Agresivna emocija
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Agresivna emocija

Demijurg nije na forumu
    ...je stvorio svet za sebe... i za sve vas... jer je
    Iskusan
    Učlanjen
    05.02.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    505
    Reputaciona moć
    0

Thumbs down Agresivna emocija

Agresivna emocija nije opasna zbog svoje snage, već zbog dubine njenog prodiranja u dušu. Zato je prezir kudikamo opasniji od mržnje ili ljutnje. Kod vezanosti prvog nivoa dolazi do površinske agresije. Vezanost drugog nivoa proizvodi opasniju, dublju agresiju. Običnim jezikom govoreći, grešnik, ispičutura i ženskaroš nije toliko opasan kao što je to ljubomoran čovek ili birokratski činovničić. Onaj koji se previše vezao za osećaj dužnosti, posao i porodicu na finom nivou opasniji je od onog prvog.

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    81

Podrazumevano Re: Agresivna emocija

Zanimljiva tema . Nisam psiholog po struci. Amaterski citam po nesto i proucavam na nekom licnom nivou ali se nisam bavila nivoima agresije.

Zasto bi prezir bio gori od mrznje ili ljutnje ? Hipoteticki: Ako nekog prezirem smanjicu kontakt na najmanju mogucu meru i uopste me nece zanimati da se nekim, koga tako ocenim, bavim vise no sto je potrebno (ili da se uopste bavim njime). Ukoliko nekoga mrzim, istinski mrzim (osnovano ili ne)...mislim da bi to bio veci problem.

Za ljubomorne tipove osoba, (neke) cinovnike... bih se slozila jer sam takve imala prilike i da upoznam (i trpim silom prilika). Vise bih volela da nisam, ali sve je za nesto dobro pa sigurno i poznavanje navedenih likova .
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Zainteresovan član GhostRider77 (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Ma danas ljudi pojam agresije toliko kolokvijalno upotrebljavaju, da se pod tim pojmom svrstava i ono sto objektivno mozda i ne spada u to. Nadjoh jedan zanimljiv tekst http://www.akademijauspeha.com/clanci_svi/Agresivnost%20i%20samokontrola%20doc.htm
    Izbaciti sve bolesti iz uma, probuditi obican um. A opet, boraviti usred bolesti, to znaci stanje kada smo bez bolesti.

Buduća legenda
    Učlanjen
    13.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio EGYPTIAN CAT Pogledaj poruku
    Zanimljiva tema . Nisam psiholog po struci. Amaterski citam po nesto i proucavam na nekom licnom nivou ali se nisam bavila nivoima agresije.

Zasto bi prezir bio gori od mrznje ili ljutnje ? Hipoteticki: Ako nekog prezirem smanjicu kontakt na najmanju mogucu meru i uopste me nece zanimati da se nekim, koga tako ocenim, bavim vise no sto je potrebno (ili da se uopste bavim njime). Ukoliko nekoga mrzim, istinski mrzim (osnovano ili ne)...mislim da bi to bio veci problem.

Za ljubomorne tipove osoba, (neke) cinovnike... bih se slozila jer sam takve imala prilike i da upoznam (i trpim silom prilika). Vise bih volela da nisam, ali sve je za nesto dobro pa sigurno i poznavanje navedenih likova .

upravo to..
    ima smisla samo ukoliko mislish na osobu koja je predmet prezira, tachnije verovatno bi lakshe podnela osecaj mrznje ili ljutnje nego prezira...mada je i to vrlo diskutabilno...

Moderator poetessa (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1430

Citat Original postavio Demijurg Pogledaj poruku
    Agresivna emocija nije opasna zbog svoje snage, već zbog dubine njenog prodiranja u dušu. Zato je prezir kudikamo opasniji od mržnje ili ljutnje. Kod vezanosti prvog nivoa dolazi do površinske agresije. Vezanost drugog nivoa proizvodi opasniju, dublju agresiju. Običnim jezikom govoreći, grešnik, ispičutura i ženskaroš nije toliko opasan kao što je to ljubomoran čovek ili birokratski činovničić. Onaj koji se previše vezao za osećaj dužnosti, posao i porodicu na finom nivou opasniji je od onog prvog.
    Istina, istina...impulisivna agresivnost ne mora biti tako opasna...jer ljudi koji su po prirodi impulsivini...često se prazne u tim svojim epizodama besa i praskanja, izdiranja...(msm. mada ja to ne volem!)
    ..ali ovi pritajeni...što gutaju i mrze iz potaje...ajme...ti umeju čudo da naprave....(crne hronike su pune takvih...kažu bio je tako fin, miran, povučen čovek...šta mu bi...pa eto šta mu bi...poubijao pola sela posle).
    ...ego i osećanje sopstvene vrednosti je čudo...ako se taj osećaj vrednosti naruši u odnosima, kažeš osetiš onaj prezir prema drugoj osobi, jer umisliš da je ona bolja od tebe, uspešnija, srećnija, e to može da bude problem...

..mislim da svako treba da motri na osećanje besa i unutrašnjeg nezadovoljstava...i otkrije šta je uzrok tome...ne gurati to u neki ćošak svoje duše...jer isplivaće kad tad sigurno!

Slične teme

1. Odsustvo emocija
    Autor Black cat u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 21.01.2007., 01:27
  2. Reset( emocija)!
    Autor Maxy u forumu Romantika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.10.2005., 12:08
  3. Operisan od emocija
    Autor ariela u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 34