Jesu li Bugari Južni Sloveni?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Јесу.
Оно мало тамо неких Хуна што се викају Бугари били су кап у мору Словена.
Успели су да наметну име, слично као што многи народи Немце зову Алемани, а Немачку Алеманија, по једном од најмногољуднијих германских племена, и то је отприлике све.
 
Јесу. Бугарско име се одржало, али су усвојени сви обичају и језик тамошњих Словена и најбројнијег српског племена. Историјски сукоби српског и бугарског народа (не рачунам средњи век јер су то сукоби властеле) почивају у чињеници да им је савремени династ био немачког порекла. Светозар Марковић и Књаз Михаило Обреновић су били највећи заговорници федерације са Бугарима, чак је Србија наоружавала бугарске устанике против турске окупације. Однос Бугара према српском народу и српским православним манастирима у Шоплуку и на југу Србије је остао урезан у колективном историјском памћењу тамошњег живља, тако да постоји антипатија. Међутим стављање Србије и Бугарске у загрљај и превазилажење несугласица (ипак је последњи сукоб два народа био пре приближно 70 година и то је вероватно довољан временски период) је од немерљиве важности и за Србију и за Бугарску. А искрено мислим да би Србији такав однос много више значио јер би ојачао геополитичку позицију Србије.
 
Ma oni su mesanci,nisu pravi Sloveni.

И ми Срби смо мешанци (као уосталом и сви народи). То не мења чињеницу да смо словени. Бугари су словени. Јужни словени и крај приче.

Мада мислим да се равенино питање из почетног поста није односило на бројање крвних зрнаца већ на нешто мало комплексније.
 
Бугари никад нису ни били Словени. Они су староседеоци на Балкану - Власи, само су живели под утицајем Словена. На крају крајева то можеш и сам/а да уочиш упоређивањем црта лица. Плава коса и светао тен код Срба су најчешћи знаци да нема много страних гена(углавном је тако, али није увек). Од црнокосих, код нас је најзаступљенији динароидни тип црта лица. Код бугара је то монголоидни тип.
 
Бугари никад нису ни били Словени. Они су староседеоци на Балкану - Власи, само су живели под утицајем Словена. На крају крајева то можеш и сам/а да уочиш упоређивањем црта лица. Плава коса и светао тен код Срба су најчешћи знаци да нема много страних гена(углавном је тако, али није увек). Од црнокосих, код нас је најзаступљенији динароидни тип црта лица. Код бугара је то монголоидни тип.

Manje,vise, tako je. Bugari i Srbi se razlikuju, barem spolja;)

Ja sam sa same granice Srbija/Bugarska i mi nemamo veze jedni s drugima.
Istorija nas je ucila da se ne volimo, tu nema pomoci, to je vec genetika i kod nas i kod njih,
ali su nasa deca, ljudi, zene, muskarci uglavnom plavi, vecina ima i plave oci,
a Bugari izgledaju savrseno drugacije. Mozda malo kao Grci ili Makedonci.
 
kao i obicno nitko nije procitao uvodni post . pitanje je zasto nikada nismo zivjeli skupa ako su i oni juzni slaveni kao i mi ?

Pa nismo ziveli zajedno ni sa Hrvatima ( a valjda su i oni Juzni Slovei ( ili nisu?).
Ili smo ziveli samo kada smo bili u zabludi , ili smo morali.
Zasto bi ljudi morali da zive u istoj zajednici/drzavi samo zato sto su Germani, Angosaksonci ili im jezik potice od latinskog?
 
nisi zivjela sa hrvatima ? pa gdje si ti rodena u stokholmu ?

Pa ti barem znas odakle sam. A i sama napisah barem dvadeset puta da sam sa bugarske granice.

Hrvate sam tek u Nemackoj stvarno i sretala, a i Slovence.Bugare oduvek u Zajecaru.
Bugarii i Srbi se razlikuju cak i u veri jer je kod njih slava nepoznata pa tako znamo ko je Bugarin.
Vlasi slave slave jer su religiju preuzeli 100% od Srba, a i plavi su pretezno, ako ne kazu da su
Vlasi mi se uopste i ne razlikujemo jedni od drugih.
 
Pa ti barem znas odakle sam. A i sama napisah barem dvadeset puta da sam sa bugarske granice.

Hrvate sam tek u Nemackoj stvarno i sretala, a i Slovence.Bugare oduvek u Zajecaru.
Bugarii i Srbi se razlikuju cak i u veri jer je kod njih slava nepoznata pa tako znamo ko je Bugarin.
Vlasi slave slave jer su religiju preuzeli 100% od Srba, a i plavi su pretezno, ako ne kazu da su
Vlasi mi se uopste i ne razlikujemo jedni od drugih.

ja sam imao poznanika u Bg za kojeg smo skontali da je Vlah tek jednom prilikom kad smo sjedili u kafiću i zvao ga je neko na telefon od kuće... i on prozbori na vlaškom... a ove BeograDŽanke sa nama odma'... jebotte, pa ti si ganci... :lol:
 
evo sa svim juznim slavenima smo vise manje bili u nekoj zajednici osim sa bugarima . sta nas oni nece . bahate se ili sta ?:dash:

Istorijske okolnosti. Bugarska je tek dobila nezavisnost 1908. godine, a prije Berlinskoga kongresa 1878. godine nije ni u kakvom političkom smislu uopšte ni postoja. a taman kada je nastala, Srbi i Bugari su se već prvi puta zaratili 1884/5. godine...Balkanski ratovi i Prvi svjetski rat samo su zaokružili to, a na neprijateljskim stranama su bili i u Drugom svjetskom ratu.
 
Istorijske okolnosti. Bugarska je tek dobila nezavisnost 1908. godine, a prije Berlinskoga kongresa 1878. godine nije ni u kakvom političkom smislu uopšte ni postoja. a taman kada je nastala, Srbi i Bugari su se već prvi puta zaratili 1884/5. godine...Balkanski ratovi i Prvi svjetski rat samo su zaokružili to, a na neprijateljskim stranama su bili i u Drugom svjetskom ratu.

ja sam mislio da ćeš da kreneš makar od Velbužda... :)
 
Да одговори и један човек из Македоније, моја маленкост Ја.
Бугари јесу јужни Словени. Од асли Бугара потичу Гагаузи и делиормански Турци, али интересантно иако говоре турски језик по генетици се не разликују пуно од осталих јужних Словена.
На Балкану разлике се примете само код северних шиптара Гега, код јужних Грка и код Турака, а оно све остало испаде мање више једнородна мешавина коју зовемо јужни Словени.
Па не би било лоше да мало више чујете нас мале, ми нисмо велики.
Не мора да буде једна државна заједница, али православни Срби и Бугари треба да отстваре неко духовно јединство.
То би било боље за нас Македонце, па и за Црногорце.
У противном не пише се добро ни вама Србима ни Бугарима, а ми мали смо навикли да будемо колатарална штета.
Само Ви и Бугари увек подпадате под неки страни утицај па неко има за пријатеља Грке, а за непријатеља роѓеног брата и то.
А Грци су хитри, и Грчка је творевина која почива на антисловенску основу...
А...шта се ја распричах....?
 
Бугари никад нису ни били Словени....
Од црнокосих, код нас је најзаступљенији динароидни тип црта лица.
Плава коса и светао тен код Срба су најчешћи знаци да нема много страних гена(углавном је тако, али није увек). Код бугара је то монголоидни тип.

Имаш неки пример данас или тако су ти неки рекли? :think:

срби.jpg


срби1.JPG


срби2.jpg


бугари1.jpg




Бугари или Срби?
 

Prilozi

  • срби1.JPG
    срби1.JPG
    6,2 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top