Sećanja iz prošlih života

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
U prošlim životima, koje ste živeli, samo sa različitim izborima u njima, vi ste ostavili neke znake koji će vas alarmirati u narednim životima šta treba da radite... i to je onaj osećaj - “Znam da treba to da radim, ne znam zašto, ali znam da moram uraditi to i to” - ili “Osećam da treba da radim to i to” - i kada uradite tako, vi jednostavno uspevate u svojim namerama i ciljevima. To je intuicija, koja je ostavljeno sećanje iz prošlih života, da ne bismo ponavljali iste greške, kao u tim životima, te da bismo prateći te znakove pored puta (alarme), mi sada mnogo bolje prolazili... Tako se učimo i penjemo sve više i više na lestvici duhovnog sazrevanja, odnosno sticanja novih iskustava i življenja samog sebe.



univer11.jpg




To nam se stalno dešava. I onda neki misle kako neko povlači konce u našim životima, ali u stvari to je produkt naših sećanja iz prošlih života, koja su potisnuta u nama, ali se ispoljavaju kroz intuiciju.

Samo da vam kažem da ne postoji sudbina, nego naše delovanje u odnosu na ostavljene znakove pored puta.

Namaste.
 
Nema proslih zivota, ali ima necistih duhova koji varaju bedne ljude.

Nema povampirenja, prdon, pardon, uskrsnuća, ali zato ima satanista koji teraju ljude da veruju u bogoborno i bogohulno obrezane ljudske primerke, njihovu krv i njihove strahove. :rida:

- - - - - - - - - -

Da li je moguće prethodni život imati u budućnosti? Da li je reinkarnacija uslovljena poimanjem vremena vezanim za naše fizičko telo?

Nemoguće. Sve se svodi na slobodnu volju. Reinkarnacija da, karma ne. Razmisli malo o tome.
 
Ona veruje u to. A bilo kog vernika da pitaš da li je u nešto siguran, od hinduiste preko pravoslavca do jehovinog svedoka, svaki je siguran 100% da je ono u šta on veruje jedina istina.

Vernik zato i jeste vernik, jer nije siguran postoji li ono u šta veruje; zato i veruje. Ali vera mu se može dovesti u pitanje svaki čas... Recimo ovako...

Biblija nije božja reč iz prostog razloga što su ljudi iz nje izbacili između 35 i 60 jevanđelja koja govore o Isusovom 17-godišnjem boravku u Indiji, njegovom braku sa Marijom Magdalenom i njegovom potomstvu. Najnoviji primer prekrajanja Biblije je ovo što sledi...


Prevod Daničić-Karadžić:

Novi zavet, Prva poslanica Jovanova, 5:7-8.

7. Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti Duh; i ovo troje je jedno.
8. I troje je što svjedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Prevod Lujo Bakotić, Emilijan Čarnić i Novi Svet:

7. I troje je što svjedoči na zemlji:
8. duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Ovo je lako proveriti.


Prevod Daničić-Karadžić:

Jevanđelje po Luci, 23:43

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.


Prevod Lujo Bakotić, Čarnić i Novi Svet:

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju.


Ovo su mali, ali i veliki, primeri ljudskog prekrajanja Biblije samo u XX i XXI veku. A koliko se vekova Biblija prekraja?

Ovo nijedan hrišćanin ne može da pobije. Razmislite malo više o tome.

- - - - - - - - - -

Sta da kazu onda npr. Egipcani, Sirijci, Iracani, Izraelci, Tibetanci, Japanci,...?

Svako ima svoju verziju i svako kaže da je njegova verzija jedina tačna. Zašto bih ja verovao bilo koma od njih?

- - - - - - - - - -

To kaze Pravoslavna Crkva i Sveti Oci, a ti covece verujes danasnjim laznim naukama, radi sta hoces ali neces dokle hoces.

Zabole me ona stvar šta kaže bilo koja crkva, kad nisam član nijedne crkve. Već sam naveo gore kako je Biblija iskasapljena i kako joj je promenjen sadržaj. Zar da verujem u nešto što se menja po nečijem nahođenju. Neće moći.
 
Frka mi... zaista. Kao Svetim Ocima dok voze dzipove.

Nego, i ti Sveti Oci su ljudi, kao i ostali.

Aha ha ha ha ha ha ha... i siluju dečake... :rida:

Oni su gori krmci od, recimo mene, jer ja sam vegan, a oni žderu meso, mleko i jaja, kao i industrijsku hranu sa kodom HACCP. Žao mi je, neko je slagao oive verske fanatike, koji su došli da balegaju po temi koja ih se ne tiče, da su božje sluge ako jedu meso. Neće biti. Ko god jede meso nije božji sluga. Kraj priče.

- - - - - - - - - -

Ti citaj reci Svetih Otaca: Sv.Grigorija Bogoslova, Sv.Atanasija, Sv.Vasilija Velikog, Sv.Antonija Velikog.....i oni su ljudi ali ne mnogogresni kao mi.

A ti čitaj malo Bhagavad-gitu, Srimad-bhagavatam, Sri-isopanisadu... i ostale Vedske spise, da vidiš šta je prava duhovnost u odnosu na to što navodiš...

- - - - - - - - - -

Reinkarnirani bili pa videli:)

:super:
 
Da li svi imamo isti broj prošlih života ili neko više neko manje, da li neko ima značajno više od nekog drgog.

Neko više, neko mmanje. Sve zavisi mod toga kad i koliko ko, kada umre, shvati da je umro. Onda se reinkarnira. Oni koji imaju više duhovnog iskustva su mudriji i imaju više znanja, a oni manje iskusni su obično verski fanatici. Vidiš i po diskusiji na ovoj temi. :hahaha1:
 
@Demijurg
Dobro ostavimo po strani razne verzije i pisanja oko Biblije (kako nazivas Sveto Pismo), zadnje upozorenje danasnjim ljudima su iskustva ljudi koji su
dosli u dodir sa duhovnim svetom. I znas sta? Ljudi su videli i culi sve u skladu sa Pismom.
Neki ljudi na samrti vec vide bica iz duhovnog sveta i govore ostalim ljudima oko sebe (koji to ne vide), nekad se raduju a nekad su u strahu. A zasto
se to desava, zasto mi zivi to ponekad vidimo kod umiruceg? Zato da bi se naucili i bilo nam na korist.
Takodje ima ljudi koji su za zivota na zemlji, imali vidjenje Svetih i Majke Bozije.

Mi ne mozemo samouvereno tvrditi "onaj u Starom Zavetu je imao toliko dece i tako i tako su se zvala" mi to ne znamo tacno i nemamo dokaze za to,
ili suditi o neznabozackim narodima. Posle gore navedenog i zbog mnogih pokazatelja u nasoj Crkvi, najpametnije je drzati se Pravoslavne vere.
 

Back
Top