Da Vincijev kod - Den Braun...
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Da Vincijev kod - Den Braun...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Da Vincijev kod - Den Braun...

Zasto ova tema na ovom forumu? Ko je citao knjigu zna da se Den Braun poigrava kultnim temama i da na ( po meni ) veoma uverljiv nacin rusi dogme unosi nesigurnost u ono za sta se vekovima smatralo da su velike istine. Zanima me da li mislite da su njegove teorije uverljive, i da li "ISTINE" progurane kroz fiktivnu pricu zaista mogu biti stvarne?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

zaniumljivo je to, ali ne znam sta da mislim, posto je Vatikan izdao Dekodiran davincijev kod : tako da probacu da nadjem i to, pa da onda sklopim neku sliku. Inace, ima u da vincijevom kodu zanimljivih stvari, ali s obzirom da sagledavamo samo jednu stranu price, ne znam koliko to moze da bude uverljivo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    zaniumljivo je to, ali ne znam sta da mislim, posto je Vatikan izdao Dekodiran davincijev kod : tako da probacu da nadjem i to, pa da onda sklopim neku sliku. Inace, ima u da vincijevom kodu zanimljivih stvari, ali s obzirom da sagledavamo samo jednu stranu price, ne znam koliko to moze da bude uverljivo.
    Znas sta, ja od Vatikana i nisam ocekivala nista manje Bilo bi prosto neverovatno da su mu aplaudirali i rekli, " jeste, vidis da je dobro sto nam podrivas autoritet posle dve hlijade godina verske diktature" Mada, u pravu si, uvek postoji i druga strana medalje...

Početnik Saturnine (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Knjiga kao knjiga veoma je interesantna i ume da zadrzi paznju...ali ono...oduvek sam bila skeptik tako da mi to nit smrdi nit mirise...s druge strane nisam ni na strani Crkve...previse je tu bilo mutjenja u proslost :? U svakom slucaju, zbog te knjige sam pocela malo vise da se bavim templarima & all that stuff

Aktivan član sidro (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Knjiga je interesantna... Ako ima tu i slovce istine, mislim da ce katolicizam imati velikih problema ... Mada ... sve sam ja to procitao sa veeeelikom dozom skepticizma ... Super je ... Za citanje ...

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

a jel ima neko u elektronskom formatu, na srpskom...
    tolko se pominje, a ja je nisam chito...

Početnik
    Učlanjen
    07.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hriscanstvo, a pogotovo katolicizam ( !!! ) ima, nesumljivo, dosta masla na glavi ( i ne samo masla! ), ali katolicka crkva je i, nesumljivo, veeeoma veoma mocna i velika zajednica koja ( je i jos uvek! ) formira Evropu pa je stoga ... ( ? ) ... gotovo nemoguce otkriti istinu...
    ... Sama knjiga " Da Vincijev kod" ( uzgred receno, knjiga je gotova identicna sa knjigom L. Perdua "Doughter of God" pa nisam sigurna ko od njih dvojice je od koga kopirao ) mene licno bas nije odusevila, mada je veoma provokativna i citljiva. To je mozda zato sto sam prethodno procitala ( negde jos uvek zabranjenu ) knjigu "Sveta krv, sveti gral", pa su mi bili poznati svi intrigantni primeri koji ( naprimer: tzv. istorijske laži i prevare, cinjene od strane katolicke crkve, krivotvorena Biblija, tajno udruzene Priora, itd.) Brown-ov "D. V. kod" cine bestselerom...
    No, Dan Brown nije otkrio nista novo, samo je upotrebio vec otkriven i prilicno istrazen materijal kojeg je, uz prosecan krimic, nanovo prepakirao i plasirao na trziste..., sto znaci da te teorije uopste NISU njegove teorije.
    Vec duuugo dugo vremena postoji mnogo teza i teorija na tu temu, ali su ( uglavnom ) skrivane i prilicno nepoznate javnosti. Navodno jos uvek postoje i neki stari zapisi koji sve to otkrivaju i dovode u pitanje "istinu" koja nam je prezentovana vekovima...

Ali... Ova tematika je, ipak, dosta dobro pokrivena nekim ( navodno ) stvarnim dokazima i mozda bas zato deluje uverljivo i ubedljivo. E sad, sta je prava istina i cija je istina ( naj ) istinitija, verovatno nikada necemo saznati. A i ako saznamo, nikada necemo poverovati u nju i biti sigurni bar 100%...

P.S.: Za čitanje iskreno preporucujem knjigu "Foucalt's Pendulum" (ne zivim u SCG i ne znam da li je i kako je, ako uopste, prevedena na srpski jezik) koju je napisao Umberto Eco - inace meni jako drag te, bar po meni, veoma iskusan i relevantan poznavalac mnogih istina odnosno tajni koje se vezuju za katolicku religiju i tajnih udruženja...

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio tamo daleko
    Hriscanstvo, a pogotovo katolicizam ( !!! ) ima, nesumljivo, dosta masla na glavi ( i ne samo masla! ), ali katolicka crkva je i, nesumljivo, veeeoma veoma mocna i velika zajednica koja ( je i jos uvek! ) formira Evropu pa je stoga ... ( ? ) ... gotovo nemoguce otkriti istinu...
    ... Sama knjiga " Da Vincijev kod" ( uzgred receno, knjiga je gotova identicna sa knjigom L. Perdua "Doughter of God" pa nisam sigurna ko od njih dvojice je od koga kopirao ) mene licno bas nije odusevila, mada je veoma provokativna i citljiva. To je mozda zato sto sam prethodno procitala ( negde jos uvek zabranjenu ) knjigu "Sveta krv, sveti gral", pa su mi bili poznati svi intrigantni primeri koji ( naprimer: tzv. istorijske laži i prevare, cinjene od strane katolicke crkve, krivotvorena Biblija, tajno udruzene Priora, itd.) Brown-ov "D. V. kod" cine bestselerom...
    No, Dan Brown nije otkrio nista novo, samo je upotrebio vec otkriven i prilicno istrazen materijal kojeg je, uz prosecan krimic, nanovo prepakirao i plasirao na trziste..., sto znaci da te teorije uopste NISU njegove teorije.
    Vec duuugo dugo vremena postoji mnogo teza i teorija na tu temu, ali su ( uglavnom ) skrivane i prilicno nepoznate javnosti. Navodno jos uvek postoje i neki stari zapisi koji sve to otkrivaju i dovode u pitanje "istinu" koja nam je prezentovana vekovima...

Ali... Ova tematika je, ipak, dosta dobro pokrivena nekim ( navodno ) stvarnim dokazima i mozda bas zato deluje uverljivo i ubedljivo. E sad, sta je prava istina i cija je istina ( naj ) istinitija, verovatno nikada necemo saznati. A i ako saznamo, nikada necemo poverovati u nju i biti sigurni bar 100%...

P.S.: Za čitanje iskreno preporucujem knjigu "Foucalt's Pendulum" (ne zivim u SCG i ne znam da li je i kako je, ako uopste, prevedena na srpski jezik) koju je napisao Umberto Eco - inace meni jako drag te, bar po meni, veoma iskusan i relevantan poznavalac mnogih istina odnosno tajni koje se vezuju za katolicku religiju i tajnih udruženja...
    mnogo odavno sam listao "Isus i templari" a vec i zaboravio detalje... ali po ovome shto chujem, svodi se na isto, zar ne?

Vragolasta Amfibija
    Guest

Podrazumevano

ta knjiga je prevedena i zove se FUKOOVO KLATNO !

ako nemate predznanja o tematici nemojte ni da pokusavate da je citate.

to vam je kao da komunista cita Kastanedu.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Vragolasta Amfibija

ti si jedna
    ops: ops: ops: ops: ops:
    obicna iskompleksirana isfrustrirana zajedljiva.... osoba

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Citat Original postavio Vragolasta Amfibija

ti si jedna
    ops: ops: ops: ops: ops:
    obicna iskompleksirana isfrustrirana zajedljiva.... osoba
    8) ako si joj reko

Početnik
    Učlanjen
    07.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio crow
    mnogo odavno sam listao "Isus i templari" a vec i zaboravio detalje... ali po ovome shto chujem, svodi se na isto, zar ne?
    ... ako je pitanje upuceno meni ( a ako nije onda ti se izvinjavam! ): ne znam da li mislim na "pravu" knjigu "Isus i templari"; tu gde zivim, ima preeepuno knjiga koje u svom naslovu ili podnaslovu sadrze rec "Isus" i "templari", bilo pojedinacno ili zajedno, pa stoga nisam bas sigurna da je knjiga koju ti navodis doslovno u istom fazonu ( a mrzi me sad da cackam po netu. Sorry...).

Citat Original postavio crow
    a jel ima neko u elektronskom formatu, na srpskom...
    tolko se pominje, a ja je nisam chito...
    ... hehe, bez obzira na sve, pokusaj da nadjes knjigu. Jer i ako je autor upotrebio vec otkriven i prilicno istrazen materijal kojeg je "samo" vesto prepakovao, preradio i plasirao na trziste u novom ruhu, ova knjiga je, ruku na srce, ipak atraktivan, lucidan i kompleksan te zaista citljiv roman koji ne treba propustiti.
    Pogotovo ako:
    ... ako ti se prethodno bar malo svidjala neka knjiga autora J. Grisham-a ( njegov nacin pisanja i njegove price, pune akcije, intriga, napetosti, uzbudjenja... ) koje si, po mogucnosti, vec sve procitao, i sada bi opet nesto u slicnom fazonu, ali da je puno "zesce";
    ... ako prethodno NISI ( !!! ) procitao knjigu "Sveta krv, sveti gral" ( iz koje su, uzgred receno, bas sve iscrpili i mnogi drugi pisci, ne samo D. Brown ili L. Perdue... ) i zbog koje je meni licno uskraceno da uzivam u intrigantnim iznenadjenjima, opstim zabunama i obrtima iz "D.V.kod"-a;
    ... ako nekad pomislis da nista u zivotu nije slucajno ( da je sve neka mracna zavera );
    ... ako zelis da saznas nesto vise o istoriji umetnosti, o arhitekturi, ikonografiji, enigmatici, numerologiji,... i to sve na lak i zaista zanimljiv nacin ( uslov je da nisi ekspert ni za jednu od ovih tema );
    ... ako te zanima jedna od mogucih teorija tzv. istine vezane za Isusa, krivotvorenu Bibliju, tajnih udruzenja poput Opus Dei-a i Priory of Sion-a i tako dalje i tako dalje;
    ... ako te zanima zasto je Vatikan skocio u vis odmah nakon sto su ljudi razgrabili ovu knjigu;
    ... ako te zanima zasto su se ubrzo nakon toga pojavile sve moguce publikacije, prirucnici, vodici i mape koji citaocima osvetlavaju put i signaliziraju smer u kojem treba razmisljati;
    ... ako te zanima zasto i odkud odjednom toliko novih tzv. uvazenih i relevantnih istoricara ( koji "ubedljivim" argumentima i "jakim" dokazima pobijaju sve teze i teorije iz knjige );
    ... ako te zanima zasto rimokatolicka crkva komunicira sa ( ne ) vernicima i putem interneta ( npr. na: Catholic Enquiry Office-u... );
    ... ako nemas neki odredjeni posao koji pod hitno treba da zavrsis u roku od dva dana ili, jos gore, devojku koja ne moze dva dana da izdrzi bez tebe ( a citanje romana moze potrajati dva dana! ) ... ,

...eeeee, onda moras, zaista M O R A S procitati ovu knjigu!

Domaćin Nestasna Ameba (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano

Istina je što zbori Tamo daleko da Den Braun nije otkrio toplu vodu. O tome se i ranije mnogo pisalo, samo što je Braun imao najjaču reklamu.

A za Amfibiju... Nemojte da moram ja da intervenišem! Ne dirajte mi je!!!

Vragolasta Amfibija
    Guest

Podrazumevano

Sto sam zajedljiva? :shock: (frustracija,da ili ne, je moja licna stvar i nema veze sa obracanjem ljudima)

Lepo sam rekla ljudima da ako nemaju predznanja o tematici nema potrebe da je citaju jer stvarno nista nece razumeti.
    To znam jer sam tu knjigu pokusala da citam u II god srednje skole.Dva puta !!!
    A sto se tice komunizma i Kastanede,pa ti mi reci da li bi iko ikada mogao na bilo koji nacin da spoji ta dva? :shock:

Eto...nisam htela da budem zajedljiva...samo sam rekla.

AMebice,mnogo ti hvala sto me branish,i ja tebe volim...prijateljice moja bespolna :wink:

Slične teme

1. (DAN BROWN) DEN BRAUN - (THE DA VINCI CODE) DA VINČIJEV KOD
    Autor gost 129003 u forumu Književnost
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 22.10.2011., 14:40
  2. Da Vinčijev kod
    Autor Corto_Maltese u forumu Književnost
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 14.07.2009., 10:37
  3. Da Vincijev kod
    Autor Sarah Kay u forumu Istorija
    Odgovora: 11