žena nije žena bez muškarca, a još je manje žena sa više njih

Delimicno se slazem.

To da zena sa vise muskaraca nije zena, stoji.

A sama zena, kao i u slucaju muskarca, moze da bude zena, ali zivimo u "muskom svetu" gde se zeni ne dozvoljava dostojanstvo ako je sama (mora biti da joj nesto "fali", ili kao u "Petrijinom vencu" - "nevaljasna je"), pa tako se neke zene odlucuju za potpuno pogresne muskarce samo da nisu "same".

I zato imamo izmedju ostalog, toliki broj razvedenih brakova.
 
reči tensiona pametnijeg-od-mome-kapora krstaričkog. šta mislite... da li je tension u pravu i zašto jeste?

jeste i kad nije ......zato

104.jpg


:mrgreen:
 
Delimicno se slazem.

To da zena sa vise muskaraca nije zena, stoji.

A sama zena, kao i u slucaju muskarca, moze da bude zena, ali zivimo u "muskom svetu" gde se zeni ne dozvoljava dostojanstvo ako je sama (mora biti da joj nesto "fali", ili kao u "Petrijinom vencu" - "nevaljasna je"), pa tako se neke zene odlucuju za potpuno pogresne muskarce samo da nisu "same".

I zato imamo izmedju ostalog, toliki broj razvedenih brakova.

Danas je uveliko prevazidjena ta fora "jedan muskarac (ili jedna zena) za ceo zivot....

To je moglo da vazi u ...feudalizmu, ali danas u eri emancipacije, vaskolikih sredstava informisanja i ljudskih prava - NE!

Cisto deluje NENORMALNO...

COVEKOV ZIVOT JE SUVISE DUG ZA SAMO JEDNU LJUBAV......:rtfm:

Ljubavi dolaze i prolaze....

Zasto onda da budemo HIPOKRITE, kad ne moramo?
 
Delimicno se slazem.

To da zena sa vise muskaraca nije zena, stoji.

A sama zena, kao i u slucaju muskarca, moze da bude zena, ali zivimo u "muskom svetu" gde se zeni ne dozvoljava dostojanstvo ako je sama (mora biti da joj nesto "fali", ili kao u "Petrijinom vencu" - "nevaljasna je"), pa tako se neke zene odlucuju za potpuno pogresne muskarce samo da nisu "same".

I zato imamo izmedju ostalog, toliki broj razvedenih brakova.




pa ne znam kako to da u 'muškom svetu' ženske zaziru pretežno od ženske evaluacije u kontekstu maritalnog statusa. misim...ja još ne čuh muškarca da ozbiljno tvrdi za neku da joj nešto fali ako nema lika a ako je ok vako.

- - - - - - - - - -

Ne slazem se. :nono3:

Sto vise muskaraca - to je vise (i bolja) zena....



tom logikom pretpostavljam da si ti biro mladu u bordelu?

- - - - - - - - - -




čeks stani, jel me sad muvaš?
 
Danas je uveliko prevazidjena ta fora "jedan muskarac (ili jedna zena) za ceo zivot....

To je moglo da vazi u ...feudalizmu, ali danas u eri emancipacije, vaskolikih sredstava informisanja i ljudskih prava - NE!

Cisto deluje NENORMALNO...

COVEKOV ZIVOT JE SUVISE DUG ZA SAMO JEDNU LJUBAV......:rtfm:

Ljubavi dolaze i prolaze....

Zasto onda da budemo HIPOKRITE, kad ne moramo?




ok ok, smiri se, popij ledeni čaj pa odgovori - jel to jednako važi ako ih ima više istovremeno?
 
pa ne znam kako to da u 'muškom svetu' ženske zaziru pretežno od ženske evaluacije u kontekstu maritalnog statusa. misim...ja još ne čuh muškarca da ozbiljno tvrdi za neku da joj nešto fali ako nema lika a ako je ok vako.

- - - - - - - - - -





tom logikom pretpostavljam da si ti biro mladu u bordelu?

- - - - - - - - - -





čeks stani, jel me sad muvaš?
Bogoti , gdje si izguglao ove rijeci ?
Jel im znas znacenje ili ih koristis
samo da bi sebi izgledao skolovaniji ?:think:
 
Danas je uveliko prevazidjena ta fora "jedan muskarac (ili jedna zena) za ceo zivot....

To je moglo da vazi u ...feudalizmu, ali danas u eri emancipacije, vaskolikih sredstava informisanja i ljudskih prava - NE!

Cisto deluje NENORMALNO...

COVEKOV ZIVOT JE SUVISE DUG ZA SAMO JEDNU LJUBAV......:rtfm:

Ljubavi dolaze i prolaze....

Zasto onda da budemo HIPOKRITE, kad ne moramo?

No comment.

Ne razlikujes ni brak (vezu) od ljubavi, a pises.

pa ne znam kako to da u 'muškom svetu' ženske zaziru pretežno od ženske evaluacije u kontekstu maritalnog statusa. misim...ja još ne čuh muškarca da ozbiljno tvrdi za neku da joj nešto fali ako nema lika a ako je ok vako.

Ima istine, ali dok zene zenama to vise verbalno prebacuju, muskarci to cine na delima - udvaraju joj se, misle da ako je sama da joj neizostavno i smesta treba neki muskarac, uopste ne shvataju da zenama nekad nije do toga, i da i zeli i moze sama (neki period u zivotu).

Ne daju joj mira, nabacuju se, pocev od autobusa, pa sve do posla i ne znam cega vec.

Dosadjuju.
 
Poslednja izmena:
Ima istine, ali dok zene zenama to vise verbalno prebacuju, muskarci to cine na delima - udvaraju joj se, misle da ako je sama da joj neizostavno i smesta treba neki muskarac, uopste ne shvataju da zenama nekad nije do toga, i da i zeli i moze sama (jedan period npr. u zivotu).

Ne daju joj mira, nabacuju se, pocev od autobusa, pa sve do posla i ne znam cega vec.




zlikovci... nabacuju se
 
- udvaraju joj se, misle da ako je sama da joj neizostavno i smesta treba neki muskarac, uopste ne shvataju da zenama nekad nije do toga, i da i zeli i moze sama (neki period u zivotu).

Ne daju joj mira, nabacuju se, pocev od autobusa, pa sve do posla i ne znam cega vec.

Dosadjuju.

Žene kojima dosađuje i ne prija udvaranje muškarca su egoistične i frigidne žene lišene empatije..
Ako neko želi da uspostavi neki odnos sa tobom, da se bolje upoznate, družite, pa čak i ako se sve svodi samo za želju za običnim snošajem, to znači da si ti ta koja je primećena, koja je poželjni partner i drug u očima druge osobe, i ta druga osoba ti na takav način upućuje kompliment i svoju pažnju, s druge strane ti u opšte nisi obavezna da mu uzvratiš istu ako nisi zainteresovana, dok se on izlaže riziku da njegovo udvaranje bude odbačeno, barem kad odbijaš nečije udvaranje uradi to sa stilom.
 
Žene kojima dosađuje i ne prija udvaranje muškarca su egoistične i frigidne žene lišene empatije..
Ako neko želi da uspostavi neki odnos sa tobom, da se bolje upoznate, družite, pa čak i ako se sve svodi samo za želju za običnim snošajem, to znači da si ti ta koja je primećena, koja je poželjni partner i drug u očima druge osobe, i ta druga osoba ti na takav način upućuje kompliment i svoju pažnju, s druge strane ti u opšte nisi obavezna da mu uzvratiš istu ako nisi zainteresovana, dok se on izlaže riziku da njegovo udvareanje bude odbačeno, barem kad odbijaš nečije udvaranje uradi to sa stilom.

1) Zavisi kojih muskaraca.

2) Govorim o slucajevima kad zena zeli da bude sama.

3) Zavisi od muskarca, opet. Neko ne zasluzuje odbijanje sa stilom, niti ga razume.

Potpuno si pogresno shvatio sve sto sam napisala.
 
3) Zavisi od muskarca, opet. Neko ne zasluzuje odbijanje sa stilom, niti ga razume.

Potpuno si pogresno shvatio sve sto sam napisala.

Ja sam pričao o udvaranju, startovanju, pokušajima muškaraca da započnu komunikaciju, što se vrlo razlikuje od verbalnog i seksualnog uznemiravanja.
Jbg. muškarci moraju da prave takve ulete, pa i da se nose sa tim kad dobiju korpu inače bi ostali suva ceo život, imaj malo razumevanja, iako ti verovatno ne laska i teško ti pada što si privlačna muškarcima kako kažeš.
 
Ja sam pričao o udvaranju, startovanju, pokušajima muškaraca da započnu komunikaciju, što se vrlo razlikuje od verbalnog i seksualnog uznemiravanja.
Jbg. muškarci moraju da prave takve ulete, pa i da se nose sa tim kad dobiju korpu inače bi ostali suva ceo život, imaj malo razumevanja, iako ti verovatno ne laska i teško ti pada što si privlačna muškarcima kako kažeš.

Ignore.
 
Nije.

Zasto jer Zena je zena i kad je sama, najvise je zena :lol:

...

I žene i muškarci su pre svega ljudi...Postoji valjda nešto što ženu čini ženom a muškarca muškarcem inače ne bi dolazilo do razvoja primarnih i sekundarnih polnih karakteristika u pubertetu, kako na fizičkom tako i na psihičkom planu.

Mislim sve one intezivne promene kroz koje smo prošli od neke 11-12 godine nisu tek tak, već su imale svoj smisao.
 
I žene i muškarci su pre svega ljudi...Postoji valjda nešto što ženu čini ženom a muškarca muškarcem inače ne bi dolazilo do razvoja primarnih i sekundarnih polnih karakteristika u pubertetu, kako na fizičkom tako i na psihičkom planu.

Mislim sve one intezivne promene kroz koje smo prošli od neke 11-12 godine nisu tek tak, već su imale svoj smisao.

Cini ih ono sto jesu a ne pored koga jesu...
 

Back
Top