ateizam

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
po tvojoj "logici" ja mogu da tvrdim sta hocu i da trazim od drugog da mi dokaze da to nije tacno, ma koliko moja tvrdnja bila besmislena.

ne morash ti nishta da trazish, mozesh da zivish u svom ubedjenju do kraja zivota...
ali, ukoliko zelish da idesh dalje, da , naravno da je zdravo traziti odgovore i postavljati pitanja ... inache , tvoj svet je skuchen i ogranichen i ostaje na nivou samoljublja koje okarakterishesh kao samospoznaju jer je tako jednostavnije.

- - - - - - - - - -

da, nesakupljanje markica je hobi...
da li je ovo neko takmicenje za najgluplji post krstarice ?

nesakupljanje markica ne iskljuchuje mogucnost posedovanja nekog drugog hobija..
to pokushavam da objasnim..
al dobro, ne vredi sa svakim ni prichati.
 
ne morash ti nishta da trazish, mozesh da zivish u svom ubedjenju do kraja zivota...
ali, ukoliko zelish da idesh dalje, da , naravno da je zdravo traziti odgovore i postavljati pitanja ... inache , tvoj svet je skuchen i ogranichen i ostaje na nivou samoljublja koje okarakterishesh kao samospoznaju jer je tako jednostavnije.

pa i trazim odgovore i moram priznati da mi nauka daje odgovore na ogromnu vecinu pitanja.
takodje pitam da li postoji neki dokaz koji mozes da prezentujes, a da se odnosi na postojanje boga?
 
mislish da je tvoja logika reshenje za put ka odgovoru na ovo kompleksno pitanje?
logika kao nauka, tj grana nauke, tezi ka pojednostavljivanju i svodjenju na proste brojeve..
zivot je malo kompleksniji, pogotovo misao.

Ne postoji moja logika, vec logika.

nesakupljanje markica ne iskljuchuje mogucnost posedovanja nekog drugog hobija..
to pokushavam da objasnim..
al dobro, ne vredi sa svakim ni prichati.

Nesakupljanje markica iskljucivo se bavi nesakupljanjem markica i nicime vise. Ne pretpostavlja se iz toga da se neko zbog toga bavi nesakupljanjem savleta ili slicica Dzingis Kana.
 
pa i trazim odgovore i moram priznati da mi nauka daje odgovore na ogromnu vecinu pitanja.
takodje pitam da li postoji neki dokaz koji mozes da prezentujes, a da se odnosi na postojanje boga?

nauka nije reshenje za sva pitanja, samo uteha za one koji ne zele da izadju iz ogranichenih okvira.
ne mogu da prezentujem dokaz za postojanje boga jer tkdj ne verujem u postojanje istog, ali ne bih se deklarisala kao ateista jer ne mogu da dokazem ni tvrdnju da ne postoji.
barem u okvirima ovog saznanja i za ovog zivota.
 
nauka nije reshenje za sva pitanja, samo uteha za one koji ne zele da izadju iz ogranichenih okvira.
ne mogu da prezentujem dokaz za postojanje boga jer tkdj ne verujem u postojanje istog, ali ne bih se deklarisala kao ateista jer ne mogu da dokazem ni tvrdnju da ne postoji.
barem u okvirima ovog saznanja i za ovog zivota.

nauka jos uvek ne daje odgovore na sva pitanja, ali daje na ogromnu vecinu. vera je uteha, ne nauka.
da li verujes u deda mraza?
 
nauka nije reshenje za sva pitanja, samo uteha za one koji ne zele da izadju iz ogranichenih okvira.
ne mogu da prezentujem dokaz za postojanje boga jer tkdj ne verujem u postojanje istog, ali ne bih se deklarisala kao ateista jer ne mogu da dokazem ni tvrdnju da ne postoji.
barem u okvirima ovog saznanja i za ovog zivota.

Znaci, bezgranicna glupost i predlaganje kojekakvih idiotizama je resenje kako da se izadje iz 'okova' realnosti? A gde bi ti to tacno da 'izadjes'?

logika postoji, ali to ne znachi da je reshenje za kompleksna pitanja..
a ti mozesh da se 'vatash za nju ko za granu koja ce u nekom trenu ipak da otpadne zato shto svoje mishljenje temeljish na vec rechenim i odavno utemeljenim ( diskutabilno ispravnim) tezama.

Logika nije nauka, vec metoda. Ona te uci kako ispravno da razmisljas.
 
Poslednja izmena:
nauka jos uvek ne daje odgovore na sva pitanja, ali daje na ogromnu vecinu. vera je uteha, ne nauka.
da li verujes u deda mraza?

slazem se da je vera uteha, ali i nauka tkdj :lol:

da li ti verujesh da kan kan igrachice imaju neshto ispod suknje?

ne postavljaj idiotska pitanja ukoliko nisi ispod 10 god, oprosticu ti, a mozda dobijesh i poklon za ng.
 
Ponekad se pitam, kako neki ljudi nadju patos ujutro kada ustaju...

slazem se da je vera uteha, ali i nauka tkdj

Koju to utehu nauka pruza, kada ti brutalno kaze da kada si umro, to je to? Gde ti vidis utehu u cinjenicama?
Gde nauka obecava nesto sto nije realno?
 
Poslednja izmena:
Znaci, bezgranicna glupost i predlaganje kojekakvih idiotizama je resenje kako da se izadje iz 'okova' realnosti?



Logika nije nauka, vec metoda. Ona te uci kako ispravno da razmisljas.

ukoliko zelish da ostanesh u okovima realnosti , onda je sasvim razumljivo da morash u neshto da verujesh, makar se tvoje verovanje zasnivalo na negiranju nechijeg verovanja...

logika nije nauka, rekoh ti tamo.. a metoda je nachin da lakshe prihvatish da nemash dovoljno mozdanih kapaciteta da sam dumash o svemu nego ti je potrebna shtaka kao oslon.
 
slazem se da je vera uteha, ali i nauka tkdj :lol:

da li ti verujesh da kan kan igrachice imaju neshto ispod suknje?

ne postavljaj idiotska pitanja ukoliko nisi ispod 10 god, oprosticu ti, a mozda dobijesh i poklon za ng.

nauka pruza odgovore, vera pruza utehu.
pa ne, nije idiotsko pitanje, dakle niko nije dokazao da ne postoji deda mraz, niko nije dokazao ni da ne postoje zevs, jupiter, perun, mars i oziris, dakle tvoj stav spram prethodno navedenih bozanstva je da niko nije dokazao njihovo nepostojanje, stoga ni ti ne negiras njihovo postojanje? :lol:
 
Ko je rekao da moraju biti BIBLIJSKI? Mogu i kurandzije.
:roll:
Pa ti si rekao ... kada god sam te napusavao ti si me gledao kao biblijskog vjernika iako nigdje ne pomenuh tako nesto ... iako si mi cak i pohvalio jedan post, gdje sam rekao da je religija tor za male ljude, da je crkva biznis itd ... ne znam sto to radis ispocetka ... vjera ti je nesto vise od toga nazvati se hriscaninom, budistom i sl. jer to su neke deklaracije. Ja se deklarisem kao pravoslavac zato sto mi je otac pravoslavac, to je moje nasledje, kao i srpstvo itd. i toga se ne odricem ... i kao deklarisani pravoslavac ne mora znaciti da ja vjerujem da Sveti Nikola bdije nada mnom dok se ja napijam za slavu jer je ovo jednostavno OBICAJ a uz njega se veze nesto drugo do pojanje crkvenih pjesama ... Mimo toga svega, meni se pravoslavna religija svidja, najljepsa je najhumanija ...


Znaci crtati karikature, je ekstremizam?
Ekstremizam je dizati se u vazduh u ime religije, a ne crtanje i ismevanje necega. U crtanju i jeste poenta, da se dokaze koliki ste fanatici i kako infantilno reagujete na bezazlene gluposti. :lol:

rekao sam '' I '' crtanje karikatura, to nije ekstremizam nego glupost, pacenistvo djecacke zezalice ... glupave i mutave ... zasto ismijavati ljude za koje smatrate da su maloumni ... sta to govori o vama ?? ?

I onda kazes kako nisi vernik? Znaci na jednoj strani, verujes u nesto sto nikada nisi video, na drugoj, odbacujes logiku, razum, prirodne zakone i sve znanje i zamenjujes ovim drugim. I to je pobednicka kombinacija.
To je uvreda za iole inteligentno bice, kome nesto ovako predstavis na nacin na koji si ti upravo uradio.
Vjeru i razum je glupo i porediti jedno ne iskljucuje drugo ... covjek svaki ima i vjeru i razum i mnogo ... imate je i vi ... Kada bih nesto vidio to onda vec ne bi bila vjera nego saznanje ... Na svijetu imas domene, domen fizike, domen religije itd ... Fizika je najjaca nauka u svome domenu i to niko ne osporava ... Ali i najveci fizicari tipa Njutna se nisu izjasnjavali kao ateisti, a licno on znam da se bakcao oko biblije kao i Tesla, Paskal i mnogi drugi ako ne i svi ... zasto su to radili ? Zato sto materija nije sve ... Moje vjerovanje je jos nedefinisano i ne trpaj me u korpe ...


Onda cutis i ne govoris nista sta ti mislis, posto se ovde ne radi o misljenju, vec o dokazima. Ako nadjes dokaz da je drugacije, prezentujes ga i pokupis nobelovu ngradu, promenis tok istorije, i rezervises mesto s desne strane boga.
Sto da ne govorim sta mislim ... Izrekao sam to pazljivo, dao svoje misljenje ... u cemu je problem !!!




Tebi brate bljeska nesto u glavi. Nauka iz znanja i nauke proizilazi a ne iz verovanja u onostrano.
Bljeska da, to bljeskanje je pokretac kome se tvoj mozak povinuje, i onda dela po tim taktovima ... Da u covjeku nema neke duhovne komponente mogao bi slobodno da izvadis taj mozak i bacis ga u kantu za smece ...



Pa ima veze, zato sto se ta ideja odavno razvila i usavrsila, pa se bog preselio sa olimpa i drugih mesta do kojih je covek dosao, potpuno izvan svemira, da bi se dobio efekat misticizma. Da bi poznavao religiju, moras uciti o njoj, a ne prihvatati ideju samo zato sto ti zvuci fino. I meni zvuci fino ideja da letim po Zemlji tako sto cu samo pomisliti, ali ne skacem sa zgrade. To da li je nesto vecinski prihvaceno ili ne, ne znaci da je ispravno. Imas pun kofer primera gde je nesto vecinski prihvaceno, i pogresno. Komunizam, socijalizam, jednopartijski sistemi, biranje predsednika, itd... Taj princip vecine se koristi u svim sferama gde se ljudi navode da veruju da ako vecina bira jedno, najbolje je prikloniti se vecini. Taj poziv na vecinu je logicka greska u razmisljanju.
Dalje, ateizam nema veze sa 'provaljivanjem', posto nije nikakvo verovanje. Ja sam procitao i stari i novi zavet, i video da su to teske gluposti. Tek sam godinama kasnije saznao da oni koji ne veruju u boga imaju naziv ateisti.
Nema veze, moje razmisljanje je samo moje ... to sto je neko nekad rekao ''ima boga'' na mene uticalo nije ...
Dok se za vas ne moze nesto tako bas reci, svi ste identicni ... al stvarno svi isto pricate svi ... svi iste posalice cak imate (daj malo tu bar originolnosti, pobogu ljudi :lol:)
 
ukoliko zelish da ostanesh u okovima realnosti , onda je sasvim razumljivo da morash u neshto da verujesh, makar se tvoje verovanje zasnivalo na negiranju nechijeg verovanja...

logika nije nauka, rekoh ti tamo.. a metoda je nachin da lakshe prihvatish da nemash dovoljno mozdanih kapaciteta da sam dumash o svemu nego ti je potrebna shtaka kao oslon.

kao sto smo ti vec objasnili, odsustvo vere nije verovanje. :lol:
niti je odsustvo hobija hobi i sl.

- - - - - - - - - -

bolje patos (tuga) nego povracanje kao manifestacija neprogutanih istina

puna si argumenata, to se bar odmah primeti :lol:
 
shta bre nauka ima da obecava i zashto bi slepo verovao u neshto shto je neko nekad nauchno "dokazao"
realnost nema veze sa naukom!

ako je neko dokazao to onda nije slepo verovanje.
recimo, nauka kaze da je tvoj (bioloski) tata oplodio tvoju (biolosku) mamu i tako si ti nastala. znati da je to tako ne predstavlja slepo verovanje.
 
ukoliko zelish da ostanesh u okovima realnosti , onda je sasvim razumljivo da morash u neshto da verujesh, makar se tvoje verovanje zasnivalo na negiranju nechijeg verovanja...

logika nije nauka, rekoh ti tamo.. a metoda je nachin da lakshe prihvatish da nemash dovoljno mozdanih kapaciteta da sam dumash o svemu nego ti je potrebna shtaka kao oslon.

Kako uopste sklapas ovakve kontradiktorne recenice, nije mi jasno. Covek koji VERUJE u nesto, razdvaja se od realnosti, znaci, onaj koji je u 'okovima' realnosti, ne veruje, vec koristi znanje. Znanje da su 2+2=4, nije verovanje da su 2+2=4, razgranici to.
Ateizam se ne bavi negiranjem necijeg verovanja, to je lican stav, nekoga, da jednostavno ne veruje u gluposti. To da li sam ja rekao da su gluposti, ne znaci da ja mogu da negiram tvoje verovanje.

Ne znam, majke mi sta si napisala u daljem toku recenice, potpuno nerazumljivo...
 
devojko, ako neko tvrdi da deda mraz postoji, na njemu je da to dokaze. nije na meni da dokazujem da deda mraz ne postoji.
kapis?

Jeste ako TVRDIS da ne postoji, lepo ti cura kaze ... drugo je ako ti NE VJERUJES, onda ti niko nece traziti da dokazujes ...
Kao sto ni vjernici NE TVRDE da Bogo postoji, oni VJERUJU i oni su upravo ti koji ne treba da iznose dokaze ...
Samo kada bi ovo shvatili, ali avaj ...
I manite se vise te posalice sa deda mrazom sta vam je :lol:
 
To je samo tvoja nemoc da razumes kako logicki stvari stoje.
Ateista ne tvrdi da bog ne postoji.
Ateista nema veru u takvo nesto, te samim tim nema sta da dokazuje.
Kao sto ni ti ne trebas da dokazujes da se u zemljinoj orbiti nalazi zlatni cajnik koji kruzi oko zemlje, vec onaj koji tvrdi da tako nesto postoji.

Samo, dzabe da ti covek da 100 primera toga, ti ces opet izmisliti kvazilogiku da pokusas da dokazes svoju dogmu.

Mislim da postoji ovde na krstarici lista logickih gresaka, ne bi bilo zgoreg da procitas.

Gdje se cura izjasnila kao vjernik ... vidis kako vi trpate u usta ...
 
Jeste ako TVRDIS da ne postoji, lepo ti cura kaze ... drugo je ako ti NE VJERUJES, onda ti niko nece traziti da dokazujes ...
Kao sto ni vjernici NE TVRDE da Bogo postoji, oni VJERUJU i oni su upravo ti koji ne treba da iznose dokaze ...
Samo kada bi ovo shvatili, ali avaj ...
I manite se vise te posalice sa deda mrazom sta vam je :lol:


ebg hoce poklone :lol:
irvas preskochio detinjstvo :lol:
 
Jeste ako TVRDIS da ne postoji, lepo ti cura kaze ... drugo je ako ti NE VJERUJES, onda ti niko nece traziti da dokazujes ...
Kao sto ni vjernici NE TVRDE da Bogo postoji, oni VJERUJU i oni su upravo ti koji ne treba da iznose dokaze ...
Samo kada bi ovo shvatili, ali avaj ...
I manite se vise te posalice sa deda mrazom sta vam je :lol:

radi se o tome da se pozitivna tvrdnja ne dokazuje. samo je u tome "problem".
 
Cvrle izgoreo si ko licna....razdvojen si ti od realanosti odavno.....sve je pocelo da ti se muti....al pazi on ateistiran sere o 2+2 =4....ajde cvrki .......a koren iz -1 el to ateistirani broj?:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top