Devet života
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Devet života

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Devet života

Svima je poznato da mačka ima 9 života.

A šta je sa ljudima? Koliko od vas ste imali više života, koliko puta ste bili blizu smrti bilo da je od udesa, bolesti, neke situacije, a tek u najkritičnijim kada vam je nebo zapisalo da u taj dan završite svoj život, a ipak viša sila preokrenula ogroman obrt - daje vam novu, drugu šansu za početak. Onda, kako se osećate, da li ste konfuzni u tom periodu, ne razmišljate baš trezveno, imali ste post-traumatski stres, dotakli ste dno duše i psihe i krenuli postepeno ka višem nivou, da li menjate sebe i druge, pitate li sebe 'tamo je stao stari život, a ovde počinje sve novo...', na šta niste još spremni a bližnji na poslu, u krugu prijatelja, neki emotivni partneri/ke vas ne razumeju....

E, ja sam izašla iz ove krize ali ne baš sasvim. Mislim da oni koji su prošli kao ja ili ja kao oni ipak se razumemo, a oni koji nisu bili ni blizu smrti neka se uzdrže od komentara.

Buduća legenda
    Učlanjen
    13.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Devet života

shta znam jorgovanka, kad stignem do devetke prichacu o iskustvima

Primećen član
    Učlanjen
    23.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav , da si nam ziva , vesela i zdrava
    Poslednji put ažurirao/la gost 326638 : 09.08.2013. u 18:28

Buduća legenda Regina Mills (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1705

Meni se pre vise godina desilo da sam se u sred noci probudila, uspravila se u krevetu i da je tog trenutka meni iza ledja pala velika slika u teskom bakarnom ramu, sa sve staklom. Da je pala na mene ne bi me bilo vise. I dan danas razmisljam koja me je to sila probudila bas tada u tom trenutku. Jedan zivot sam svakako iskoristila.

Primećen član
    Učlanjen
    23.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma , ajde

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moja kolegenica, malo starija žena u problemima, uopšte nije obraćala pažnju oko sebe, sva je u mislima, i taman da pređe prugu u tom trenutku neki prolaznik je zgrabio za rame i povukao nazad, u tom trenutku prošao je voz.

- - - - - - - - - -

I pričali su mi kolege i kolegenice, njima se slično desilo u takvim trenucima od automobila ili voza, uglavnom.

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2708

Prvog avgusta 1991. g sam zarobljen od hrvatske paravojske . Premlacen sam cizmama i kundacima , a stavljan
    mi je i noz pod vrat . Poslije su me odveli na svoje polozaje .Bio sam ubjedjen da necu ziv docekati noc . Ipak sam
    odslucio da cu da bjezim ako bude bilo kakve sanse .Mada sam bio prebijen , u meni je kao bivsem sportasu
    ostalo puno snage , ali sam glumio da sam polumrttav da ih zavaram . Uspio sam pobjeci zahvaljujuci nevjerovatnom
    spletu okolnosti .Ne bih o tom bjekstvu pisao . Svojevremeno je o tome bila emisija na novosadskoj televiziji .
    Druga kriticna situacija je bila kad sam tesko ranjen u ratu . Dosta sam iskrvario a bolnica je bila udaljena vise
    od 30 kilometara . Naravno da sam poslije imao problema sa depresijom . Niko mi nije trebao i volio sam biti sam .
    Izvukao sam se jakom voljom i zahvaljujuci tome sto nisam htio piti alkohol . Kod psihologa nisam htio ici i nisam
    zelio piti nikakve tablete .
    A onih opasnih situacija gdje slucajno nisam povrijedjen bilo je koliko hoces .Recimo , vozio sam jednu vrstu moto trka
    i u petnaestak padova nisam nikada zadobio ozbiljniju povredu .Bolje je da na ovim slucajevima stanem , jer ako budem
    pisao sta mi se sve u zivotu desavalo niko nece vjerovati .
    Sada sam zvanicno ratni vojni invalid i trebao bih da vodim miran zivot .Naravno da ga ne vodim i kupio sam dva motocikla .
    Oba su kruzeri i uzivam u njima . Bolje volim poginuti na motoru nego da dozivim da sa onom setalicom gmizem po starackom domu .

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sarvase, hvala što si podelio iskustvo sa nama.
    Ja mislim da osoba koja je jaka karaktera brže oporavlja od onih koji nisu ili im sporije oporavljaju. Tako su mi govorili, tek vidim koliko su bili u pravu.
    Pitanje je zašto neka osoba u prvom naletu strada prvom prilikom nego oni nekoliko puta ili čak više puta, tako je izgledalo da će završiti ipak nastavljaju...
    Na umu mi je citat pokojnog Patrijarha Pavle koji je rekao da na kraju vremena suočiti dve jake struje, najgori i najbolji ljudi.

I šta misliš, da li treba slaviti nov datum novog života umesto rođendana?
    Poslednji put ažurirao/la gost 129086 : 09.08.2013. u 19:54

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

i dalje volim da letim na krilima adrenalina.

Ističe se Gotika (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Mene ubija neizvesnost, podmuklo dvaes' godina, a bliska smrt mi se još nije približila, a kakva sam kukavica umrla bih pre od straha, nego od eventualne situacije...da su meni stavili nož pod grlo ko Sarvasu, ne bih danas kuckala ovde...

Slične teme

1. Devet djavoljih stepenica
    Autor Kanna u forumu Svaštara i zanimljivosti
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 15.07.2005., 23:42
  2. Greška života!
    Autor JAGGE®™ u forumu Romantika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 02.02.2005., 03:15
  3. voda! izvor života u Srbiji
    Autor ROSA u forumu Nauka
    Odgovora: 2