čovek je po prirodi mazohista

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.503
apsolutno sam siguran u svojoj egzistenciji, za mene nema opasnosti, za mene nema gladi, žeđi, kuge, hepatitisa B, side, raka, nema tigra da me pojede, zemljotresa, lavine, poplave da me udavi, ne moram da radim da bi preživeo, ne moram da smuvam da bi hebao, nemam neprijatelja, oko mene je večna idila, cveće miriše, ptičice pevaju, sunce me greje, na meni je samo da jesam ovakav kakav sam, savršen u svojoj prirodi, da bitišem kao homo perfectus u svom perfektnom životu, ne treba mi znanje da bi napredovao jer imam ono čemu napredak teži, nemam cilj, plan, volju za bilo šta jer svega imam, ne moram da prolivam suze, krv i znoj, ne moram da umrem.

I muka mi je.

...

EVO, KO JEBBE MATOROG, IDI DONESI NAM DVE ONE JABUKE, REĆI ĆEMO DA JE ZMIJA
 
apsolutno sam siguran u svojoj egzistenciji, za mene nema opasnosti, za mene nema gladi, žeđi, kuge, hepatitisa B, side, raka, nema tigra da me pojede, zemljotresa, lavine, poplave da me udavi, ne moram da radim da bi preživeo, ne moram da smuvam da bi hebao, nemam neprijatelja, oko mene je večna idila, cveće miriše, ptičice pevaju, sunce me greje, na meni je samo da jesam ovakav kakav sam, savršen u svojoj prirodi, da bitišem kao homo perfectus u svom perfektnom životu, ne treba mi znanje da bi napredovao jer imam ono čemu napredak teži, nemam cilj, plan, volju za bilo šta jer svega imam, ne moram da prolivam suze, krv i znoj, ne moram da umrem.

I muka mi je.

...

EVO, KO JEBBE MATOROG, IDI DONESI NAM DVE ONE JABUKE, REĆI ĆEMO DA JE ZMIJA




a pa da, ima takvih. i to dosta. to su oni čiji su preci morali da se potrude (i to dobro da se potrude) da dobiju sve to, odnosno ništa nisu imali. na kraju im se sva ta muka urezala u gen te je postala potreba, pa je 'the chase' postala 'better than the catch' što je apsurd - inferiorni slojevi.

- - - - - - - - - -

 
apsolutno sam siguran u svojoj egzistenciji, za mene nema opasnosti, za mene nema gladi, žeđi, kuge, hepatitisa B, side, raka, nema tigra da me pojede, zemljotresa, lavine, poplave da me udavi, ne moram da radim da bi preživeo, ne moram da smuvam da bi hebao, nemam neprijatelja, oko mene je večna idila, cveće miriše, ptičice pevaju, sunce me greje, na meni je samo da jesam ovakav kakav sam, savršen u svojoj prirodi, da bitišem kao homo perfectus u svom perfektnom životu, ne treba mi znanje da bi napredovao jer imam ono čemu napredak teži, nemam cilj, plan, volju za bilo šta jer svega imam, ne moram da prolivam suze, krv i znoj, ne moram da umrem.

I muka mi je.

...

EVO, KO JEBBE MATOROG, IDI DONESI NAM DVE ONE JABUKE, REĆI ĆEMO DA JE ZMIJA

Covek nosi klicu mazohizma i sadizma.
 
apsolutno sam siguran u svojoj egzistenciji, za mene nema opasnosti, za mene nema gladi, žeđi, kuge, hepatitisa B, side, raka, nema tigra da me pojede, zemljotresa, lavine, poplave da me udavi, ne moram da radim da bi preživeo, ne moram da smuvam da bi hebao, nemam neprijatelja, oko mene je večna idila, cveće miriše, ptičice pevaju, sunce me greje, na meni je samo da jesam ovakav kakav sam, savršen u svojoj prirodi, da bitišem kao homo perfectus u svom perfektnom životu, ne treba mi znanje da bi napredovao jer imam ono čemu napredak teži, nemam cilj, plan, volju za bilo šta jer svega imam, ne moram da prolivam suze, krv i znoj, ne moram da umrem.

I muka mi je.

Mislim da sam već negde ispričao ovu istinitu priču na koju me sada podstakla ova gornja hipotetička.
Supruga i ja smo držali kancelariju u jednoj prostoriji dok je u susednoj bio prostor druge firme. Imalo smo medjusobne dobre odnose ali i sa okolnim stanarima.
Jednoga dana u kancelariju je došla komšinica, od 82 godine, sa tanjirom kolača da nas posluži i usput je ispričala; "Ne mogu da verujem šta se dogodilu mom bivšem direktoru sa kojim sam radila u Gradjevinskom preduzeću XY kao knjigovodja. Ostavio je sinu i ćerki po jedan stan u Beogradu, po vikendicu na planini N po jedan stan u Parizu i po jedan u Nemačkoj a doživeo je da umre sam u stanu od prepleta creva bez da je bilo ikoga da mu da čašu vode..."
Njoj je bilo čudno ali ne i meni.
Najbolji način da zaustavimo svaki mogući, a pre svega duhovni razvitak, svojim pokolenjima jeste da im obezbedimo sve potrepštine koje se mogu pojaviti u ovom svetu. U njima ćemo posebno načiniti pustoš ako to što im damo ili ostavimo zaradimo na nepošten način. Tada, iako im dajemo, neće biti nimalo zahvalni prema nama i šta više, neće ni razviti ni poštovanje ni uvažavanje a verovatno ni ljubav prema nama. Jer, svako od nas u sebi ima ugradjeni etalon vrednosti i svako od nas duboko u sebi zna šta je potrebno i neophodno da bi se izrastalo, bilo zadovoljnim i srećnim. Šta više, spoljašni imetak je potreban do odredjene mere ali preteranost nam zatvara i uskraćuje izazove zbog kojih smo se i rodili.
Prvi i osnovni zahtev da bismo se osećali srećnim jeste da naučimo od sebe davati životu u većoj meri nego što smo to do sada činili. Ne bude li taj osnovni uslov zadovoljen u nama će nastati pustoš i nezadovoljstvo a da ne znamo odakle dolazi.
Na nedavnoj prezentaciji koju smo održali, tema je bila o snovima u procesu našeg duhovnog izrastanja, došla je i jedna sredovečna žena koja je zamerala životu što je od malih nogu bila bez majke. Kada sam joj prišao i upitao da mi kaže da uporedi svoje koleginice iz škole, koje su imale majku, sa sobom te kako se te njene koleginice snalaze kroz život i bore sa životnim preprekama odjednom je zasijala.
"Pa njih i najmanja prepreka zaustavlja i gotovo da se nikako ne snalaze..." Do tada nikada nije posmatrala život iz druge perspektive da otkrije da je život ustvari podario odredjenom životnom situacijom zato što je bila stasala da se nosi sa većim izazovima i da jače krene ka većem stepenu samoodgovornosti i većem stepenu davanja od sebe životu...
Ako neko nema ideje šta da učini sa većim ekonomskim imetkom, da od njega učini veće dobro za celinu života onda mu imetak samo može naškoditi. Jer, u materijalnom ili ekonomskom izobilju nema nikakve sigurnosti niti samopouzdanja. Ovi dolaze sa ekspandiranom svesti i kapacitetom ljubavi a to je sa našom mogućnošću da radimo i dajemo za dobrobit celine. Sigurnost nam dolazi sa našim kretanjem ka realizaciji sopstvenog (a opet jedinstvenog) životnog cilja koji može a ne mora nam biti ni dovoljno poznat niti dovoljno jasan.
 
isto tako priroda je namontirala da mladunce bude toliko sebicno da ga nista ne zanima, osim da se zadovolje njegove potrebe...zato se dernja kada je gladno i upishano, kada ga nesto boli i rastu mu zubi. niko nije toliko sebican koliko su to bebe i sasvim mala deca. nema tu proracuna ko kod odraslih, jednostavno daj mi i zabole me za tebe, jer mora da prezivi. sa druge strane priroda je namestila da majka reaguje na to...pa se desava da onaj koj je trtiran kao beg, bude tretiran kao sluga kada se pojavi potomak, mladunce.
 
nije beba ego manijak, no je priroda tako namestila da sve bude podredjeno mladuncetu i tome da ono prezivi. opet to zavisi i od vrste zivotinje...obicno sto je manji broj mladunaca, sto duze zenka nosi, sto mladunce sporije sazreva to je i briga za potomstvo veca. priroda izmedju majke i mladunceta bira mladunce. lekari spasavaju zivot majci, ako dodje dotle da mora da se bira.

skontaj to sto pre...barem dok ne stigne tvoje mladunce, a onda se pozdravi sa zivotom bega. :lol:
 
moja mladuncad nece moci tako...da cim zakmeche dobiju nesto......brinuti za potomstvo ne znaci ispunjavati detetu sve zelje...i zivotinje brinu o svojoj mladuncadi sve dok za to ima potrebe..dok su nesposobni da se sami hrane i opstaju.....dakle trening za buduci zivot.....a ne titranje.....

- - - - - - - - - -

sta treba da radi, da cuti i rikne od gladi? :lol:

ma jok nek kmechi.. mama ce da stavi sisu i zapusi usta.....:lol:
 
moja mladuncad nece moci tako...da cim zakmeche dobiju nesto......brinuti za potomstvo ne znaci ispunjavati detetu sve zelje...i zivotinje brinu o svojoj mladuncadi sve dok za to ima potrebe..dok su nesposobni da se sami hrane i opstaju.....dakle trening za buduci zivot.....a ne titranje.....

- - - - - - - - - -



ma jok nek kmechi.. mama ce da stavi sisu i zapusi usta.....:lol:

po novoj teoriji dojenje beba je krajnje nezdravo... kazu oni razvijeni sa zapada :rotf:
 

Back
Top