Da li bi mladi trebali da razmisle o napustanju drzave?

Da li bi mladi jednostavno trebali da odu?

  • DA

  • NE

  • CEK SAMO DA UDJEMO U EU (ima da rastu pare na grani)

  • CEK SAMO DA UDJEMO U EVRO-AZIJSKU UNIJU


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
Dakle ni ne znam odakle bih poceo pricu......

Kao sto svi mozemo zakljuciti zadnjih 13 godina nisu ovoj drzavi donele nista dobro.
Vlast je vec napravila krug od 360 stepeni i sada vladaju oni koji su i 90-tih.

Dakle svaki dan vidimo da je otkrivena neka afera za koju niko ne bude kaznjen:
1.Setimo se samo ukradenih glasackih listica.....
2.Kofer
3.Satelit
4.Pre nekoliko nedelje koliko je samo tona zitarica ukradeno iz robnih rezervi?

Postavlja se pitanje da li uopste mladi ljudi treba da trose svoje vreme i trud na ovu ,,olupinu`` od drzave?
 
Odakle li samo u Srbiji toliki licani i bosanci? Ako se tako lose zivi kako nisu produzili prema Rusiji ili Kazahstanu, nego se svi ovde navukli.

Stigli onomad, pa odmah postali veci Srbi od Srba u Srbiji...:hahaha:

I u to ime odmah bi da ZAJASU DOMACINA...

Kao u dobra stara Titina vremena kada su stigli sa 8. ofanzivom i gasili sijalice cipelom, a u bideu pojili kozu....:rotf:

A svi postali direktori i sefovi...
 
Зар ти млади мисле о нечем другом осим где би збрисали?

Другарчићи, живот је један. Живот у Србији није леп, лак, уређен - макар из моје перспективе - и без сумње неће бити леп, лак, уређен за мог живота. Ако имате вештине које су иком потребне и ширину духа да прихватите нове пријатеље, обичаје и начин живота, ја бих рекао да се закључак сам намеће.
 
Зар ти млади мисле о нечем другом осим где би збрисали?

Другарчићи, живот је један. Живот у Србији није леп, лак, уређен - макар из моје перспективе - и без сумње неће бити леп, лак, уређен за мог живота. Ако имате вештине које су иком потребне и ширину духа да прихватите нове пријатеље, обичаје и начин живота, ја бих рекао да се закључак сам намеће.

I hrabrosti.....

Da kada se jednom otisnete, ne gledate nikada vise nazad...

Kao ja....:(
 
Ja ne bih napuštao i menjao Srbiju ni za Kaliforniju. No dobro, to ima veze sa situacijom u kojoj čovek živi. Ako je nekome bolje na drugom mestu svako treba da iskoristi svoju šansu da živi lepše. Parola ostati zbog patriotizma i propustiti sjajne prilike zbog toga baš šuplje zvuči.
Ta parola je donekle i dovela drzavu u ovakvu situaciju.
 
Ja ne bih napuštao i menjao Srbiju ni za Kaliforniju. No dobro, to ima veze sa situacijom u kojoj čovek živi. Ako je nekome bolje na drugom mestu svako treba da iskoristi svoju šansu da živi lepše. Parola ostati zbog patriotizma i propustiti sjajne prilike zbog toga baš šuplje zvuči.

Patriotizam nema veze sa boravištem.

Pupin je dobar primer.
 
Naravno da treba da je napuste.

To i nije tako lose, jer onda ce oni koji ostanu da imaju vise- vise ljudi ce da salje novac iz inostranstva, na primer. 300 evra nekome ko zivi u Svedskoj nije nista, ali je dovoljno da njegov brat zivi ovde kao bozanstvo kad to doda na svoju platu od 400 evra.

Takodje, opasce nezaposlenost pa ce porasti potraznja trzista za strucnjacima- poslodavci, medju njima prvenstveno drzava, vise nece moci da se izivljavaju.

Na primer, 60% lekara u Srbiji ima vise od 55 godina. Sada mladi lekari napustaju zemlju, mahom u Nemacku, i za 10 godina, Srbiji ce faliti medicinski kadar, pa ce drzava da otvara nova radna mesta i molice i kumice tadasnje svrsene studente da se negde zaposle, nudeci im bolje plate i uslove rada, dok ih sada tretira kao stoku.
 
I hrabrosti.....

Знаш ону генијалну... у ствари сад ћу ја да ти је офрље препевам са енглеског, у част твог одважног похода на други континент.

"О где си то пош'о?" читач ће јахачу,
"Смртна је долина где те ватре горе,
"Ваздух тамо трује и лудилу гони,
"Та тамо је гроб што високе гута."

"О да ли ти мислиш," страшљивац путнику,
"Да ће сумрак чекати на твој спори ход,
"Да ће твоје око препознати превој,
"Да ће твоје стопе сићи са камења тог?"

"О шта то сад цикну," трепет ће летачу,
"Јеси вид'о оно што кроз шуму миче?
"Иза тебе, ено, прикрада се неко,
"Та тачка на руци на болест мирише!"

"Ван из ове куће" рече јахач читачу,
"Твоје никад неће" рече путник страшљивцу,
"Траже да те нађу" рече летач трепету,
И остави их за собом, и остави за собом.
 
Ja kao student kojem će vrata inostranstva verovatno biti širom otvorena trenutno nemam želju da idem odavde.
Shvatam ja težinu situacije i da su uslovi negde van možda bolji... Ali... Ostajem privržen otadžbini.
Postoji realna opasnost da ćeš po završetku studija kada se suočiš sa traženjem posla,malim primanjima u odnosu na obim i težinu posla promeniti mišljenje.Svi smo mi bili puni entuzijazma za vreme studija.Danas ne mogu da nađem ni par ljudi iz moje generacije koji su ostali u Srbiji.Oni koji su otišli ne mogu da se načude mom kretenizmu i tvrdoglavosti,jer ne želim da idem napolje,a imam priliku.

 

Back
Top