Securum Equity Partners traži odštetu 160 miliona evra od države Srbije

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
SRBIJA | ČETVRTAK 8.08.2013. | 13:58
Raskinut ugovor za solarni park
IZVOR: BETA
Beograd -- Američka firma Sekjurum ekviti partners (Securum Equity Partners) saopštila je da je raskinula sporazum s Vladom Srbije o izgradnji solarnog parka.

Američka kompanija je najavila i da će na međunarodnoj arbitraži tražiti odštetu od 160 miliona evra.

U saopštenju se ističe da Srbija nije ispunila obaveze iz sporazuma kojim je bilo predviđeno da se obezbedi lokacija od 3.000 hektara za izgradnju solarne elektrane snage 1.000 megavati.

Najavljeno je da će spor za naknadu štete firmi Sekjurum ekviti partners biti pokrenut pred Međunarodnom arbitražom u Londonu.

Krovni ugovor o izgradnji solarnog parka u Srbiji, najvećeg u Evropi, potpisan je u oktobru 2012. godine, kada je najavljeno da će u tu investiciju biti uloženo 1,75 milijardi evra.

Predstavnici Ministarstva enegetike Srbije su tvrdili da su za izgradnju solarnog paka ponuđene parcele ukupne površine 30.000 hektara, deset puta više nego što je traženo, ali da Sekjurum ekviti partners ne odgovara nijedna ponuđena lokacija.

I ja sam budala, ja sam stvarno mislio da oni stvarno nameravaju da izgrade tu solarnu elektranu :D Sam sebi se smejem sada. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
A koliko je ozbiljna firma moze se videti kad im je sajt kreiran :

http://www.networksolutions.com/whois/results.jsp?domain=securumequitypartners.com

Registrant:
Securum Equity Partners
16192 Coastal Highway
Lewes, DE 19958
US

Domain name: SECURUMEQUITYPARTNERS.COM


Administrative Contact:
Administrator, IT administrator@securumequitypartners.com
16192 Coastal Highway
Lewes, DE 19958
US
+138.1112201280
Technical Contact:
Administrator, IT administrator@securumequitypartners.com
16192 Coastal Highway
Lewes, DE 19958
US
+138.1112201280


Registration Service Provider:
MyDomain, support@mydomain-inc.com
+1.8004057875
This company may be contacted for domain login/passwords,
DNS/Nameserver changes, and general domain support questions.


Registrar of Record: Domain.com
Record last updated on 11-Apr-2013.
Record expires on 21-Mar-2018.
Record created on 21-Mar-2013.

Domain servers in listed order:
NS2.MYDOMAIN.COM
NS1.MYDOMAIN.COM


Domain status: clientTransferProhibited
clientUpdateProhibited

Potom i sam sajt koji nema nista drugo nego da ce da tuzi R. Srbiju za 160 miliona USD..

http://www.securumequitypartners.com/

Vest : http://www.securumequitypartners.com/breaking.php?id=1

I koliko videh vise nista..
 
Nego nema nikog na ovoj temi... pa da kazem i ja jos koju..

Cirkus oko ovoga il' ce da vidite u medijima, a mozda i necete.. ako vidite, ovi ce da vam kazu kako od te odstete nema nista... al' ne lezi vraze..

Odbranu ce da rade specijalno da se izgubi spor, pa onda ide kredit za tih 160 milina USD... a onda opet poskupljenje...

Doduse nismo svi isti da mislimo na opste dobro i dobrobit stanovnika ove zemlje, ima ljudi (cuj mene - ljudi) koji osecaju da su iznad toga
i u svom kosmopolitizmu ce rado da podele tih 160 miliona nekih dolara sa nekim drugim kosmopolitama..
 
Nego nema nikog na ovoj temi... pa da kazem i ja jos koju..

Cirkus oko ovoga il' ce da vidite u medijima, a mozda i necete.. ako vidite, ovi ce da vam kazu kako od te odstete nema nista... al' ne lezi vraze..

Odbranu ce da rade specijalno da se izgubi spor, pa onda ide kredit za tih 160 milina USD... a onda opet poskupljenje...

Doduse nismo svi isti da mislimo na opste dobro i dobrobit stanovnika ove zemlje, ima ljudi (cuj mene - ljudi) koji osecaju da su iznad toga
i u svom kosmopolitizmu ce rado da podele tih 160 miliona nekih dolara sa nekim drugim kosmopolitama..
То су те напредњачке инвестиције од 100 милијарди $!
 
Nego neko da mi odgovori da jedan Sojic tj. ja, forumski zahebant je za par minuta nasao da je rec najverovatnije o fantomskoj firmi, a jedna vlada , koliko god bila smesna,
nije to bila u stanju nego su cak i trubeli, koliko se secam, po medijima o tome...

Pa se sve pitam dal' neko iz te vlade nema prste u svemu tome?

pre ce biti da je ugovor napisan tako da amerikanci mogu da dobiju odstetu,ali ja u to ne verujem,nas voljeni vodja ne bi to dopustio:cool:
 

Back
Top