Strah od injekcija
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 57

Tema: Strah od injekcija

Početnik
    Učlanjen
    06.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Strah od injekcija

Moze li mi neko dati savet, pomoc, utehu.....
    Imam anginu i upalu usiju i primam injekcije penicilin i novalgetol...Danima sam pila lekove za bolove, ali mi nisu pomogli pa sam sinoc u Hitnoj dobila novalgetol a jutros mi moj doktor prepise i antibiotik.. Bol je bio nepodnosljiv, ali nije umanjio moj strah od injekcija. Panicno se plasim igala i uopste ne znam da se ponasam u ordinaciji, tresem se, ne mogu da se opustim....Pomoooooc!!!!!

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

Podrazumevano Re: Strah od injekcija

uf imala sam i ja isti problem, toliko se stegnem od panike da me jedva bodu
    to je tako do neke 20. god i onda se vremenom opustila
    a kako je proslo...pa sto sam vise pridavala znacaja tom strahu i hranila ga to je bio sve jaci...kad se preseklo jednom onda se smanjivao i sad nemam toliki problem
    kod mene je bilo tako da sam bila jedina kobila sa mamom koja ceka na bocu, znaci sestra me gleda u cudu imas 20 godina dosla si sa mamom za inekciju, a meni suze krokodilske niz lice i pocinjem se tresem, pa me mama drzi za ruku pa muke....
    a inace sama idem kod lekara od 15 godine, ali kad treba inekcija tu je morala mama
    i jednom odem kod dr u nadi da cu dobiti oralnu terapiju medjutim desi se da mora inekcije, a otisla bez mame, i ja pocinjem da se zentam, pocinjem se tresem i brzo je zovem, secam se na govornicu isperd dza, ona kaze necu, kobilo jedna kolika si idi sama nemam noge sad da dolazim, ja pocinjem da placem i naljutim se na nju ....odem na bocu da umrem od straha sestra ne zna dal da mi se smeje il da me zali...izguram nekako,govorim sebi suvise si matora za to prenemaganje...i tako pregrmim prvu, sutradan mama u fazonu kad si isla juce sta ti fali sad...i tako je pocelo moje navikavanje...sad vise nemam strah... posle sam shvatila da je bila u pravu, jednom je moralo da se kaze - dosta bre!!!
    imam blagi strahna vadjenje krvi ali i to idem sama pa stisnem zube, tu bar moze da se stegne
    i dalje mi je ostalo stezanje misica dok primam inekciju sto nije dobro ali ebi ga

poenta je da moras da preseces, nemoj da juris nikoga da ide sa tobom jer tako hranis strah, taj te neko podrzava mazi bla bla u stvari cini ti medvedju uslugu
    znaci sama idi stisni zupe caskaj sa sestrom ....kad probijes led posle ce ti biti lakse

da napomenem nemam niti sam imala strah od igle, vec od bola koji ona nanosi, kako pomislim na bol dok me ubada tako se sva zgrcim i krene strah uzasan....
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

Početnik
    Učlanjen
    06.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Uf, mene je danas jedva ubola koliko sam se stegla... Ja se igle plasim samo u vidu injekcije u guzu, ne plasim se infuzije (jednom sam je primala) ili vadjenja krvi, ali ovo A kako primate bocke, ja danas lezala i nesto me bas bolelo.....

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1034

pitaj doktorku da ti da klijacil

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.11.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Fixa Pogledaj poruku
    pitaj doktorku da ti da klijacil

Ja bih se pre izbola penicilinom,nego sto bih gutala te odvratne konjske tablete.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

ma znas kako bi ti ja dao u guzu prvo pljas pa boc
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.11.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Seljacino!

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

kome ti to jel meni tako sto ocu joj pomognem
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1034

Citat Original postavio Suzi 1974 Pogledaj poruku
    Ja bih se pre izbola penicilinom,nego sto bih gutala te odvratne konjske tablete.
    pa podeli ih na pola pa gutaj

Početnik
    Učlanjen
    06.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kukala sam i molila da mi da lekove, ali kaze da se angina toliko rasirila da moraju bocke...Jutros je bilo jos gore nego juce, odmah mi je pomodrelo...Jedva sam se dovukla do kuce, a zivim citavih 100m od DZ-a. Jedna od ove dve injekcije ubija kako pece...

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

Citat Original postavio aki-laki Pogledaj poruku
    Uf, mene je danas jedva ubola koliko sam se stegla... Ja se igle plasim samo u vidu injekcije u guzu, ne plasim se infuzije (jednom sam je primala) ili vadjenja krvi, ali ovo A kako primate bocke, ja danas lezala i nesto me bas bolelo.....
    ja uvek legnem cela, jer ipak se stezem iovako a kamo li da stojim pa ne bi me ubola nikad
    vremenom ce se smanjivati, samo hrabro

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

Citat Original postavio Fixa Pogledaj poruku
    pa podeli ih na pola pa gutaj
    cliacil pomaze ali boca je efikasnija....

prosla sam te upale usiju, taj bol ko nije osetio ne zna nista odma ti kazem, tu spavanja nema, zato je bolje boce jer posle druge vec se smiruje situacija nema vise tolikih muka....ako pije oralno duze ce da ceka na poboljsanje, i duze ce da pije analgetike....

ps: nije preporucljivo deljenje
    Poslednji put ažurirao/la Metla na vestici : 07.08.2013. u 16:42

Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1034

i ja sam uvek za iglu, zato što je efikasnije...al' ako je tolika plačipizda bolje da pije tablete, nego da zgrči dupe od straha pa ostane pola igle u nj

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

e dzordz je saljivdija i voli dvosmislene fore ali onaj ozbiljniji smisao njegove fore sa pljeskanjem po guzi nije nikakva odvala, u pravu je...stvarno kad te sljapi sestra sekund pre ubadanja manje boli i vise se opusti misic, isproban metod ...kad vidi da se stegnem mene sestra elegantno opauci jednu vaspitnu preko mesta gde ce da ubode i elegantno me ubode nit osetim sta i opusti se misic
    eto predlozi sestri ako nije probala taj metod, kazi joj "udri sestro iskali frustracije"

Početnik
    Učlanjen
    06.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ova moja ne pljuska nego noktom bocka mesto gde ce bocne iglom......brrrrr sva se najezih od muke i sad..

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

dobro si joj objasnila da ne pomisli da bi neku bocno drugacije na nevidjeno

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

treba prvo sve sa foruma na ljs na edukaciju o forumaskom zaebavanju, pa onda pustiti na ostali deo
    ne znam sta se desilo sa smislom za humor...zagubili ljudi

Malenano1 nije na forumu
    ko hoce nadje nacin a ko nece nadje razlog :)
    Domaćin
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moze li mi neko dati savet, pomoc, utehu.....
    Imam anginu i upalu usiju i primam injekcije penicilin i novalgetol...Danima sam pila lekove za bolove, ali mi nisu pomogli pa sam sinoc u Hitnoj dobila novalgetol a jutros mi moj doktor prepise i antibiotik.. Bol je bio nepodnosljiv, ali nije umanjio moj strah od injekcija. Panicno se plasim igala i uopste ne znam da se ponasam u ordinaciji, tresem se, ne mogu da se opustim....Pomoooooc!!!!!
    Ja sam dobijala novalgetol svojevremeno i spavala skoro po ceo dan posle toga,ne preterujem,svaka ti cast kako podnosis!
    Poslednji put ažurirao/la Vitez Koja : 08.08.2013. u 15:31

Početnik
    Učlanjen
    06.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Metla na vestici vodila sam se logikom da ce mi biti najbolje da legnem, ali me bas bolelo, cini mi se da me prva najmanje bolela a bila sam u nekom kosom polozaju...Na ovoj strani gde sam jutros primila imam modrici 3-4 cm

Elita Oranz (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1486

Ajd polako,smiri se...ne misli nato nego na neshto lepo,plaza,omiljeno jelo,decka,...broj do sto i nazad,msm preusmeri misli...niko nije lud za iglama...ja sam bila u situaciji da sam putovala bolesna i morala sam samoj sebi da dam injekciju u zadnjicu...zahebana pricha ali sam uspela a znash shta mi je bio motiv...kad mogu narkosi ladno da se bodu u venu, vala mogu i ja u doope

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

Metla na vestici vodila sam se logikom da ce mi biti najbolje da legnem, ali me bas bolelo, cini mi se da me prva najmanje bolela a bila sam u nekom kosom polozaju...Na ovoj strani gde sam jutros primila imam modrici 3-4 cm
    mnogo se opterecujes, nemoj da zagledas dupe, pa sta ako malo boli posle, jaka stvar, u bre pa svaka inekcija boli
    od penicilina je jos i najmanji problem, on boli dok dobijas, posle prodje
    pitala bih te da primas linkocin, gentamicin, to su sestro modrice i cvorovi mesec dana nekad traju sve sedis ukuso od bola
    od linkocina ne mozes ni da spavas kolko boli
    opusti se, neka sestra daje finije od neke druge, vidi kod koje ti je bilo prijatno i najmanje bolelo pa juri da ti ona daje ako ce ti biti lakse
    sta se opterecujes toliko cak i kad prodje inekcija ti se i dalje opterecujes
    ja reko frka ti samo dok primas, sta ima posle, posle boce casti sebe jednom cokoladicom za hrabrost umusavi se i pusti dupe da se samo sredi
    ajde, neki ljudi primaju ceo zivot ti se opteretila za par komada....stisni zube dok primas, posle si slobodna do sutradan, uzivaj, jos neka i sve ce proci
    i ja sam kukavica za bol, ali nema razloga da se posle primanja opterecujes...modruce su normalna stvar
    nego kako ti je uvo jel ne boli vise?
    Poslednji put ažurirao/la Metla na vestici : 08.08.2013. u 14:42

Početnik
    Učlanjen
    06.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nacisto sam nadrljala Jutros me hitno primio ORL jer sam se sva nadula....Uradio mi bris i prepisao longacef 2x dnevno...Sva sam slomljena i zakucana za krevet
    Bas me briga za modrice kao modrice nego su mi se vec stvorili cvorovi koji bole prilokom bockanja...

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

auuu....dobro trebalo bi longacef da pomogne on je bolji od penicilina
    ne mogu da se setim dal on pravi problem na guzi
    nisam se sa njim druzila, a teoretski mi sad stao mozak dal bese pravi i on cvorove
    meni je sestra savetovala da uzmem list svezeg kupusa istucam ga i stavim na dupe da ce da smiri...meni nije smirilo...kevi recimo jeste
    tako ti je to sa bocama, stvaraju se cvorici, proci ce....bitno je da se uvo sredi guza je manje sad bitna
    ima i fora da masiras mesto da razbijas cvorove
    vidi sa sestrom koja te bocka one zanaju te fazone sta i kako

Početnik
    Učlanjen
    06.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Danas je bila neka starija sestra , fina prilicno, i pitala me kako uspese da mi naprave cvorove posle tri injekcije Rekla mi je da masiram alkoholom, ali da ne budem nezna kako bi ih razbila jer ce biti samo gore. A sto se tice longacefa u poredjenju sa penicilinom kaze da je gori, bolniji i da od njega nastaju cvorici

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

Danas je bila neka starija sestra , fina prilicno, i pitala me kako uspese da mi naprave cvorove posle tri injekcije Rekla mi je da masiram alkoholom, ali da ne budem nezna kako bi ih razbila jer ce biti samo gore. A sto se tice longacefa u poredjenju sa penicilinom kaze da je gori, bolniji i da od njega nastaju cvorici
    aha znaci jeste
    pa bem mu misa sta da se radi...kad mora mora...znam te situacije prolazila sam kroz to...jednostavno sam trpela i mucila se...
    stavljaj obloge, vidi da tu finiju sestru uhvatis...
    ne reagujemo svi isto, eto tebi se mozda lakse stvaraju nego nekome drugom, a mozda su ti i lose dali, ima i tu razlike...ja sam usla u stos koja sestra kod mene pravi modrice a koja lepo daje...

Slične teme

1. Strah od prilazka devojkama....
    Autor klik u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 11.12.2012., 21:26
  2. strah
    Autor aleksandar1976 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 31.01.2005., 10:58
  3. STRAH OD ZIVOTA
    Autor JOVANNA u forumu Arhiva