Novine Kurir vredjaju crkvu

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
strip-1375770881-349081.jpg


http://www.kurir-info.rs/strip/

Sve vise u novinama mozemo da vidimo ovakve karikature. Oni koji ih objavljuju pravdaju se umetnickom slobodom. Po meni ovo je krsenje verskih sloboda. Dokaz da je Srbija u velikom blatu.
 
Karikatura je totalno neduhovita i glupa.

Ali nije kršenje verske slobode. Veći je problem što se sveštenici sve više mešaju u svetovne stvari. A kada je već tako, moraju da budu spremni na ono što važi i za sve ostale. Ne možeš, kao Grigorije, da kažeš za šefa države da je budala, a onda se sakriješ ispod mantije.
 
Glupa je i Ceca, pa na njen koncert dođe skoro 200.000 ljudi. :thumbdown: Glup je i Đoša, pa ima show na RTV PINK. :dash:

Naravno da nije kršenje verskih sloboda. Šta su tražili to su i dobili. Ispod mantije (i mantija) kriju se najgori ljudožderi. :rida:
 
Pogledajte prilog 298371

http://www.kurir-info.rs/strip/

Sve vise u novinama mozemo da vidimo ovakve karikature. Oni koji ih objavljuju pravdaju se umetnickom slobodom. Po meni ovo je krsenje verskih sloboda. Dokaz da je Srbija u velikom blatu.

nema veze sa krsenjem verskih sloboda...ljudima niko ne zabrajuje da veruju. popovi su sami krivi sto su sebe doveli u poziciju da im se mnogi smeju i da ih kritikuju. mnogi su zatucani klipani koji su u nekom trenutku sebe poceli da smatraju nedodirljivom i istripovali da su svi ljudi ovce koji ce ih podrzavati bez obzira na popovski bezobrazluk.
popovi su obicni ljudi zantalije.
tvoj komentar upravo govori da ih ti dozivljavas za nesto sto oni nisu. i njihov prdez smrdi kao i tvoj. oni ni po cemu nisu iznad tebe osim sto su tebe doveli do stadijuma svesti u kom napad na njih dozivljavas kao napad na sebe i svoje bozanstvo i svoju veru sto je njima i cilj...
 
Pogledajte prilog 298371

http://www.kurir-info.rs/strip/

Sve vise u novinama mozemo da vidimo ovakve karikature. Oni koji ih objavljuju pravdaju se umetnickom slobodom. Po meni ovo je krsenje verskih sloboda. Dokaz da je Srbija u velikom blatu.

Po meni su blesave, trebalo bi da neki stvarno duhovit i darovit karikaturista opali ne samo po Kacavendi i Amfilohiju, nego direktno u "sridu", po patrijarhu.

Nego ti bi da bacas fatvu na kriticare crkve:hahaha:

Pa nece moci ove noci sa Srbijom i Srbima.
Idi u Iran pa tamo objsnjavaj sta je verski korektno.
 
Koje krsenje verskih sloboda? Koju ti predstavu imas o terminu 'verska sloboda'? Da mozes da radis sta hoces i da si nedodirljiv, da niko ne moze da kritikuje, karikira i ismeva gluposti? Ti imas pravo da se molis kome god hoces, i to se zove verska sloboda, niko ne moze da te natera da se molis ili ne molis bilo kome. Na drugoj strani, posto si odlucio da radis tako nesto javno, svako ima pravo da to kritikuje, zato sto javnost tome sluzi. Kritika, karikiranje, ismevanje, sta god kome padne na pamet. Nema nedodirljivih, nema totalitarizma. To se zove pravo na misljenje. Ako ti smeta necije misljenje, onda ga ne iznosi javno.
 
Pogledajte prilog 298371

http://www.kurir-info.rs/strip/

Sve vise u novinama mozemo da vidimo ovakve karikature. Oni koji ih objavljuju pravdaju se umetnickom slobodom. Po meni ovo je krsenje verskih sloboda. Dokaz da je Srbija u velikom blatu.

Da crkva javno osudi pred narodom i iz svojih redova izbacuje nedostojne jereje i arhijereje, pa da se o nečemu i priča. Nego ne samo što se to ne radi, nego se prikrivaju najgore stvari, poput raskalašnog seksualnog života (još homoseksualnog) i finansijskih zloupotreba njenih poglavara. Kačavendino bludničenje nije razotkrio Sinod, nego novinari, a Sinod je branio Kačavendu i lagao ljude da je posredi hajka na Crkvu. Na kraju priznadoše da su novinari bili u pravu.

Kada budeš po tim stripovima video da se neko sprda sa Isusom ili sa patrijarhom Pavlom, to bi zaista bilo vređanje. Ali to nećeš videti, jer se ni najgori novinar ne sprda na račun istinski dobrih ljudi.
 
Pogledajte prilog 298371

http://www.kurir-info.rs/strip/

Sve vise u novinama mozemo da vidimo ovakve karikature. Oni koji ih objavljuju pravdaju se umetnickom slobodom. Po meni ovo je krsenje verskih sloboda. Dokaz da je Srbija u velikom blatu.
drdoktore, u pravu si, Srbija je u velikom blatu. Amfilohije, Kacavenda, Pahomije i druga topla braca su samo jedan od vise cinilaca koji nasu majcicu Srbiju guraju u zivi mulj. Bilo bi manje bolno kada bi se drzava oslobodila tog mantijaskog balasta, malo bi duze ostala na povrsinu.

Tvoje vidjenje da je u pitanju krsenje verskih sloboda je kontradiktorno. Bilo bi krsenje kada bi se tajile prljavstine i brljotine koje se dogadjaju unutar svetog sinoda. Crkva samu sebe ruzi i rusi.
 
Poslednja izmena:
Glup si ti kad mislis da je Ceca glupa i glup si jer verujes u pricu o 150 000 posetilaca.
Slucaj si za zaljenje.

Ja ovako glup odvalih i tebe i tvoje istomišljenike, a ti misli koliko hoćeš da sam glup. Pogledaj svoju a pogledaj moju diskusiju, svoje i moje komentare, i biće ti jasno ko je glup (gluplji). Ceca je glupa kao noć, jer da nije ne bi pevala turbo folk. Zašto veruješ u priču o 150.000 posetilaca? Zato što veruješ u sve što vidiš i čuješ. Dovoljno si glupa da poveruješ u biblijsku priču po kojoj je svemir star malo više od 6000 godina. :hahaha1: To bi značilo da su dve najudaljenije tačke u svemiru, od tačke A do tačke B, morale biti daleko svega 7000 svetlosnih godina. Samo prečnik samo naše galaksije je 20-ak puta veći, a ljudi su videli galaksije daleko od nas 13 milijardi svetlosnih godina, što znači da su one postojale pre 13 milijardi godina. :hahaha1: Tuga jedna. :rida: Ja ne verujem ni u šta, samo se sprdam sa budalama koje veruju u sve i svašta. :dash:

Što si slučaj za žaljenje? Nije valjda da žališ sama sebe? :rida: Žališ? Onda gubiš mnogo energije... Onaj ko žali on gubi svoju dragocenu bioenergiju na nešto od čega nema svrhe... a tek ukoliko ta energija ne stiže do objekta žaljenja i/ili „žaljenja“ - onda je tek besmisleno... i kontradiktorno, ukoliko napadaš onoga koga žališ i/ili „žališ“... dogovori se sama sa sobom... ovo ti je sve jako konfuzno... prvo potire drugo, i drugo potire prvo... u-u-u, je-e-e, koja zbrka, nekome nije dobro, a to nisam ja... Šta imaš ti nekoga da žališ i da gubiš energiju? :rida:
 
@Haifa

Za svakoga si, ćenifo, budala nad budalama. Lažeš kao pas. Kršiš 9-tu božju zapovest. :rida: Ja kažem da nisam bezbožnik (ateista), ti kažeš da jesam bezbožnik (ateista) - pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime?) -. tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovom potomstvu. Pošteno? Bogu svaka čast, a programiranim ljudima, koji veruju u bogoborno i bogohulno obrezane ljudske primerke, njihovu krv i njihove strahove, sve najgore. Ojha.
 
@Haifa, je li, bogoti, je li me još žališ? :hahaha1:

Evo ti dve pjesmice...

* * *

Ako me žališ
kad me vidiš s račićima
iznajmi mi za dž
apartman u Bečićima

Ako me žališ
što jašem divlju svinju
iznajmi mi za dž
apartman u Ulcinju

* * *

Ako me žališ
što pecam krape
iznajmi mi za dž
samodržeće čarape

Ako me žališ
što ne znam kad će
iznajmi mi za dž
samodržeće gaće

* * *

:hahaha1: :rotf: :hahaha:
 
...
A Kurir kao Kurir...ne vredi diskutovati o kvalitetu.
Kurir kao kurir? Mozda i jeste za kritiku, ali priznaces da je As, prvak u otkrivanju prljavih afera politicara, biznismena, visokih intelektualaca, policajaca, pa sada malo da zeza i crkvu koja je sva u aferama. Gore se seksualne afere i skandali desavaju u sv. Sinodu nego u nekom "cestitom" bordelu. Sta ces, to im je lebac, moraju od necega da zive. Zar ti mislis da je prostitutkama lepo da legne sa svakom svinjom u krkevet. Naravno da nije, ali nema kud, mora da se zivi. A nema drugo sta da proda osim svog tela. Tako ti je i sa Kurirom.
 
Koje krsenje verskih sloboda? Koju ti predstavu imas o terminu 'verska sloboda'? Da mozes da radis sta hoces i da si nedodirljiv, da niko ne moze da kritikuje, karikira i ismeva gluposti? Ti imas pravo da se molis kome god hoces, i to se zove verska sloboda, niko ne moze da te natera da se molis ili ne molis bilo kome. Na drugoj strani, posto si odlucio da radis tako nesto javno, svako ima pravo da to kritikuje, zato sto javnost tome sluzi. Kritika, karikiranje, ismevanje, sta god kome padne na pamet. Nema nedodirljivih, nema totalitarizma. To se zove pravo na misljenje. Ako ti smeta necije misljenje, onda ga ne iznosi javno.



glupost je relativan pojam… najgluplji ljudi su za mene uvek bili oni koji su za in trend manjine samo da bi se po svaku cenu razlikovali od vecine i grupisali se pritom u kruzoke u kojima ce kakafono kokodakati bacajuci splacine po svemu sto je drugima neki duhovni uzans po kome se ravnaju. kao sto ateistima apsolutno nista nije sveto i sve sto ima makar naznaku religioznog bacaju u blato, tako i crkva u ovo moderno vreme ima jednako pravo da na takve bljuvotine odgovori na slicni ako ne i ostriji nacin jer napadnuti ima uvek pravo da se brani… a spc je napadnuta, a crkva je ko sto svi znamo sa vojskom stub skoro svake drzave a napad na drzavu je stvar koja nije nimalo naivna. jer sto bi pr od bilo koje crkve danas, u vremenu kada su ljudi odrođeni od svega ljudskog i kada je svet na ivici kataklizme, bio drugaciji od tog mentalno bolesnog koji koristi svaku priliku da blati verski zanos pojedinaca pozivajuce sa bas na to pravo da nema nicije nedodirljivosti. sta je sledece? da ce svako ko nosi krst oko vrata biti na ulici zaustavljan i stavljana mu zuta traka? jer neutemeljena logika i anarhisticka glupost nevernih, vodi samo formiranju neke kvazi skolastike a od nakazne skolastike do sektastva je potreban samo dasak vetra.

da ne bi ovo bilo samo puko ontolosko nadyebavanje, jedan primer… kada je nas svetac, bivsi patrijarh pavle ispustio dusu, niko nigde nije ljude pozivao na odavanje poste…nigde nije bilo reklamokratije kao kada se organizuje bal pedera ili neko javno spaljivanje spc-a zbog ovog ili onog pojedinca iz njihovih redova…. a ipak se na ulicama beograda okupilo najmanje milion ljudi koji su dostojanstveno i u miru cekali danima i nocima da odaju poslednju postu. sta se desavalo za to vreme sa onima koji su imali pravo kako kazes na to sto zoves slobodno misljenje? splachine , bljuvotine svake vrste, karikature, fotomontaze, najgora pljuvacina po medijima koje su zaposeli slicni bolesnici liseni bilo kakvog osecanja empatije makar prema necijoj smrti a ne smrti jednog svetog coveka. i krstarica se nije proslavila povodom toga jer ima ljudi koji i dan danas pamte sta su neki bas ovde pisali i kako su se sprdali a niko nije reagovao… verovatno zbog bas te "nedodirljivosti" a ja kazem ko demijurg, prdnem ja na tu vasu nedodirljivost.

znaci da skratim, to je kao sto rekoh mentalna bolest. vernik se nikada nece javno sprdati sa smrcu nekoga kao sto ce to raditi nevernik a to je osnovni postulat o postovanju drugog ljudskog bica ma koje vere ili nevere on bio. evo vam teme na politici o devojci koju je ubio mali kreten od mitrovica… ono sta je tamo pisano to nije pisano ni na jednom forumu ili mediju u srbiji a prelistao sam mnoge. to dno, da se ubijeno dete optuzuje nedeljama od strane dva totalna idiota sa po nekoliko klonova koji su pre za lecenje i stacionarni nadzor no za iznosenje javnog "misljenja", je jasno i glasno kazem, najcistija forma satanizma koja se ovde slobodno propagira bas pod tom tvojom formom da nema nedodirljivih a zove se sloboda. idi u britaniju pa se zaebavaju na instagramu fejsu ili tviteru pa da vidis kako ce murija da reaguje na tu slobodu, a britanci su kolevka sloboda.

ako je to svet buducnosti gde cemo se klanjati jedno drugom na primljenoj slobodi i biti u stanju da pljunemo na sve, onda ti ja prdnem na taj tvoj bolesni svet kome se klanjas kako rece demijurg… cuj pr'nem…ma poserem se na njega jer to o cemu pricas je najcistija forma utopije jer covek bez neke forme vere ce izumreti i nestati… a izmiranje kompletne ljudske rase se slobodno zapitaj cija je ideologija…
 
glupost je relativan pojam… najgluplji ljudi su za mene uvek bili oni koji su za in trend manjine samo da bi se po svaku cenu razlikovali od vecine i grupisali se pritom u kruzoke u kojima ce kakafono kokodakati bacajuci splacine po svemu sto je drugima neki duhovni uzans po kome se ravnaju. kao sto ateistima apsolutno nista nije sveto i sve sto ima makar naznaku religioznog bacaju u blato, tako i crkva u ovo moderno vreme ima jednako pravo da na takve bljuvotine odgovori na slicni ako ne i ostriji nacin jer napadnuti ima uvek pravo da se brani… a spc je napadnuta, a crkva je ko sto svi znamo sa vojskom stub skoro svake drzave a napad na drzavu je stvar koja nije nimalo naivna. jer sto bi pr od bilo koje crkve danas, u vremenu kada su ljudi odrođeni od svega ljudskog i kada je svet na ivici kataklizme, bio drugaciji od tog mentalno bolesnog koji koristi svaku priliku da blati verski zanos pojedinaca pozivajuce sa bas na to pravo da nema nicije nedodirljivosti. sta je sledece? da ce svako ko nosi krst oko vrata biti na ulici zaustavljan i stavljana mu zuta traka? jer neutemeljena logika i anarhisticka glupost nevernih, vodi samo formiranju neke kvazi skolastike a od nakazne skolastike do sektastva je potreban samo dasak vetra.

da ne bi ovo bilo samo puko ontolosko nadyebavanje, jedan primer… kada je nas svetac, bivsi patrijarh pavle ispustio dusu, niko nigde nije ljude pozivao na odavanje poste…nigde nije bilo reklamokratije kao kada se organizuje bal pedera ili neko javno spaljivanje spc-a zbog ovog ili onog pojedinca iz njihovih redova…. a ipak se na ulicama beograda okupilo najmanje milion ljudi koji su dostojanstveno i u miru cekali danima i nocima da odaju poslednju postu. sta se desavalo za to vreme sa onima koji su imali pravo kako kazes na to sto zoves slobodno misljenje? splachine , bljuvotine svake vrste, karikature, fotomontaze, najgora pljuvacina po medijima koje su zaposeli slicni bolesnici liseni bilo kakvog osecanja empatije makar prema necijoj smrti a ne smrti jednog svetog coveka. i krstarica se nije proslavila povodom toga jer ima ljudi koji i dan danas pamte sta su neki bas ovde pisali i kako su se sprdali a niko nije reagovao… verovatno zbog bas te "nedodirljivosti" a ja kazem ko demijurg, prdnem ja na tu vasu nedodirljivost.

znaci da skratim, to je kao sto rekoh mentalna bolest. vernik se nikada nece javno sprdati sa smrcu nekoga kao sto ce to raditi nevernik a to je osnovni postulat o postovanju drugog ljudskog bica ma koje vere ili nevere on bio. evo vam teme na politici o devojci koju je ubio mali kreten od mitrovica… ono sta je tamo pisano to nije pisano ni na jednom forumu ili mediju u srbiji a prelistao sam mnoge. to dno, da se ubijeno dete optuzuje nedeljama od strane dva totalna idiota sa po nekoliko klonova koji su pre za lecenje i stacionarni nadzor no za iznosenje javnog "misljenja", je jasno i glasno kazem, najcistija forma satanizma koja se ovde slobodno propagira bas pod tom tvojom formom da nema nedodirljivih a zove se sloboda. idi u britaniju pa se zaebavaju na instagramu fejsu ili tviteru pa da vidis kako ce murija da reaguje na tu slobodu, a britanci su kolevka sloboda.

ako je to svet buducnosti gde cemo se klanjati jedno drugom na primljenoj slobodi i biti u stanju da pljunemo na sve, onda ti ja prdnem na taj tvoj bolesni svet kome se klanjas kako rece demijurg… cuj pr'nem…ma poserem se na njega jer to o cemu pricas je najcistija forma utopije jer covek bez neke forme vere ce izumreti i nestati… a izmiranje kompletne ljudske rase se slobodno zapitaj cija je ideologija…

Vidis, za mene su najgluplji oni koji misle da zato sto vecina ima misljenje o necemu, da i oni imaju misljenje, a zapravo nemaju, vec deluju po inerciji i ne razmisljaju. Obicno je 'in' ono sto praktikuje vecina, a ne manjina.

Duhovnost nema nikakve veze sa religijom. Ona ne ide ka spolja i ka nekakvom bogu, vec ka sebi, unutrasnjosti, samospoznaji.

'Sveto' u religijskom smislu, ne. Verovatno su zato ateisti.

Sto se tice napadanja crkve, dok se ponasaju nedolicno, bice napadani, zato sto su vernici licemeri, pa nece nista reci protiv svog, dozvolice i progledace i kroz zakonom kaznjiva dela. Imate srece, da nisu svi licemeri, zato u pomoc dolaze ateisti, da spasu dan. :mrgreen:

Svet na ivici kataklizme, lol. Koji si ti pesimista majka mu stara. Cemu taj pesimizam? Svet nije nikada bio u boljem stanju, izasli smo iz mracnog doba religije, nauka nam je dala pomagala da manje vremena provedemo u radu a vise u posmatranju i divljenju zivota kao pojave, zivotni vek je skocio sa 30 na 70 godina, otisli smo u svemir...a ti da je svet na ivici kojekakve kataklizme. Crni gavrane, ne valja ti takav stav.

Patrijarh Pavle, predugacko za ovu temu. Samo, moras shvatiti jednu stvar, ne mozes, zato sto ti imas jedno misljenje, naturati svoje misljenje i zabranjivati drugome da iznese svoje. Nisi onda nista bolja od komunista, tako govori neko sa mentalitetom srednjeg veka. Uvek se moraju cuti i one lose stvari o ljudima koji su na visokim pozicijama. A ti imas mozak da isfiltriras laz od istine.

Sveci ne postoje. Samo budala veruje da postoji covek koji nije pravio greske u zivotu, nekad i retardirane greske. Upravo takva budala bi i verovala da je neko nedodirljiv i da nije podlozan kritici. Takvu budalu je lako vrteti oko prsta, ubediti da je crno belo, itd. Imati dozu neverice u sve, je jedini ispravan i zdrav stav. A s druge strane, postoje ljudi koji zele da te ubede u tako nesto. To ti je najgori soj ljudi, i njihove namere su neiskrene.

Sto se tice mentalnih bolesti, postoje institucije koje se time bave, i imaju precizno definisane termine sta to znaci. Nadjes bolest od koje mislis da neko pati, pa uporedis simptome i doneses dijagnozu. Nije tesko, a mozes i da pitas strucnjake.

Sto se tice Mitrovica, koje veze ima on sa temom? Sud ce odluciti o tome, a ljudi mogu da komentarisu sta god hoce. Znaci, mozes samo sam sebi, sto se toga tice, pod prozor da prdis.
Neko ko ima takvo misljenje da bi svi trebali cutati i da se mora postovati ekskluzivno samo njihovo misljenje, pate od kompleksa preduvanog ega. Ateisti su poslednji koji to rade. Jedino sto oni imaju zajednicko jeste odsustvo vere u boga. Dakle, to je jedina stvar, ne povinuju se nikakvim crkvama, magicnim vracevima, nit virtualnim idejama bogova. Ne veruju u bonus zivote posle smrti, vec veruju da je ovaj jedan najvrednije cime barataju, samim tim posto je unikatan, vise ga i cene. To ne znaci da su nemoralni generalno, to je glupost za reci. Postoje i ateisti retardi, daleko bilo da ateizam nekoga cini automatski pametnijim u bilo kojoj sferi zivota.

I na kraju, sto se tice vere, covek je bio ok i bez nje, pre nego sto ju je izmislio, kao sto su i zivotinje ok bez nje. To sto ti ne znas da zivis drugacije, nije nikakav problem, sve ziv covek nauci. Kao i da veruje u izmisljena bica, kao i da veruje da je super ziveti kao rob.. i tako, sta da ti kazem, a da nisam rekao.
 
Poslednja izmena:
Vidis, za mene su najgluplji oni koji misle da zato sto vecina ima misljenje o necemu, da i oni imaju misljenje, a zapravo nemaju, vec deluju po inerciji i ne razmisljaju. Obicno je 'in' ono sto praktikuje vecina, a ne manjina.

Duhovnost nema nikakve veze sa religijom. Ona ne ide ka spolja i ka nekakvom bogu, vec ka sebi, unutrasnjosti, samospoznaji.

'Sveto' u religijskom smislu, ne. Verovatno su zato ateisti.

Sto se tice napadanja crkve, dok se ponasaju nedolicno, bice napadani, zato sto su vernici licemeri, pa nece nista reci protiv svog, dozvolice i progledace i kroz zakonom kaznjiva dela. Imate srece, da nisu svi licemeri, zato u pomoc dolaze ateisti, da spasu dan. :mrgreen:

Svet na ivici kataklizme, lol. Koji si ti pesimista majka mu stara. Cemu taj pesimizam? Svet nije nikada bio u boljem stanju, izasli smo iz mracnog doba religije, nauka nam je dala pomagala da manje vremena provedemo u radu a vise u posmatranju i divljenju zivota kao pojave, zivotni vek je skocio sa 30 na 70 godina, otisli smo u svemir...a ti da je svet na ivici kojekakve kataklizme. Crni gavrane, ne valja ti takav stav.

Patrijarh Pavle, predugacko za ovu temu. Samo, moras shvatiti jednu stvar, ne mozes, zato sto ti imas jedno misljenje, naturati svoje misljenje i zabranjivati drugome da iznese svoje. Nisi onda nista bolja od komunista, tako govori neko sa mentalitetom srednjeg veka. Uvek se moraju cuti i one lose stvari o ljudima koji su na visokim pozicijama. A ti imas mozak da isfiltriras laz od istine.

Sveci ne postoje. Samo budala veruje da postoji covek koji nije pravio greske u zivotu, nekad i retardirane greske. Upravo takva budala bi i verovala da je neko nedodirljiv i da nije podlozan kritici. Takvu budalu je lako vrteti oko prsta, ubediti da je crno belo, itd. Imati dozu neverice u sve, je jedini ispravan i zdrav stav. A s druge strane, postoje ljudi koji zele da te ubede u tako nesto. To ti je najgori soj ljudi, i njihove namere su neiskrene.

Sto se tice mentalnih bolesti, postoje institucije koje se time bave, i imaju precizno definisane termine sta to znaci. Nadjes bolest od koje mislis da neko pati, pa uporedis simptome i doneses dijagnozu. Nije tesko, a mozes i da pitas strucnjake.

Sto se tice Mitrovica, koje veze ima on sa temom? Sud ce odluciti o tome, a ljudi mogu da komentarisu sta god hoce. Znaci, mozes samo sam sebi, sto se toga tice, pod prozor da prdis.
Neko ko ima takvo misljenje da bi svi trebali cutati i da se mora postovati ekskluzivno samo njihovo misljenje, pate od kompleksa preduvanog ega. Ateisti su poslednji koji to rade. Jedino sto oni imaju zajednicko jeste odsustvo vere u boga. Dakle, to je jedina stvar, ne povinuju se nikakvim crkvama, magicnim vracevima, nit virtualnim idejama bogova. Ne veruju u bonus zivote posle smrti, vec veruju da je ovaj jedan najvrednije cime barataju, samim tim posto je unikatan, vise ga i cene. To ne znaci da su nemoralni generalno, to je glupost za reci. Postoje i ateisti retardi, daleko bilo da ateizam nekoga cini automatski pametnijim u bilo kojoj sferi zivota.

I na kraju, sto se tice vere, covek je bio ok i bez nje, pre nego sto ju je izmislio, kao sto su i zivotinje ok bez nje. To sto ti ne znas da zivis drugacije, nije nikakav problem, sve ziv covek nauci. Kao i da veruje u izmisljena bica, kao i da veruje da je super ziveti kao rob.. i tako, sta da ti kazem, a da nisam rekao.

ako je sve tako kako si rekao sta onda imas protiv vernika? sto se uopste osvrces na njih kad si svestan da crkva u srbiji nikad nije bila u losijem stanju i da nema skoro nikakvog uticaja na neopredeljene jer nema a i nikada nije imala agresivnu propagandu.... a nikad kao danas imala vise vernika :lol: to je poenta koja te boli, jer ako pogledas izjasnjavanja ljudi povodom religijskog opredelenja svuda sirom planete vidices da ljudi masovno hrle samo tom putu...znaci ljudi osecaju zlo koje dolazi, zlo nove religije a ti ako mislis da zivis u svetlom vremenu gde dosad poznata religija vise ne postoji onda si... sta da ti kazem :lol:

kazes sveci ne postoje :lol: time si sve rekao. a patrijarh je kazes predugacak za temu, sto jel ovo ljis ili si bio jedan od onih koji je bacao kletve na milione koji su mu odavali postu?

sto se tice mitrovica to ti je bio najbolji primer tvoje doktrine da svako moze da prdi pa cak i na zrtvom.... a znamo ko prdi nad mrtvim i nad zrtvom....i za kraj poredjenje crkve sa vracevima i sa virtualnim idejama bogova :hahaha: je tolko indikativno kom svetu i miljeu pripadas da mi je jasno zasto i pratis kurir :lol:
 
ako je sve tako kako si rekao sta onda imas protiv vernika?

Odakle tebi ideja da ja imam nesto protiv vernika, kao ljudi? Imam problem sa onim sto ljudi rade, sto ljudi pricaju, sto ljudi zastupaju. To su misljenja, ubedjenja i akcije koje proizilaze iz tih ubedjenja, koja su u samoj osnovi losa.

sto se uopste osvrces na njih kad si svestan da crkva u srbiji nikad nije bila u losijem stanju i da nema skoro nikakvog uticaja na neopredeljene jer nema a i nikada nije imala agresivnu propagandu...

Crkva u Srbiji nikada nije bila u BOLJEM stanju. Popovi i kojekakvi samoprozvani vracevi, nikada nisu vozili bolja kola od donacija onih koji su verovali da ce crkva te pare uloziti u nesto pozitivno a ne u licni interes popova. Narod je taj koji nikada losije nije ziveo, a ne crkva. I onda ga jos na vrh toga, deru vracevi, koji umesto da uazu novac i imanja koja imaju u bolnice, prihvatilista za stare, domove za decu bez roditelja (ovo je zapravo jako losha ideja) te pare idu gde? U dzepove sebicnjaka koji se otimaju ko ce da uzme vise, ko ce da proneveri vise, ko ce da ima masniji clanak u novinama.
Kako nema agresivnu propagandu? Malo malo pa vidim nekog popa da daje izjavu o qrtzu i paltzu na tv-u o stvarima koje nemaju veze sa crkvom ni bogom. Uveli bre predmet veronauke u skole, mesaju se u sve sfere zivota, i ti pricas kako nisu agresivni? U kom ti paralelnom univerzumu zivis? Ti kao vernik naravno da to ne mozes da vidis. Zato sam i rekao da su ateisti tu da spasu dan. :mrgreen:

to je poenta koja te boli, jer ako pogledas izjasnjavanja ljudi povodom religijskog opredelenja svuda sirom planete vidices da ljudi masovno hrle samo tom putu..

Ne znam, u tom tvom paralelnom univerzumu svasta vas ubedjuju da verujete. Nevernika ima vise od 850 miliona, da ne kazem, nikad ih vise u istoriji nije bilo procentualno. Obrazovanje u razvijenijim drzavama je uglavnom sve bolje, otud i vise ateista.

znaci ljudi osecaju zlo koje dolazi, zlo nove religije a ti ako mislis da zivis u svetlom vremenu gde dosad poznata religija vise ne postoji onda si... sta da ti kazem

Ja ne znam sta ti zelis da kazes, ne verujem ni u telepatiju, ako imas nesto da kazes reci. To zlo koje ti tripujes, sa smakom sveta, ljudi tripuju hiljadama godina unazad. Postojalo je nebrojano datuma koji se nisu ostvarili, normalan covek bi rekao dosta.
Samo nenormalan trazi i prizeljkuje tako nesto.

kazes sveci ne postoje time si sve rekao. a patrijarh je kazes predugacak za temu, sto jel ovo ljis ili si bio jedan od onih koji je bacao kletve na milione koji su mu odavali postu?

Pa za mene ne postoje. Nit verujem u svece, nit verujem u kletve. Sveci su pojam iskljucivo vezan za religiju, valjda ti je jasno onda zasto kao ateista ne verujem u takvo licemerje.

sto se tice mitrovica to ti je bio najbolji primer tvoje doktrine da svako moze da prdi pa cak i na zrtvom....

Moje doktrine? Razumem ja da je napolju vrucina, da udara o glavu, ali klime nisu skupe, a moze i na rate. Toplo preporucujem.

i za kraj poredjenje crkve sa vracevima i sa virtualnim idejama bogova je tolko indikativno kom svetu i miljeu pripadas da mi je jasno zasto i pratis kurir

Odakle ti ideja da pratim kurir, lol? Pa nisam ja postavio temu. Moras mi objasniti koja je razlika izmedju samana, i ovih pravoslavnih vraceva, jednom, posto ti ocigledno znas nesto sto ni ti samani ne znaju.

I koje su cene danasnjih bajalica? Sta kaze cenovnik SPC? Koliko kosta da ti obajaju traktor? :mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top