ateizam
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 178

Tema: ateizam

aleksa ndar nije na forumu
    i kao svim nomadima sloboda u mislima, vreo vetar u kosi, toplota u srcima
    Elita aleksa ndar (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

Podrazumevano ateizam

Od svih religija na svijetu nekako mi je najgluplji ateizam (ovaj novi ovovjekovni ne onaj u izvornom smislu koji je znacio odbijanje vjerovanje u Boga i gledanje svog posla- tj pustanja drugih na miru), jer sve druge religije imaju zanimljiva vjerovanja, a njihovo worsipovanje se svodi na obozavanje nekih ogorcenih stand up komicara i nekih boze me sacuvaj duhovitih opaski, tako da kada udjete na neku njihovu stranicu od silnog kolutanja ocima na one opaske rizikujete da vam ispadnu, a kada pogledate da je to nekom duhovito zapitate se da taj neko nije placen da se smije ili to il su bas tupavi ... ali u moru tih gluposti ima dosta uvredljivih sadrzaja na ostale religije koje se normalno ne podudaraju sa tim sto oni promovisu, zasto se to radi, sta se time pokusava ? ... Ima li neki normalan ateista da im kaze da su budale ?

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    394

Podrazumevano Re: ateizam

ateizam nije religija kralju

Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

kako nije, prouci ga malo bolje ... ima sve odlike jedne religijie
    no opet da ponovim ne ateizam u postanku svome, nego ovo sada sto se pravi

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    394

nema nijednu odliku religije
    ateizam predstavlja odsustvo vere u bozanstva

Iskusan firedragon9 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1236

Citat Original postavio aleksa ndar Pogledaj poruku
    Od svih religija na svijetu nekako mi je najgluplji ateizam (ovaj novi ovovjekovni ne onaj u izvornom smislu koji je znacio odbijanje vjerovanje u Boga i gledanje svog posla- tj pustanja drugih na miru), jer sve druge religije imaju zanimljiva vjerovanja, a njihovo worsipovanje se svodi na obozavanje nekih ogorcenih stand up komicara i nekih boze me sacuvaj duhovitih opaski, tako da kada udjete na neku njihovu stranicu od silnog kolutanja ocima na one opaske rizikujete da vam ispadnu, a kada pogledate da je to nekom duhovito zapitate se da taj neko nije placen da se smije ili to il su bas tupavi ... ali u moru tih gluposti ima dosta uvredljivih sadrzaja na ostale religije koje se normalno ne podudaraju sa tim sto oni promovisu, zasto se to radi, sta se time pokusava ? ... Ima li neki normalan ateista da im kaze da su budale ?
    Aco, pobogu brate....
    Nemoj nikad da odustanes od onoga sto volis, nije zivot ako se ne borish...

Zainteresovan član T@NYA (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

Religija podrazumeva verovanje u neko sveto uzviseno bice , Boga, zavisno o kojoj religiji je rec.
    Ateizam nije religija! On porice postojanje Boga.

Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

Citat Original postavio yokai Pogledaj poruku
    nema nijednu odliku religije
    ateizam predstavlja odsustvo vere u bozanstva
    pa jel ti mene slusas ... da, ateizam u svom izvornom obliku, ali danas ova moda ateizma je religija ... jboga ti pa jesi bio tamo na pdfu religije ... msm najvise ima ljudi tamo koji se izjasnjavaju kao ateisti ali ...
    pa i u vikipedii cak imas clanak ''ateizam'' i ''novi ateizam'' evo sad vidjeh ...
    evo recimo sta pise i bas se iznenadih kontao sam da to samo nas par prosvjecenih znamo

U prethodnim razdobljima ateisti su smatrali da je znanost u neutralnoj poziciji spram pitanja Boga i njegovog postojanja ili je čak nesposobna obraditi ovo pitanje. Novi ateisti pak tvrde upravo suprotno, da je pitanje Boga punovažna znanstvena hipoteza[5] i da se kao takva može podvrgnuti standardnoj znanstvenoj metodi i biti dokazana ili pobijena.

- - - - - - - - - -

ja u stvari stitim izvorni ateizam od ove navale budalica malih ogorcenih .,.. mozda sam cak ja ateista kada se nesto prekontavam ...

- - - - - - - - - -

ali pravi ateista

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    394

pa jel ti mene slusas ... da, ateizam u svom izvornom obliku, ali danas ova moda ateizma je religija ... jboga ti pa jesi bio tamo na pdfu religije ... msm najvise ima ljudi tamo koji se izjasnjavaju kao ateisti ali ...
    pa i u vikipedii cak imas clanak ''ateizam'' i ''novi ateizam'' evo sad vidjeh ...
    evo recimo sta pise i bas se iznenadih kontao sam da to samo nas par prosvjecenih znamo

U prethodnim razdobljima ateisti su smatrali da je znanost u neutralnoj poziciji spram pitanja Boga i njegovog postojanja ili je čak nesposobna obraditi ovo pitanje. Novi ateisti pak tvrde upravo suprotno, da je pitanje Boga punovažna znanstvena hipoteza[5] i da se kao takva može podvrgnuti standardnoj znanstvenoj metodi i biti dokazana ili pobijena.
    u jeee, wikipedia ko su to novi ateisti? ateisti rodjeni 1990. i kasnije?
    religija predstavlja skup verovanja, rituala, obicaja... iz toga se vrlo lako moze zakljuciti da ateizam nikako ne moze biti religija.

Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

Citat Original postavio firedragon9 Pogledaj poruku
    Aco, pobogu brate....
    e cao cao

Učlanjen
    15.05.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

- - - - - - - - - -

ja u stvari stitim izvorni ateizam od ove navale budalica malih ogorcenih .,.. mozda sam cak ja ateista kada se nesto prekontavam ...

- - - - - - - - - -

ali pravi ateista
    Jbg nismo izgeda u trendu

Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

u jeee, wikipedia ko su to novi ateisti? ateisti rodjeni 1990. i kasnije?
    religija predstavlja skup verovanja, rituala, obicaja... iz toga se vrlo lako moze zakljuciti da ateizam nikako ne moze biti religija.
    ne znam procitaj ...
    http://sh.wikipedia.org/wiki/Novi_ateizam
    to su za mene idioti koji su muceni po skolama pa su se pokusavali izdiziti necim a kako su se svi oko njih izjasnjavali kao vjernici, koje su ovi muceni provalili da to nisu zbog batina koje daju, onda su oni taki ogorceni logicno postali ateisti
    a kazes skup rituala, imamo ritualno ismijavanje drugih religija posterima, obicaj je da se nekom ko kaze usputno ''boze ti pomozi'' ili ''boze me sacuvaj'' brzinom metka izgovori 'BOG ne postoji''

i uostalom neda mi se sada sa vama ekstremnim religioznim ljudima raspravljati, ja ovo sa naucne strane gleda

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio T@NYA Pogledaj poruku
    Jbg nismo izgeda u trendu
    sto pačeš

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    394

ne znam procitaj ...
    to su za mene idioti koji su muceni po skolama pa su se pokusavali izdiziti necim a kako su se svi oko njih izjasnjavali kao vjernici, koje su ovi muceni provalili da to nisu zbog batina koje daju, onda su oni taki ogorceni logicno postali ateisti
    a kazes skup rituala, imamo ritualno ismijavanje drugih religija posterima, obicaj je da se nekom ko kaze usputno ''boze ti pomozi'' ili ''boze me sacuvaj'' brzinom metka izgovori 'BOG ne postoji''

i uostalom neda mi se sada sa vama ekstremnim religioznim ljudima raspravljati, ja ovo sa naucne strane gleda

- - - - - - - - - -

sto pačeš
    pa taj "novi ateizam" je isto sto i ateizam samo predstavlja organizovani pokret
    to sto navodis nisu rituali... recimo, krstenje je ritual... dok ismevanje krstenja nije ritual...

Učlanjen
    15.05.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

ne znam procitaj ...

- - - - - - - - - -

sto pačeš

Nikola Tesla je bio i religiozan i naucnik pa ti vidi sta je stvorio covek

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    394

nikola tesla bas i nije bio religiozan...

Učlanjen
    15.05.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

Cek cek....sta ce ova tema na psihologiji??

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Zavisi od coveka na kraju krajeva, na PDF-u religija svi svoga konja hvalimo, manje-vise, a obe strane znaju da postanu strastvene, napadne i teske za citanje.
    I opet, mislim da je jedna stvar debatovanja o tome da li bog postoji na forumu, i smaranje ljudi sa time van foruma.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Učlanjen
    15.05.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

nikola tesla bas i nije bio religiozan...
    Jeste, jeste.

Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

Cek cek....sta ce ova tema na psihologiji??
    pa bavimo se psihologijom odredjene religijske grupe ...

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    394

Jeste, jeste.
    imas neki dokaz?

Učlanjen
    15.05.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

imas neki dokaz?
    A jel imas ti da nije?

Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

nije on bio religiozan ... on jeste bio vjernik kako je sam i rekao, ali ne u ortodoksnom smislu ... kao i ja

- - - - - - - - - -

pa taj "novi ateizam" je isto sto i ateizam samo predstavlja organizovani pokret
    to sto navodis nisu rituali... recimo, krstenje je ritual... dok ismevanje krstenja nije ritual...
    nije isto no dobro ... ti misli kako hoces ... meni se stvarno neda sada ... ja sam mislio da ce na ovu temu doci neki istomisljenici pa da zajedno sve to ismijavamo, ali avaj ...

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    394

A jel imas ti da nije?
    pa ne treba ja da dokazujem da neko nije bio nesto, nego onaj ko zastupa tezu da je bio nesto treba to i da dokaze.
    ali da, imam dokaz da nije. citiracu ga:

"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact. To me, the universe is simply a great machine which never came into being and never will end. The human being is no exception to the natural order. Man, like the universe, is a machine. Nothing enters our minds or determines our actions which is not directly or indirectly a response to stimuli beating upon our sense organs from without. Owing to the similarity of our construction and the sameness of our environment, we respond in like manner to similar stimuli, and from the concordance of our reactions, understanding is born. In the course of ages, mechanisms of infinite complexity are developed, but what we call "soul" or "spirit," is nothing more than the sum of the functionings of the body. When this functioning ceases, the "soul" or the "spirit" ceases likewise."

dakle, nikola tesla NIJE bio religiozan covek.

Učlanjen
    15.05.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

nije on bio religiozan ... on jeste bio vjernik kako je sam i rekao, ali ne u ortodoksnom smislu ... kao i ja
    Da, tacno. My mistake.

- - - - - - - - - -

pa ne treba ja da dokazujem da neko nije bio nesto, nego onaj ko zastupa tezu da je bio nesto treba to i da dokaze.
    ali da, imam dokaz da nije. citiracu ga:

"There is no conflict between the ideal of religion and the ideal of science, but science is opposed to theological dogmas because science is founded on fact. To me, the universe is simply a great machine which never came into being and never will end. The human being is no exception to the natural order. Man, like the universe, is a machine. Nothing enters our minds or determines our actions which is not directly or indirectly a response to stimuli beating upon our sense organs from without. Owing to the similarity of our construction and the sameness of our environment, we respond in like manner to similar stimuli, and from the concordance of our reactions, understanding is born. In the course of ages, mechanisms of infinite complexity are developed, but what we call "soul" or "spirit," is nothing more than the sum of the functionings of the body. When this functioning ceases, the "soul" or the "spirit" ceases likewise."

dakle, nikola tesla NIJE bio religiozan covek.
    Daj ti to na srpskom....to je mogao da napise i neki Amerikanac.

Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

ne mogu ateisti drukcije nego da citiraju
    vidis kako mi to koji razmisljamo svojm glavom lako obicnim neupravnim govorom

Poznat Аристократа (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Заборавио си Св. Дарвина Великонаучника, да није било њега не би они сада веровали у ТЕ, Велики Прасак и остале кобајаги тероије (Велики Прасак још није доказан, на томе се као ради, а ТЕ има бројне недостатке и грешке, за то је потребна вера у то иначе не би имало смисла).

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Ateizam i moral
    Autor krauterbox u forumu Filozofija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 02.06.2007., 02:51
  2. Ateizam
    Autor Šakal u forumu Istorija
    Odgovora: 1412
    Poslednja poruka: 26.03.2007., 20:13
  3. Produkti pop kulture - ateizam