Karađorđevići, gde je preostali novac ........

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Ni gotoov mesec dana posle smrti male Tijane Ognjanović u Hjustonu, Fondacija princeze Katarine Karađorđević, uprkos obećanjima, nije saopštila koliko je novca potrošeno na njeno lečenje niti da li će ostatak biti preusmeren da bi se pomoglo nekom drugom bolesnom detetu, kao što se radilo u svim prethodnim slučajevima, pišu Naše novine
Iako je cela Srbije u najvećoj humanitarnoj akciji koja je ovde ikada organizovana, prikupljala novac za lečenje devojčice kojoj je bilo potrebno hitno presađivanje srca, ostalo je nepoznato koliko je tačno novca sakupljeno (nezvanično više od milion evra), koliko je potrošeno i šta će biti sa preostalim parama.
Odluka šta će učiniti sa novcem isključivo je na roditeljima, međutim, za sve informacije vezane za Tijanu po njenom odlasku u SAD bila je zadužena kraljevska porodica. Roditelji nisu davali izjave.
Odmah pošto je Tijana umrla, Naše novine su od Fondacije tražile informacije šta će biti sa novcem. To je pitanje koje je postavili i hiljade ljudi koji su učestvovali u akciji, a taj novac u Srbiji čeka nekoliko teško bolesnih mališana koji čekaju da se leče u inostranstvu i svaki trenutak im je dragocen.
Fondacija princeze Katarine, međutim, ni do dan danas nije odgovorila na ovo jednostavno pitanje, sve vreme se igrajući gluvih telefona, konstatuje Naše novine.
http://www.pressonline.rs/info/drus...ali-novac-od-tijaninog-lecenja-u-americi.html
**********************************

Ко је уопште од државних органа, дозволио да трансакција новца иде баш преко Карађорђевића? Зар то није могло да уради Министарство здравља?
Овако, Карађорђевићи су обесмислили једну хуману акцију грађана Србије а још ако се установи да су они (Карађорђевићи) у ту трансакцију уградили и себе, брука је још већа.
Овим посредовањем, Карађорђевићи ме неодољиво потсећају на накупце-пијачаре!
 
Mislis da ta bolnica u Hjustonu nije naplatila operaciju i troskove lecenja zato sto devojcica nije prezivela operaciju?Pare su bile skupljane za put do Hjustona,bolnicke troskove,operaciju i boravak Tijanine porodice u Hjustonu i potrosene su.Karadjordjevici su preko svojih veza pronasli specijalan avion koji je bio prilagodjen Tijaninim potrebama jer nijedna avio kompanija nije htela da preuzme na sebe rizik.Mislis da to ne kosta?
Neznam zasto ljudi u Srbiji od svega moraju da prave neke skandale i kontraverze pa i od smrti jednog osmogodisnjeg deteta.Pustite je da pociva u miru.
A sto se tice ostale bolesne dece,i za njih treba da se sakuplja novac kao i za malu Tijanu samo uz mnogo vece angazovanje vlade RS koja izdvaja milione i milione eura za spas fudbalskih klubova i kradje i afere koje su kojekakvi mafijasi i njihovni cinovnici i ministri cinili.
 
Mislis da ta bolnica u Hjustonu nije naplatila operaciju i troskove lecenja zato sto devojcica nije prezivela operaciju?Pare su bile skupljane za put do Hjustona,bolnicke troskove,operaciju i boravak Tijanine porodice u Hjustonu i potrosene su.Karadjordjevici su preko svojih veza pronasli specijalan avion koji je bio prilagodjen Tijaninim potrebama jer nijedna avio kompanija nije htela da preuzme na sebe rizik.Mislis da to ne kosta?
Neznam zasto ljudi u Srbiji od svega moraju da prave neke skandale i kontraverze pa i od smrti jednog osmogodisnjeg deteta.Pustite je da pociva u miru.
A sto se tice ostale bolesne dece,i za njih treba da se sakuplja novac kao i za malu Tijanu samo uz mnogo vece angazovanje vlade RS koja izdvaja milione i milione eura za spas fudbalskih klubova i kradje i afere koje su kojekakvi mafijasi i njihovni cinovnici i ministri cinili.
И опет уз ангажовање Карађорђевића.
Ти као да си члан Крунског савета задужен за финансије? Видим да си до танчина ,,упућен'' нашта су средства све утрошена. И не знам зашто су Наше новине тражиле информацију од Карађорђевића када ти то све имаш у малом прсту.
 
Ni gotoov mesec dana posle smrti male Tijane Ognjanović u Hjustonu, Fondacija princeze Katarine Karađorđević, uprkos obećanjima, nije saopštila koliko je novca potrošeno na njeno lečenje niti da li će ostatak biti preusmeren da bi se pomoglo nekom drugom bolesnom detetu, kao što se radilo u svim prethodnim slučajevima, pišu Naše novine
Iako je cela Srbije u najvećoj humanitarnoj akciji koja je ovde ikada organizovana, prikupljala novac za lečenje devojčice kojoj je bilo potrebno hitno presađivanje srca, ostalo je nepoznato koliko je tačno novca sakupljeno (nezvanično više od milion evra), koliko je potrošeno i šta će biti sa preostalim parama.
Odluka šta će učiniti sa novcem isključivo je na roditeljima, međutim, za sve informacije vezane za Tijanu po njenom odlasku u SAD bila je zadužena kraljevska porodica. Roditelji nisu davali izjave.
Odmah pošto je Tijana umrla, Naše novine su od Fondacije tražile informacije šta će biti sa novcem. To je pitanje koje je postavili i hiljade ljudi koji su učestvovali u akciji, a taj novac u Srbiji čeka nekoliko teško bolesnih mališana koji čekaju da se leče u inostranstvu i svaki trenutak im je dragocen.
Fondacija princeze Katarine, međutim, ni do dan danas nije odgovorila na ovo jednostavno pitanje, sve vreme se igrajući gluvih telefona, konstatuje Naše novine.
http://www.pressonline.rs/info/drus...ali-novac-od-tijaninog-lecenja-u-americi.html
**********************************

Ко је уопште од државних органа, дозволио да трансакција новца иде баш преко Карађорђевића? Зар то није могло да уради Министарство здравља?
Овако, Карађорђевићи су обесмислили једну хуману акцију грађана Србије а још ако се установи да су они (Карађорђевићи) у ту трансакцију уградили и себе, брука је још већа.
Овим посредовањем, Карађорђевићи ме неодољиво потсећају на накупце-пијачаре!


Pa operaciji se pristupa tek nakon sto se prikupi novac, tako da je novac otisao na to...
 
И опет уз ангажовање Карађорђевића.
Ти као да си члан Крунског савета задужен за финансије? Видим да си до танчина ,,упућен'' нашта су средства све утрошена. И не знам зашто су Наше новине тражиле информацију од Карађорђевића када ти то све имаш у малом прсту.

Zato sto novine kao novine uvek traze neku senzaciju i kontraverzu i cackaju tamo gde im je mesto i gde nije.
Dobro,ja kazem da su pare potrosene.A kako onda ti znas da nisu?Odakle ti ta informacija?Nije valjda da na osnovu novinskih gluposti donosis zakljucak o jednoj tako osetljivoj temi?
 
Ко је уопште од државних органа, дозволио да трансакција новца иде баш преко Карађорђевића? Зар то није могло да уради Министарство здравља?
Овако, Карађорђевићи су обесмислили једну хуману акцију грађана Србије а још ако се установи да су они (Карађорђевићи) у ту трансакцију уградили и себе, брука је још већа.
Овим посредовањем, Карађорђевићи ме неодољиво потсећају на накупце-пијачаре!

Није могло да иде преко Министарства здравља јер је министарство здравља потпуно неспособно да уради било шта слично а и све остале државне институције такође нису у стању да ураде било шта корисно.
 
Ni gotoov mesec dana posle smrti male Tijane Ognjanović u Hjustonu, Fondacija princeze Katarine Karađorđević, uprkos obećanjima, nije saopštila koliko je novca potrošeno na njeno lečenje niti da li će ostatak biti preusmeren da bi se pomoglo nekom drugom bolesnom detetu, kao što se radilo u svim prethodnim slučajevima, pišu Naše novine
Iako je cela Srbije u najvećoj humanitarnoj akciji koja je ovde ikada organizovana, prikupljala novac za lečenje devojčice kojoj je bilo potrebno hitno presađivanje srca, ostalo je nepoznato koliko je tačno novca sakupljeno (nezvanično više od milion evra), koliko je potrošeno i šta će biti sa preostalim parama.
Odluka šta će učiniti sa novcem isključivo je na roditeljima, međutim, za sve informacije vezane za Tijanu po njenom odlasku u SAD bila je zadužena kraljevska porodica. Roditelji nisu davali izjave.
Odmah pošto je Tijana umrla, Naše novine su od Fondacije tražile informacije šta će biti sa novcem. To je pitanje koje je postavili i hiljade ljudi koji su učestvovali u akciji, a taj novac u Srbiji čeka nekoliko teško bolesnih mališana koji čekaju da se leče u inostranstvu i svaki trenutak im je dragocen.
Fondacija princeze Katarine, međutim, ni do dan danas nije odgovorila na ovo jednostavno pitanje, sve vreme se igrajući gluvih telefona, konstatuje Naše novine.
http://www.pressonline.rs/info/drus...ali-novac-od-tijaninog-lecenja-u-americi.html
**********************************

Ко је уопште од државних органа, дозволио да трансакција новца иде баш преко Карађорђевића? Зар то није могло да уради Министарство здравља?
Овако, Карађорђевићи су обесмислили једну хуману акцију грађана Србије а још ако се установи да су они (Карађорђевићи) у ту трансакцију уградили и себе, брука је још већа.
Овим посредовањем, Карађорђевићи ме неодољиво потсећају на накупце-пијачаре!

Ако су се уградили, ако ово ,ако оно.... али нема везе оплети по Карађорђевићима онако успут ваља се!
Зашто априори осуђујеш људе и називаш их пијачарима и накупцима а немаш доказе? Шта мислиш да су Карађорђевићи подрепаши као ови наши ***********ки потомци политичари па да се уграђују на туђој несрећи?
Зашто бар мало не укажемо поштовања потомцима Карађорђа?
 
Zato sto novine kao novine uvek traze neku senzaciju i kontraverzu i cackaju tamo gde im je mesto i gde nije.
Dobro,ja kazem da su pare potrosene.A kako onda ti znas da nisu?Odakle ti ta informacija?Nije valjda da na osnovu novinskih gluposti donosis zakljucak o jednoj tako osetljivoj temi?
Очигледно да ипак новине нешто знају за разлику од тврдње без покрића, да су све паре потрошене.
Ја лично имам став да за Карађорђевиће, српски новац има заносни мирис и необично их привлачи. И када су хватали тутањ 1941г. нису могли да сав српски новац (злато) да сместе у авион.
 
Очигледно да ипак новине нешто знају за разлику од тврдње без покрића, да су све паре потрошене.
Ја лично имам став да за Карађорђевиће, српски новац има заносни мирис и необично их привлачи. И када су хватали тутањ 1941г. нису могли да сав српски новац (злато) да сместе у авион.

Шта су требали да ураде, да сав новац и злато оставе швабама? Шта мислиш коме би злато пало у руке?
 
Очигледно да ипак новине нешто знају за разлику од тврдње без покрића, да су све паре потрошене.
Ја лично имам став да за Карађорђевиће, српски новац има заносни мирис и необично их привлачи. И када су хватали тутањ 1941г. нису могли да сав српски новац (злато) да сместе у авион.

Pa naravno da su pare potrosene.To i ja kazem.Za operaciju,put,troskove lecenja i boravak u Hjustonu.I ako vec nemas postovanja prema Karadjordjevicima mogao bi bar pokazati malo postovanja prema pokojnoj Tijani i njenoj porodici.
 
Pa naravno da su pare potrosene.To i ja kazem.Za operaciju,put,troskove lecenja i boravak u Hjustonu.I ako vec nemas postovanja prema Karadjordjevicima mogao bi bar pokazati malo postovanja prema pokojnoj Tijani i njenoj porodici.
Можда су Карађорђевићи ову хуманитарну акцију помогли и соптвеним парама, али што ћуте и изазивају сумњу јер: ,,.....Fondacija princeze Katarine Karađorđević, uprkos obećanjima, nije saopštila koliko je novca potrošeno....''.
Што то не учине и престала би свака новинарска прича о томе!?
 
Можда су Карађорђевићи ову хуманитарну акцију помогли и соптвеним парама, али што ћуте и изазивају сумњу јер: ,,.....Fondacija princeze Katarine Karađorđević, uprkos obećanjima, nije saopštila koliko je novca potrošeno....''.
Што то не учине и престала би свака новинарска прича о томе!?

Zato sto ljudi verovatno imaju pametnija posla od razvlacenja sa dokonim novinarima zute stampe.
Pomenuo si malopre ministarstvo zdravlja.Da...i ja se pitam gde je sve vreme bilo nase divno ministarstvo zdravlja.Oni su znali da pre 6 godina konstatuju da dete ima ozbiljan srcani problem i tu se njihov posao zavrsio.Ostavili su roditelje da mole sve ljude dobre volje da pomognu da se spasi Tijanin zivot.Kamo lepe srece da je vise ljudi kao sto su Karadjordjevici.
 
Шта је министарство здравља могло да уради? У буџету нема пара ни за газу, вероватно, а не за милионске операције у Хјустону свима којима је то потребно.

Не ради се ту о злоби или неспособности министара - и да су не знам како добри и способни, опет су министри у једној од најсиромашнијих земаља Европе. Замисли сад, рецимо, ти си министар. Знаш да три хиљаде људи умире јер немамо за њих јетру. Шта можеш да урадиш? Одрекнеш се, рецимо, целе своје плате - и за једно двадесет година уштедиш да пошаљеш једног од те три хиљаде у неки Хамбург, ове остале пустиш да помру.

И онда се још појави нека будалина и каже "ахааа! где су паре?" кад неко помогне да се неко лечи донацијама.
 
Novac je uplaćen na račun bolnice pre operacije. Nisam siguran da vraćaju novac ako operacija ne uspe. Uspela ili ne njima su troškovi isti. Najskuplji deo cele priče je zapravo srce. Mislim da ameri nemaju namere da umanjuju svoj profit zbog neuspeha operacije.
Па неће бити баш тако!
Пост оперативни опоравак се ваљда такође спроводи у истој тој болници где се операција и изврши.
Тај опоравак, нажалост није спроведен и ти трошкови свакако нису направљени (контроле, лечење, лекови, боравак пацијента, боравак родитеља, боравак српског лекара у пратњи, ......).
Очигледно да новине (макар и оне жуте) имају нешто у руци па ако ништа друго, натераће те вајне Карађорђевиће да врате туђе.
Сачекајмо неко време и ,,само ће нам се касти''!
 
Шта је министарство здравља могло да уради? У буџету нема пара ни за газу, вероватно, а не за милионске операције у Хјустону свима којима је то потребно.

Не ради се ту о злоби или неспособности министара - и да су не знам како добри и способни, опет су министри у једној од најсиромашнијих земаља Европе. Замисли сад, рецимо, ти си министар. Знаш да три хиљаде људи умире јер немамо за њих јетру. Шта можеш да урадиш? Одрекнеш се, рецимо, целе своје плате - и за једно двадесет година уштедиш да пошаљеш једног од те три хиљаде у неки Хамбург, ове остале пустиш да помру.

И онда се још појави нека будалина и каже "ахааа! где су паре?" кад неко помогне да се неко лечи донацијама.

Нисам причао о злоби и неспособности министара већ о неспособности саме институције. Питање је само трансфера новца са тачке А на тачку Б. Фоднација Карађорђевић би то сигурно хиљаду пута боље извела од самог министарства. Зашто?
Зато што су у Србији институције толико троме да би преко министарства трансфер новца са тачке А на тачку Б трајао ко зна колико дуже. Зашто? Па зато што би се наишло на хиљаду и један процедурални проблем. Сад, ја не знам на који начин министарство здравља функционише али би вероватно први проблем био, да ли треба новац да се уплати на рачун министарства или на наменски рачун? Вероватно наменски. Дакле, треба отворити наменски рачун. КО ће то да уради? Сигурно неће помоћник министра већ ће да пошаљу благајника у банку а благајник је по правилу затупасти службеник коме ни један други посао нису успели да нађу па га гурнули да броји паре. Њему ће требати бар 3 одлазака у Банку док отвори рачун и то ће да ради 3 дана. Након тога, треба формирати комисију која ће надлгедати саму трансакцију да се не би десила нека злоупотреба великог новца. Комисија мора да буде формирана у складу са Законом, правиликом, упутством или ће сама трансакција бити оборена од стране Државног ревизора а онда ће јавност да грокне да су покрали паре и да их линчује а вероватно би у питању била само процедурална грешкица или тако нешто. Комисија мора да заседа и да контролише а онај благајник, таман кад је сакупио све папире за наменски рачун јавља да је на боловању јер је на фудбалу претходне вечери повредио скочни зглоб па ћопа горе него Вук Караџић. Министар луди, траши од шефова да реше проблем. Сви папири су код благајника а он папире закључао у фијоку а кључ понео са собом. Комисија, у страху од министра, јавности, државног ревизора не знају ни одакле да почну, ни шта треба да раде, јер ово не спада у њихов редован посао јер никада раније нису пребацивали милионске износе од донација за операције у иностранству па док се договоре како ће да раде и шта ће да раде тек онда крећу главни проблеми. И тако у недоглед.

Кад бисмо мање молили државу да нам све уради, не бисмо имали толико проблема у животу.
 
Па неће бити баш тако!
Пост оперативни опоравак се ваљда такође спроводи у истој тој болници где се операција и изврши.
Тај опоравак, нажалост није спроведен и ти трошкови свакако нису направљени (контроле, лечење, лекови, боравак пацијента, боравак родитеља, боравак српског лекара у пратњи, ......).
Очигледно да новине (макар и оне жуте) имају нешто у руци па ако ништа друго, натераће те вајне Карађорђевиће да врате туђе.
Сачекајмо неко време и ,,само ће нам се касти''!

To što si naveo je samo manji deo troškova. Najskuplji je organ i sama operacija.
 
Poslednja izmena:
ne znam kako samo imaju obraza da za bilo sta optuzuju karadjordjevice...oni se barem trude, dosta dece je do sada zahvaljujuci njima poslato na lecenje u inostranstvo, i mnogima je spasen zivot...

ono sto mene vise interesuje je gde su svi ti milioni koje djokovic navodno skuplja za svoju fondaciju...svako malo pa skupi milione koje doniraju holivudske zvezde, po medijima se hvali kako sav novac ide za decu u srbiji...gde je taj novac? u pitanju je veliki novac, milioni...mnogo decijih zivota je tim novcem moglo biti spaseno, ali smo nazalost svedoci da deca obolela od teskih bolesti redovno umiru zbog nedostatka novca za dalje lecenje...
 
Naše novine nisu dobile povratnu informaciju ni od roditelja male Tijane. Otac Nebojša nije odgovarao na pozive, a broj majke Jelene nije bio u funkciji.

Зову их лепо да их питају што су крали паре кад им је дете ионако умрло, а ови неће да се јаве.

Какве новине. Какви људи. Какав смрад новинарски.

- - - - - - - - - -

Тај "Прес", јесу то неке новине за дебиле? Онако питам, не дај боже да хоћу да кажем нешто ружно.
 
Zato sto novine kao novine uvek traze neku senzaciju i kontraverzu i cackaju tamo gde im je mesto i gde nije.
Dobro,ja kazem da su pare potrosene.A kako onda ti znas da nisu?Odakle ti ta informacija?Nije valjda da na osnovu novinskih gluposti donosis zakljucak o jednoj tako osetljivoj temi?

Новине и остали медији кретенизују народ.

Тему је поставила њихова жртва.
 
Па неће бити баш тако!
Пост оперативни опоравак се ваљда такође спроводи у истој тој болници где се операција и изврши.
Тај опоравак, нажалост није спроведен и ти трошкови свакако нису направљени (контроле, лечење, лекови, боравак пацијента, боравак родитеља, боравак српског лекара у пратњи, ......).
Очигледно да новине (макар и оне жуте) имају нешто у руци па ако ништа друго, натераће те вајне Карађорђевиће да врате туђе.
Сачекајмо неко време и ,,само ће нам се касти''
!

Ахааааааам.....имају моју буџу у руци........ а ти боље убудуће немој да изиграваш некога ко је хватан "на бућкало" - него мало ти размисли и мало закочи..... претерао си са увредама на рачун краљевске породице Каражорђевић..... а сада

СПЕЦИЈАЛНО ЗА НЕОБАВЕШТЕНЕ:


ŠOKIRANI NEISTINAMA
Nj.K.V. Princeza Katarina: Fondacija nema pristup Tijaninom novcu!
Autor: A. O. | 09.08.2013 - 18:12:00h |

3





Fondacija Nj.K.V. Princeze Katarine duboko je šokirana neistinitim tvrdnjama “Naših Novina” u vezi s prikupljenim sredstvima za Tijanu Ognjanović.


651672-beli-dvor-271112-ras-foto-rajko-ristic003.JPG


Šokirani neistinama: Karađorđevići | Foto: Rajko Ristić


U saopšetenju koje je izdao Kraljevski Dvor stoji još:


"Pre svega, svi smo veoma tužni zbog prerane smrti male Tijane, i duboko saosećamo s njenim roditeljima i rodbinom.


Fondacija Princeze Katarine nikada nije bila, niti će biti, uključena u prikupljanje sredstava namenjenih za pomoć maloj Tijani. Taj naš stav je sasvim jasan, i od njega nema odstupanja. Njeno Kraljevsko Visočanstvo i njena Fondacija bili su uključeni u uspostavljanje kontakta s bolnicom u Hjustonu, u Teksasu, kao i u obezbeđivanje i organizaciju odlaska Tijane u Sjedinjene Američke Države. Takođe, Fondacija je bila uključena u pronalaženje specijalnog avionskog transporta za Tijanu.


Njeno Kraljevsko Visočanstvo je, uz pomoć svojih kontakata, kao i kontakata njenog supruga, Prestolonaslednika Aleksandra, bila u prilici da obezbedi znatno smanjenje troškova lečenja, u iznosu od 300.000 dolara, kao i besplatan smeštaj u blizini bolnice. Fondacija ni u jednom trenutku nije imala nikakav pristup, niti je na bilo koji način koristila bilo koja sredstva namenjena Tijani.


608960-04tijana-i-karadjordjevici.jpg



Izražavaju najdublje saučešće: Tijana Ognjanović sa Karađorđevićima



Isključivo članovi najuže porodice pokojne male Tijane mogu da pruže podatke koji se tiču lečenja i njegovih troškova, jer su jedino oni zakonski ovlašćeni da takve podatke daju, a sve takve informacije smatraju se privatnim, po zakonima Srbije i Sjedinjenih Američkih Država. Preme tome, sva pitanja koja se tiču prikupljanja i trošenja sredstava, kao i trošenja sredstava u budućnosti, moraju biti upućena direktno roditeljima male Tijane.

U ovom trenutku, jedino što bi bilo prikladno, jeste da se poštuje žalost roditelja i rodbine male Tijane"
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top