неке "лекције", али нема фрке.
    Одавно сам навикао да ме третирају као неког безмозгашког, националистичког дрк.аџију који ни сам не зна шта пише и мисли.
    Ако има пар таквих не значи да смо сви међу нама "патриотама" такви.
    Lol, niti sam ja to rekao niti sam tako nesto pomislio ma daj bre. Ali mi Srbi cesto na stvari gledamo fatalisticki, ponesemo se u dobru a u zlu ponizimo.

Ljiljin tekst je u sustinu dobar u vecem delu, bio sam mozda preostar u prvi navrat ali zakljucak je veliki problem. Ona kaze ej Hrvati bez obzira na silu koja stoji iza vas zlocin je zlocin i necete dobro proci ako ne sad onda sutra ako ne pred nama onda pred Bogom. To ne stoji, to je pretnja uplakanog deteta.

Kratko i jasno, zakon je u topuzu i mi trebamo taj topuz da gradimo i jedni drugima svest o zlocinu da usadjujemo, Hrvati su sporedni. Njima se ni ne trebas obracati.

Jevreji se danas ne osvecuju Nemcima, vec su Jevreji na Holokaustu naucili lekciju pa ih danas novi neprijatelji, muslimani, ne mogu zaj.bavati.

A mi sa Hrvatima tesko da cemo bar u dogledno vreme ulaziti u sukobe, jer nemamo oko cega. Cenim da su veca opasnost Madjari

Slične teme

1. Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 10.07.2012., 03:59
  2. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 07.03.2012., 18:50
  3. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 09.12.2011., 13:29
  4. Odgovora: 147
    Poslednja poruka: 14.10.2011., 18:22
  5. Љиљана Смајловић и орални секс
    Autor untouchable u forumu Politika
    Odgovora: 60