"Neki Nemci ne zaboravljaju ratove"

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.109
307720_merkel-nikolic_f.jpg


Govoreći o odnosu nemačkih političara prema Srbiji, on je ocenio da "kao u svim zemljama, postoji ogromna razlika - od onih koji nas zaista ne vole i imaju dosta tvrd antisrpski stav do onih koji su veoma skloni Srbiji, razumeju je i podržavaju".

"Imate, recimo, jednog Ditmara Nitana, predstavnika SPD-a, koji je u Bundestagu najčešće govorio u prilog Srbije i sa kojim sam uspostavio prijateljski odnos. Ali, naravno, u politici odlučuje većina, a ta većina je komponovana tako da je jedan broj poslanika CDU, FDP i, nažalost, Zelenih imao dosta kritičke i vrlo negativne stavove, tako da se stekao utisak da su gotovo svi u Nemačkoj protiv nas", istakao je on.

Visković je ukazao da u Nemačkoj postoje ljudi koji smatraju da im je Srbija tradicionalni neprijatelj jer smo u dva rata bili na dve strane što neki u Nemačkoj ne zaboravljaju.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=08&dd=10&nav_category=1262&nav_id=741170

Tako je to kad je neko idiot i slihta se onima koji su uvek nasi neprijatelji i protiv nas.....

TOMA DA SE IZVINE NEMCIMA STO NISMO BILI NACISTI U DRUGOM SVETSKOM RATU KAO NASE KOMSIJE HRVATI BOSNJACI ALBANCI BUGARI MADJARI :lol:
 
Ja bih samo da zamolim modove da izbrisu ili barem da procitaju sta ovde i kako pise jer ja jos pre dva, tri sata postavih ovaj intervju,
ali na odgovarajucem topiku jer mislim da nema smisla da se na jednu temu otvara 17 topika i da se svuda stavljaju isti linkovi
iz danasnje stampe.
 
Je li, a sto se ti vratis tamo od kud su tvoji djedovi?

Kako ti mozes da znas ko se i kako u Srbiji borio protiv fashista? Rekli ti ljudi na netu?
Мој ђед из Херцеговине као и сви Срби тамо су били у четницима и борили су се искључиво против муслиманских усташа. Ти четници су помоћ у оружју добијали од италијанских фашиста и наравно да се нису борили против Италијана и Немаца, већ против једног јединог непријатеља, а то су ханџарци данашњи Бошњаци.

Партизани пред крај рата су убијали само четничке вође, али не и обичне војнике, тако да тамо није било братоубилачког рата.
Што се тиче Београда, то је већ познато да овде није било отпора. Ја сам рођен у Београду, волим свој град и поносан сам на свој град.

Нажалост ова истина се не поклапа са вашим комунистичким уџбеницима.
 
Нико не мрзи србију, ама баш нико, сем онај мали број људи, нажалост неки или већина у владама, па вам се чини цела држава\e
велики је број држава или људи који су симпатизери србије, па чак и глуме србе у неким деловима света, као што је русија итд.

велики број људи ради у немачкој и то су све срби или пола срби, и такво нешто мало глупо да се каже. Само се питам колико још правих и чисто-крвних остало у немачкој

или су све мешанци
 
Не знам кога сам увредио ако сам рекао истину, али Београђани нису хтели да се боре против фашиста.


Dobro, to je poznata stvar, ne samo da se nisu borili, nego su najveci intelektualci javno podrzavali nacisticke smrdljive ideje, i jedva cekali da odvedu Jevreje da bi preuzeli njihove poslove; ali kako bre da zaboravis Tihog i Prleta covece!!! :rtfm::rtfm:
 
Мој ђед из Херцеговине као и сви Срби тамо су били у четницима и борили су се искључиво против муслиманских усташа. Ти четници су помоћ у оружју добијали од италијанских фашиста и наравно да се нису борили против Италијана и Немаца, већ против једног јединог непријатеља, а то су ханџарци данашњи Бошњаци.

Партизани пред крај рата су убијали само четничке вође, али не и обичне војнике, тако да тамо није било братоубилачког рата.
Што се тиче Београда, то је већ познато да овде није било отпора. Ја сам рођен у Београду, волим свој град и поносан сам на свој град.

Нажалост ова истина се не поклапа са вашим комунистичким уџбеницима.

Pa ne mozete ni ti ni tvoj djed bolje od mene da znate kako je bilo u Srbiji. Ja sam iz Srbije, a sve ukljucujuci i roditelje, djedove i pradjedove
sa sve njihovim zenama.

Nemam ja veze sa komunistima, nego sta i to tebe briga, valjda si ti po nekakvoj komunistickoj liniji i rodjen u Beogradu.
Ili je djed , tjetnik organizovao da porodica iz Hercegovine predje na Dedinje?
 
Ko sto vidite Srbi ne mogu nikada biti u bliskim odnosima sa Nemcima

Iz prostog razloga sto vecina Nemaca mrzi i prezire Srbe

Vide nas kao nizi oblik zivota.

Savez Srbije i Rusije - nema alternativu

- - - - - - - - - -

Opet tema o Nemcima i njihovoj mrznji prema Srbima.


sta ces to je danas glavna vest.

Da nas nemci i dalje mrze i da ne mogu da nam oproste nikako sto nismo bili nacisti u drugom svetskom ratu.

Sto nismo otvarali logore za druge narode i pravili sapun od ljudi - kao oni
 
Не знам кога сам увредио ако сам рекао истину, али Београђани нису хтели да се боре против фашиста.


Nema razloga da kritikujem borbu protiv nacista... ali kad pogledam da posle tolike borbe i prevelikih zrtava nismo dobili nista, zapitam se da li je tu borbu uopste trebalo voditi.
Nasi "neprijatelji" Nemci i nasi "saveznici" Britanci i Francuzi... obe oznake su laz.
 

Da nas nemci i dalje mrze i da ne mogu da nam oproste nikako sto nismo bili nacisti u drugom svetskom ratu.


Sto nismo otvarali logore za druge narode i pravili sapun od ljudi - kao oni

A zar ti ne vidis da nam prekodrinska braca,, a narocito sestre , prekonosiraju da smo bili kvislinzi, lizali smo se sa Nemcima,nacistima,
da svako ko je iz Hercegovina, sa Korduna, iz Like zna bolje od mene i tebe kako su nasi preci izdajnici i da im se s pravom sve dogodilo sto im
se za vreme komunizma dogodilo, I da ti i ja ima da citimo i da se klanjamo prekodrinskim pobednicima koji danas vladaju nasim zivotima?
 
Не знам кога сам увредио ако сам рекао истину, али Београђани нису хтели да се боре против фашиста.
Више од 50% пунолетних Београђана мушкараца и жена је прошло кроз немачке конц. логоре, десетине хиљада никада није угледало слободу.
Архив града Београда.
 
Nema razloga da kritikujem borbu protiv nacista... ali kad pogledam da posle tolike borbe i prevelikih zrtava nismo dobili nista, zapitam se da li je tu borbu uopste trebalo voditi.
Nasi "neprijatelji" Nemci i nasi "saveznici" Britanci i Francuzi... obe oznake su laz.

zapadnjaci su uvek iskoriscavali Srbe, i posto nas iskoriste , odbacivali su nas poput krpe.

Jedini pravi saveznik u srpskoj istoriji koji nas je nesebicno pomagao jeste Rusija.

Rusija je cak usla nespremna u rat 1914. godine da bi zastitila nas srpski narod od Nemackih zlikovaca.

Nekoliko miliona Rusa je izginulo u tom ratu za zastitu Srbije.

Pa koliko onda opet u drugom svetskom ratu . Pa opet koliko 90tih

Srbi svoju slobodu duguju RUSIJI.
 

Back
Top