ubod od zardjalog eksera

Vanelija

Početnik
Poruka
22
Pre 10 dana sam stala na zardjali ekser.Otisla sam u ambulantu i dobila vakcinu protiv tetanusa.Problem je sto mene ta rana jos uvek pece,tj imam unutrasnju temperaturu i malo mi oko te rane otekne.Dobijam garamicin ,danas mi je cetvrti dan.Treba da dobijem jos jednu.Noga me jos uvek pece.Sta da radim?Ako ima nekog ko se razume bio bi mi od velike pomoci
 
Uradila si sve sto treba i to je to . I ja sam imao slicnu situaciju kad sam bio mlad momcic.
Skakali smo kroz prozor u kuci koja je bila u izgradnji i probio stopalo jer sam skocio na
letvu u kojoj je bio ekser .Klasicni nestasluci . Valjda svi prodju nesto slicno .
 
Pa ocigledno da je u organizmu neki upalni proces kojeg jasno pokazuje TEMPERATURA! Osim toga nista bitno :eek:

rekla je da je pece oko rane, to jest da ima unutrasnju temperaturu (ja mislim da je to samo los izraz za to da oseca vrucinu oko rane, a ne da ima povisenu telesnu temperaturu). u svakom slucaju, dobila je vakcinu i uzima antibiotike, ne znam sta ocekujes da vise uradi.

Skakali smo kroz prozor u kuci koja je bila u izgradnji i probio stopalo jer sam skocio na
letvu u kojoj je bio ekser.

auu i mene je zabolelo :D
 
Inace nemam telesnu temperaturu ,nego me stopalo pece,tj zari.Bila sam danas na kontroli pa nije mi nista konkretno rekao.Po njemu je sve u redu.Ako nesto osetim da nije u redu pa da mu se javim ,pa ce me poslati na neko snimanje(nemam pojma kakvo) da vidi da nesto nije ostalo u nozi.Inace ekser je bio bas rdjav.Otok su mi iscedili drugi dan.
 
srebrnu vodu macku o rep okaci, cak i ako sadrzi soli srebra to je antiseptik, a ne sadrzi sigurno u dovoljnom procentu za valjano delovanje (a cim je za pice onda je smejurija, dzaba trosis pare), drugi problem je dzaba mazes spolja ako imas u dubljim slojevima problem
a ako ti se bas maze nesto onda mazi neku antibiotsku mast, mada ko sto rekoh ako je problem u dubljem sloje slabo to pomaze....ne znam ti situaciju detaljno, to najbolje dr

prati situaciju ako osetis pogorsanje idi kod dr
 
Pre 10 dana sam stala na zardjali ekser.Otisla sam u ambulantu i dobila vakcinu protiv tetanusa.Problem je sto mene ta rana jos uvek pece,tj imam unutrasnju temperaturu i malo mi oko te rane otekne.Dobijam garamicin ,danas mi je cetvrti dan.Treba da dobijem jos jednu.Noga me jos uvek pece.Sta da radim?Ako ima nekog ko se razume bio bi mi od velike pomoci

ne boi nogica?
 
Pre 10 dana sam stala na zardjali ekser.Otisla sam u ambulantu i dobila vakcinu protiv tetanusa.Problem je sto mene ta rana jos uvek pece,tj imam unutrasnju temperaturu i malo mi oko te rane otekne.Dobijam garamicin ,danas mi je cetvrti dan.Treba da dobijem jos jednu.Noga me jos uvek pece.Sta da radim?Ako ima nekog ko se razume bio bi mi od velike pomoci

Ukoliko nakon terapije garamicinom i dalje budeš imala simptome upale trebalo bi uraditi bris rane sa antibiogramom. Tako će se najbolje utvrditi koja bakterija je uzročnik i precizna terapija..Druga mogućnost je da bez uzimanja brisa rane, pojačaš AB terapiju, pokriješ empirijski siri spektar uzročnika, recimo kombinacijom amoksicilina sa klavulonskom kiselinom+ ciprofloksacin..Ova kombinacija je u praksi djelotvornija od garamicina
 
Ukoliko nakon terapije garamicinom i dalje budeš imala simptome upale trebalo bi uraditi bris rane sa antibiogramom. Tako će se najbolje utvrditi koja bakterija je uzročnik i precizna terapija..Druga mogućnost je da bez uzimanja brisa rane, pojačaš AB terapiju, pokriješ empirijski siri spektar uzročnika, recimo kombinacijom amoksicilina sa klavulonskom kiselinom+ ciprofloksacin..Ova kombinacija je u praksi djelotvornija od garamicina

za sad je dobro.Inace alergicna sam na penicilin tako da amoksicilin ne dolazi u obzir.Za sada pratim situaciju.Ako nesto mi bude sumnjivo trk ja nazad kod doktora.

cek pa valjda su vec radili bris?
nisu?
 

Back
Top