Postovanje razlicitosti

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Kako se nosite sa ljudima koji su razliciti od vas? Da li postujete i prihvatete razlike (tj. koje razlike ne prihvatete)?
Prvenstveno mislim da razlike koje se ticu nekih licnih stavova.

Da li tolerisete razlike, drugacije stavove, a ispod negde duboko u sebi vas te razlike "kopkaju", ali ipak tolerisete, ili ste sirokih shvatanja i puni ljubavi i tolerancije za sve?

I na kraju, koje stavove, tj. razlike tolerisete, iako vam se mozda ne svidjaju? Da li je zdravo tolerisati, ili ipak treba izneti svoj stav?
 
Iznosim svoj stav i sve tolerisem sto je u normalnom i zdravom rezonu,svakoga hocu da saslusam i pomognem,dok oni sa nekim svojim biserima i tripovima koji bi da izvrcu neka zivotna pravila i menjaju sve......Pa da se izrazim kukturno ne slusam ih i ne zanimaju me. :)
 
nisam puna ljubavi i tolerancije, ali ne bih sebe da smaram nebitnim stvarima...zato tolerisem. osim ako mene neko svojim stavovima ili ponasanjem ne ugrozi. ovo pre svega u rl. sto se tice 4uma primetila sam da sve cesce samo gledam da skinem s q sagovornika, jer nemam ni zelju, ni vreme, ni energiju da trosim bespotrebno na natezanje. preskocim, odem, zabole me.

sve u svemu postujem razlicitost dok ta razlicitost ne postane agresivna spram mene.
 
Kako se nosite sa ljudima koji su razliciti od vas? Da li postujete i prihvatete razlike (tj. koje razlike ne prihvatete)?
Prvenstveno mislim da razlike koje se ticu nekih licnih stavova.

Da li tolerisete razlike, drugacije stavove, a ispod negde duboko u sebi vas te razlike "kopkaju", ali ipak tolerisete, ili ste sirokih shvatanja i puni ljubavi i tolerancije za sve?

I na kraju, koje stavove, tj. razlike tolerisete, iako vam se mozda ne svidjaju? Da li je zdravo tolerisati, ili ipak treba izneti svoj stav?

Vrlo sam toleranta osoba, cak su razlike donekle i pozeljne, mislim bilo bi dosadno da o svemu mislimo isto. Naravno, postoje i stavovi oko kojih nema kompromisa i tolerancije, ako se kosi sa sustinom naseg karaktera. Vrlo je bitno imati iste poglede na svet i slicne stilove zivota. A zdrava konkurencija u misljenjima je uvek dobrodosla.

Znaci, oba. I tolerisati, i izneti svoj stav. :)
 
to je nešto što se uči dugi niz godina.. nekada su u školama tukli decu koja pišu levom rukom, normalno je da takva vrsta različistosti biva usađena u svest i potrebno je dosta vremena da otvorimo um. isto i za sve drugo, zavisno od sredine u kojoj se odrasta. Srbija nikad nije bila tolerantno društvo, niko od nas dakle nije vaspitavan i obrazovan u tom liberalnom duhu..
tako da ne mislim da sam u potpunosti oslobođena predrasuda o različitim od sebe, ali radim na tome.
 
ако би сви само гледали своја посла, уз пристојно опхођење или дозу хладноће када је неопходна, све би легло на своје и сва та питања се не би низала у твојој/било чијој глави...
 
nisam puna ljubavi i tolerancije, ali ne bih sebe da smaram nebitnim stvarima...zato tolerisem. osim ako mene neko svojim stavovima ili ponasanjem ne ugrozi. ovo pre svega u rl. sto se tice 4uma primetila sam da sve cesce samo gledam da skinem s q sagovornika, jer nemam ni zelju, ni vreme, ni energiju da trosim bespotrebno na natezanje. preskocim, odem, zabole me.

sve u svemu postujem razlicitost dok ta razlicitost ne postane agresivna spram mene.
:rotf: Ono kad odvajaju "realni zivot" i forum..... LoL Sta kao ovde ne pisu ljudska bica nego masine ili? hahahahaha
 
:rotf: Ono kad odvajaju "realni zivot" i forum..... LoL Sta kao ovde ne pisu ljudska bica nego masine ili? hahahahaha

Ljudi na netu su u sustini slobodniji pod maskom anonomnosti.
Sve je manje licno, tako da se lakse nosimo sa razlikama.

Primera radi, manje cemo se osetiti ugrozenim ako na forumu, ili bilo gde na netu, citamo misljenje alkoholicara, kockara, nasilnika, nego da slusamo iz prve ruke tu osobu na dva metra od nas.
Forum je forum, ko zna ko je to, gde je to, to je neki "drugi" dalek svet, ali kada sve predje u realni svet, tu nastaju problemi.
 
Ljudi na netu su u sustini slobodniji pod maskom anonomnosti.
Sve je manje licno, tako da se lakse nosimo sa razlikama.

Primera radi, manje cemo se osetiti ugrozenim ako na forumu, ili bilo gde na netu, citamo misljenje alkoholicara, kockara, nasilnika, nego da slusamo iz prve ruke tu osobu na dva metra od nas.
Forum je forum, ko zna ko je to, gde je to, to je neki "drugi" dalek svet, ali kada sve predje u realni svet, tu nastaju problemi.

pa prijatelju, ti si onda duboko zaglibio u vl i imash problem sa strahom u rl-u
ono shto mi se ne svidja ovde da chitam, akrobatski cu preskochiti , kao shto ni u rl-u necu slushati ono shto me apsolutno ne zanima..
nema velike razlike ukoliko je sam ne napravish.
 
neki kada sednu za komp nisu vise ljudi izgleda:aha:

Ljudi na netu su u sustini slobodniji pod maskom anonomnosti.
Sve je manje licno, tako da se lakse nosimo sa razlikama.

Primera radi, manje cemo se osetiti ugrozenim ako na forumu, ili bilo gde na netu, citamo misljenje alkoholicara, kockara, nasilnika, nego da slusamo iz prve ruke tu osobu na dva metra od nas.
Forum je forum, ko zna ko je to, gde je to, to je neki "drugi" dalek svet, ali kada sve predje u realni svet, tu nastaju problemi.

pa prijatelju, ti si onda duboko zaglibio u vl i imash problem sa strahom u rl-u
ono shto mi se ne svidja ovde da chitam, akrobatski cu preskochiti , kao shto ni u rl-u necu slushati ono shto me apsolutno ne zanima..
nema velike razlike ukoliko je sam ne napravish.

Covek je objasnio za strah od "realnosti",i to je vec za strucnu pomoc :)
 
Kako se nosite sa ljudima koji su razliciti od vas? Da li postujete i prihvatete razlike (tj. koje razlike ne prihvatete)?
Prvenstveno mislim da razlike koje se ticu nekih licnih stavova.

Da li tolerisete razlike, drugacije stavove, a ispod negde duboko u sebi vas te razlike "kopkaju", ali ipak tolerisete, ili ste sirokih shvatanja i puni ljubavi i tolerancije za sve?

I na kraju, koje stavove, tj. razlike tolerisete, iako vam se mozda ne svidjaju? Da li je zdravo tolerisati, ili ipak treba izneti svoj stav?
Ne tolerišem stavove koji se zasnivaju na povređivanju drugih... bilo koga i bilo čega...
Ostalo me se ne tiče.
 
Neke razlike mogu da prihvatim, a neke ne u zavisnosti od toga koliko me pogađaju. Mnoge stvari mogu da tolerišem, ali ako mi je neka osoba stvarno odbojna zbog svojih stavova i ako ima običaj da ih nabija na nos drugima, trudm se da je izbegavam i/ili ignorišem jer ne umem i ne želim da se pretvaram da mi ne smeta. Sa takvim osobama se ne ni ne raspravljam, već ih samo stavim na ignore i ćao. Btw, stavovi koji mi smetaju su uglavnom šovinističke prirode.
 
Recimo sa nepoznatima...oni pričaju ja slušam...ne sviđa mi se nešto ili se ne poklapa sa mojim sistemom vrednosti...ako mogu umaknem....udaljim se tiho bez buke :lol:
...a sa poznatima...ne dokazujem ništa...ali ne dajem potvrdu....izmaknem se samo! :lol:

(eto ti ga ja se samo izmičem) ma ne moš' ljudima dokazati! :lol:

...stvari koje ne tolerišem...sve oblike nasilja!
 

Back
Top