Čudna malaksalost posle letnje viroze

svetosavska

Zainteresovan član
Poruka
169
Vratili smo se sa odmora iz Grčke, u kojoj smo prvo dvanaestogodišnji sin, pa ja, a potom i supruga imali simptome neke viroze: curenje iz nosa, golicanje u grlu i potom nadražajn kašalj, ali bez povišene temperature. Sve smo to prošli "na nogama" bez upotrebe antibiotika, ali od mojih ukućana ja i dalje imam probleme, koji se sada manifestuju povremenom malaksalošću, preznojavanjem i vrtoglavicom nakon određenog napora - ali ne uvek.
Kako je u Grčkoj u apartmanu bilo vrlo toplo, a klima nam je bila tačno iznad francuskih ležaja, nismo je ni koristili, ali smo pravili stalno promaju držeći otvorenim ulazna i terasna vrata, tj. prozor. U toj kombinaciji znojenja i provetravanja, desilo mi se da sam osetio trenutni i kratotrajni oštar bol u rebarnim mišićima sa desne strane, koji nije uticao na disanje, ali su me ti mišići ( posle sa obe strane ) boleli pri njihovim pokretima i natezanjem. Posle je tako bilo i sa leđnim mišićima ramenog pojasa, kao neka upala mišića. Doktorica za to tvrdi da je mialgija.
Bio sam kod lekara, pritisak mi je uobičajeno niži 111/67 i puls 70, vadio sam krv - gde je sedinetacija 4, KKS je u granicama normale, a CRP 0,08. Doktorica tvrdi da je to neka letnja viroza i da sam možda malo dehidrirao (mada dnevno sigurno pijem najmanje 2 litre tečnosti). Povremeno se jako zamorim, toliko da npr. počnu da me hvataju grčevi u mišićima listova nogu, da počnem da osećam neku opštu slabost iako do pre nekoliko dana nije bio slučaj, čak ni u vrhuncu te prehlade u Grčkoj. Doktorica mi je savetovala da tri dana pijem rastvor Orosal, Vitamin C i Febrict tri puta dnevno.
Zbunjuje me i brine taj umor, pa vas molim za savet da li bih trebao nešto dalje da proverim. On nije stalan. Npr. osetio sam ga u najvećoj meri pre nekoliko dana kada sam se više brčkao, ali ne i nešto plivao na bazenu. Krenulo je sa grčevima u prstima, pa listovima nogu, a potom sam bio potpuno iscrpeljen. Jutros isto tako kada sam se penjao stepenicama zgrade u kojoj živim, dok sam juče više puta išao gore - dole bez ikakvog zamaranja. Zamor obično prođe nakon spavanja i odmaranja, mada ne uvek u potpunosti. Nisam imao povišenu temperaturu, proliv ili povraćanje, ali mi brine da nisam pokupio nešto tropsko i atipično. Hvala na savetima i preporukama
 
ako si slabo aktivan pa si se sad na moru bacio na plivanje ne cudi zamor, grcevi i sl....
s obzirom da ti je sedimanetacija dobra moguce da je samo premor, dehidratacija....
pi mineralnu (negaziranu) vodu, orosal ti je vec rekla dr, supice, voce, vocne sokove.....
ako se dobro secam bese si ti pricao o gastritisu, moguce je da si zbog duge dijete i promene ishrane pa plus letovanje poremetio i oslabilo organizam, ne znam jesi rekao dr za taj problem
ja sam posle te dijete mesecima bila u haosu ceo organizam oslabljen ....
tako da nije cudno ako se sve iskombinovalo
 
Evo rezultata urađenih analiza po zahtevu izabranog lekara:
leukociti 7,5
eritrociti 5,59
hemoglobin 159
htc 46,4
mch 28,4
mchc 34, 3
trombociti 178
sedimentacija 4
crp 0,08

... da i šećer mi je bio u redu, vrednost oko šest i to posle jela. I to je sve ok, hvala Bogu. Da, tačno je da sam imao redukovanu ishranu više od dva meseca zbog problema sa gastritisom - koji sam najzad regulisao. Jedan lekar mi je rakao da sam nešto "pokupio" leukociti bi bili povišeni, ali da mogu da uradim titar antitela na Torlaku, na koksaki viruse.
 
cuj ja sam posle te tromesecne strasne dijete zbog zeluca (o tome smo pricali na onoj temi) imala 3 meseca katastrofu sa opstim stanjem organizma, malo malo pa 37 temp, grcevi, zamor, premor, oslabljen imunitet pa sam navatale neke i upale...ma sou....i meni su predlagali da idem na torlak za koksaki i plasili me svacim i to dr :roll: genijalci...sve u svemu unistila sam organizam i trebalo mu je normalna hrana i normlaan zivot da bi se oporavio, kako sam se vremenom vracala na normalnu ishranu i normalizovala zivot posle te dijete tako se sve normalizovalo

krvna slika ti je u redu nemoj da se tripujes normalno je da ti je organizam poremecen posle dijeta, jos si mu dodao stres u vidu putovanja promene nadmorske visine, klime, plivanje i dr na moru

polako se vracaj u normalu sa ishranom i aktivnostima, uzmi oligovit, jedi voce koje ti ne pravi problem u zelucu, i vremenom ces ojacati, unesi vise mesa i jace hrane koju mozes da svaris....
 
Evo rezultata urađenih analiza po zahtevu izabranog lekara:
leukociti 7,5
eritrociti 5,59
hemoglobin 159
htc 46,4
mch 28,4
mchc 34, 3
trombociti 178
sedimentacija 4
crp 0,08

... da i šećer mi je bio u redu, vrednost oko šest i to posle jela. I to je sve ok, hvala Bogu. Da, tačno je da sam imao redukovanu ishranu više od dva meseca zbog problema sa gastritisom - koji sam najzad regulisao. Jedan lekar mi je rakao da sam nešto "pokupio" leukociti bi bili povišeni, ali da mogu da uradim titar antitela na Torlaku, na koksaki viruse.

Proveri antitela na koksaki, to je podmukao virus - moj sin je imao sedimentaciju 2, leukociti normalni, sve ostalo takodje ok a titar preko 1024. I ultrazvuk srca je pokazao vodu izmedju srca i srcane maramice, zadebljalu srcanu maramicu i zahvacenu virusima levu srcanu komoru. A celo vreme dok to nije otkriveno ( oko cetiri meseca) on je cak trenirao i igrao fudbal nije osecao malaksalost i zamor stalno vec samo povremeno.

Tako da nije lose da uradis i ultrazvuk srca, bices mirniji .
 
Da vidim da je nekima do zabave na tuđ račun. Zanimljivo je to, kao i ono " i ja volim pozorište, ali ne u svojoj kući" :)
Istina je da se bolje osećam, nije bilo velike malaksalosti, ali blagih grčeva u mišićima ( listovima ) nogu bilo je retko. Ipak, nisam pokušavao da idem na bazen, nakon posla bih se odmarao. Što se tiče atipične upale pluća, to bi postojeća analiza krvi pokazala, barem tako doktorica tvrdi. Njena teorija su viroza, umor i dehidratacija.
 
Poslednja izmena:
cuj ja sam posle te tromesecne strasne dijete zbog zeluca (o tome smo pricali na onoj temi) imala 3 meseca katastrofu sa opstim stanjem organizma, malo malo pa 37 temp, grcevi, zamor, premor, oslabljen imunitet pa sam navatale neke i upale...ma sou....i meni su predlagali da idem na torlak za koksaki i plasili me svacim i to dr :roll: genijalci...sve u svemu unistila sam organizam i trebalo mu je normalna hrana i normlaan zivot da bi se oporavio, kako sam se vremenom vracala na normalnu ishranu i normalizovala zivot posle te dijete tako se sve normalizovalo

krvna slika ti je u redu nemoj da se tripujes normalno je da ti je organizam poremecen posle dijeta, jos si mu dodao stres u vidu putovanja promene nadmorske visine, klime, plivanje i dr na moru

polako se vracaj u normalu sa ishranom i aktivnostima, uzmi oligovit, jedi voce koje ti ne pravi problem u zelucu, i vremenom ces ojacati, unesi vise mesa i jace hrane koju mozes da svaris....

Posle dva ipo meseca ograničene ishrane zbog gastritisa polako sam počeo da uvodim "normalnu" hranu, ali bez preterivanja. Ipak, najvažnije je što ponovo mogu da jedem sveže povrće i voće, tako da uživam u blagodetima paradajza, paprike, lubenice, breskvi, nektarina... Toliko ranije "žderanih" slatkiša se baš i nisam previše uželeo, pa ih i dalje ne jedem skoro ništa, a po ovim vrućinama, kome je do masne i jako kalorične hrane?
 
Zaista bi mi se više dopala napisana varijanta, ali je činjenica da i dalje osećam kao da su mi noge ( mičići listova noku ) kao od olova. Nema one upla,e nema onakvog zamaranja, ali su mi noge "teške", a najviše mi prija svaka vrsta odmora
Mozda si pod stresom ili si imao neku stresnu situaciju oce i to da daje teske noge. Probaj malo sa setnjama u prirodi i ustajanjem ranije ,iskljuci mozak pa ako ne ide ,znas sta ti je ciniti.
 
Mozda si pod stresom ili si imao neku stresnu situaciju oce i to da daje teske noge. Probaj malo sa setnjama u prirodi i ustajanjem ranije ,iskljuci mozak pa ako ne ide ,znas sta ti je ciniti.
Već na početku rekoh da sam se vratio sa mora pre deset dana i da smo tamo supruga, mali i ja imali simptome neke lake virusne prehlade, sve sa odloženim dejstvom po dan-dva jedno između drugog: curenje iz nosa, a potom zapušen nos, golicanje u grlu, a potom i malo kašalj, s tim da je samo supruga imala povišenu temperaturu. E sad, hvala Bogu, svima je to prošlo, samo ja i dalje imam opisane probleme. Što se tiče stresa, nije ga bilo, barem ne uobičajenog, pošto smo bili na odmoru u Grčkoj. da podsetim, bio sam kod lekara, dobio preporuku da tri dana pijem Febricet, Orosal rastvovor i Vitamin C. Uradio KKS, sedimentaciju i CRP i to je sve OK
 

Back
Top