Licemerstvo medju vernicima?

Recimo, bog u starom zavetu je pobio milione ljudi, a savetuje coveka u zapovesti da ne ubija (nema nijednog izuzetka kada je ubistvo dobro). Znaci, ne radi sam ono sto govori drugima. I kako ocekivati od nesavrsenog coveka da bude bolji kada sledi tako retardiranog boga?
Ma, moze covek da bude bolji od boga, ali nece. Odgovara mu da ima izgovore iz biblije.
 
Recimo, bog u starom zavetu je pobio milione ljudi, a savetuje coveka u zapovesti da ne ubija (nema nijednog izuzetka kada je ubistvo dobro). Znaci, ne radi sam ono sto govori drugima. I kako ocekivati od nesavrsenog coveka da bude bolji kada sledi tako retardiranog boga?
Ma, moze covek da bude bolji od boga, ali nece. Odgovara mu da ima izgovore iz biblije.

Hahaha vrh svi infantilni ovo da urame da im bude terapija pri lecenju infantilnosti...
 
Moze i licemerstvo medju agnosticima,deistima....lol

Ma naravno da moze. Niko to ne spori. Svako je od nas ponekad u zivotu bio licemer za neku stvar. Ali nije temeljio citav zivot ni sve svoje razmisljanje na necemu sto je u korenu licemerje. Tu je razlika. Evo recimo, pravoslavci ili svi oni koji prihvataju samo novi zavet. Stari zavet je rec bozija, a oni su navodno bozije ovcice. A sto te bozije ovcice onda odbijaju rec boziju koja je u starom zavetu? Kako oni to prate rec svemoguceg, ako odbijaju u njihovom ucenju sta je sam bog rekao?
 
Sta mislite da li ima licemerstva medju vernicima?

Da li oni govore drugima ono sto ni oni ne rade?

Sta mislite da li se oni predstavljaju da su andjeli a ono "iza kulisa" gresnici kao i svaki covek?

Evo, npr. imao sam iskustva da upoznam neke vernike koji sebe smatraju sinovima bozijim a kad su izvan crkve pokazuju pravo lice. Cak sta vise nekada se zapitam da li je to biti bozije dete kako oni vole da naglase, jer kroz njihove price pomislite da pogrese jednom u 5 godina...

Provereno i odgovorno tvrdim da se mnogi vernici uopste ne razlikuju od "nevernika". Ali, tesko da cete od njih cuti da priznaju da su pogresili... Tesko.

Svako gresi ljudi, evo ja licno svaki dan gresim i to mnogo.

Uzivajte!

Ne gresis, sve sto je prirodno nije greh. Drugo je to sto se deci vec od malena ubija njihovo sopstvo i sto se to predstavlja moralom.
 
Sta mislite da li ima licemerstva medju vernicima?

Da li oni govore drugima ono sto ni oni ne rade?

Sta mislite da li se oni predstavljaju da su andjeli a ono "iza kulisa" gresnici kao i svaki covek?

Evo, npr. imao sam iskustva da upoznam neke vernike koji sebe smatraju sinovima bozijim a kad su izvan crkve pokazuju pravo lice. Cak sta vise nekada se zapitam da li je to biti bozije dete kako oni vole da naglase, jer kroz njihove price pomislite da pogrese jednom u 5 godina...

Provereno i odgovorno tvrdim da se mnogi vernici uopste ne razlikuju od "nevernika". Ali, tesko da cete od njih cuti da priznaju da su pogresili... Tesko.

Svako gresi ljudi, evo ja licno svaki dan gresim i to mnogo.

Uzivajte!

Nema razlike. To što je neko vernik ne znači da je dostigao ideal kojem teži.
Zato mi i nije jasno kad neko vernike deli na prave i one manje prave, šta to zapravo znači
 

Back
Top