Anoreksija

http://sh.wikipedia.org/wiki/Anoreksija

Anoreksija je bolest uma.

Kako pomoci osobama koje pate od ove bolesti?

Nažalost nikako, ako neće sama sebi da pomogne!
Naravno da ćeš biti tu za razgovor i da saslušaš, ali odluka je na toj osobi.
Problem je što su razlozi toliko duboki, da iskreno mislim da jako malo ti možeš da uradiš!

..Pri tome shvatam da je jako teško gledati to propadanje, ako se radi o osobi koja ti je bliska ili ako je u pitanju maloletna osoba...eh..

...tu je potrebno puno rada na sebi, stručna pomoć, podrška prijatelja i porodice i na kraju VOLJA te osobe...
 
Nažalost nikako, ako neće sama sebi da pomogne!
Naravno da ćeš biti tu za razgovor i da saslušaš, ali odluka je na toj osobi.
Problem je što su razlozi toliko duboki, da iskreno mislim da jako malo ti možeš da uradiš!

..Pri tome shvatam da je jako teško gledati to propadanje, ako se radi o osobi koja ti je bliska ili ako je u pitanju maloletna osoba...eh..

...tu je potrebno puno rada na sebi, stručna pomoć, podrška prijatelja i porodice i na kraju VOLJA te osobe...
Kazes razlozi su duboki...

Pozabavimo se tim razlozima..
 
Pa stvarno ne znam to je individualno...
..ali vidi kod te osobe je tako nizak nivo samopoštovanja...odsustvo ljubavi prema sebi na prvom mestu....nešto škripi...niko nije anoreksičan od lepog života!
 
Jezivo je sto bezeci i od pritiska najblize okoline da briljiraju ljudi se razboljevaju od ove bolesti.

Ogromna podrska okoline i jaka volja bolesne osobe su potrebni da bi se bolest izlecila.

Verujem da im do kraja zivota trebaju nutricionista radi odredjivanja ishrane i posete lekaru radi provere zdravstvenog stanja.

Ne daj Boze nikome,ovo je zaista jezivo.
 
Strucna pomoc nutricioniste, neuropsihijatra, ginekologa, endokrinologa...itd...
Podrska porodice, sama zelja i volja pojedinca...
Izlecivo je , ali u izvesnim slucajevima moze biti izuzetno opasno po zivot.
Znam osobu koja je, da kazem, od toga izlecena.
 
Znam dve devojke koje su bile pothranjene
i obe su sad zgodne i normalne,
a jedna je baš lepotica.

Nisu mi objašnjavale šta se desilo,
ali obe spominju da su našle momka.
Da li su i koliko i doktori bili umešani - ne znam.
Verovatno jesu, ali ne znam šta je presudno uticalo da ozdrave.
 
Anoreksija moze biti izazvana raznoraznim uzrocima, npr neadekvatnom ishranom, kompleksima.....teznjom da se izgleda kao skeleti sa modnih pista (prihvatanje zapadnjacke kulture).
Kako se leci...pa pitajte one sa zapada....uvezena bolest
anoreksija_mrsavost_bolest_lijecenje_apetit_tabfull.jpg
 
Ja mislim da se nekoga tko je jednom bolovao od bilo kakvog oblika poremecaja prehrane ne moze bas tako lako izlijeciti. Rijetki su oni koji se skroz izvuku iz toga…lako je opet doci na neku normalnu kilazu, ali da sve one misli u glavi odu i to zauvijek, to je vec teze.

Meni je lijecnica sa 16 diagnosticirala anoreksiju iako nisam bila nesto jako pothranjena, jednostavno nisam dvije godine dobivala menstruaciju. Kasnije se sredilo, normalno sam se razvila a danas me sport drzi da se ne dese opet iste gluposti.
 
granično sam anoreksičan, koketiram sa anoreksijom, slabo jedem, ne volim osećaj punog stomaka.
uživam da se izgladnjujem, probudim se ujutru u 7h i nekad ne jedem ništa do 15h, osećam da sam živ kad mi se probudi nagon gladi... kao neki vetrić koji pirka....
 
da, jeste tesko...
ali ce retko takva osoba potraziti strucnu pomoc...

Pretpostavljam, kada osoba sama poce da uvidja posledice koje njeno stanje ima na njeno zdravlje.

Na youtube sam pre nekog vremena nasla znacajan broj video-a ispovesti tinejdzerki, kojima je dijagnostifikovna anoreksija... pa su ozdravile.

Uostalom, mi mozemo samo napamet da pricamo. Kako se oboleli ponasaju, moze pouzdano dati odgovor samo strucno lice, koje se duzi period susrece s njima ^^
 
Ja mislim da se nekoga tko je jednom bolovao od bilo kakvog oblika poremecaja prehrane ne moze bas tako lako izlijeciti. Rijetki su oni koji se skroz izvuku iz toga…lako je opet doci na neku normalnu kilazu, ali da sve one misli u glavi odu i to zauvijek, to je vec teze.

Meni je lijecnica sa 16 diagnosticirala anoreksiju iako nisam bila nesto jako pothranjena, jednostavno nisam dvije godine dobivala menstruaciju. Kasnije se sredilo, normalno sam se razvila a danas me sport drzi da se ne dese opet iste gluposti.

Jel si se svesno izgladnjivala, jer si zelela da izgledas mrsavije ??

Da,na youtube ove devojke nisu bile toliko mrsave... ali su verovatno tamo rekle psihologu da stalno misle o tome da treba da dostignu "size 0" ,
i zbog toga pripegavaju nezdravim metodama ne jedenja nicega po cele dane.... i onda im je prilepio ovu etiketu - anoreksije ~~
 

Back
Top