2000 i xp

Toxic

Zainteresovan član
Poruka
228
MOJA DRUGARICA IMA DVE PARTICIJE NA HARDU.C I D.NA C JOJ JE WIN 2000 A NA D JE XP.E SAD HTELA JE DA FORMATIRA CEO HARD.JA SAM FORMATIRA SAMO C I STAVIO XP,A NA D JE TAKODJE OSTAO STARI XP.ONDA SAM FORMATIRAO I D ALI JE TRAZIO DA OPET INSTALIRAM XP ALI NA D.INSTALIRAO SAM GA I SAD IMA NA OBE PARTICIJE WIN XP,A ZELI SAMO NA C.KAKO DA SAMO FORMATIRAM D,A DA NE MORAM DA INSTALIRAM WIN?
AJDE LJUDI POMAGAJTE MOLIM VAS,TREBA MI VECERAS ODGOVOR,DA SUTRA MOGU TO DA JOJ ODRADIM. :arrow:
 
Ako nema ništa važno od podataka na disku (a pretpostavljam da nema jer si formatirao i ponovo instalirao) onda pobriši sve particije sa diska.
Kad pokreneš instalaciju sa CD, u delu gde biraš na koju particiju hoćeš da instaliraš imaš i opcije za kreiranje nove i brisanje postojećih paricija, pobriši sve postojeće particije i napravi samo jednu (naravno željene veličine, ne na celom disku). Tek posle instalacije, kad se pokrene windowsa napravi ostale particije (My Computer->Manage Disk Management ).

Eventualna varijanta, bez ponovne instalacije, je da ponovo formatiraš drugu particiju i da podesiš boot.ini tako da 'zaboravi' da je drugi windows postojao.
 
Ok.A jel znas mozda kako da formatiram jednu particiju?Bas me zivo interesuje!
Ne mogu odmah da pravim dve?Ako ne,jel mozes malo da mi pojasnis kako to posle da pravim drugu?
 
Ma kakav crni Partition Magic.
Sve sto valja u njemu je sto je User-Friendly (i to kako kome).
Ako hoces da formatiras tu drugu particiju udji u ovaj win na C particiji, u njemu desni klik na D particiju i format.
Nista vise tebi tu ne treba.

PS.Nemoj da se ljutis, ali ti savetujem da ono sto ne znas najbolje ne isprobavas na tudjim racunarima.
 
Кулиража:
Ma kakav crni Partition Magic.

jos jedna varijanta za particije

start>settings>control panel>administrative tools>computer management>disk management

i eto ti instant partition magic :)
inace, ako ne znas da popravis sto je taj usro, sa PM ces verovatno jos vise da useres...
 
Ako hoces da formatiras D particiju da ti ostane prazna jednostavno pokrenes OS na c particiji pokrenes explorer na particiju d kliknes denom tipkom i izberes format i ode sve s te partcije!
Ona ostaje ali prazna!
 

Back
Top