Trebinje je mali grad u Hercegovini ali poseduje Likovnu Akademiju koja je zapravo ogranak Sarajevske...ja sam se na nju upisala u drugom roku pre tri godine a inace sam iz NS, pa evo predloga za one kojima je tesko da prođu prijemne u Srbiji!
ovde je školarina znatno jeftinija jer ne postoji samofinansiranje već se svi studenti van budžeta vode kao sufinansirajući i za njih je godina 250eura + 20eura za semestar, godišnje primaju do 15 studenata u nekom proseku iako objektivno postoji 20 slobodnih mesta. na ovoj akademiji postoje samo dva smera za koje se student opredeljuje pri upisivanju treće godine mada je u nekom planu da se pored već postojećeg smera za slikarstvo i grafiku uskoro uvede i vajanje...na prvoj i drugoj godini postoji devet predmeta a na trećoj i četvrtoj po četiri predmeta tako da u principu i nije teško iako nekima zapne...no ovo sve govorim radi opšte informacije ali bitna stavka je to da je studentima omogućeno lagano prebacivanje na Novosadsku i Beogradsku akademiju posle prve godine ili druge, bez bitne razlike u polaganju predmeta jer ona postoji samo u rasporedu predmeta po godinama...eto tako pa ako vas interesuje nešto više pitajte...prvi rok za upis je prošao al preostaje ovaj drugi... :wink: