BIVŠI AGENT: CIA plaćala Miloševića, Tuđmana i Izetbegovića

Jagger..

Zainteresovan član
Poruka
249
On je rekao da su političari iz bivše Jugoslavije takođe bili plaćeni od CIA, a među njima je naveo imena Stjepana Mesića, Franja Tuđmana, Slobodana Miloševića i Alije Izetbegovića, kao i mnoge savetnike i članove Vlade, novinare, generale

SARAJEVO - Robert Ber je javnosti poznat kao bivši agent CIA. Autor je mnogih dela u kojima je odao tajne podatke o CIA i o administraciji Bila Klintona i Džordža Buša, biviših predsednika Amerike. Zbog ovoga je nekoliko puta bio privođen i zadržavan u pritvoru, a njegov prijatelj Mit Vaspur, koji mu je odao pojedine informacije o CIA je pronađen je mrtav u hotelskoj sobi, upacan iz sačmare.

Robert Ber je radio kao tajni aget CIA od 1991. godine do 1994. na Bliskom Istoku. U nekoliko dokumentaraca na televiziji „Nacionalna geografija” je optužio američku Vladu da ratuje iz skrivenih motiva, kako bi se domogla nafte.

On je u Kanadi dao intervju u kome je izjavio da su Stipe Mesić, Slobodan Milošević, Franjo Tuđman i Alija Izetbegović bili agenti CIA. Tema intervjua je bila pozadina rata u bivšoj Jugoslaviji, devesetih godina, a kako je on rekao za portal "Novi svetski poredak", u Sarajevu se tada našao sa zadatkom da pripazi na srpske teroriste.

- Dati su nam spisi da grupa po imenu “Vrhovna Srbija” planira da izvede bombaške napade na ključne zgrade u Sarajevu, zbog želje da Bosna izađe iz tadašnje Jugoslavije- rekao je Robert Ber za NSP.

Međutim, kako on tvrdi, takva grupa nikad nije postojala.

- I nas je centrala prevarila. Imali smo zadatak da upozoravamo i širimo paniku među političarima u Bosni, jednostavno punili smo im glavu da će Srbi napasti. U početku smo i mi prihvatili priču, ali posle smo se malo zapitali - objasnio je Robert.

Nakon dve nedelje u Sarajevu, Robertu Beru je dodeljen drugi zadatak u Sloveniji. Kako je objasnio, agentima su date velike količine novca, kako bi finansirali nevladine organizacije i raspirivali mržnju prema poitičarima.

- Propaganda je imala za cilj da zavadi države i da se one odvoje od matične Jugoslavije. Morali smo da izaberemo žrtveno jagnje koje bi bilo krivo za sve. Nekog ko bi bio odgovoran za rat i nasilje. Srbija je odabrana jer je na neki način bila naslednica Jugoslavije- kazao je Robert Ber.



Otvorio dušu: Bivši agent CIA Robert Ber Otvorio dušu: Bivši agent CIA Robert Ber



On je rekao da su političari iz bivše Jugoslavije takođe bili plaćeni od CIA, a među njima je naveo imena Stjepana Mesića, Franja Tuđmana, Slobodana Miloševića i Alije Izetbegovića, kao i mnoge savetnike i članove Vlade, novinare, generale.

Jedno vreme je plaćen bio i Radovan Karadžić ali je prestao da uzima pomoć kad je shvatio da će biti žrtvovan i optužen za zločine u Bosni. Ber je objasnio i da su pojedini agenti CIA bili zaduženi i za pisanje izjava koje su naknadno čitali spikeri na vestima.

- Naravno, spikeri nisu ništa znali, oni su to dobili od svog šefa, a on od svog koji je bio naš čovek. Postojao je jedan zadatak za sve, a to je da se kroz televiziju širi mržnja, nacionalizam i isticale su se razlike među ljudima - ističe bivši agent CIA.

Robert Ber se 1992. vratio u Sarajevo, gde je kako kaže, bio svedok prevari u Bosni, zvanoj Srebrenica. Genocid u Sreberenici Robert Ber opisao je kao politički marketing.

On je ljudima koji su ovaj rat preživeli, poručio da zaborave prošlost jer je lažna i iscenirana. Na pitanje novinara da da svoju ocenu sadašnje situacije, odgvorio je da bi srpski narod trebalo sam da prosudi, da li dalje živi u zabludi.

http://www.kurir-info.rs/bivsi-agent-cia-placala-milosevica-tudmana-i-izetbegovica-clanak-924829
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mrzelo me da ga stavim, ali staviću... Ne misliš valjda da sam sam nakucao ovoliki tekst...:mrgreen:

Zadnja recenica teksta mi se ucinila posebno zanimljiva:

"On je ljudima koji su ovaj rat preživeli, poručio da zaborave prošlost jer je lažna i iscenirana. Na pitanje novinara da da svoju ocenu sadašnje situacije, odgvorio je da bi srpski narod trebalo sam da prosudi, da li dalje živi u zabludi.
 
Pa nisu to svi znali, samo mi pojedini. :mrgreen:

I zasto izdajnici?

Hrvati nisu nikoga izdali.


Izdali ste drzavu u kojoj ste lepo ziveli .. pa ste izdali hrvate iz BIH .... pa ste izdali hrvate iz Vojvodine ... pa ste sad izdali ,, borbu za nezavisnost,, i na tacni predali nezavisnost nekakvom Briselu , za koga pola hrvatske nije ni culo ...
 
Zasto bih se borio za opstanak SFRJ, kad se nitko nije borio za njen opstanak?

Zato što si dao zakletvu!

- - - - - - - - - -

Naravno da je zakuhano sa strane, ali ove budale koje žive u uvjerenju da je Milošević branil Jugoslaviju su luđe od Miloševića.
Srbi se borili za Jugoslaviju:rotf::rotf::rotf:

Pa to su dve različite stvari... Milošević možda jeste bio strani špijun, ali su se Srbioi borili za Jugoslaviju... Fakat!
 
Izdali ste drzavu u kojoj ste lepo ziveli .. pa ste izdali hrvate iz BIH .... pa ste izdali hrvate iz Vojvodine ... pa ste sad izdali ,, borbu za nezavisnost,, i na tacni predali nezavisnost nekakvom Briselu , za koga pola hrvatske nije ni culo ...

Da smo mi lijepo zivjeli, ne biste se vi toliko otimali za tu drzavu.

Mi nismo izdali nase Hrvate izvan domovine, nego brinemo o njima.

A Hrvatsku smo prosirili od Lisabona do Crnog mora, od Malte do Sjevernog pola.
 
Zato što si dao zakletvu!

- - - - - - - - - -



Pa to su dve različite stvari... Milošević možda jeste bio strani špijun, ali su se Srbioi borili za Jugoslaviju... Fakat!

Dali su i drugi zakletvu.

Srbi se ni u jednom trenutku nisu borili za Jugoslaviju, bar ne za onakvu kakva je bila do tada (kojoj su, kako kazes, dali zakletvu).
 
Naravno da je zakuhano sa strane, ali ove budale koje žive u uvjerenju da je Milošević branil Jugoslaviju su luđe od Miloševića.
Srbi se borili za Jugoslaviju:rotf::rotf::rotf:

Ma to je samo bio paravan,kao borba za Srbiju,trte mrte,a u stvari je to bio Slobin zesci biznis. Danas proda oruzije Hrvatima,sutra Bosnjacima,prekustra osvoji nesto pa onda dotera kamione i pakuje robu koju pokradu,tako su isto radili i na Kosovu. Slobodan je izdao Srbe u Hrvatskoj,izdao u Bosni,sve je to samo bio jedan biznis. Sta imaju Milosevic i Tudjiman da sede zajedno i da piju kafu?
Trebali su da se mrze ako su vec u ratu,jok,oni bili najbolji drugari.
 
da li treba sad da trazim tvoje postove u kojima milosevica nazivas jednim od najvecih junaka i patriota u modernoj srpskoj istoriji?

za milosevica nije dokazano da je radio za CIA, dok za Stanisic Jovicu jeste.

Mislim da ovaj CIA agent laze za njega, jer da je Milosevic bio CIA covek, u svakom slucaju radio bi isto sto rade Tadic, Ceda Jovanovic, Vucic i ostali CIA agenti tj sprovodio bi CIA politiku u nasoj zemlji a ne bi joj se suprostavljao.
 
za milosevica nije dokazano da je radio za CIA, dok za Stanisic Jovicu jeste.

Mislim da ovaj CIA agent laze za njega, jer da je Milosevic bio CIA covek, u svakom slucaju radio bi isto sto rade Tadic, Ceda Jovanovic, Vucic i ostali CIA agenti tj sprovodio bi CIA politiku u nasoj zemlji a ne bi joj se suprostavljao.

pa cia politika je bila razbijanje jugoslavije. milosevic je upravo na tome radio.
 
pa cia politika je bila razbijanje jugoslavije. milosevic je upravo na tome radio.

ne milosevic se borio za ocuvanje jugoslavije.

da se borio za razbijanje iste , porucio bi Srbima iz RSK i RS da srecu potraze u Zagrebu i Sarajevu i na taj nacin bi sproveo politiku CIA u potpunosti.

Tj radio bi sve ono sto rade Sonja Biserko, Natasa Kandic, Vuk Draskovic, Ceda Jovanovic, Boris Tadic, Nikolic, Vucic, Dacic i ostali bezbrojni CIA spijuni u nasoj zemlji.

NE bi isao u Moskvu da trazi pomoc , vec bi bio priman na visokom nivou u Vasingtonu odprilike kao Hasim Taci danas.

Da je milosevic bio CIA agent vodio bi identicnu politiku kakvu vode SNS,DS, SPS, URS i LDP danas.

A to je politika nezavisne uze Srbije bez Vojvodine, Raske , Kosmeta i svih drugih srpskih teritorija.

Politika beogradskog pasaluka.
 
ne milosevic se borio za ocuvanje jugoslavije.

da se borio za razbijanje iste , porucio bi Srbima iz RSK i RS da srecu potraze u Zagrebu i Sarajevu i na taj nacin bi sproveo politiku CIA u potpunosti.

Tj radio bi sve ono sto rade Sonja Biserko, Natasa Kandic, Vuk Draskovic, Ceda Jovanovic, Boris Tadic, Nikolic, Vucic, Dacic i ostali bezbrojni CIA spijuni u nasoj zemlji.

NE bi isao u Moskvu da trazi pomoc , vec bi bio priman na visokom nivou u Vasingtonu odprilike kao Hasim Taci danas.

pa ne, milosevic je podrzavao stvaranje velike srbije tj. skracene jugoslavije, a ne sfrj.
 

Back
Top