Da li mozete STVARNO da oprostite? Onako, bas, bas...

Blaupunkt

Obećava
Poruka
64
Ako ste nekada bili povredjeni u vezi (prevarom, odnosom prema vama...) i sve je propalo, da li ste ikada uspeli STVARNO da oprostite partneru sve? (Nebitno da li ste ostajali prijatelji, ljubavnici ili se nikada niste vise ni sreli). Meni se na trenutke cini da mogu da oprostim, ali da ne mogu da zaboravim, a nekada sam siguran da ne mogu da oprostim, ali da cu da zaboravim... A verovatno nisam tip ni za oprost ni za zaborav... :roll:
 
"oprosticu joj sveeee,nisam ja supermen..." :lol: :lol: :lol: bzvz :?
hm,sto neko rece:ne potpisujem nista! 8)
cudno je to,nekoj osobi ne bi oprostili ni neku sitnicu,a drugoj,koja nas je mozda i manje vredna-oprastamo sve gluposti :roll: ...ako mislis da ne mozes da oprostis:nemoj muciti dalje ni sebe ni nju...samo cete se jos vise povredjivati,njene greske postace ti dobro opravdanje za sve lose stvari koje ces joj uraditi iz inata kad-tad...i opet sve u krug:ona ce da oprasta tebi,tebe ce da grize savest...blah...nije to bas zdrava situacija :(
al' ako mislis da je vredna i resis da predjes preko svega:cuti,progutaj i ne obaziri se na tudje kritike :wink: .nisi ti slab ni glup ako oprastas...naprotiv...samo treba biti 100% siguran da je odgovor na pitanje :"da li ima svrhe da oprostim?" -da :(
 
Blaupunkt:
Ako ste nekada bili povredjeni u vezi (prevarom, odnosom prema vama...) i sve je propalo, da li ste ikada uspeli STVARNO da oprostite partneru sve? (Nebitno da li ste ostajali prijatelji, ljubavnici ili se nikada niste vise ni sreli). Meni se na trenutke cini da mogu da oprostim, ali da ne mogu da zaboravim, a nekada sam siguran da ne mogu da oprostim, ali da cu da zaboravim... A verovatno nisam tip ni za oprost ni za zaborav... :roll:


... teško je, ali uz volju za bolje sutra i dosta vremena, sve dođe na svoje.
 
Mislim da ne znaci biti zlopamtilo ako oprostis, ali ne zaboravis! To je nauk koji treba sacuvati za buducnost! Oprost je je u vecini religija i knjiga punih mudrosti spominjan kao najvece sto covek moze da uradi i dostigne. Ipak, tacno je da to moze samo kada si siguran da treba da oprostis, i kada ne postoji ni jedno "mozda", "ali", ili cak "ne"!
Btw, hvala na finim odgovorima... samo nastavite!
 
Nije nikakav problem oprostiti, ako postoji neko dovoljno vredan za to.
Mada zavisi pod kojim okolnostima je došlo do toga da neko sazna, ako pričamo o prevari. Ako je priznata, veće su šanse za oproštaj nego ako sam saznaš...
Ali oprostiti samo jednom!
I oprostiti samo ako si spreman da posle toga zaista ne sumnjaš, jer nema poente mučiti sebe.
A zaborav polako dođe. Treba vremena, i nikada potpuno ne iščezne, ali vremenom se primiri i postane samo daleko sećanje koje više možda ni ne boli...
 
Blaupunkt:
Ako ste nekada bili povredjeni u vezi (prevarom, odnosom prema vama...) i sve je propalo, da li ste ikada uspeli STVARNO da oprostite partneru sve? (Nebitno da li ste ostajali prijatelji, ljubavnici ili se nikada niste vise ni sreli). Meni se na trenutke cini da mogu da oprostim, ali da ne mogu da zaboravim, a nekada sam siguran da ne mogu da oprostim, ali da cu da zaboravim... A verovatno nisam tip ni za oprost ni za zaborav... :roll:
Meni se cini da mogu da oprostim ali da ne mogu da zaboravim ( sto ne znaci da cu mu to i vratiti )
 
Blaupunkt:
Ako ste nekada bili povredjeni u vezi (prevarom, odnosom prema vama...) i sve je propalo, da li ste ikada uspeli STVARNO da oprostite partneru sve? (Nebitno da li ste ostajali prijatelji, ljubavnici ili se nikada niste vise ni sreli). Meni se na trenutke cini da mogu da oprostim, ali da ne mogu da zaboravim, a nekada sam siguran da ne mogu da oprostim, ali da cu da zaboravim... A verovatno nisam tip ni za oprost ni za zaborav... :roll:

I mene ova pitanja intrigiraju, ali sam svoje misljenje dala na mom topicu "Ljubav (ni)je rat" pa ne bih da se ponavljam jer je opsirno a koga zanima nek procita ;)
 

Back
Top