Treći

Koju stranu birate?

  • Amerika, EU, Hrvatska, Šiptari

  • Kina, Rusija, zemlje Latinske Amerike

  • Ubio bih se

  • Pobegao bih od vojne obaveze, pa makar i po cenu streljanja


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
...svetski rat je izbio. Na jednoj strani su Amerika, NATO i EU, Hrvatska, Šiptari... na drugoj Kina, Rusija, Belorusija, zemlje latinske Amerike...koju stranu biste izabrali da morate da birate?
 
Nece oni nikada direktno... poturice vec neki manje pametan narod da gine umesto njih. Rusi bi pukli da ne izvoze energente na zapad, kao sto bi i Kina odletela pravo u recesiju da ne izvozi u SAD. Amerikanci bi pukli jer osim oruzja nemaju vise nijednu ozbiljnu industriju.

Surova logika surovih cinjenica nas opredeljuje na stranu EU i Nato (kojima smo potpuno opkoljeni). Mozda ce nekima to da zvuci kao 25.3.1941., ali ako uzmemo posledice obaranja tog dokumenta (ucesce u ratu, svrgavanje nase dinastije i jezive logore za civile)...
Sta smo dobili za toliko zrtava? Nista. Jug nam je amputiran, jos se nesto nadamo za Srpsku... i to je sve.
Danas imamo pod kontrolom samo Srbiju (jedno 200 km pomerenu na sever u odnosu na epilog Balkanskih ratova...), a ne vidim nikoga ko ozbiljno radi na tome da zadobijemo veci uticaj.
 
Ја бих да будемо несврстани и да нас потајно финансира једна од страна у том светском конфликту, а ми да се претварамо да смо напредни и комунисти и латиноамериканци и све то.

Је л' може то?
 
Које сврставање?
Ако би могли да заобиђемо тај рат, било би супер.
Мада, ако ћемо реално, трећи светски кад пукне, неће овде.
Надрљао је блиски исток.
 
Чајнезери ће решити питање црЊаца у Вашингтону, а и Чемерике уопЋе, кад је могла руска застава да се вије у Паризу 1814. тек ће с лакоћо исто да се деси у од њега источнијем Бриселу.
Ми треба само да опајемо Минхен...како је то богат град.
 
Које сврставање?
Ако би могли да заобиђемо тај рат, било би супер.
Мада, ако ћемо реално, трећи светски кад пукне, неће овде.
Надрљао је блиски исток.

Da li si ti svesna koliko je Bliski istok blizu i kuda idu veze tog kraja, narocito muslimanske veze sa zapadnom Evropom?
 
Ако трећег светског рата и буде, сукобиће се Ислам и западна цивилизација. Ја сам за политику немешaња у том случају, али бих се потајно надао победи запада с још већом надом да ће бити добро десетковани и економски ојађени по окончању сукоба. :mrgreen:
 
Ако трећег светског рата и буде, сукобиће се Ислам и западна цивилизација. Ја сам за политику немешaња у том случају, али бих се потајно надао победи запада с још већом надом да ће бити добро десетковани и економски ојађени по окончању сукоба. :mrgreen:

Истина често уме да заболи. А истина је да смо ми део западне цивилизације и да би такав сукоб на овај или онај начин дотакао и нас. А ако би запад био десеткован, то значи да би био десеткован свет какав познајемо. Зар је нормално да се радујемо својој пропасти?
 
I da li ti kao k.rac na biciklu se miris lako sa tim da te neko gazi tj da budes kolateralna steta u sukobu dve sile?

To je isto kao da pitas cuvene srpske kaplare da li se mire sa tim sto su bili krcevi na biciklu generala Misica i vojvode Putnika?

Prvo da pitas njih, pa se vrati da pitas mene.
 
To je isto kao da pitas cuvene srpske kaplare da li se mire sa tim sto su bili krcevi na biciklu generala Misica i vojvode Putnika?

Prvo da pitas njih, pa se vrati da pitas mene.

Tvoj je problem kao liberala sto verujes u gluposti o pojedincu i kraju istorije, mitovi koji se u vreme ove krize i desavanja na Bliskom istoku ruse kao kula od karata.

Pitacu te kad ti nagrnu vehabije i selafije u kucu, tad ces cviliti za jednim Radomirom Putnikom ne sumnjam
 
Истина често уме да заболи. А истина је да смо ми део западне цивилизације и да би такав сукоб на овај или онај начин дотакао и нас. А ако би запад био десеткован, то значи да би био десеткован свет какав познајемо. Зар је нормално да се радујемо својој пропасти?
Механизми одбране су технике којим се его служи за одбрану од нагона. Анксиозност је нејасан страх без очигледног спољног повода. Его користи механизме одбране за побеђивање анксиозности. Према Џорџу Еману Ваиланту, америчком психотерапету, разликујемо неколико врста анксиозности од којих је (за тебе) наинтересантнија најпримитивнија врста анксиозности која се огледа психотичним одбранама: халуцинаторна пројекција, психотично порицања, искривљење. Ови симптоми се дају препознати у твом посту и твом статусу: А истина је да смо ми део западне цивилизације (халуцинаторна пројекција и искривљење); Od evrofanatika su gori samo evroazijski fanatici (психотично порицање /да смо ми уствари део евроазијске {православне и конфучијанске} цивилизације/).

Мисао да су Срби (Србија) део евроазијске цивилизације је аргументовао и образложио амерички социолог Семјуел Хантигтон у својој студији Сукоб цивилизација где он износи тезу Александра Дугина о мултиполарности света. Наиме, више нема два центра моћи нити једног центра моћи како су погрешно мислили Фукушима и Бжежински. Различите цивилизације - свака за себе - имају своје центре моћи, а цивилизација - то је религија. С тога Хантигтон повлачи линије цивилизација: западна цивилизација (католичанство и протестантизам), православно-словенска цивилизација (Словени и несловенски православци), конфучијанска цивилизација (жути), ислам... etc.

У евентуалном сукобу ислама и запада, главни удар би био (нажалост) на Европу. Европа ће ни крива ни дужна платити због прихватања англо-саксонске културе. Но, као што рекох, у таквој поставци се искрено надам да ће САД и Енглеска (тј. океански народи) бити поприлично десетковани и ослабљени, а да ће европски народи (тј. народи копна /они чија је целокупна или барем већи део историје био везан за копно/) кренути Де Головим стопама пут уједињења народа копна у евроазијску унију, пут враћања хришћанским вредностим (нема то везе са фундаментализмом, то су универзалне цивилизацијске вредности Европе) попут породице. Такво уједињење Европе је било могуће за време другог светског рата када је РККА кренула пут атлантика, што је био и повод за кампању САД-а у Европи. Наиме, САД се укључио у рат у Европи тек пошто је Совјетски савез освојио источну и средњу Европу. Да су Совјети стигли до антлантика, САД би једном за свагда био поражен у Европи. Зато је падом комунизма и распадом СССР-а пре свега изгубила Европска цивилизација, која ће англо-саксонску перфидност осетити у сукобу са Исламом.

Још много тога имам да запишем, али заиста немам довољно времена. Е, да, једина препорука за тебе (да победиш анксиозност) јесте академско уздизање. Читај, учи, рачунај...
 
Onda ja moram za ovu drugu stranu. Ako pobede ovi "moji" ja te spašavam i obrnuto pošto nemamo nameru da ginemo naravno

Moze, dogovorili smo se :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Tvoj je problem kao liberala sto verujes u gluposti o pojedincu i kraju istorije, mitovi koji se u vreme ove krize i desavanja na Bliskom istoku ruse kao kula od karata.

Pitacu te kad ti nagrnu vehabije i selafije u kucu, tad ces cviliti za jednim Radomirom Putnikom ne sumnjam

Ja sam i visi, i krupniji, i jaci, i inteligentniji od Radomira Putnika, ne treba mi on da me spasava od morona.

Sto se tice kraja istorije, to je druga tema, ali sigurno je da je zapadna civilizacija vrh vrhova ljudskog dostignuca.
 
Ако је западна цивилизација врхунац онда је то уједно и њен крај. :mrgreen:

А мислиш да човеченство треба да нестане?

Pa kraj istorije, moguce :mrgreen:

Ne bas celo covecanstvo, ali iskreno, mislim da vecinu covecanstva cine potpuni idioti koji pojma nemaju.

- - - - - - - - - -

Posle takvog rata opstanka sveta nema tako da je izbor potpuno nebitan. Svi bi svakako nestali za nekoliko dana.

To je predrasuda, ne postoji to oruzije koje bi nekoga unistilo za nekoliko dana.
 
Moze, dogovorili smo se :mrgreen:

- - - - - - - - - -



Ja sam i visi, i krupniji, i jaci, i inteligentniji od Radomira Putnika, ne treba mi on da me spasava od morona.

Sto se tice kraja istorije, to je druga tema, ali sigurno je da je zapadna civilizacija vrh vrhova ljudskog dostignuca.

Jok eto spasices se sam, sa sacmarom u ruci braneci svoj ranc u Deliblatskoj pesari.

Nema veze da li je ili nije zapadna civilizacija vrh vrhova vec da u vremenu u kojem zivimo postoje milijarde obespravljenih, milioni povlascenih, i razlicite vrste fundamentalizma. Sa kolovodjom te civilizacije koji ne postuje slobode i elementarna prava ni svojih a kamoli tudjih gradjana. A ti ako se trenutno javljas iz zemlje Srbije i ako nisi trajni vlasnik americkog drzavljanstva nisi u poziciji da sve gledas sa visine.

Srbija je za one na istoku mozda deo zapada ali je za one na zapadu otpadnik koga ce se prvog otarasiti ako zagusti. Uostalom Angela Merkel vam iz dana u dan dokazuje ma koliko je vi ljubili da ste smece koje ona ne zeli da prigrli i stiti kao svoje Hrvate.

Pa ti sad vidi kako ti ne trebaju Radomiri Putnici
 
Poslednja izmena:

Back
Top