neformalno obrazovanje...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa to ti je kad ti deda prica gde je sve bio i sta je radio u i izmedju ratova :D. Bez sve sale ovde se namnozilo toga cudo bozje...Dakle sustina je da ides na nekakve kurseve koje organizuju neki Instituti, ili Radnicki Unuverziteti i ko zna kakvi sve jos nazivi postoje (najpopularniji su kursevi raznih kvazi psihoterapija) i onda dobijes diplomu koju NIKO ne priznaje osim tih Instituta, naravno. Na jbolje neformalno obrazovanje je da sedis i citas...Mozes posle i sama sebi da nastampas Diplomu to je bar lako. :D
 
neformalno o- - sve što izlazi iz okvira propisanog zakonom o višem školovanju, talniej ono što niko niej dužan da ti kaže u toku redovnih studija - da, kursevi po posebnim centrima za proučavanje (npr. književnosti, naratologije, dekonstrukcije i ostalog), Gete i ostali instituti, radionice (workshopovi), dobrovoljni rad u neprofitnom sektoru....i ne potcenjujte to! Uz to, široka opšta informisanost je poželjna...Zašto to pitaš?
 
Ne zaboravite da se i samoobrazovanjem može stići do neformalnog obrazovanja. Znači, ako neko nema neke visoke škole, ali dosta čita , te ima znanja kao da je završio dva fakulteta, za njega se kaže da ima neformalno obrazovanje.
 
Искрено, неформално образовање је од посебног значаја! У реду, формално образовање даје могућност запослења, али је неформално далеко веће и чак више обогаћује једну личност.

Што више успутних интересовања, што више интересовања уопште и на правом сте путу...
Scientia potentia est!
 
Konacno neko ko zna o cemu govorim. To sto formalno obrazovanje, nazalost, ne moze da nam pruzi jer je samo jedno od orudja drzave, kojoj ne odgovara da postoje pojedinci koji misle svojom glavom , to moze da nam pruzi NEFORMALNO OBRAZOVANJE. Takodje, smatram da takav vid obrazovanja treba da odradjuje neko ko je visoko obrazovan ali sa osvrtom na bitno, kako biti uspesna osoba, kako boje komunicirati, funkcionisati, izaci na kraj sa stresom....naci posao koji je u skladu sa sopstvenim sposobnostima...Jako je koristan kontakt sa nekim ko se time bavi, znam da se mozete slobodno javiti na e-mail zoranineda@sezampro.yu ukoliko ste za SEBE voljni da uradite nesto produktivno!!!!!!!
 
kako biti uspesna osoba, kako boje komunicirati, funkcionisati, izaci na kraj sa stresom

a ovo ko oni priručnici popularne psihologije: kako da budete srećni/uspešni? lako i jednostavno? dovoljno je da samo mislite pozitivno!

ili onaj hard core: zagrlite četiri osobe dnevno i bićete srećniji/zadovoljniji/pozitivniji

u tom smislu preporučujem za pogledati film Mala mis Sanšajn i lik oca porodice sa svojim metodom: 7 koraka do uspeha. Epohalno!!!
 
ovo malo ko teorije zavere :?::?::?:

Hm, koliko ti je godina kad jos uvek ne uvidjas takve stvari. Fali ti malo svesnosti, lel da....Da ti pomognem da me razumes. Zaposlis se, pre nego sto dobijes i upste vidis kes ko ti je uzeo pola...DRZAVA!!!!!! Ko te skoluje, bira plan, program... ma, sve...Sve je u toj velikoj masini za mlevenje mesa. Zar ne zelis da zivis po svojim, a ne po tudjim pravilima....O, Boze, ja pokusavam da pomognem, zar zvucim nekako drugacije...:-( Jednostavno ne mogu da sedim skrstenih ruku vise. To sto sam zapocela ce biti nesto na cemu ce mi hiljade ljudi biti zahvalno. Nije valjda da samo u inostranstvu mogu da nadjem ljude zainterosovane za sopstvene zivote.....:cry: ZELIM ZADOVOLJNE LJUDE U SVOM UKRUZENJU!!!!!:D:D:D:D
 
a ovo ko oni priručnici popularne psihologije: kako da budete srećni/uspešni? lako i jednostavno? dovoljno je da samo mislite pozitivno!

ili onaj hard core: zagrlite četiri osobe dnevno i bićete srećniji/zadovoljniji/pozitivniji

u tom smislu preporučujem za pogledati film Mala mis Sanšajn i lik oca porodice sa svojim metodom: 7 koraka do uspeha. Epohalno!!!

Da, dovoljno je da samo mislite pozitivno!!!! Pozitivan stav je LJUBAV, to je osmeh, harmonija, zdrav duh, zdravo telo, pa to je zivot po nacelima Svetog pisma. Ne vidim nista sto moze da pobudi cinizam ili nesto slicno...
 
kad jos uvek ne uvidjas takve stvari.

kakve stvari? da smo svi mi vudu-lutkice nekih tamo korporacijskih-magnata-tajkuna-blablaova???? so??? pa šta i da jesmo??? da mislimo pozitivno????

inače, beskrajno verujem u to da je čovek sugestibilno i autosugestibilno biće

ali se nikako ne slažem sa tim da se sreća može postići u 7 koraka ili čega god. drugim rečima: bliži mi je antropološki pesimizam

što ne znači da sam: neuspešna/neobrazovana (formalno&neformalno)/negativna itd.

ništa lično protiv vašeg/tvog metoda, moje mišljenje u vezi sa tim je drugačije, a bila sam slobodna da ga iznesem
 
LJUBAV, to je osmeh, harmonija, zdrav duh, zdravo telo,

ljubav postoji i u bolesti (tela i duha), siromaštvu, disharmoniji, haosu itd, ima razne manifestacije i nivoe.

kao što postoji estetika ružnog

ovo sa zdravljem me podseća na Jovana Skerlića, koji je stalno tražio od pisaca da budu zdravi i normalni, i kome je svaka, kolokvijalno rečeno, depresivnija, mračnija literatura bila loša.
 
:lol:
ima to smisla samo ne kada se OVAKO prizemlji kao sto je Novosadjanka uradila ;)
Mozak ima osobinu da kada zamislja (vizualizuje) lepe, ugodne, stvari, aktiviraju se isti receptori kao kada se to stvarno desava.
Time se po Zakonu privlacenja (Law of Attraction) stvari lakse primicu nama.
Inace, ovaj zakon je samo delic jednog zaista velikog sistema, i kada se izdvoji i zastupa samostalno, popprlilcno lici na new age bullshit. Izvinte na mom francuskom....:)
 
neformalno ucenje je van institucijalno ucenje koje je neophodno u danasnjem drustvu Savremeni andragozi smatraju da nef.obrazovanje oznacava sistematsku obrazovnu aktivnost usmerenu na osposobljavanje odraslih za rad, socijalne aktivnosti i privatan zivot.
 
ima malo jednostavnih i pametnih odgovora i komentara na forumima srpskih sajtova. ovo je bio jedan od takvih. izadjite malo napolje i suncajte se, zaradite koju kintu i potrosite na nesto sto ce vas usreciti. dosta prenemaganja i izraza koje vise ni univerzitetski profesori s polovine dvadesetog veka ne koriste. i, molim jelizavetu da skokne na neku drugu temu:p please.....:heart::heart::heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top