životni neuspeh

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
život je koncipiran otprilike na nekoliko opštih i obavezujućih mesta
završiti neku školu
imati posao
imati partnera suprotnog pola
napraviti dete
da li biste se osećali neuspešno i promašeno ako ne odradite neku od navedenih stavki?
 
zivot je tako koncipirao rob. narocito ovo da imas posao lol. skola ae, to je dobra stvar. partner je isto dobra stvar. ali posaaaaaaaaaaaaao. ma daaa.

a promaseno ces da se osecas ako se primis na sve to. moras se manuti ideala. sumrak idola, sine.

- - - - - - - - - -

skola je dobra stvar, ali ne svaka skola i ne svakome. to da se razume. isto i za partnera. neki ljudi jednostavno ne trebaju da imaju partnera. isto i za posao. neki ljudi jednostavno moraju da imaju posao. itd itd itd. ma kontas sta ti velim. ali ako cemo da rangiramo aktivnosti onda je posao tu negde na dnu. to sto neko mora ne znaci da nije na dnu.
 
život je koncipiran otprilike na nekoliko opštih i obavezujućih mesta
završiti neku školu
imati posao
imati partnera suprotnog pola
napraviti dete
da li biste se osećali neuspešno i promašeno ako ne odradite neku od navedenih stavki?

направити дете је све што си погодио.
осећај успешности је шарена лажа поткрепљена владајућим олошем.
ко користи памет схватиће...
 
Nisam se zenio i nisam pravio djecu i ne osjecam se neuspjesnim zbog toga . Prosto , nisam htio da pravim djecu sa svakom .
Pravu sretnes ili ne sretnes . Ja je nisam sreo , a nisam htio praviti trule kompromise . Tu pravu trazim i dalje , a trazicu je
do starackog doma ako treba . A djeca ? Sva djeca na svijetu su i moja djeca !:)
 
Мени је то безвезе, тај неки програмирани шаблон: школа, посао, жена, деца, старост у пензији. Што је рекао Усер, то је за роба.

Мада не слажем се са њим око посла. Радити треба, али оно што волиш. Мада некад и оно што мораш, како би преживео? Овај горе шаблон ти не даје неку слободу.

Не знам шта би за мене био животни неуспех. Доста сам амбициозан, тежим неким идеалима, неком врху. Вероватно ћу падати, али и устајати, не треба одустати. Можда би ми био неуспех да немам децу, не знам.
 
Nisam se zenio i nisam pravio djecu i ne osjecam se neuspjesnim zbog toga . Prosto , nisam htio da pravim djecu sa svakom .
Pravu sretnes ili ne sretnes . Ja je nisam sreo , a nisam htio praviti trule kompromise . Tu pravu trazim i dalje , a trazicu je
do starackog doma ako treba . A djeca ? Sva djeca na svijetu su i moja djeca !:)
Pobogu choveche...ima li za tebe poklopac?
 
život je koncipiran otprilike na nekoliko opštih i obavezujućih mesta
završiti neku školu
imati posao
imati partnera suprotnog pola
napraviti dete
da li biste se osećali neuspešno i promašeno ako ne odradite neku od navedenih stavki?
Ne.
To su nametnuti klisei...
Covek je uspesan ako ulaze u sebe i svoju duhovnost...
Duhovne vrednosti su prave vrednosti...
 
Khm, da dodam samo: ne bih se osećala neuspešno ukoliko mi ta stavka nije bitna.
Ukoliko silno želim dete/muža/posao/hebača, a ne mogu isto i da imam... Pa... Bila bih tužna, pretpostavljam.
 
Posao i obrazovanje ne toliko, dokle god mogu da placam racune i ne zivim na ulici ili na rubu bede da moram da prosim, kradem, nemam sta da jedem dobro je.
Sto se dece i zene tice, tu bi se osecao kao neuspeh, jer sam oduvek zeleo da imam svoju porodicu.
 
то су неке вредности које је цивилизација и друштво прогласило за вредности. и слажем се са њима. за људе без духовности, људе без идеје, луталице, паразите, испразне коментаторе, оне који живе на рачун успеха другога негирајући га, итд...а чега је данас много, премного, ово и јесу вредности којих би нормалан свет требао да се држи, јер за успех у томе потребноје да си много јак данас :)

свакако зачињено правим стварима је права ствар :)
 
To je prava uspesnost...

Hoces reci da postoji uspesan lopov :lol:
Hahaha , naravno da postoji . Pa vecina tih su ministri i uspjesni poslovni ljudi .U svijetu postoji izreka medju milionerima .
~Sve me pitaj , samo me nemoj pitati kako sam dosao do prvog miliona !
Ako hoces primjer kod nas za uspjesne lopove . Jedan koji je bio pravosnazno osudjen zbog lopovluka , postao je
ministar policije !:)
 

Back
Top