Vracam se na imanje svojih pradjedova!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

-erni

Obećava
Banovan
Poruka
72
Prognan sam iz RSK 95. godine u augustu, te cu se po izbjeglickom punoljetstvu, nakon 18 godina vratiti na imanje svojih pradjedova!!!
Onako,... kao sam otisao tako cu se i vratiti,..bez ikakvih papira, ako me ko pita???
Oni koji su uspostavili pravni poredak, odnosno nekakvu drzavu na imanju mojih pradjedova, APSOLUTNO me ne zanimaju, sto podrazumjeva
da cu zivjeti izvan tog sistema vlasti i drzave!!!
Ovih dana,...pred polazak,... cu se javnim pismom obratiti svim medjunarodnim i domacim organizacijama koje se doticu sfere zastite ljudskih prava!!

Dobro bi mi dosao svaki dobronamjeran i sugestivan savjet!!

Nadam se da je tema iako licna,..izuzetno politicka,..te da nece biti uklonjena!!!
 
Poslednja izmena:
Naravno, onaj ko ne prepoznaje politicke implikacije koje ce proisteci, i nema sta da trazi na ovoj temi!!!

ne bih ti savetovao...................i to ne rado toga sto ce hrvati da te maltretiraju vec mi se cini da se ti i posle 18 godina nisi oladio.
ta tvoja rsk ne postoji evo vec celu jednu generaciju a ti se pozivas na nju.......................a ako ti je stvarno stalo da zivis na zemlji svojih pradjedova moraces respektirati realnost.
svako mesto na svetu pripada nekoj rdzavi pa i ta djedovina i dal se ona zove rsk, srbija, turska, hrvatska........ta djedovina ce uvek ostati tvoja. pogledaj samo tvoje pra-pra-pradjedove...............sta mislis koliko se drzava izredjalo na toj njihovoj , to jest tvojoj zemlji..........................mnogo............i u buducnosti ce takodje mnogo drzava da se izmenja na tvojoj zemlji..............ALI ONA JE ODUVEK BILA VASA I VLASNIK JE VEROVATNO VEC GENERACIJAMA SA ISTIM PREZIMENOM KAO I TI...................

zato ne politiziraj previse............AKO TI RUKE NISU OKRVAVLJENE.........vrati se na svoju djedovinu, placaj porez drzavi ( bez obzira kako se zove ta zemlja) i ne prizivaj duhove proslosti.
verujem da ce ti tamo biti daleko bolje nego ovde kod nas jer IPAK JE ONO TVOJA ZEMLJA A NE OVA GDE SADA ZIVIS.................................treba ziveti na svojoj zemlji bez obzira u kojoj se drzavi ta djedovina nalazi.
 
Prognan sam iz RSK 95. godine u augustu, te cu se po izbjeglickom punoljetstvu, nakon 18 godina vratiti na imanje svojih pradjedova!!!
Onako,... kao sam otisao tako cu se i vratiti,..bez ikakvih papira, ako me ko pita???
Oni koji su uspostavili pravni poredak, odnosno nekakvu drzavu na imanju mojih pradjedova, APSOLUTNO me ne zanimaju, sto podrazumjeva
da cu zivjeti izvan tog sistema vlasti i drzave!!!
Ovih dana,...pred polazak,... cu se javnim pismom obratiti svim medjunarodnim i domacim organizacijama koje se doticu sfere zastite ljudskih prava!!

Dobro bi mi dosao svaki dobronamjeran i sugestivan savjet!!

Nadam se da je tema iako licna,..izuzetno politicka,..te da nece biti uklonjena!!!

malo ćeš morat promjenit stav i nikakvi problema nećeš imat. morat ćeš izvadit hrvatsku putovnic, hrvatsku osobnu iskaznicu. prijaviti se u hrvatskoj policiji na novoj adresi u republici hrvatskoj. moći ćeš ništa ne radit ili samo čuvat stoku, ili radit i plaćati porez repblici hrvatskoj. ništa manje ni više nego bilo koji drugi hrvatski državaljan
 
Prognan sam iz RSK 95. godine u augustu, te cu se po izbjeglickom punoljetstvu, nakon 18 godina vratiti na imanje svojih pradjedova!!!
Onako,... kao sam otisao tako cu se i vratiti,..bez ikakvih papira, ako me ko pita???
Oni koji su uspostavili pravni poredak, odnosno nekakvu drzavu na imanju mojih pradjedova, APSOLUTNO me ne zanimaju, sto podrazumjeva
da cu zivjeti izvan tog sistema vlasti i drzave!!!
Ovih dana,...pred polazak,... cu se javnim pismom obratiti svim medjunarodnim i domacim organizacijama koje se doticu sfere zastite ljudskih prava!!

Dobro bi mi dosao svaki dobronamjeran i sugestivan savjet!!

Nadam se da je tema iako licna,..izuzetno politicka,..te da nece biti uklonjena!!!

Pa kada se pojavis na tvom oduzetom imanju ima da te utepaju sadanji vlasnici...

Tebe nesto ne zanima, kao da se ti pitas. Mi imamo u HR 2 stana, jedan sto smo kupili negde 87 ( moji roditelji ) a drugi su baba i deda kupili dok je deda imao komandu u HR 70tih i nikom nista. Sudimo se i tuzimo vec 9-10 godina i nikakve valjde....
A znas li ti koliko je takvih kao mi, ti? desetina hiljada, zasto mislis da si ti poseban?
 
Poslednja izmena:
Pa kada se pojavis na tvom oduzetom imanju ima da te utepaju sadanji vlasnici...

Tebe nesto ne zanima, kao da se ti pitas. Mi imamo u HR 2 stana, jedan sto smo kupili negde 87 ( moji roditelji ) a drugi su baba i deda kupili dok je deda imao komandu u HR 70tih i nikom nista. Sudimo se i tuzimo vec 9-10 godina i nikakve valjde....
A znas li ti koliko je takvih kao mi, ti? desetina hiljada, zasto mislis da si ti poseban?

on dolazi na svoje imanje i niko mu nemože otuđit vlasništvo nad njim. ne znam koji je problem u tebe, koji status tih stanova je bio prije nego si otiša
 
Prognan sam iz RSK 95. godine u augustu, te cu se po izbjeglickom punoljetstvu, nakon 18 godina vratiti na imanje svojih pradjedova!!!
Onako,... kao sam otisao tako cu se i vratiti,..bez ikakvih papira, ako me ko pita???
Oni koji su uspostavili pravni poredak, odnosno nekakvu drzavu na imanju mojih pradjedova, APSOLUTNO me ne zanimaju, sto podrazumjeva
da cu zivjeti izvan tog sistema vlasti i drzave!!!
Ovih dana,...pred polazak,... cu se javnim pismom obratiti svim medjunarodnim i domacim organizacijama koje se doticu sfere zastite ljudskih prava!!

Dobro bi mi dosao svaki dobronamjeran i sugestivan savjet!!

Nadam se da je tema iako licna,..izuzetno politicka,..te da nece biti uklonjena!!!
Bravo! Podrzavam.
Savet ti je da se naoruzaz strpljenjem a i da se bukvalno naoruzas... Ovi sto su napravili vestacku drzavu se nikada nisu promenili, i dalje su zeljni srpske krvi.
Jedan po jedan povratnik pa ce se na kraju obnoviti RSK !
 
Prognan sam iz RSK 95. godine u augustu, te cu se po izbjeglickom punoljetstvu, nakon 18 godina vratiti na imanje svojih pradjedova!!!
Onako,... kao sam otisao tako cu se i vratiti,..bez ikakvih papira, ako me ko pita???
Oni koji su uspostavili pravni poredak, odnosno nekakvu drzavu na imanju mojih pradjedova, APSOLUTNO me ne zanimaju, sto podrazumjeva
da cu zivjeti izvan tog sistema vlasti i drzave!!!
Ovih dana,...pred polazak,... cu se javnim pismom obratiti svim medjunarodnim i domacim organizacijama koje se doticu sfere zastite ljudskih prava!!

Dobro bi mi dosao svaki dobronamjeran i sugestivan savjet!!

Nadam se da je tema iako licna,..izuzetno politicka,..te da nece biti uklonjena!!!


Igraj glavom a ne srcem.
Trenutno ti je džabe da se inatiš, Nemačka je još jaka i odana USA.

Bolje idi legalistički - sa svim papirima, dozvolama itd a kad dođeš, neka ti ništa ne promakne i ne žali hartiju da pišeš lokalnim i EU sudovima i medijima ;)
 
ne bih ti savetovao...................i to ne rado toga sto ce hrvati da te maltretiraju vec mi se cini da se ti i posle 18 godina nisi oladio.
ta tvoja rsk ne postoji evo vec celu jednu generaciju a ti se pozivas na nju.......................a ako ti je stvarno stalo da zivis na zemlji svojih pradjedova moraces respektirati realnost.
svako mesto na svetu pripada nekoj rdzavi pa i ta djedovina i dal se ona zove rsk, srbija, turska, hrvatska........ta djedovina ce uvek ostati tvoja. pogledaj samo tvoje pra-pra-pradjedove...............sta mislis koliko se drzava izredjalo na toj njihovoj , to jest tvojoj zemlji..........................mnogo............i u buducnosti ce takodje mnogo drzava da se izmenja na tvojoj zemlji..............ALI ONA JE ODUVEK BILA VASA I VLASNIK JE VEROVATNO VEC GENERACIJAMA SA ISTIM PREZIMENOM KAO I TI...................

zato ne politiziraj previse............AKO TI RUKE NISU OKRVAVLJENE.........vrati se na svoju djedovinu, placaj porez drzavi ( bez obzira kako se zove ta zemlja) i ne prizivaj duhove proslosti.
verujem da ce ti tamo biti daleko bolje nego ovde kod nas jer IPAK JE ONO TVOJA ZEMLJA A NE OVA GDE SADA ZIVIS.................................treba ziveti na svojoj zemlji bez obzira u kojoj se drzavi ta djedovina nalazi.

Nisam ja zbog nametanja vlasti, niti zbog nekog drugog imena kojim ce se ta zemlja zvati , izbjegao,...kako to ne znas???
Izbjegao sam radi nacisticke nakane da se moj narod izbrise iz postojanja,...sto priznaces nije bas ustaljena praksa ratovanja,..
te cu sad,... namjerno,... pred ocima onih koji su taj NACIZAM podsrzali, posto se prasina slegla tamo da se vratim na imanje svojih pradjedova!
Sta ce sa mnom ta nacisticka drzava uraditi, pred ocima onih koji su je priznali, medjunarodnom zajednicom,...nije moj problem,..on je daleko iznad mene!!!
 
Poslednja izmena:
on dolazi na svoje imanje i niko mu nemože otuđit vlasništvo nad njim. ne znam koji je problem u tebe, koji status tih stanova je bio prije nego si otiša

ti kao da si ziveo u podrumu kada nemas pojma sta se sve desavalao u tvom dvoristu?!?

naravno da moze, belilom su brisani srpski vlasnici i upisivani domobrani. Tuzimo se vec sigurno 9 godina, nase ime izbrisano i upisani neki Hrvati, tako da nemoj da mi pises sarene laze jer vrlo dobro znam o cemu se radi..

Znas li ti koliko je imovine ukradeno, pa pola vaseg primorja je oduzeto i nije vraceno. Ako te bas zanima, na caletovo ime je glasio stan u Zadru a na kevino ime u Pirovcu.
takodje, nigde ja nisam otisao. Rodjen u NS kao i oba moja roditelja, 2 babe i jedan deda, kao i njihovi roditelji. Tako da nisam bezao, napustao. Lepo sam ti napisao da je deda kupio stan kada je imao komandu u HR. penzionisan pukovnik al mu skinuli 2 cina jer je krstio caleta na insistiranje babe, a drugi ako si lepo procitao kupljen negde 88....
 
Poslednja izmena:
Pusti ti javna pisma i pravljenje galame jer od toga nema vajde , nego rjesavaj svoj problem .
Dokumenta vec ovdje pocinji praviti jer bez toga ne moze .Uzdaj se u se i u svoje kljuse i
zajebi politiku . Skupljaj informacije od onih koji su se vec vratili i sretno ti bilo ! Kad Srbija
udje u EU i nece biti bas velike razlike u kojoj drzavi zivis . Bicemo svi u istim kovnima !:)
 
malo ćeš morat promjenit stav i nikakvi problema nećeš imat. morat ćeš izvadit hrvatsku putovnic, hrvatsku osobnu iskaznicu. prijaviti se u hrvatskoj policiji na novoj adresi u republici hrvatskoj. moći ćeš ništa ne radit ili samo čuvat stoku, ili radit i plaćati porez repblici hrvatskoj. ništa manje ni više nego bilo koji drugi hrvatski državaljan

Zar nisi iz uvodnog posta moga' izvuci zakljucak,....da sa tim drzavljanstvom, tom drzavom koja se instalirala na imanju mojih pradjedova, nikakvu vezu necu imati!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top