Vlasnik privatne ordinacije/prakse,par pitanja?

admiral1

Iskusan
Poruka
5.219
Ne znam da li sam postavio ovu temu na pravom mestu,ali me interesuje koji uslov se mora ispuniti da bi se otvorila privatna ordinacija opste prakse
Da li vlasnik/osnivac MORA da bude doktor medicine ili moze bilo koja struka pa da zaposli doktora?
Da li vlasnik firme ako je doktor moze da radi u nekoj drugoj ustanovi,a da bude samo vlasnik ovamo?

Molio bih samo proverene informacije ono iz zakona ako neko ima,hvala unapred
 
Vlasnik privatne lekarske ordinacije može da bude samo lekar koji nije u radnom odnosu, da ima položen strucni ispit, da ima licencu, da nije osudjivan i jos nekoliko uslova neznam sta te konkretno interesuje.

A vlasnik neke bolnice?

Mislim da nisi u pravu.

A za ovo "da nijje u radnom odnosu" i sam znas da veze s mozgom nema jer svaka privatna praksa ima lekara koji pre podne operise ili bilo vec
sta radi na budzetu u bolnicama.
 
A vlasnik neke bolnice?

Mislim da nisi u pravu.

A za ovo "da nijje u radnom odnosu" i sam znas da veze s mozgom nema jer svaka privatna praksa ima lekara koji pre podne operise ili bilo vec
sta radi na budzetu u bolnicama.


Da, ali ovde pricamo o vlasniku tj. o onom na koga se vodi ordinacija ili bolnica, i on MORA da bude nezaposlen, jer to je uslov da bi mogao da otvori privatnu praksu i tu je zakon jasan. A on posle moze honorarno da primi lekare koji ce da rade kod njega a koji su vec u radnom odnosu u nekoj bolnici ili slicno.
 
Vlasnik privatne lekarske ordinacije može da bude samo lekar koji nije u radnom odnosu, da ima položen strucni ispit, da ima licencu, da nije osudjivan i jos nekoliko uslova neznam sta te konkretno interesuje.

Tako je, samo lekar koji nije zaposlen ili koji je u penziji.
Više informacija možete pronaći na: http://www.medbizpro.com/otvaranje-ordinacije/ . To je sajt specijalizovanog servisa koji se bavi otvaranjem ordinacija.
 

Back
Top