Strah od injekcija

aki-laki

Početnik
Poruka
17
Moze li mi neko dati savet, pomoc, utehu.....
Imam anginu i upalu usiju i primam injekcije penicilin i novalgetol...Danima sam pila lekove za bolove, ali mi nisu pomogli pa sam sinoc u Hitnoj dobila novalgetol a jutros mi moj doktor prepise i antibiotik.. Bol je bio nepodnosljiv, ali nije umanjio moj strah od injekcija. Panicno se plasim igala i uopste ne znam da se ponasam u ordinaciji, tresem se, ne mogu da se opustim....Pomoooooc!!!!!
 
uf imala sam i ja isti problem, toliko se stegnem od panike da me jedva bodu
to je tako do neke 20. god i onda se vremenom opustila
a kako je proslo...pa sto sam vise pridavala znacaja tom strahu i hranila ga to je bio sve jaci...kad se preseklo jednom onda se smanjivao i sad nemam toliki problem
kod mene je bilo tako da sam bila jedina kobila sa mamom koja ceka na bocu, znaci sestra me gleda u cudu imas 20 godina dosla si sa mamom za inekciju, a meni suze krokodilske niz lice i pocinjem se tresem, pa me mama drzi za ruku pa muke....
a inace sama idem kod lekara od 15 godine, ali kad treba inekcija tu je morala mama :roll:
i jednom odem kod dr u nadi da cu dobiti oralnu terapiju medjutim desi se da mora inekcije, a otisla bez mame, i ja pocinjem da se zentam, pocinjem se tresem i brzo je zovem, secam se na govornicu isperd dza, ona kaze necu, kobilo jedna kolika si idi sama nemam noge sad da dolazim, ja pocinjem da placem i naljutim se na nju :lol: ....odem na bocu da umrem od straha sestra ne zna dal da mi se smeje il da me zali...izguram nekako,govorim sebi suvise si matora za to prenemaganje...i tako pregrmim prvu, sutradan mama u fazonu kad si isla juce sta ti fali sad...i tako je pocelo moje navikavanje...sad vise nemam strah... posle sam shvatila da je bila u pravu, jednom je moralo da se kaze - dosta bre!!!
imam blagi strahna vadjenje krvi ali i to idem sama pa stisnem zube, tu bar moze da se stegne :lol:
i dalje mi je ostalo stezanje misica dok primam inekciju sto nije dobro ali ebi ga

poenta je da moras da preseces, nemoj da juris nikoga da ide sa tobom jer tako hranis strah, taj te neko podrzava mazi bla bla u stvari cini ti medvedju uslugu
znaci sama idi stisni zupe caskaj sa sestrom ....kad probijes led posle ce ti biti lakse

da napomenem nemam niti sam imala strah od igle, vec od bola koji ona nanosi, kako pomislim na bol dok me ubada tako se sva zgrcim i krene strah uzasan....
 
Uf, mene je danas jedva ubola koliko sam se stegla... Ja se igle plasim samo u vidu injekcije u guzu, ne plasim se infuzije (jednom sam je primala) ili vadjenja krvi, ali ovo :( A kako primate bocke, ja danas lezala i nesto me bas bolelo.....
 
Kukala sam i molila da mi da lekove, ali kaze da se angina toliko rasirila da moraju bocke...Jutros je bilo jos gore nego juce, odmah mi je pomodrelo...Jedva sam se dovukla do kuce, a zivim citavih 100m od DZ-a. Jedna od ove dve injekcije ubija kako pece...
 
Uf, mene je danas jedva ubola koliko sam se stegla... Ja se igle plasim samo u vidu injekcije u guzu, ne plasim se infuzije (jednom sam je primala) ili vadjenja krvi, ali ovo :( A kako primate bocke, ja danas lezala i nesto me bas bolelo.....

ja uvek legnem cela, jer ipak se stezem iovako a kamo li da stojim pa ne bi me ubola nikad
vremenom ce se smanjivati, samo hrabro :hej:
 
pa podeli ih na pola pa gutaj :roll:

cliacil pomaze ali boca je efikasnija....

prosla sam te upale usiju, taj bol ko nije osetio ne zna nista odma ti kazem, tu spavanja nema, zato je bolje boce jer posle druge vec se smiruje situacija nema vise tolikih muka....ako pije oralno duze ce da ceka na poboljsanje, i duze ce da pije analgetike....

ps: nije preporucljivo deljenje
 
Poslednja izmena:
e dzordz je saljivdija i voli dvosmislene fore ali onaj ozbiljniji smisao njegove fore sa pljeskanjem po guzi nije nikakva odvala, u pravu je...stvarno kad te sljapi sestra sekund pre ubadanja manje boli i vise se opusti misic, isproban metod ;)...kad vidi da se stegnem mene sestra elegantno opauci jednu vaspitnu preko mesta gde ce da ubode i elegantno me ubode nit osetim sta i opusti se misic :lol:
eto predlozi sestri ako nije probala taj metod, kazi joj "udri sestro iskali frustracije" :zcepanje:
 
Moze li mi neko dati savet, pomoc, utehu.....
Imam anginu i upalu usiju i primam injekcije penicilin i novalgetol...Danima sam pila lekove za bolove, ali mi nisu pomogli pa sam sinoc u Hitnoj dobila novalgetol a jutros mi moj doktor prepise i antibiotik.. Bol je bio nepodnosljiv, ali nije umanjio moj strah od injekcija. Panicno se plasim igala i uopste ne znam da se ponasam u ordinaciji, tresem se, ne mogu da se opustim....Pomoooooc!!!!!
Ja sam dobijala novalgetol svojevremeno i spavala skoro po ceo dan posle toga,ne preterujem,svaka ti cast kako podnosis!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Metla na vestici vodila sam se logikom da ce mi biti najbolje da legnem, ali me bas bolelo, cini mi se da me prva najmanje bolela a bila sam u nekom kosom polozaju...Na ovoj strani gde sam jutros primila imam modrici 3-4 cm :(
 
Ajd polako,smiri se...ne misli nato nego na neshto lepo,plaza,omiljeno jelo,decka,...broj do sto i nazad,msm preusmeri misli...niko nije lud za iglama...ja sam bila u situaciji da sam putovala bolesna i morala sam samoj sebi da dam injekciju u zadnjicu...zahebana pricha ali sam uspela:D a znash shta mi je bio motiv...kad mogu narkosi ladno da se bodu u venu, vala mogu i ja u doope:lol:
 
Metla na vestici vodila sam se logikom da ce mi biti najbolje da legnem, ali me bas bolelo, cini mi se da me prva najmanje bolela a bila sam u nekom kosom polozaju...Na ovoj strani gde sam jutros primila imam modrici 3-4 cm :(

mnogo se opterecujes, nemoj da zagledas dupe, pa sta ako malo boli posle, jaka stvar, u bre pa svaka inekcija boli
od penicilina je jos i najmanji problem, on boli dok dobijas, posle prodje
pitala bih te da primas linkocin, gentamicin, to su sestro modrice i cvorovi mesec dana nekad traju sve sedis ukuso od bola
od linkocina ne mozes ni da spavas kolko boli
opusti se, neka sestra daje finije od neke druge, vidi kod koje ti je bilo prijatno i najmanje bolelo pa juri da ti ona daje ako ce ti biti lakse
sta se opterecujes toliko cak i kad prodje inekcija ti se i dalje opterecujes
ja reko frka ti samo dok primas, sta ima posle, posle boce casti sebe jednom cokoladicom za hrabrost umusavi se i pusti dupe da se samo sredi ;)
ajde, neki ljudi primaju ceo zivot ti se opteretila za par komada....stisni zube dok primas, posle si slobodna do sutradan, uzivaj, jos neka i sve ce proci :mazi:
i ja sam kukavica za bol, ali nema razloga da se posle primanja opterecujes...modruce su normalna stvar
nego kako ti je uvo jel ne boli vise?
 
Poslednja izmena:
Nacisto sam nadrljala :rumenko: Jutros me hitno primio ORL jer sam se sva nadula....Uradio mi bris i prepisao longacef 2x dnevno...Sva sam slomljena i zakucana za krevet :besna:
Bas me briga za modrice kao modrice nego su mi se vec stvorili cvorovi koji bole prilokom bockanja...
 
auuu....dobro trebalo bi longacef da pomogne on je bolji od penicilina
ne mogu da se setim dal on pravi problem na guzi :think:
nisam se sa njim druzila, a teoretski mi sad stao mozak dal bese pravi i on cvorove
meni je sestra savetovala da uzmem list svezeg kupusa istucam ga i stavim na dupe da ce da smiri...meni nije smirilo...kevi recimo jeste
tako ti je to sa bocama, stvaraju se cvorici, proci ce....bitno je da se uvo sredi guza je manje sad bitna :mazi:
ima i fora da masiras mesto da razbijas cvorove
vidi sa sestrom koja te bocka one zanaju te fazone sta i kako
 
Danas je bila neka starija sestra , fina prilicno, i pitala me kako uspese da mi naprave cvorove posle tri injekcije :eek: Rekla mi je da masiram alkoholom, ali da ne budem nezna kako bi ih razbila jer ce biti samo gore. A sto se tice longacefa u poredjenju sa penicilinom kaze da je gori, bolniji i da od njega nastaju cvorici :besna:
 
Danas je bila neka starija sestra , fina prilicno, i pitala me kako uspese da mi naprave cvorove posle tri injekcije :eek: Rekla mi je da masiram alkoholom, ali da ne budem nezna kako bi ih razbila jer ce biti samo gore. A sto se tice longacefa u poredjenju sa penicilinom kaze da je gori, bolniji i da od njega nastaju cvorici :besna:
aha znaci jeste
pa bem mu misa sta da se radi...kad mora mora...znam te situacije prolazila sam kroz to...jednostavno sam trpela i mucila se...
stavljaj obloge, vidi da tu finiju sestru uhvatis...
ne reagujemo svi isto, eto tebi se mozda lakse stvaraju nego nekome drugom, a mozda su ti i lose dali, ima i tu razlike...ja sam usla u stos koja sestra kod mene pravi modrice a koja lepo daje...
 

Back
Top