Zna li iko dobru knjigu o indijskoj religiji?

Ovo je nešto najneukije što si napisao na ovom forumu.
Serpente,
Neukusno je sto svako ko se rodi ne moze da zazivi.
Neukusno je sto oni koji zazive ne mogu svi ziveti normalno.
Neukusno je sto oni koji i mogu ziveti normalno ne mogu svi da prezive.
Neukusno je sto jedna ziva bica love ubijaju i jedu druga ziva bica.
Ali ne mogu da izmislim drugaciji zivot.
Ono sto pak mogu to je da ne izmisljam lazi!

Nego ako te ne mrzi, pogledaj sta glavni junaci Biblije kazu o ljudima,
koje cene su placali za to, i kako su se oni obracunavali za uzvrat.

Ako to lici na "duhovni mir" - tada je svaka susa Bog Otac!
 
Serpente,
Neukusno je sto svako ko se rodi ne moze da zazivi.
Neukusno je sto oni koji zazive ne mogu svi ziveti normalno.
Neukusno je sto oni koji i mogu ziveti normalno ne mogu svi da prezive.
Neukusno je sto jedna ziva bica love ubijaju i jedu druga ziva bica.
Ali ne mogu da izmislim drugaciji zivot.
Ono sto pak mogu to je da ne izmisljam lazi!

Nego ako te ne mrzi, pogledaj sta glavni junaci Biblije kazu o ljudima,
koje cene su placali za to, i kako su se oni obracunavali za uzvrat.

Ako to lici na "duhovni mir" - tada je svaka susa Bog Otac!

Mislio sam na budizam. Praktikovanje budizma, a pod tim mislim na redovno meditiranje, zaista daje duhovni mir.Govorim iz iskustva.
 
Imam jednu knjigu da ti preporucim ali u toj knjizi se malo spominje Indija. Naime, to je knjiga "Istorija Kineske Filozofije" od autora Fung Ju-Lan. Ta knjiga se moze pronaci u svakoj biblioteci. Inace kad govorimo o indijskoj religiji onda je to Hinduizam i ako hoces upoznati Indiju onda procitaj neku knjigu od Hinduizma a Budizam asocira na Kinu i kinesku filozofiju bez obzira sto se Buda pojavio u danasnjoj Indiji.

Ovdje je link za PDF:

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/istorijakineskefilozofije.pdf
 
Poslednja izmena:
Evo ti link za jos jednu knjigu a to je knjiga "Indijska Filozofija" od autora Sarvepali Radakrisnan, gdje se mozes upoznati sa indijskom religijom. Sve ove knjige mozes pronaci u biblioteci jer su ove knjige stampane jos u vrijeme Tita i sigurno je da one stoje u rafovima nekih gradskih biblioteka. Inace, mozes ako hoces ovo istampati i ukoriciti a to je tvoja volja.

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/indfilozofija.pdf
 
Pomozite malcice...

Pogledaj film - Little Buddah

osim toga od: Karla Gjelerupa, Nobelovac ciji roman "Kamanita trazi" -(na srpsko-hrvatskom,izdanje Dzepna knjiga Sarajevo 1957), bio je inspiracija za Sidartu od Hesea (1922).
zatim -Tibetanska knjiga mrtvih.Mozda je ovo malo teze tebi kao pocetniku, probaj u svakom slucaju..
-Nyanaponika Thera (1954, 1996). The Heart of Buddhist Meditation: A Handbook of Mental Training based on the Buddha's Way of Mindfulness. York Beach, ME: Samuel Weiser. ISBN 0-87728-073-8.
-Ellis, Albert (1962, 1991). Reason and Emotion in Psychotherapy. NY: Carol Publishing Group. ISBN 0-8065-0909-0. Pretpostavljam da se koristis engleskim..
:bye:
 
Poslednja izmena:
Gloriana Sigurno je dobar film. Pokusacu da nadjem u Zabcu.
Mislim da je Biblija super, ali treba se interesovati i za nesto druge,
ne mislim proucavati budizam i zaci u tu religiju, vec interesovati se. :super:

Prouci i jainizam (jainism na eng.)

Ako trazis dusevni mir nema bolje religije, zagovara potpuni pacifizam i nenasilje, cak i prema zivotinjama.
 
Prouci i jainizam (jainism na eng.)

Ako trazis dusevni mir nema bolje religije, zagovara potpuni pacifizam i nenasilje, cak i prema zivotinjama.

džainizam je, po mom mišljenju, isuviše okrenut prema sebi, prema unutra...toliko okrenut da potpuno negira spoljašnjost.
a čim nema balansa između unutašnjeg i vanjskog, javlja se prljavština jer je jedna strana zanemarena.
budizam je mnogo "zdravije" duhovno učenje od džainizma jer vodi ka umerenosti i balansu.
 

Back
Top