Pezimizam, optimizam ili realizam..

ja sam....cek, ne valja...
ima dana kad se moram bukvalno natjerat da...ostanem na svjetlu
missim, to je ko s crtezom...natjeras se da povlacis linije...i da ti to predje u naviku...
i kao uspostavis rutinu...sve super...i onda paf - izremeti se sama od sebe...ili od tebe...
sta ces...krenes iz pocetka....ocu rec, ja sam optimista :lol:
 
Jbg, ja sam nepopravljivi optimista.:lol:
I kako sad da se odbranim, tj. argumentujem svoje optimistično stanje duha?

Optimizam je slepa vera, u kojoj slepac/vernik sve što je crno vidi kao belo ... ili barem sivo.

Intelektualni poremećaj, baš kao i pesimizam - samo što je razlika u viđenju količine tečnosti u čaši.
Dobro optimista si u vezi nekog događaja, vesela, u zanosu...ispadne li ponekada sasvim suprotno, ako ispadne , kako se osećaš?
Uzgred , ja ne volim crno i obožavam pastelne i ponekad jarke boje.
 
Poslednja izmena:
ja....ja se trudim
missim, bas se trudim

U čemu se ogleda tvoj trud...šta, osećaš da nešto nije kako treba, ali ipak, se trudiš da gledaš sa vedrije strane...

- - - - - - - - - -












Realista do koske. Sve analiziram i sklapam sve moguce scenarije i verovatnoce da se nesto desi i nepoverljiv sam,hladan,bez pokazivanja ikakvih emocija.
Je si li oduvek takav ili iz iskustva....
 
Dobro optimista si u vezi nekog događaja, vesela, u zanosu...ispadne li ponekada sasvim suprotno, ako ispadne , kako se osećaš?
Uzgred , ja ne volom crno i obožavam pastelne i ponekad jarke boje.

Nikada ne ispadne suprotno, jer koliko god da sam optimista, gajim umerena nadanja. :lol:
Davno, davno su prošli periodi mojih potonuća i sagledavanja stvari iz mračnog ugla. I onda sam odrasla, i shvatila da je pesimizam filozofija koja koči i sa sobom donosi strah. Ne volim da se bojim.
Ne demorališu me izneverena očekivanja, zato što sam naučena da u svakom očekivanju postoji povelik procenat nerealnosti. Ali sam pristalica ideje da, ukoliko nešto veoma želimo - a realno je ostvarljivo, možemo to i da ostvarimo.
Kako pesimizam nije u mojoj prirodi ali saosećanje jeste ... a svet nije uvek vesela pojava - nabacam setne, prljave, zle i ružne misli na papir. Posle ga zafrljačim u đubre ili objavim knjigu - zavisno od mog sagledavanja iskrenosti onog što sam iz sebe izbacila. Misim, komplikovano je za objašnjavanje. Ali, stvaranje je izuzetno korisna terapija i vežba za jačanje duha.

Nosim i ja pastelne boje, ali kada sam najmanje optimistična.
 
Nikada ne ispadne suprotno, jer koliko god da sam optimista, gajim umerena nadanja. :lol:
Davno, davno su prošli periodi mojih potonuća i sagledavanja stvari iz mračnog ugla. I onda sam odrasla, i shvatila da je pesimizam filozofija koja koči i sa sobom donosi strah. Ne volim da se bojim.
Ne demorališu me izneverena očekivanja, zato što sam naučena da u svakom očekivanju postoji povelik procenat nerealnosti. Ali sam pristalica ideje da, ukoliko nešto veoma želimo - a realno je ostvarljivo, možemo to i da ostvarimo.
Kako pesimizam nije u mojoj prirodi ali saosećanje jeste ... a svet nije uvek vesela pojava - nabacam setne, prljave, zle i ružne misli na papir. Posle ga zafrljačim u đubre ili objavim knjigu - zavisno od mog sagledavanja iskrenosti onog što sam iz sebe izbacila. Misim, komplikovano je za objašnjavanje. Ali, stvaranje je izuzetno korisna terapija i vežba za jačanje duha.

Nosim i ja pastelne boje, ali kada sam najmanje optimistična.

Upravo si ti ta koja neke stvari bi trebalo jasnije da definiše, mada si i ovako dosta jasna....iz tvog ovog odgovora ti si realni optimista, a ne ne popravljivi....iskustvena i analitična....nemoj se jediti na mene....ne verujem uvek u sve tvoje postove...mislim i na neke od ranije...
 
Realista do koske. Sve analiziram i sklapam sve moguce scenarije i verovatnoce da se nesto desi i nepoverljiv sam,hladan,bez pokazivanja ikakvih emocija.

Ja sam te sve razumela, ali ja ili u nešto se zablesim i verujme100%, ili ne verujem totale....u zadnje vreme sam postala da analiziram sve moguće varijente, mozak mi otekne, ali vredi truda....poenta je ne biti ni pesimista ni optimista već realno analizirati situacije, a to zahteva rad i trud...ne sme se biti lenj, dok stvari ne postanu uigrane i uveštene u analizama..
 
Poslednja izmena:
Upravo si ti ta koja neke stvari bi trebalo jasnije da definiše, mada si i ovako dosta jasna....iz tvog ovog odgovora ti si realni optimista, a ne ne popravljivi....iskustvena i analitična....nemoj se jediti na mene....ne verujem uvek u sve tvoje postove...mislim i na neke od ranije...

Teško se jedim, a u konkretnom slučaju nemam ni razloga. ;)

E, ovako:
meni se čini da ljudi vrlo često nemaju predstavu o kratkoći života i prilikama u kojima propuštaju da uživaju. Ako pak imaju predstavu o kratkoći života, plaše ga se, ili se plaše smrti, pa im ceo život prođe u laganom iščekivanju kraja.
Ne smejem se kao luda na brašno, niti je moj osmeh facijalni grč. Ne iščuđavam se ljudima čije je duhovno stanje drugačije.
Moj optimizam je, rekla bih, prilično zarazan i možda sam najoptimističnija u poglednu sopstvene uloge: da je jedan optimista izuzetno koristan za pojavu tračka svetla u jednom pesimisti. Makar nakratko.
 
Kako vi tumačite ove ljudske osobine il može se reći stanja duha.... u koju vrstru ljudi kiji poseduje ove osobine vi spadate...
Mene lično iritira fraza, tipa....ja sam nepopravljivi optimista...sa kojim argumentima moliću, ili se oslanja na horoskop jelte...

pa optimista i pesimista su antonimi ... a racionalista nije u toj kategoriji ...
licno optimista nisam nego pesimista i to je od covjeka do covjeka , ali cak mislim da su ljudi koji su pesimisti u krajnosti ustvari optimisti ... nekako sam to skontao da oni upravo su pesimisti jer time odbacuju sitnice zarad krupne stvari kojoj se nadaju i koju ocekuju tim pesimizmom ... ne znam ne znam ne znam .... neko neko ovo malo prepravi i uoblici fina je zamisao ...
 
pa optimista i pesimista su antonimi ... a racionalista nije u toj kategoriji ...
licno optimista nisam nego pesimista i to je od covjeka do covjeka , ali cak mislim da su ljudi koji su pesimisti u krajnosti ustvari optimisti ... nekako sam to skontao da oni upravo su pesimisti jer time odbacuju sitnice zarad krupne stvari kojoj se nadaju i koju ocekuju tim pesimizmom ... ne znam ne znam ne znam .... neko neko ovo malo prepravi i uoblici fina je zamisao ...


samoproklamovani racionalista bezi iz okvira eventualne kategorizacije... ili straha da iskaze svoj stav.
 

Back
Top