Licemerstvo medju vernicima?

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.686
Sta mislite da li ima licemerstva medju vernicima?

Da li oni govore drugima ono sto ni oni ne rade?

Sta mislite da li se oni predstavljaju da su andjeli a ono "iza kulisa" gresnici kao i svaki covek?

Evo, npr. imao sam iskustva da upoznam neke vernike koji sebe smatraju sinovima bozijim a kad su izvan crkve pokazuju pravo lice. Cak sta vise nekada se zapitam da li je to biti bozije dete kako oni vole da naglase, jer kroz njihove price pomislite da pogrese jednom u 5 godina...

Provereno i odgovorno tvrdim da se mnogi vernici uopste ne razlikuju od "nevernika". Ali, tesko da cete od njih cuti da priznaju da su pogresili... Tesko.

Svako gresi ljudi, evo ja licno svaki dan gresim i to mnogo.

Uzivajte!
 
Sta mislite da li ima licemerstva medju vernicima?

Da li oni govore drugima ono sto ni oni ne rade?

Sta mislite da li se oni predstavljaju da su andjeli a ono "iza kulisa" gresnici kao i svaki covek?

Evo, npr. imao sam iskustva da upoznam neke vernike koji sebe smatraju sinovima bozijim a kad su izvan crkve pokazuju pravo lice. Cak sta vise nekada se zapitam da li je to biti bozije dete kako oni vole da naglase, jer kroz njihove price pomislite da pogrese jednom u 5 godina...

Provereno i odgovorno tvrdim da se mnogi vernici uopste ne razlikuju od "nevernika". Ali, tesko da cete od njih cuti da priznaju da su pogresili... Tesko.

Svako gresi ljudi, evo ja licno svaki dan gresim i to mnogo.

Uzivajte!

Ako sebe ne smatraš licemernim što bi onda smatrao ostale. Po čemu se ti razlikuješ od ostalih vernika ?
 
Popovi su najveci licemjeri , da ne govorimo o obicnim vjernicima . Cast iznimkama jer i medju njima ima izuzetnih ljudi .
Medju prvima bih naveo pokojnog Bigovica . Naravno da su i ateisti licemjerni . Mnogi komunisti su tajno krstili svoju djecu .
Dobar dio njih se krstio u pedesetoj godini . E , ti su mi bili poslastica i posebna meta !
 
Voleo bih Ariannine ispovesti da cujem. :hahaha:

- - - - - - - - - -

Ti nisi primer ni za jednu temu na RELIGIJI, jer se samo odjednom ubacis a isto tako i nestanes.

Naravno...............ne samo ja nego mnogi i tebi to ništa ne govori.
Koja normalna rasprava da se vodi sa osobom koja piše "Ja sam veliki brat". Mada dobro je dok tako pišeš.
Tako da evo i sada odlazim a ti uživaj na tvojoj temi :cao:
 
Hahahaha
kffGM0F.jpg

((((((((((((((((
 
- Prva srpska država nastala je 2015. godine pre nove ere, zahvatala je pola Evrope, kao i zapadnu Aziju i severnu Afriku.Car te imperije zvao se Nino Belov i pominje se u Bibliji kao Nebrod. Po njemu je reka Nil dobila ime. Posle jednog vojnog pohoda Nino je ostavio ženu da dovrši zidanje Vavilona a on se vratio u Srbiju da proslavi pobedu.- Posle toga, u 14 veku p.n.e. je usledio Trojanski rat, rat u kom su se borili Ahil, Hektor, Ajaks i ostali veliki srpski junaci antičkog perioda.Te događaje je verno opisao slepi pesnik Momir, čije je ime Helenima bilo toliko teško za izgovor da su ga prekrstili u Homer
- Aleksandar Makedonski (356 p.n.e. – 323 p.n.e.) je takođe bio Srbin (iz dinastije Karanovića). Kada je stigao do Indije on je doneo Indijcima staro srpsko pismo koje su ovi posle nazvali sanskrit (originalno srb skript). Reka Ind se prvobitno zvala reka Sind. Ovaj naziv potiče od srpskog izraza "sinje more".
- Isus Hrist je prvih 30 godina svog života proveo medju Srbima u istočnoj Hercegovini (Deretićev rodni kraj). Tamo je izučavao staru srpsku mitologiju i iz nje postepeno razvio Hrisćanstvo. Posle se vratio u Judeju i propovedao apostolima koji su svi bili Srbi. Dokaz? Pa zvali su se Marko,Luka, Jovan, Petar, Andrija, Jakov... očigledno sve lepa srpska imena.
----------------------------------------------------------------------
Ma koliko to neverovatno zvučalo, ja ništa od ovoga nisam ni izmislio ni preuveličao.

(E da, ono Prof. Dr. ispred imena stoji jer je Jovan I. Deretić profesor i doktor mašinstva a ne istorije kako bi neko mogao logično pomisliti)
http://vukajlija.com/prof-dr-jovan-i-deretic/71476 :lol:
 
Лицемерје


Хипокризија или лицемерје је заступање ставова, вредности и уверења у које личност не верује.

Етимолошки потиче из грчке речи ὑπόκρισις (hypokrisis) која значи „глума“.

„Хипокрит“ у античкој Грчкој је био појам за глумца односно особу која намерно заварава друге.
 
Sta mislite da li ima licemerstva medju vernicima?

Da li oni govore drugima ono sto ni oni ne rade?

Sta mislite da li se oni predstavljaju da su andjeli a ono "iza kulisa" gresnici kao i svaki covek?

Evo, npr. imao sam iskustva da upoznam neke vernike koji sebe smatraju sinovima bozijim a kad su izvan crkve pokazuju pravo lice. Cak sta vise nekada se zapitam da li je to biti bozije dete kako oni vole da naglase, jer kroz njihove price pomislite da pogrese jednom u 5 godina...

Provereno i odgovorno tvrdim da se mnogi vernici uopste ne razlikuju od "nevernika". Ali, tesko da cete od njih cuti da priznaju da su pogresili... Tesko.

Svako gresi ljudi, evo ja licno svaki dan gresim i to mnogo.

Uzivajte!
jbte ti si ateisticki pandan Utah
 
Sta mislite da li ima licemerstva medju vernicima?

Da li oni govore drugima ono sto ni oni ne rade?

Sta mislite da li se oni predstavljaju da su andjeli a ono "iza kulisa" gresnici kao i svaki covek?

Evo, npr. imao sam iskustva da upoznam neke vernike koji sebe smatraju sinovima bozijim a kad su izvan crkve pokazuju pravo lice. Cak sta vise nekada se zapitam da li je to biti bozije dete kako oni vole da naglase, jer kroz njihove price pomislite da pogrese jednom u 5 godina...

Provereno i odgovorno tvrdim da se mnogi vernici uopste ne razlikuju od "nevernika". Ali, tesko da cete od njih cuti da priznaju da su pogresili... Tesko.

Svako gresi ljudi, evo ja licno svaki dan gresim i to mnogo.

Uzivajte!

ih kud god se okrenes :mrgreen:

Kao sto i Ateisti ne priznaju da su pogresili :rumenko:

A to je lepo sto priznajes da si gresan :flert:

sada si spreman za forumashice :rotf:
 

Back
Top