Sve što je protivprirodno je bogohulno

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Sve što je protiv prirode je bogohulno. Od obrezivanja (bog i priroda su stvorili sve delove tela za neku funkciju a ne za seckanje), preko obeležavanja ljudi kao stoke na farmama (tetovaža), pa sve do želje da se levitira (suprotstavlja božjim zakonima, jer bog i priroda su postavili zakon gravitacije da bismo svi bili nogama na zemlji, a ne da bismo “lebdeli”).

Raspravljao se nedavno sa nekim programiranim ljudima, koji veruju u sve što vide. U pitanju su neki bivši, iščašeni ljudi, neke polužene i polumuškarci, polusvet koji funkcioniše na maksimalno dve donje čakre. Pitaju me da li je moguće da ljudi koji se hrane pranom levitiraju? I postave ovaj link:






Kada ne bi bilo štapa - ja bih prihvatio da tip levitira. Ali štap je potvrda da ne levitira.

Da pogledamo na ovu stvar duhovnim očima. Ako neko želi da prkosi prirodi, u ovom slučaju da levitira, on zapravo želi da prkosi bogu. Zašto? Pa zato što je bog stvorio zakone fizike, na našoj planeti i zakon gravitacije, koga niko ne može oboriti, ma šta pokušao. Ali svaki bogohulnik koji se drzne da tvrdi kako levitira zapravo želi da prkosi bogu i prirodi. A ne može, jer se za “levitaciju” koristi štapom. Ha ha ha.

Šta mislite o ovome?
 
Ti nikako da shvatis da je obrezivanje Bozija volja koju je on naredio da se radi kao znak saveza izmedju Izraela i Boga :rumenko:

Nije to covek izmislio :mrgreen:

Sto je za Boga normalno i za ljude je ;)

Danas je taj zakon nevazan :whistling:

Ne kontam šta ima da se shvati kad je u pitanju silovanje prirode. Svako silovanje prirode je glupo. Bog i priroda su stvorili sve delove tela za neku funkciju a ne za seckanje. Šta ti to nikako da shvatiš? Govori u svoje ime. Zabole mene, kao paganina (čija je religija starija od tvoje) ona stvar za Izrael i "savez između Izraela i boga", koji je od Mojsija tražio krv, a ovaj mu prinosio volove, ovnove i golubove, i sve to lepo opisao u Trećoj knjizi Mojsijevoj. :rida: Šta će bogu krv? :dash: Dno dna. :thumbdown: Uostalom, ja nisam Jevrej i za mene jevrejski propisi ne važe, niti će ikada važiti. :super:

Sve je to čovek izmislio, da bi oskrnavio drugog čoveka. :rida:

Teško tebi i tvom mozgu; još jedan čovek sa donj dve čakre. :rida:

Danas i uvek... svako silovanje prirode je bogohulno i bogoborno. Ende.

- - - - - - - - - -

Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti.

Nadam se da će bog oprostiti onim ljudima koji su obrezali Isusa i Muhameda, ali i ostale nesrećnike koji se nisu pitali o tome. Izuzetak je neki muškarac koji bi zbog braka sa Jevrejkom ili muslimankom, recimo, obrezao sam sebe; njemu nema oproštaja.

Treba spomenuti i ovo. Kada se neko obreže, njemu se zatvaraju srčana čakra i sve ostale gornje čakre (grlena, “treće oko” i krunska čakra), pa pomenuti bogoborni, bogohulni i protivprirodni čovek postaje prizemno živo biće, koje može da se bavi samo osnovnim, životinjskim nagonima. Pored toga, oni božji protivnici koji su izmislili obrezivanje se nisu obrezivali, niti su obrezivali (skrnavili) svoju decu.

Ima nekih verskih fanatika koji su me pitali zašto sečem nokte i kosu. Odgovorio sam im da to radim iz istog razloga iz koga golubovi čupaju sami sebi ofucano perje ili zmija menja košuljicu. Kad bih video da golubovi sami sebi čupaju kljun ili prste na nogama, ili da zmija sama sebi čupa zube ili kesu sa otrovom - onda bi me mogli ubediti da i čovek treba da secka kožicu sa glavića. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče.

Zaključak bi bio da je obrezivanje jedna od najvećih verskih podvala jadnom ljudskom rodu i najžešće bacanje rukavice u lice božanskoj ličnosti.
 
1. Mojsijeva 17


9 I reče Bog Avramu: ti pak drži zavjet moj, ti i sjeme tvoje nakon tebe od koljena do koljena.
Psal. 25:10

10 A ovo je zavjet moj između mene i vas i sjemena tvojega nakon tebe, koje će te držati: da se obrezuje između vas sve muškinje.

11 A obrezivaćete okrajak tijela svojega, da bude znak zavjeta između mene i vas.
Djela 7:8, Rim. 4:11, Gal. 6:15

12 Svako muško dijete kad mu bude osam dana da se obrezuje od koljena do koljena, rodilo se u kući ili bilo kupljeno za novce od kojih god stranaca, koje ne bude od sjemena tvojega.

13 Da se obrezuje koje se rodi u kući tvojoj i koje se kupi za novce tvoje; tako će biti zavjet moj na tijelu vašem zavjet vječan.

14 A neobrezano muško, kojemu se ne obreže okrajak tijela njegova, da se istrijebi iz naroda svojega jer pokvari zavjet moj.
2 Moj. 4:24, Is.N. 5:2


Tebe moze da boli guza :lol:

Ali ovaj zakon je Bog dao Mojsiju za Izraelce SAMO, za tebe ne vaze ne brini :rumenko:

Sto tebe briga za zakone Bozije i Izrael kada si paganin ? :malav:
 
Svako čovekovo delo je vrdanje i lukavstvo jednog zeca.
Ljubav i Smrt su hrtovi koji ga love.
Bog je uzgojio lovačke pse i uživa u sportu.
To je Panova Komedija da čovek misli da lovi, dok ti psi love njega.
To je Tragedija čoveka da kada se suoči sa Ljubavlju i Smrću on počne lajati. On više nije zec već vepar. Ne postoje druge komedije ili tragedije. Odbi zato da budeš sprdnja Boga; živi i umri u okrutnosti ljubavi i smrti!
Tako će Njegov smeh biti potpuno prožet Ekstazom.
 
1. Mojsijeva 17


9 I reče Bog Avramu: ti pak drži zavjet moj, ti i sjeme tvoje nakon tebe od koljena do koljena.
Psal. 25:10

10 A ovo je zavjet moj između mene i vas i sjemena tvojega nakon tebe, koje će te držati: da se obrezuje između vas sve muškinje.

11 A obrezivaćete okrajak tijela svojega, da bude znak zavjeta između mene i vas.
Djela 7:8, Rim. 4:11, Gal. 6:15

12 Svako muško dijete kad mu bude osam dana da se obrezuje od koljena do koljena, rodilo se u kući ili bilo kupljeno za novce od kojih god stranaca, koje ne bude od sjemena tvojega.

13 Da se obrezuje koje se rodi u kući tvojoj i koje se kupi za novce tvoje; tako će biti zavjet moj na tijelu vašem zavjet vječan.

14 A neobrezano muško, kojemu se ne obreže okrajak tijela njegova, da se istrijebi iz naroda svojega jer pokvari zavjet moj.
2 Moj. 4:24, Is.N. 5:2


Tebe moze da boli guza :lol:

Ali ovaj zakon je Bog dao Mojsiju za Izraelce SAMO, za tebe ne vaze ne brini :rumenko:

Sto tebe briga za zakone Bozije i Izrael kada si paganin ? :malav:

1. Mojsijeva 17


Viđajdere, programirani čovečuljku, prdi mi se od ovih nebuloza koje si prepisao iz Biblije (tačnije Starog zaveta).
farting_smiley.gif


Mislio sam da ćeš da kažeš nešto iz svoje glave, kad ti citiraš starozavetne bogoborne i bogohulne nebuloze. :rida:

Strašno. I još vređaš boga, govoreći da bog krši prirodne zakone. :thumbdown:

Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti. :dash:

Mene ne boli ništa. :lol:

A to što ti veruješ da je ovaj zakon „dao bog Mojsiju i da važi samo za Izraelce“ je tvoj problem. Zatvori Bibliju i glava ti je prazna.

Totalno si promašio temu. Nakačio sam sve božje protivnike, koji se rugaju bogu, prirodi i prirodnim zakonima, a ne samo Izraelce. Sve što je protivprirodno je bogohulno i bogoborno.

I to što ti činiš na pdf LJiS, gde si poznat kao „sex galamdžija“, jer nikad nisi upražnjavao sex, jeste takođe protiv svih prirodnih i društvenih normi i zakona. :rida: Baš mi je drago da nisam u istom krugu kao ti i tebi slični. Magla kompleksašu.
 
Jutros si navalio na levitaciju?

Sta to treba da znaci?

Sa naučne strane... i sa strane religije...

Ništa ne znači. Ko me prati? Policija ili inspektor Radiša? :hahaha1:

- - - - - - - - - -

Svako čovekovo delo je vrdanje i lukavstvo jednog zeca.
Ljubav i Smrt su hrtovi koji ga love.
Bog je uzgojio lovačke pse i uživa u sportu.
To je Panova Komedija da čovek misli da lovi, dok ti psi love njega.
To je Tragedija čoveka da kada se suoči sa Ljubavlju i Smrću on počne lajati. On više nije zec već vepar. Ne postoje druge komedije ili tragedije. Odbi zato da budeš sprdnja Boga; živi i umri u okrutnosti ljubavi i smrti!
Tako će Njegov smeh biti potpuno prožet Ekstazom.

Jako dobro rečeno. :klap:
 
1. Mojsijeva 17


Viđajdere, programirani čovečuljku, prdi mi se od ovih nebuloza koje si prepisao iz Biblije (tačnije Starog zaveta).
farting_smiley.gif


Mislio sam da ćeš da kažeš nešto iz svoje glave, kad ti citiraš starozavetne bogoborne i bogohulne nebuloze. :rida:

Strašno. I još vređaš boga, govoreći da bog krši prirodne zakone. :thumbdown:

Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti. :dash:

Mene ne boli ništa. :lol:

A to što ti veruješ da je ovaj zakon „dao bog Mojsiju i da važi samo za Izraelce“ je tvoj problem. Zatvori Bibliju i glava ti je prazna.

Totalno si promašio temu. Nakačio sam sve božje protivnike, koji se rugaju bogu, prirodi i prirodnim zakonima, a ne samo Izraelce. Sve što je protivprirodno je bogohulno i bogoborno.

I to što ti činiš na pdf LJiS, gde si poznat kao „sex galamdžija“, jer nikad nisi upražnjavao sex, jeste takođe protiv svih prirodnih i društvenih normi i zakona. :rida: Baš mi je drago da nisam u istom krugu kao ti i tebi slični. Magla kompleksašu.

Samo ti dokazujem da Obrezivanje nije bogohulno :malav:

Vec ti Hulis na Bozije zakone :rumenko:

Ti si pravedniji i prirodniji od Boga :rida: koje ludilo :lol:

Mozda ces Boga nauciti koji zakon je gresan a koji ispravan ? Ne znas sta je levo ni desno :rotf:
 
Sve što je protiv prirode je bogohulno. Od obrezivanja (bog i priroda su stvorili sve delove tela za neku funkciju a ne za seckanje), preko obeležavanja ljudi kao stoke na farmama (tetovaža), pa sve do želje da se levitira (suprotstavlja božjim zakonima, jer bog i priroda su postavili zakon gravitacije da bismo svi bili nogama na zemlji, a ne da bismo “lebdeli”).

Skoro sve što je ljudsko je protivprirodno. Ljubav i nesebičnost, monogamija, društvena odgovornost itd. Čovek je tim više čovek što jače u sebi ubije ono "prirodno". Mi volimo da imamo mitove o prirodi kao nečem divnom i usklađenom, a priroda je jedno neprijateljsko okruženje ispunjeno patnjom, strahom, glađu i ubistvima, jedna toliko surova borba za goli život da forsira evoluciju - dramatične promene na samim vrstama samo kako bi bile u stanju da prežive.

Što se tiče onog "prirodnog" stanja, tu je teško povući granicu. Ako je neprirodno obrezivati se, da li je neprirodno šišati se, brijati glavu ili (za žene) uklanjati malje s nogu? Da li je neprirodno kupati se, jer sapun em što nije prirodan, em što u prirodi često kupanje dovodi do bolesti, upala i smrti? Da li je neprirodno izvaditi umnjak ako svojim rastom izbija sekutiće itd.
 
Samo ti dokazujem da Obrezivanje nije bogohulno :malav:

Vec ti Hulis na Bozije zakone :rumenko:

Ti si pravedniji i prirodniji od Boga :rida: koje ludilo :lol:

Mozda ces Boga nauciti koji zakon je gresan a koji ispravan ? Ne znas sta je levo ni desno :rotf:

Ti nekome nešto dokazuješ. :hahaha1: Mak se časti ti. Mizerna reč „obrezivanje“ piše se malim slovom „O“. :dash:

Ne ja no oni koji su protivprirodni, kao oni koji se obrezuju, ali i ti koji maštaš o sex-u i svoje satanske fantazije prenosiš na pdf LJiS. :rida:

Ja nisam rekao da sam pravedniji i prirodniji od boga, govori u svoje nezrelo i protivprirodno ime. :rida: Koja prčetina i ćenifa.
farting_smiley.gif


Ne razmišljam tako prizemno, kao oni koji veruju da je bog tražio da mu Mojsije kolje volove, ovnove i golubove, i prinosi na oltare, što su lepo opisali u Trećoj knjizi Mojsijevoj, od I do XI poglavlja, kao i oni koji bogohulno i bogoborno nasrću na prirodu. Bog i mpriroda su stvorili sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Ja kažem da znam šta je levo a šta desno, ti kažeš da ne znam - pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš u moje ili bilo čije ime?) - tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovom potomstvu. Pošteno? I nisam bitan ja, već tema. Ali ti nisi sposoban ni da razumeš uvodni post, a kamoli da repliciraš na njega, pa u nemogućnosti da uradiš tako nešto - trčiš za mojim prknom po forumu i čekaš da ispusti vetrove. :rida: I šta te briga kakav sam ja, nisam te zvao da živiš sa mnom, a i nisam gej. :rida: Zaobiđi me.
 
Skoro sve što je ljudsko je protivprirodno. Ljubav i nesebičnost, monogamija, društvena odgovornost itd. Čovek je tim više čovek što jače u sebi ubije ono "prirodno". Mi volimo da imamo mitove o prirodi kao nečem divnom i usklađenom, a priroda je jedno neprijateljsko okruženje ispunjeno patnjom, strahom, glađu i ubistvima, jedna toliko surova borba za goli život da forsira evoluciju - dramatične promene na samim vrstama samo kako bi bile u stanju da prežive.

Što se tiče onog "prirodnog" stanja, tu je teško povući granicu. Ako je neprirodno obrezivati se, da li je neprirodno šišati se, brijati glavu ili (za žene) uklanjati malje s nogu? Da li je neprirodno kupati se, jer sapun em što nije prirodan, em što u prirodi često kupanje dovodi do bolesti, upala i smrti? Da li je neprirodno izvaditi umnjak ako svojim rastom izbija sekutiće itd.

Prvi deo je dobro postavljen. Može se diskutovati ovako i/ili onako, jer je sve diskutabilno.

Drugi deo ti ništa ne valja. Ima nekih verskih fanatika koji su me pitali zašto sečem nokte i kosu. Odgovorio sam im da to radim iz istog razloga iz koga golubovi čupaju sami sebi ofucano perje ili zmija menja košuljicu. Kad bih video da golubovi sami sebi čupaju kljun ili prste na nogama, ili da zmija sama sebi čupa zube ili kesu sa otrovom - onda bi me mogli ubediti da i čovek treba da secka kožicu sa glavića. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče.
 
Kako kada Boziji zakon izrecen Avramu iz usta Boga - opisujes kao protivprirodno i bogohulno ? :rumenko: :lol:

Nije to nikakav "božji zakon", već manipulacija koju su izmislili cionisti. :rida: Za tebe je to špansko selo. :rida: Tvoj nivo je LJiS. :rida: Kad zalutaš ovde, na pdf Religija, tvoja jedina svrha je da brukaš svoju učiteljicu, koja ide sa svakim osim sa tobom, kao i Jehovine svedoke, za čijeg se člana ili simpatizera (kako god) izdaješ. :rida: Urnisao si svojim ponašanjem na ovom forumu tu versku zajednicu. :hahaha1:
 
Prvi deo je dobro postavljen. Može se diskutovati ovako i/ili onako, jer je sve diskutabilno.

Drugi deo ti ništa ne valja. Ima nekih verskih fanatika koji su me pitali zašto sečem nokte i kosu. Odgovorio sam im da to radim iz istog razloga iz koga golubovi čupaju sami sebi ofucano perje ili zmija menja košuljicu. Kad bih video da golubovi sami sebi čupaju kljun ili prste na nogama, ili da zmija sama sebi čupa zube ili kesu sa otrovom - onda bi me mogli ubediti da i čovek treba da secka kožicu sa glavića. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče.

Slažem se, o tome sam i ja razmišljao, samo sam na kraju došao do drugog zaključka. Istina je, ako pogledamo mrave, kolektivni duh i požrtvovanost pojedinca za dobit zajednice jesu prirodni. Ako pogledamo ptice, monogamija i jedna ljubav za ceo život jesu prirodni. Ako pogledamo slonove ili orke (kitove ubice), jeste, briga za potomka i godinama nakon što dostigne pubertet jesu prirodni. Ali, čovek je sisar, primat i takve stvari mu nisu prirodom određene, nego ih on svojom voljom i svojim razumom određuje. Čovek traži Boga, priroda ga ne traži, priroda je sama sebi dovoljna. Zmija ne menja košuljicu od svoje volje, već zato što joj se stvara nova. One zmije kojima se nije stvarala nova, umirale su ako bi ovu oštetile. Nije Bog stvorio čoveka gotovog, stvorio ga je na drugi način. Svako od nas u majčinoj utrobi kroz fetalni razvoj prolazi kroz riboliki i majmunoliki razvoj. Ako je pre 3000 godina ljudima bila potrebna jednostavnija priča, to je zbog toga što je ljudima neophodna objava i osmišljenje, podatak da je Bog tvorac svega. Za mehanizam nastanka i objašnjenje kako se to dogodilo, nije potrebna spoljna intervencija, dovoljna je nauka i samo ljudsko razmišljanje. Što reče Lazar Milin, kao odgovor jednoj devojčici na pitanje kako to na veronauci uči da je Bog stvorio čoveka, a na biologiji da je nastao evolucijom, biologija daje odgovor na pitanje kako?, a teologija na pitanje ko?
 
Kako izmislili kada je taj zakon zapisan pre nekoliko hiljada godina u svakoj bibliji se nalazi ? :rumenko: :lol:

Ok ti mozes da ne priznas ali cinjenice su drugacije :malav:

Lepo, izmislili vladari da bi oskrnavili stoku (podanike). Kakve veze ima kada je šta zapisano, pre bilo koliko hiljada godina, u bilo kojoj knjizi, pa čak i u Bibliji. Veruješ u Bibliju, koja je X puta prepravljana. :rida:

Nema veze da li ja priznajem, ili ne, ili neko priznaje, ili ne, činjenice su upravo ovakve...

Biblija nije božja reč iz prostog razloga što su ljudi iz nje izbacili između 35 i 60 jevanđelja koja govore o Isusovom 17-godišnjem boravku u Indiji, njegovom braku sa Marijom Magdalenom i njegovom potomstvu. Najnoviji primer prekrajanja Biblije je ovo što sledi...


Prevod Daničić-Karadžić:

Novi zavet, Prva poslanica Jovanova, 5:7-8.

7. Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti Duh; i ovo troje je jedno.
8. I troje je što svjedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Prevod Lujo Bakotić, Emilijan Čarnić i Novi Svet:

7. I troje je što svjedoči na zemlji:
8. duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Ovo je lako proveriti.


Prevod Daničić-Karadžić:

Jevanđelje po Luci, 23:43

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.


Prevod Lujo Bakotić, Čarnić i Novi Svet:

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju.


Ovo su mali, ali i veliki, primeri ljudskog prekrajanja Biblije samo u XX i XXI veku. A koliko se vekova Biblija prekraja?

Ovo nijedan hrišćanin ne može da pobije. Razmisli malo više o tome.

A upravo najjača činjenica je to da su bog i priroda stvorili sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče.

- - - - - - - - - -

Slažem se, o tome sam i ja razmišljao, samo sam na kraju došao do drugog zaključka. Istina je, ako pogledamo mrave, kolektivni duh i požrtvovanost pojedinca za dobit zajednice jesu prirodni. Ako pogledamo ptice, monogamija i jedna ljubav za ceo život jesu prirodni. Ako pogledamo slonove ili orke (kitove ubice), jeste, briga za potomka i godinama nakon što dostigne pubertet jesu prirodni. Ali, čovek je sisar, primat i takve stvari mu nisu prirodom određene, nego ih on svojom voljom i svojim razumom određuje. Čovek traži Boga, priroda ga ne traži, priroda je sama sebi dovoljna. Zmija ne menja košuljicu od svoje volje, već zato što joj se stvara nova. One zmije kojima se nije stvarala nova, umirale su ako bi ovu oštetile. Nije Bog stvorio čoveka gotovog, stvorio ga je na drugi način. Svako od nas u majčinoj utrobi kroz fetalni razvoj prolazi kroz riboliki i majmunoliki razvoj. Ako je pre 3000 godina ljudima bila potrebna jednostavnija priča, to je zbog toga što je ljudima neophodna objava i osmišljenje, podatak da je Bog tvorac svega. Za mehanizam nastanka i objašnjenje kako se to dogodilo, nije potrebna spoljna intervencija, dovoljna je nauka i samo ljudsko razmišljanje. Što reče Lazar Milin, kao odgovor jednoj devojčici na pitanje kako to na veronauci uči da je Bog stvorio čoveka, a na biologiji da je nastao evolucijom, biologija daje odgovor na pitanje kako?, a teologija na pitanje ko?

Mi pagani (vikani) smo stariji od bilo koje religije (hrišćanstvo i islam su za nas male bebe), i mi imamo sopstvenu verziju stvaranja svih svetova, pobune i pada...

* * *

Pokretačka energija univerzuma kreće se brže od svetlosti rušeći sve pred sobom, sve ono što je zajedno sa najprosvetljenijim bićem nekada sagradila. Svi svetovi su se udaljili od njih, odvojili i urušili sami u sebe.

Najprosvetljenije biće, nezainteresovano i bespomoćno, okovano nekontrolisanim protokom vremena, posmatra potpuni raspad svega onoga što je nekada sagradilo. Granica između dva svemira, koja su se nekad prožimala i dopunjavala, kao da se zakrivljuje, te se ne zna gde počinje jedan a gde drugi svemir.

Poremećena je mnogovremenska ravnoteža između duhovnog i materijalnih svetova. Univerzum je krenuo putem bez povratka.

Najveće zvezde u svojim svetovima, ostarele i umorne, urušiše se u sebe; počeše da gutaju sve što ih okružuje. Svetovi udaljeni od njih bejahu bezbedni sve dok i njihove susedne zvezde ne ostariše i urušiše se u sebe.

Žitelji materijalnih svetova masovno nastradaše. Njihove reinkarnirane duše krenuše u seobu na druge, za neko vreme bezbedne svetove. Univerzum koji se nekada širio poče da se skuplja.

Na granicama svetova, gde se sudariše duh i materija, blesak izazva haos. Uruši se i duhovni svemir i većina njegovih žitelja utonu u san.

Svi svetovi, nastali u vatri, vraćaju se u vatru. Najstarije i najjače zvezde progutaše sve svoje susede, a onda počeše da gutaju jedna drugu. Blesak proguta sve duše.

Na kraju ostadoše tri velike zvezde, jedine u univerzumu, i najprosvetljenije biće između njih. Sva ostala bića, i duhovna i telesna, zarobi blesak jedne od tri zvezde. Svi utonuše u beskrajno dug san.

Najprosvetljenije biće privuče ka sebi sve tri zvezde i utonu u san. Uz veliki blesak, od tri zvezde nastade jedna. Sve prestade da postoji. Zaustavi se i vreme.
 
Ceo univerzum je jedan beskrajan mračan i hladan prostor. I u njemu jedna iskra. Beskrajno velika ili beskrajno mala. Da li će se ugasiti?

Ona je sve što je ostalo od prethodne potpune celine. U njoj se ništa ne događa; ni vreme ne teče.

Nekada najprosvetljenije biće otvori jedno oko i pogleda oko sebe. Ugleda samo mrak i savršenu loptu koja svetli. Setilo se svega. Otvorilo je i drugo oko i poželelo da sve obnovi.

Trenutak kada je otvorilo prvo oko nije isti kao kada je otvorilo drugo oko – vreme postaje merilo zbivanja; počinje da teče u nepovrat.

Naizgled bespomoćna pomisao, da se obnovi prethodna potpuna celina, izazva impuls koji uznemiri jedinu svetlosnu tačku u univerzumu. Ona se raspade na nebrojeno mnogo manjih takvih tačaka.

Videvši sve to ono pomisli: “Ja sam Neimar svih svetova.” Probudi se još jedno biće. Otvorivši prvo oko ugleda zvezde kako se udaljavaju. Otvori i drugo oko i ugleda kako se i te zvezde raspadaju i od njih nastaju nove. I ono pomisli: “Ja sam Graditelj svetova.”

Ali ono ugleda još jedno budno biće. I ono mu reče: “Da, ti si arhitekta. Ali ja sam Veliki Arhitekta. Ti si ono koje svetli. Ali i ja sam ono koje svetli.”

Treće biće otvori jedno oko i, spoznavši njihov dijalog, otvori i drugo. Ono postade svedok da je Veliki Arhitekta starije.

Veliki Arhitekta sastavi palac i kažiprst, podiže obe ruke i razdvoji duh od materije. Sa jedne strane sagradi svemir od materije i energije, a sa druge svemir od energije. Zatim ih postavi tako da se dodiruju ali da budu dovoljno razdvojeni. I da se jedan ne vidi iz drugog; i obrnuto.

Sve je bilo gotovo dok je trinaesto biće otvorilo oba oka. Njih dvanaestoro bili su svedoci izgradnje svih svetova.

Veliki Arhitekta ih oprži bakljom koju je držalo u desnoj ruci i proglasi ih za svoje saradnike. Oni se zakleše na vernost.

Svi se preseliše u duhovni svemir, odlučivši da se sva preostala bića probude u svetlosti. Materijalne svetove prepustiše haosu i zubu vremena.

Graditelj svetova imenova sve što je izgradilo i zatvori se sa svojim apostolima u svoj duhovni krug. Počeše da se bude i ostala duhovna bića koja zatekoše poredak u svom svetu.

Veliki Arhitekta i dvanaest apostola, pogledavši ih u oči i procenivši koliko su prosvetljeni, rasporediše ih u šest nivoa spoznaje. Sedmi pripade trinaestorici.

Najniži, prvi nivo, obuhvatao je duhovne predele od prvog do devetog podnivoa. Drugi nivo počinjao je sa desetim a završavao sa trinaestim podnivoom.

Treći nivo počinjao je na četrnaestom a završavao se na sedamnaestom podnivou. Četvrti nivo išao je od osamnaestog do dvadeset i prvog podnivoa.

Peti nivo zauzimao je prostor od dvadeset i drugog do dvadeset i petog podnivoa. Šesti nivo počinjao je na dvadeset i šestom a završavao se na dvadeset i devetom podnivou.

Najviši, sedmi nivo svesti, počinjao je na tridesetom a završavao se na trideset i trećem nadnivou. I on je bio uzdignut i razdvojen od ostalih šest nivoa.

Na tridesetom nadnivou boravilo je šest arhitekata svetlosti, na trideset i prvom četvorica, a na trideset i drugom dvojica. Oni su posrednici između Velikog Arhitekte i arhitekata iz šest nivoa.

Na trideset i trećem nadnivou, na samom vrhu sedmog nivoa, na obnovljenom tronu, sedelo je najprosvetljenije biće – Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova.

Duhovni svemir je kompletan. Dvanaestorica apostola zakleše se na ćutanje, da nikome ispod sebe neće otkriti tajnu postojanja materijalnog svemira.

U zavisnosti od toga u kojoj su meri bili prosvetljeni pre gotovo potpunog uništenja prethodne apsolutne celine, sva duhovna bića krenuše putem samospoznaje. Njihova svest, izuzev trinaestorice, nije poimala svrhu postojanja i egzistiranja u dokolici svetlosti.

Oni na višim nivoima pamtiše kraj prethodne potpune celine, ali ne poimaše njeno preuređenje i sopstveno ponovno buđenje. Ali ne znadoše da postoji još jedan paralelni, materijalni svemir, izvan granica njihove spoznaje.

I najprosvetljenije biće nije potpuno spoznalo svetove oko sebe. Pitalo se zašto je ta iskonska tačka i dalje svetlela kada su nestali svi prethodni svetovi. I zašto se nije ugasila.

I kako bi moglo da kontroliše protok vremena koje stade a onda ponovo poče da teče čim se pratačka svetlosti uznemiri. Zašto je vreme i u ovoj manifestaciji moralo biti starije od najstarije svesti.

I koja je svrha postojanja te tačke koja ne može biti uništena ako ni najprosvetljeniji um ne može da je spozna. Kako se svi drugi parametri duha i materije mogu kontrolisati osim protoka vremena.

Na dnu piramide je najveće društvo, na vrhovima najmanje. Što su prosvetljeniji to su usamljeniji. Za najprosvetljenije i najusamljenije biće u univerzumu ostade neotkrivena jedna tajna.
 
Od tada je mnogo vremena oteklo u nepovrat. Za sve to vreme u duhovnom svemiru se ništa nije promenilo.

A u materijalnom svemiru formiraše se sazvežđa i galaksije. Na brojnim planetama koje putuju oko zvezda sami od sebe, slučajnom kombinacijom materija, iznikoše raznorazni, što prostiji što složeniji oblici života.

Bez svesti o sebi i prostoru oko sebe ta stvorenja postojaše izvesno vreme tako što se bez ikakvog plana rađaše, stariše, obolevaše i umiraše.

Veliki Arhitekta isprva sa divljenjem posmatraše razvoj materijalnih svetova koje je sagradilo a zatim ostavilo da se razvijaju i šire po prvobitnim zakonima univerzuma, bez mešanja u prolazno postojanje njihovih žitelja.

Ali najprosvetljenije biće se sve više zgražavalo nad onim u šta se ti svetovi vremenom pretvoriše. Materijalna bića bez duha i svesti padaše sve niže i niže. Puniše i prazniše svoja nepostojana prolazna tela, pariše se i sve više umnožavaše svoj jad i bedu sopstvenog postojanja.

Veliki Arhitekta najzad dignu ruke od njih. Ali drugoprobuđeno prosvetljeno duhovno biće, Ono koje svetli, požele da dogradi taj svemir. Ono pomisli kako je samo malo manje prosvetljeno od Neimara svih svetova. I da zna više od svih drugih.

Jedan od dvojice apostola iz trideset i drugog nadnivoa sedmog nivoa, Lucifer, ne htede da otkrije Nacistu, svom najbližem saradniku, da je pomislilo kako je Veliki Arhitekta diktator. I kako je skovalo plan za prelazak u materijalni svemir, gde će postaviti svoj tron.

Lucifer duže od svih apostola posmatra materijalne svetove poželevši da okusi materiju. I da proba sve što pruža materija.

Ono prekrši zakletvu ćutanja i preko svojih posrednika otkri svim podanicima svetlosti tajnu o postojanju materijalnih svetova.

Lucifer vladavinu Velikog Arhitekte proglasi za diktaturu i pozva sve arhitekte na pobunu. Neimar svih svetova im ne odgovori.

Lucifer pozva sve arhitekte da se presele u materijalne svetove. Obeća im da će uživati u čulnoj spoznaji univerzuma. Veliki Arhitekta im predloži da ne odlaze, jer se neće moći vratiti.

Priznade im da je materijalni svemir skrivan od njih jer je nestalan i propadljiv, prolazan i surov za duhovna bića; da je sve to za njihovo dobro. Ali Lucifer im obeća da će ga promeniti i učiniti boljim od diktature.

Zavedeni Luciferovim obećanjem, besni na diktatora i željni novog, svi apostoli napustiše Velikog Arhitektu. Postadoše Luciferovi apostoli i sa sobom povedoše tri četvrtine podanika svetlosti.

Lucifer im pokaza kuda da krenu. Pobunjenici izađoše iz duhovnog svemira. Čim dodirnuše materiju oslabi im aura. Otrgnuše se od duhovnih sfera. Izgubiše se u haosu materije.

Jata duhovnih bića putovaše brže od svetlosti kroz beskrajan, mračan i hladan prostor, od zvezde do zvezde, od galaksije do galaksije. Zadivljeni lepotom materije, posmatraše svetove kroz koje prolaziše.

Počeše da se rasipaju. Jedna po jedna grupa duhovnih bića napadaše najnaprednije žitelje onih svetova koji im se svideše tako što ulaziše u njihova materijalna tela.

Obuzeti žitelji materijalnih svetova izgubiše sve, a pobunjeni sledbenici svetlosti okovaše se telima. Prvi se dokopaše tela oni sa viših a kasnije oni sa nižih nivoa; što se nalaze više i pohlepa je veća.

Od zvezde do zvezde, od planete do planete, rasuše se pobunjenici kao svetlosni zraci. Na kraju ostadoše samo dvanaestorica. Oni ne siđoše u tela.

Ima toga još jako puno, ali ovo je dovoljno... i dosta... i previše za sve limitirane, mentalno programirane ljude, koji se ne mogu maći od donje dve čakre... jer ih je neko bogohulno i bogoborno oskrnavio...
 
I toga ima, i to je jedna od osnovnih dilema: da li čovek, kao deo prirode, može uopšte da učini išta "protivprirodno"?

Može, itekako, kad god čini nešto protiv sebe, recimo pojedinac koji se tetovira, ili obreže, ili... Ljudi zaboravljaju da je svaka tetovaža, pirsing, operacija pa čak i vađenje zuba atak na ćelije našeg tela. One dožive šok, jer su žive, kao što i mi doživimo šok kada nam se nešto dogodi, i taj šok ostaje u ćelijskim memorijama do kraja našeg života. Taj šok izaziva skupljanje ćelije da se zaštiti... ne dopire dovoljno kiseonika u njene membrane i polako odumire... Sem toga, ubacuje se tečnost (tetovažom) koja je strana našem telu i ćelije je doživljavaju kao invaziju. I zato uvek treba misliti na to šta prija našem telu a ne šta se nama sviđa. Ako volimo svoju kuću, odnosno svoje telo, jer ono je kuća u kojoj boravi naša duša. A o tome da cela ljudska rasa skrnavi planetu svojim ponašanjem... suvišno je govoriti...
 

Back
Top