Zene i religija

Zene treba da se pokoravaju svojim muzevima (to mi se jedino svidja u bibliji :lol: ) Zna se ko je glavni :klap:

Kako se žena treba odnositi prema svome mužu? U Bibliji piše: Žene svojim muževima kao Gospodinu! Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve – On, Spasitelj Tijela. Pa kao što se Crkva podlaže Kristu, tako i žene muževima u svemu! (Efežanima 5,22-24 JB) Tako i vi, žene, pokoravajte se svojim muževima: ako su neki od njih možda neposlušni Riječi, da i bez riječi budu pridobiveni življenjem vas žena, pošto promotre vaše bogoljubno i čisto življenje
 
Па жене нису много способна бића (част изузецима), њихова је улога да буду мајке и оне улогу родитеља боље обављају од самог мушкарца. За остале ствари мушкарци су бољи. Чак су у неким ''женским пословима'' мушкарци бољи као у кувању. Самим тим жена није много способна за свештеника. Посао и рад је створен за мушкарца а не за жену и сам Бог то каже кад их проклиње: Ево ти ћеш муком децу рађати, Адаме ти ћеш муком земљу обрађивати и хлеб јести''.

Такође, жена је крива за све у свету јер је она прва узела плод и наговорила Адама јадног да једе. Жена је створена после човека и од њега.
За крај, сатанисти свога Сатану обележавају женским полом, као овде:

220px-Baphomet.png


Као што видети, овај рогоња има дојке.

Мада да их мало похвалим. Искрено, жене су више религиозније од нас.
 
Poslednja izmena:
Postoje svestenice kod Kalvina . Kalvini su hriscani koji su se odvojili od katolicke crkve .
Kalvin je bio Francuz a po stavovima je bio slican Martinu Luteru .Poznavao sam neke
Madjare koji su bili Kalvinisti .
 
Па жене нису много способна бића (част изузецима), њихова је улога да буду мајке и оне улогу родитеља боље обављају од самог мушкарца. За остале ствари мушкарци су бољи. Чак су у неким ''женским пословима'' мушкарци бољи као у кувању. Самим тим жена није много способна за свештеника. Посао и рад је створен за мушкарца а не за жену и сам Бог то каже кад их проклиње: Ево ти ћеш муком децу рађати, Адаме ти ћеш муком земљу обрађивати и хлеб јести''.

Такође, жена је крива за све у свету јер је она прва узела плод и наговорила Адама јадног да једе. Жена је створена после човека и од њега.
За крај, сатанисти свога Сатану обележавају женским полом, као овде:

Pogledajte prilog 298421

Као што видети, овај рогоња има дојке.

Мада да их мало похвалим. Искрено, жене су више религиозније од нас.

Zbog ovakvog i sličnih stavova koji proizilaze iz biblijskog stava prema ženi mi se hrišćanstovo i zgadilo. :D
 
Zbog ovakvog i sličnih stavova koji proizilaze iz biblijskog stava prema ženi mi se hrišćanstovo i zgadilo. :D

Slazem se da to sto je rekao jeste bezveze,ali ti pravis besmislenu generalizaciju.
Takvom logikom mozemo da kazemo "Zbog ovakvog i slicnog stava koji proizilaze iz Nemacke (Nacizam) prema Jevrejima,Romima,Slovenima itd...Nemacka (narod) mi se zgadila"
Ili:
"Zbog ovakvog i sličnih stavova koji proizilaze iz Ateistickog stava prema nauci (Sajenteizam/Logicki Pozitivizam) mi se nauka i zgadila"


Sto se tice teme,koliko malo ja znam o Teologiji je da muskarci i zene imaju svoju ontolosku ulogu...ili tako nesto.
Muskarac predstavlja oceve dok zene redstavljaju majke. Muskarac ne moze da bude majka isto kao sto zena ne moze da bude otac. Tako se i gleda u crkvi kako ja znam. Muskarac kao svestenik (otac) predstavlja Oca.

Mada zene su mogle/mogu da budu Djakonice (valjda se tako kaze),sto dodje nesto kao polu svestenik....
 
Па жене нису много способна бића (част изузецима), њихова је улога да буду мајке и оне улогу родитеља боље обављају од самог мушкарца. За остале ствари мушкарци су бољи. Чак су у неким ''женским пословима'' мушкарци бољи као у кувању. Самим тим жена није много способна за свештеника. Посао и рад је створен за мушкарца а не за жену и сам Бог то каже кад их проклиње: Ево ти ћеш муком децу рађати, Адаме ти ћеш муком земљу обрађивати и хлеб јести''.

Такође, жена је крива за све у свету јер је она прва узела плод и наговорила Адама јадног да једе. Жена је створена после човека и од њега.
За крај, сатанисти свога Сатану обележавају женским полом, као овде:

Pogledajte prilog 298421

Као што видети, овај рогоња има дојке.

Мада да их мало похвалим. Искрено, жене су више религиозније од нас.

Brate :)
mozda jesi aristokrata ali komplimenti su ti slaba strana.:ljuta:
 
. Посао и рад је створен за мушкарца а не за жену....
Такође, жена је крива за све у свету јер је она прва узела плод и наговорила Адама јадног да једе. Жена је створена после човека и од њега.
.

Plitkoumno jaaoo
Prijatelju kratke pameti brukas muski rod.
 
Zena je stvorena za muskarca i od muskarca.....:

Nije. Ne prevaznosi se.
Svaka dusa, u telu podeljena na muski ili zenski pol, je stvorena radi Boga. Stvaranje Adama pa Eve, koji se dopunjuju cine celinu covecanstva, je samo redosled stvaranja coveka.
Nisam ja stvorena da tebi pravim drustvo na ovoj zemlji, vec da sam u zajednici sa Bogom.
Hvala na paznji.
 
Nije. Ne prevaznosi se.
Svaka dusa, u telu podeljena na muski ili zenski pol, je stvorena radi Boga. Stvaranje Adama pa Eve, koji se dopunjuju cine celinu covecanstva, je samo redosled stvaranja coveka.
Nisam ja stvorena da tebi pravim drustvo na ovoj zemlji, vec da sam u zajednici sa Bogom.
Hvala na paznji.

pa kad si u zajednici sa mnom u zajednici si sa Bogom.....:hahaha: dovoljno je pogledati iu polne hromozome..pametnom dosta....:lol:
Covek je stvoren pre zene i zena stvorena je za coveka jer kako kaza ne valja coveku da bude sam......

a gle i ovo....

Tako i žene u pristojnom odelu, sa stidom i poštenjem da ukrašuju sebe, ne pletenicama, ni zlatom, ili biserom, ili haljinama skupocenim, 10 Nego dobrim delima kao što se pristoji ženama koje se obećavaju pobožnosti. 11 Žena na miru da se uči sa svakom pokornošću. 12 Ali ženi ne dopuštam da uči niti da vlada mužem, nego da bude mirna. 13 Jer je Adam najpre sazdan pa onda Eva; 14 I Adam se ne prevari, a žena prevarivši se postade prestupnica; 15 Ali će se spasti rađanjem dece, ako ostane u veri i ljubavi i u svetinji s poštenjem

tako da...sestro moja pravosalvna.....mirna da budes......:mrgreen:
 
ako je i pisano: Prvi čovek Adam postade u telesnom životu, a poslednji Adam u duhu koji oživljuje. 46 Ali duhovno telo nije prvo, nego telesno, pa onda duhovno. 47 Prvi je čovek od zemlje, zemljan; drugi je čovek Gospod s neba. 48 Kakav je zemljani takvi su i zemljani; i kakav je nebeski takvi su i nebeski. 49 I kako nosimo obličje zemljanog tako ćemo nositi i obličje nebeskog.

izvinjavam se ali nema Eve......:lol: Hristos je novi Adam.....a ne Adam i Eva........:D
 
pa kad si u zajednici sa mnom u zajednici si sa Bogom.....

A bez tebe nista?? Onda zene nemaju dusu stvorenu po obrazu Bozijem, niti imaju jednaka prava na spasenje.
Nauci se od monaha i monahinja i sta su neki postali: Svetitelji i Svetiteljke.

Adam najpre sazdan[/B] pa onda Eva;

Apostol to kaze zato da se zna redosled stvaranja coveka podeljenog na muski i zenski pol.
Hristos kao Novi Adam, Adam se pominje jer jer predvodnik zivota.

Govoris povrsinski jer ne razumes dublji smisao zasto je nesto ovako ili onako. Moli se Bogu da ti prosvetli um.
 
A bez tebe nista?? Onda zene nemaju dusu stvorenu po obrazu Bozijem, niti imaju jednaka prava na spasenje.
Nauci se od monaha i monahinja i sta su neki postali: Svetitelji i Svetiteljke.



Apostol to kaze zato da se zna redosled stvaranja coveka podeljenog na muski i zenski pol.
Hristos kao Novi Adam, Adam se pominje jer jer predvodnik zivota.

Govoris povrsinski jer ne razumes dublji smisao zasto je nesto ovako ili onako. Moli se Bogu da ti prosvetli um.

Velika je tvoja vera zeno po veri neka ti bude...:lol:
..Adam se pominje jer on je covek sazdan po liku i podobiju....a prema njegovom liku sazdana je i zena..za njega od njega.....po njegovom podobiju.....nasa lepsa polovina......:lol:

I Adam nadede ime svakom živinčetu i svakoj ptici nebeskoj i svakoj zveri poljskoj; ali se ne nađe Adamu drug prema njemu

A Adam reče: Sada eto kost od mojih kosti, i telo od mog tela. Neka joj bude ime čovečica, jer je uzeta od čoveka.


Samo bih dodao joj tu i dusa moje duse.....;)

i na kraju Adam je taj koji imenuje Evu ne ona njega ....
I Adam nadede ženi svojoj ime Jeva, zato što je ona mati svima živima

tako da....vi ste dusa muske duse...nasa neznija polovina....i tisina....:D
 
I]I Velika je tvoja vera zeno po veri neka ti bude...:lol:
..Adam se pominje jer on je covek sazdan po liku i podobiju....a prema njegovom liku sazdana je i zena

A zena nije sazdana po liku Bozijem?
Sustina coveka je njegova dusa, koja nema pol, a to je lik Boziji o kom se kaze u Pismu Bog sazda coveka po obrazu svom.
Kako postoji Prepodobni Otac Nikola tako postoji i Prepodobna Mati Paraskeva.
Adam se pominje, kao i u Starom Zavetu muska imena uglavnom, jer je predvodnik zivota.

I]I Adam nadede ime svakom živinčetu i svakoj ptici nebeskoj i svakoj zveri poljskoj; ali se ne nađe Adamu drug prema njemu
A Adam reče: Sada eto kost od mojih kosti, i telo od mog tela. Neka joj bude ime čovečica, jer je uzeta od čoveka.[/I]
i na kraju Adam je taj koji imenuje Evu ne ona njega ....
I Adam nadede ženi svojoj ime Jeva, zato što je ona mati svima živima

Da i sta sa tim? Jel to tebe Bog vise voli, jel imas veca prava mozda?
Da to je zapisano da se zna REDOSLED STVARANJA COVEKA na musko i zensko koji jedno drugo dopunjuju i zajedno podizu covecanstvo.

Najvece casti se udostojila zena Presveta Djeva Marija noseci Boga u utrobi Svojoj i dajuci Mu telo, najbliza Svetoj Trojici.
Ne prevaznosi se, Adam je pokajani prestupnik vracen u raj i ostao "nebitan", a Novozavetni Sveti su u najvecoj slavi.
 
Jao zeno pa Isus je novozavetni Adam....:lol: .....imam veca prava..mogu da budem svestenik a ti ne mozes...jer i sam bog se otelotvorio kao muskarac i imao je svoje ucenike musakrce koji su sirili veru..pa preko njih rukopolozene naslednike 70-oricu....pa sve do danas......zato ti trebas da nosi maramui ja ne treba.....zena se postuje ali postoji red.....zena se ne pita u crkvi oko duhovnih pitanja..i nije deo sabora.....zao mi je ali je tako..ako ti nesto ne svidja zali se Bogu.....
 
i Presveta Djeva je bila poslusna Bogu Ocu i Sinu svojem..kao i Duhu Svetom......i kaze neka bude po tvojoj volji.....a Eva je terala po svojoj volji....i onda je dosao novi Adam.....onaj koji se ne da prevariti.....a kazu da je tela Marija Magdalena....mislim prica se i tako.....:lol:
 
@TheBladeOfThe Light
Imas veca prava u zemaljskim poslovima, obozenje stanje Svetih je jednako moguce svima.
I svaki covek treba biti poslusan Bogu ne samo osobe zenskog pola.
 

Back
Top