Dvojno državljanstvo za sportiste iz RS: Dačić deli pasoše

RickRoss

Buduća legenda
Poruka
31.893
Državljanstva su odobrena za prvih deset i sada samo čekamo datum da dođu u Beograd i da im premijer Srbije uruči pasoše – kaže Nenad Borovčanin

SPECIJALNE i paralelne veze između Srbije i Republike Srpske očitavaju se i na sportskim terenima. Kao rezultat saradnje i zajedničkih projekata s obe strane Drine, između ostalog, su i državljanstva Srbije odobrena za desetoro najboljih sportista Srpske.

- Državljanstva su odobrena za prvih deset i sada samo čekamo datum da dođu u Beograd i da im premijer Srbije Ivica Dačić uruči pasoše - rekao je državni sekretar Ministarstva sporta i omladine Srbije Nenad Borovčanin.


Državljanstva su dobili: Denis Marjanović (kik-boks), Darko Savić (kajak-kanu), Biljana Cvijanović (atletika), Velibor Manjić (rukomet), Darija Kitić (streljaštvo), Miljana Antonić (stoni tenis), Maja Stojković (tekvondo), Žana Novaković (skijanje), Aleksandra Samardžić (džudo) i Sandro Poletan (kik-boks, boks).

http://www.novosti.rs/vesti/sport.2...ljanstvo-za-sportiste-iz-RS-Dacic-deli-pasose
 
Pametna odluka , inače nema nijednog Bosanca u Srbiji pa bi bio red da se i to promeni , da i mi ovde vidimo jednom kako ti ljudi izgledaju .

Dokle bre više Srbi da se dijele?!

- - - - - - - - - -

Inače, što se fudbala tiče rukovodstva naših najvećih klubova ubjeđuju igrače da igraju za BiH, CG... ma za koga bilo, samo da igraju za neku reprezentaciju da im skoči cijena kad ih prodaju...
 
Nista novo,bolji sportisti iz RS oduvjek nastupaju za Srbiju,evo samo u fudbalu,masa iz RS je nastupala za reprezentaciju,Savo Milosecic,Krstajic,koroman,Jovanovic danas igra Neven Subotic,Zdravko Kuzmanovic itd pa i selektor je iz Republike Srpske krajine.............. sjecam se da je tamo negde posle rata pola rukometne reprezentacije srbije bilo iz Banjaluke...znaci nista novo
 
Tako treba - podrzavam !

p.s. Ovde je najveci Bosnja Bandi , krivo mu sto ,, krademo ,, sportiste takozvanoj BIH - pseudopravnom provizoruju , tamnici naroda , bolesniku na Bakkanu , laznoj drzavi i crnoj rupi Evrope ..... :lol:
Ja sam iz poštene , domaće familije , nemam nikoga iz susednih stranih država BiH ,CG,HR , a ni iz lažnedržaveKosovo also .
A ti si onomad u više navrata kmečao što se CG ocepila , što implicira da ti se neki djedo dovikivao sa ovcama po katunu . :mrgreen:
 
ja se slazem da srbi iz drugih srpskih zemalja ne treba da dobiju dozvolu boravka u srbiji,moze drzavljanstvo ali boravak ne,i ne iz motiva koje ima ovaj bundeva jer mrzi srbe narocito srbe zapadno od drine,..... prosto srpski etnicki prostor se prazni ,svi koji su iz RS i federacije treba da se vrate,a oni koji su iz RSK dobiju privremeni boravak dok se ne steknu uslovi i dok okupator ne bude otjeran iz RSK
 
Ja sam iz poštene , domaće familije , nemam nikoga iz susednih stranih država BiH ,CG,HR , a ni iz lažnedržaveKosovo also .
A ti si onomad u više navrata kmečao što se CG ocepila , što implicira da ti se neki djedo dovikivao sa ovcama po katunu . :mrgreen:

Ja sam samoproglaseni geopolitar i znam koliko Srbiji i Rusiji znaci izlaz na toplo more .. zato sam kleo Zapad sto lazira referendum u CG :rtfm: ....

al ispravici JA to , dozivljavo sam u svojoj geopolitickoj karijeri i vece nepravde - I NA KRAJU IZLAZIO KAO POBEDNIK ( Kirgizija , Gruzija , Malorusija , ...Snouden ..... Sirija ... Juzni tok .... ) :D
 
ja se slazem da srbi iz drugih srpskih zemalja ne treba da dobiju dozvolu boravka u srbiji,moze drzavljanstvo ali boravak ne,i ne iz motiva koje ima ovaj bundeva jer mrzi srbe narocito srbe zapadno od drine,..... prosto srpski etnicki prostor se prazni ,svi koji su iz RS i federacije treba da se vrate,a oni koji su iz RSK dobiju privremeni boravak dok se ne steknu uslovi i dok okupator ne bude otjeran iz RSK

Ne lupaj , moji najbolji prijatelji su poreklom iz BiH i CG , al dobri ljudi .
A upravo je u tom etničkom prostoru glavni fazon ,mislim navuklo se pola BiH , CG i Hrvatske u Srbiju ,tu ne računam oni koji su bukvalno od smrti i rata pobegli,onda dodju ovde trtljaju kako je rodni kraj najlepši , slušaju Preldžije , Grmečlije i Moma i dodir ,organizuju nostalgična prela ,posela i slične egzotčne manifesticije ,a u isto vreme kukaju i nariču kako ima sve manje Srba u tom istom zavičaju za kojim kmeče al su iz istog zbrisali .
Mislim pa što onda ne žive ako je već tamo tako sve divno i sjajno kao u pesmi Jandrinog Jata ili Zvukova Zmijanja , ono žubori Korana i ladna Sana , kamena ' ramena , cvetna gora iznad Dragnić podova , zalazak sunca nad Grmečom,mala osta ispod Vrginmosta i slične krasote, a još i taj populacioni demografski momenat da ih je sve manje,a onih Drugih sve više .
 
Ja bi i te sto imate proter'o, zajedno sa crnogorcima i ostalim, oduzeo iste dijaspori i taman da se to izbalansira sa dobrim bosnjacima, siptarima i bracom hrvatima. :D
Što se tiče Crnogoraca, imaš pravo, ali smatram da je najveći dobitak prethodnih ratova dolazak genetski zdravog stanovništva u Srbiju. Posle balkanskih i WW1 u Srbiji je ostao samo krivi Stojko i gomila nedefinisanog crnpurastog stanovništva.
 
ODLICNA VEST!

Narocito mi je drago zbog Zane Novakovic koja je uz Nevenu Ignjatovic nasa najbolja skijasica....

Sad ih imamo dve :)

Zana Novakovic je inace sa Jahorine

Novakovića ima na Romaniji... ona je rođena u Sarajevu, a živi na Palama...


Što se tiče Crnogoraca, imaš pravo, ali smatram da je najveći dobitak prethodnih ratova dolazak genetski zdravog stanovništva u Srbiju. Posle balkanskih i WW1 u Srbiji je ostao samo krivi Stojko i gomila nedefinisanog crnpurastog stanovništva.

ne bih se složio sa ovim... i šta znači genetski zdravo stanovništvo... šta su stanovnici Šumadije, genetski nezdravi?!
 
Poslednja izmena:
Ne lupaj , moji najbolji prijatelji su poreklom iz BiH i CG , al dobri ljudi .
A upravo je u tom etničkom prostoru glavni fazon ,mislim navuklo se pola BiH , CG i Hrvatske u Srbiju ,tu ne računam oni koji su bukvalno od smrti i rata pobegli,onda dodju ovde trtljaju kako je rodni kraj najlepši , slušaju Preldžije , Grmečlije i Moma i dodir ,organizuju nostalgična prela ,posela i slične egzotčne manifesticije ,a u isto vreme kukaju i nariču kako ima sve manje Srba u tom istom zavičaju za kojim kmeče al su iz istog zbrisali .
Mislim pa što onda ne žive ako je već tamo tako sve divno i sjajno kao u pesmi Jandrinog Jata ili Zvukova Zmijanja , ono žubori Korana i ladna Sana , kamena ' ramena , cvetna gora iznad Dragnić podova , zalazak sunca nad Grmečom,mala osta ispod Vrginmosta i slične krasote, a još i taj populacioni demografski momenat da ih je sve manje,a onih Drugih sve više .
u sunce ti poljubim k'o da te Dragan Torbica pravio! :)
 
Ja bi i te sto imate proter'o, zajedno sa crnogorcima i ostalim, oduzeo iste dijaspori i taman da se to izbalansira sa dobrim bosnjacima, siptarima i bracom hrvatima. :D


Zaboravio si i Srbe demokrate, komuniste, LDP-ovce i ostale koji nisu po volji "dobrim i pravim" Srbima nacionalistima. Posebito sve iz miješanih brakova. Pa one pridošle za vrijeme zadnjeg rata koje koriste samo po potrebi kad treba opljunuti po Hrvatima. Šešelja, Mladića i ostale samo po potrebi svojatati pa onda ih se po potrebi odricati i poveći spisak umnih i sposobnih ljudi. Kao zadnjeg aktuelnog K-danta Žandarmerije MUP-a Srbije. Taj se usudio završiti SŠ SUP-a u Sarajevu kao i diplomirati na Pravnom fakultetu u istom gradu. Veličati pa pljuvati naizmjenično. Naravno i one koji su došli u kolonizacijama 1918 i 1945 pa nadalje... E tužna Srbijo...:(
 

Back
Top