Ako bog postoji, zašto dopušta ovolike strahote?

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Sjajan odgovor dao je jedan običan čovek.

Zanimljiva priča koja će vas sigurno, barem na trenutak, naterati da se zamislite...

Jedan čovek je otišao kod frizera, da se ošiša i obrije. Kako je frizer počeo da radi počeli su da razgovaraju. Razgovarali su o mnogo stvari, i o različitim temama, da bi se na kraju dotakli i teme o bogu.

Frizer reče: “Ja ne verujem da bog postoji”.

“Zašto to kažete?” - upita ga klijent.

“Znate, dovoljno je da izađete na ulicu i shvatite da bog ne postoji” - reče frizer. “Recite mi, ako bog postoji, da li bi bilo toliko bolesnih ljudi? Da li bi bilo toliko napuštene dece? Ako bog postoji, ne bi bilo ni patnji ni bola. Ne mogu zamisliti boga koji bi dozvolio sve ove stvari.”

Klijent promisli na momenat, ali ne odgovori ništa, ne želeći da započinje raspravu.

Frizer završi sa svojim poslom i klijent napusti radnju. Samo što je izašao iz radnje, vide na ulici čoveka sa dugom, nepočešljanom, prljavom kosom i neobrijanom bradom; izgledao je prljavo i zapušteno.

On se vrati nazad u radnju i reče frizeru: “Znate šta? Frizeri ne postoje.”

“Kako možete to reći?” - upita ga iznenađeni frizer. “Ja sam tu, i ja sam frizer, i upravo sam vas šišao i brijao!”

“Ne!” - viknu klijent. “Frizeri ne postoje, jer ako postoje, ne bi bilo ljudi sa prljavom dugom kosom i neobrijanom bradom, poput ovog čoveka na ulici.”

“Ah, ali frizeri ipak postoje. Te stvari se dešavaju jer ljudi ne dolaze kod mene” - reče frizer.

“Tačno”, potvrdi klijent. “Upravo tako. Bog takođe postoji. Loše stvari se dešavaju kad ljudi ne idu k njemu i kad od njega ne traže pomoć... Zbog toga postoji toliko patnji i bola u svetu.”
 
Po ovoj logici, upaljac i nevidljivi upaljac su zapravo identicni, jedino sto ce ti nevidljivi upaljac pomoci da upalis vatru, samo ako verujes u njega, odes kod njega i molis mu se. Hajdemo organizovati religiju nevidljivih upaljaca, ustedecemo novac na pravljenju istih.

Mislim, neverovatno mi je da se niko do sada nije molio da ne bude toliko patnje u svetu, i da su njegove molitve, ma koliko iskrene bile, ostale neispunjene.

A da oni koji su dali keshovinu frizeru, ponekad cak i na veresiju, bivaju osisani. Dakle, Frizer 1, bog 0.

Frizer Wins.
 
Poslednja izmena:
Mozda bog i postoji , ali ga apsolutno ne interesuje ova mala , svadjalacki raspolozena i krvozedna ljudska rasa .
Neki su naucnici procijenili da u svemiru ima vise zvijezda nego sto na zemlji ima zrnaca pijeska . I sad zamislite
da su se na tom jednom zrncu pjeska dvije bakterije uhvatile za vratove i ocekuju da bog presudi cija je prava vjera .
a on se bavi sudarima galaksija ! :mrgreen:
 
Ovo je jako dobro rečeno. Svaka čast. :ok:
Svemir je ogroman , toliki da to ljudski um ne moze da shvati .Danasnji teleskopi su dosegli do nekih desetak milijardi svjetlosnih godina .
Slijedece generacije ce doseci jos mnogo mnogo dalje .Vec se priprema teleskop koji ce kruziti oko mjeseca . Naucnici sa nestrpljenjem
ocekuju sta ce da vide , a ovdje se zatucani vjernici svadjaju da li treba slaviti subotu ili nedjelju . Iskreno , zalim ih , jer su se u strahu za
svoj bijedni mali zivot izgubili u vremenu i prostoru !
 
Ja ZNAM da Bog Jahve postoji - jer mi je govorio.

Rimljanima 10,20 Izaija pak hrabro veli: Nađoše me koji me ne tražahu, objavih se onima koji me ne pitahu.
--------------------------------------------------------------

Ljudi su htjeli da im Sotona vlada - pa su to i dobili.

Pitanje je - zašto se vjernicima dešavaju ružne stvari u životu?

Pitanje je - da li ti koji kažu da su vjernici - i jesu vjernici?

Pitanja je - ti koji se deklariraju kao vjernici - KOGA mole?
Da li mole Mariju, Isusa, Svece,
ili
onako kako Biblija nalaže -
SAMO Boga Oca Jahvu!- ?

Jakovljeva 4,3 Ištete, a ne primate jer rđavo ištete: da u pohotama svojim potratite.
 
Poslednja izmena:
Po ovoj logici, upaljac i nevidljivi upaljac su zapravo identicni, jedino sto ce ti nevidljivi upaljac pomoci da upalis vatru, samo ako verujes u njega, odes kod njega i molis mu se. Hajdemo organizovati religiju nevidljivih upaljaca, ustedecemo novac na pravljenju istih.

Mislim, neverovatno mi je da se niko do sada nije molio da ne bude toliko patnje u svetu, i da su njegove molitve, ma koliko iskrene bile, ostale neispunjene.

A da oni koji su dali keshovinu frizeru, ponekad cak i na veresiju, bivaju osisani. Dakle, Frizer 1, bog 0.

Frizer Wins.

Evo nekoliko ajeta:

El- Isra
67. Kad vas na moru nevolja zadesi, tada nema onih kojima se inače
klanjate, postoji samo On. A kad vas On na kopno spasi, vi okrećete
glave; čovjek je uvijek nezahvalan


68.Zar ste sigurni da vas On neće u zemlju utjerati ili da protiv vas neće
pješčanu oluju poslati, pa da onda sebi zaštitnika nećete naći?


60. Ili, zar ste sigurni da vas On po drugi put neće na more izvesti, i buru
na vas poslati i potopiti vas zbog toga što ste bili nezahvalni? Tada
ne biste nikoga našli ko bi Nas zbog vas na odgovornost pozvao.



Npr, neki covjek, siromah moli Boga da mu da puno para, nekako taj covjek postane bogat i totalno zaboravi na Boga, pocne da se drogira, uobrazi se,pocne da cini razvrat ,ne udjeljuje siromasima, i ako on zna kako je biti siromašan...I onda mu Bog sve to uzme, i čovjek od jednom ,,Šta? ''' ,,Kako?''
,, Šta sam uradio da bih zaslužio ovo!?''


Dkle , na ovom svijetu smo da bi zaslužili nagradu
A da bi je zaslužili moramo proći test.



Sura Alu 'Imran

185 .Svako živo biće će smrt okusiti! I samo na Sudnjem danu dobićete u
potpunosti plaće vaše
, i ko bude od vatre udaljen i u Džennet uveden
– taj je postigao šta je želio; a život na ovome svijetu je samo varljivo
naslađivanje.


186. Vi ćete sigurno biti iskušavani u imecima vašim, i životima vašim, i
slušaćete doista mnoge uvrede od onih kojima je data Knjiga prije
vas, a i od mnogobožaca. I ako budete izdržali i Allaha se bojali pa
tako trebaju postupiti oni koji su jakom voljom obdareni.







Sura El Bekare
154. I ne recite za one koji su na Allahovu putu poginuli: "Mrtvi su!” Ne,
oni su živi, ali vi to ne znate!


155. Mi ćemo vas dovoditi u iskušenje malo sa strahom i gladovanjem, i
time što ćete gubiti imanja i živote i ljetine. A ti obraduj izdržljive,


156. one koji, kada ih kakva nevolja zadesi, samo kažu: ”Mi smo Allahovi
i mi ćemo se Njemu vratiti!”


157. Njih čeka oprost od Gospodara njihova i milost; oni su na Pravome
putu!
 
Poslednja izmena:
Ja ZNAM da Bog Jahve postoji - jer mi je govorio.

Rimljanima 10,20 Izaija pak hrabro veli: Nađoše me koji me ne tražahu, objavih se onima koji me ne pitahu.
--------------------------------------------------------------

Ljudi su htjeli da im Sotona vlada - pa su to i dobili.

Pitanje je - zašto se vjernicima dešavaju ružne stvari u životu?

Pitanje je - da li ti koji kažu da su vjernici - i jesu vjernici?

Pitanja je - ti koji se deklariraju kao vjernici - KOGA mole?
Da li mole Mariju, Isusa, Svece,
ili
onako kako Biblija nalaže -
SAMO Boga Oca Jahvu!- ?

Jakovljeva 4,3 Ištete, a ne primate jer rđavo ištete: da u pohotama svojim potratite.

Budući da je od Mojsija tražio krv (krvne žrtve), a Mojsije mu prinosio volove, ovnove i golubove, i sve to lepo opisao u Trećoj knjizi Mojsijevoj, manifestu satanizma, od I do XI poglavlja, ispada da je Jahve Satana. Šta će bogu krv? :rida:

Pravom bogu svaka čast. Programiranim ljudima sve najgore.

Diskutovali smo ranije o tome da li verovati u boga ili znati da bog postoji. Ja sam rekao da znam da postoji bog, a onda su me napali oni koji veruju u boga. I tražili dokaz da postoji bog. Zašto? Zato što oni koji veruju nisu sigurni postoji li ili ne ono u šta veruju. Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti.

Po “principu šestara” Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova, odnosno razmerama svih stvari koje nas okružuju, kao i univerzalnim jezikom svih svetova - naime matematikom, možemo dokazati postojanje božanske ličnosti. Ne verovati (ne biti siguran postoji li), već dokazati postojanje božanske ličnosti.

Evo vam četiri primera iz matematike, da vidite na osnovu kakve logike i univerzalne razmere je Veliki Arhitekta sagradio ceo univerzum i sve svetove:


1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321


1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 + 10 = 1111111111


9 x 9 + 7 = 88
98 x 9 + 6 = 888
987 x 9 + 5 = 8888
9876 x 9 + 4 = 88888
98765 x 9 + 3 = 888888
987654 x 9 + 2 = 8888888
9876543 x 9 + 1 = 88888888
98765432 x 9 + 0 = 888888888


1 x 1 = 1
11 x 11 = 121
111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111 = 12345678987654321


Fascinantno, zar ne?

Ne volim dokaze sa Youtube, ali evo vam jedna priča o tome kako je Veliki Arhitekta stvorio sav živi svet pomoću razmere, odnosno “principa šestara”:






Neka mi neko sada kaže da se nije naježio dok je gledao ovaj veličanstveni snimak.

U ime Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova .˙. .˙. .˙. Omnes in unum.
 
Evo nekoliko ajeta:

El- Isra
67. Kad vas na moru nevolja zadesi, tada nema onih kojima se inače
klanjate, postoji samo On. A kad vas On na kopno spasi, vi okrećete
glave; čovjek je uvijek nezahvalan


68.Zar ste sigurni da vas On neće u zemlju utjerati ili da protiv vas neće
pješčanu oluju poslati, pa da onda sebi zaštitnika nećete naći?


60. Ili, zar ste sigurni da vas On po drugi put neće na more izvesti, i buru
na vas poslati i potopiti vas zbog toga što ste bili nezahvalni? Tada
ne biste nikoga našli ko bi Nas zbog vas na odgovornost pozvao.



Npr, neki covjek, siromah moli Boga da mu da puno para, nekako taj covjek postane bogat i totalno zaboravi na Boga, pocne da se drogira, uobrazi se,pocne da cini razvrat ,ne udjeljuje siromasima, i ako on zna kako je biti siromašan...I onda mu Bog sve to uzme, i čovjek od jednom ,,Šta? ''' ,,Kako?''
,, Šta sam uradio da bih zaslužio ovo!?''


Dkle , na ovom svijetu smo da bi zaslužili nagradu
A da bi je zaslužili moramo proći test.



Sura Alu 'Imran

185 .Svako živo biće će smrt okusiti! I samo na Sudnjem danu dobićete u
potpunosti plaće vaše
, i ko bude od vatre udaljen i u Džennet uveden
– taj je postigao šta je želio; a život na ovome svijetu je samo varljivo
naslađivanje.


186. Vi ćete sigurno biti iskušavani u imecima vašim, i životima vašim, i
slušaćete doista mnoge uvrede od onih kojima je data Knjiga prije
vas, a i od mnogobožaca. I ako budete izdržali i Allaha se bojali pa
tako trebaju postupiti oni koji su jakom voljom obdareni.







Sura El Bekare
154. I ne recite za one koji su na Allahovu putu poginuli: "Mrtvi su!” Ne,
oni su živi, ali vi to ne znate!


155. Mi ćemo vas dovoditi u iskušenje malo sa strahom i gladovanjem, i
time što ćete gubiti imanja i živote i ljetine. A ti obraduj izdržljive,


156. one koji, kada ih kakva nevolja zadesi, samo kažu: ”Mi smo Allahovi
i mi ćemo se Njemu vratiti!”


157. Njih čeka oprost od Gospodara njihova i milost; oni su na Pravome
putu!

Imaš i ovako nešto... :rida:

Bekare 2:190-193

190. Borite se na božjem putu protiv onih koji se bore protiv vas! Ne prelazite granice! Zaista Allah ne voli one koji prekoračuju granice!
191. Ubijajte ih gde god ih nađete! I prognajte ih odakle god su oni vas prognali. Ne borite se protiv njih kod Mesdžidil-harama, dok se oni ne budu borili protiv vas u njemu. Ako oni udare na vas, ubijajte ih! Takva je kazna nevernicima.
192. Ako se ustegnu od borbe, i vi se okanite! Allah uistinu prašta i milostiv je.
193. Borite se protiv njih sve dok ne bude istrebljena smutnja, a vera u Allaha primljena! Ako se ustegnu, nema neprijateljstva osim prema silnicima.

Nisa 4:89 (govori o odnosu između muslimana i Jevreja)

89. Oni žele da ni vi ne verujete kao što ni oni ne veruju, pa da budete jednaki. Nipošto ne uzimajte između njih prijatelje, sve dok se oni ne isele na božji put (pređu u islam). A ako se oni okrenu od Božjeg puta, kaznite ih i ubijajte gde god ih nađete! Ne uzimajte od njih ni prijatelja ni pomagača.

Hipotetički, ako bi muslimani uspeli da ostvare svetsku dominaciju putem džihada, onda bi svi muslimani bili građani prvog reda, a hinduisti, budisti, hrišćani i pripadnici ostalih velikih svetskih religija bili bi građani drugog reda, odnosno raja. A masoni, iluminati, Jevreji, novoverci svih profila, satanisti i ateisti bili bi pobijeni do jednoga. Iz tog razloga braća iluminati, tajni vladari sveta, podelili su Arape i oni sada žive u dvadeset i jednoj arapskoj državi, i to 11 u Aziji i 10 u Severnoj Africi, koje su međusobno sukobljene. Ako bi se ne daj bože oni ujedinili, imali bi oko 300 miliona stanovnika i mogli bi da pariraju Americi.

Stari Rimljani imali su jednu izreku: „Kad nestane Rim nestaće svet.” Padom Rima svet je zaista nestao. Barem onaj civilizovani deo sveta. Nastupila su mračna vremena. Hrišćanski varvari rušili su sve pred sobom hiljadu godina. Sve dok se nije pojavila renesansa. Amerika je moderni Rim. I ako se dogodi da ona padne, tada će muslimanski varvari rušiti sve pred sobom hiljadu godina i više.

Ja sam još u studentskim danima pročitao Kuran, ali ne toliko podrobno kao što sam čitao indijske Vedske spise, veličanstvenu literaturu stare arijevske Indije.

Onu čuvenu rečenicu - „Ko prolije samo jednu kap krvi u borbi protiv nevernika zaradio je mesto u džennetu (raju)” - nisam našao nigde u Kuranu; verovatno su to podvalile hrišćanske crkve.

Nije bitno o kojoj se religiji radi, bitno je da se uvažava i poštuje bog.

Sretnu se hrišćanin i musliman. Počnu da razgovaraju o svojim ubeđenjima i dođu do toga da jedan drugoga ubeđuju u svoja verska ubeđenja.

Hrišćanin kaže: „Sveti duh, Hristova otkupna žrtva, uskrsnuće...“

Musliman ne prihvata. Ali kaže: „Jihad, Muhamed kao božji prorok, raj sa haremom...“

Ko je za vas u pravu? Na čiju biste stranu stali?

Ili biste, kao ja, shvatili koliko je besmisleno nekoga uveravati u svoja verska ubeđenja?
 
Po Jedinoj Božjoj Jahvinoj Knjizi zakona - Bibliji,
ALAH je Sotona,
a Muhamed je sluga Sotone.

:hahaha1: To isto musliman kaže za tebe i tvog boga. :rotf: Daj mi barem jedan, samo jedan razlog, zašto bih verovao tebi a ne njemu. :hahaha:

- - - - - - - - - -

:hahaha:

Ciji je bog pravi i ciji je prorok pravi, cini mi se da cemo finale ovoga gledati u skorije vreme, u nekom novom fanatickom ratu....

:rida:

Mislim da illuminati planiraju da započnu WW III tako što će Izraelci da bombarduju i poruše onu džamiju na steni u Jerusalimu.
 
Imaš i ovako nešto... :rida:

Bekare 2:190-193

190. Borite se na božjem putu protiv onih koji se bore protiv vas! Ne prelazite granice! Zaista Allah ne voli one koji prekoračuju granice!
191. Ubijajte ih gde god ih nađete! I prognajte ih odakle god su oni vas prognali. Ne borite se protiv njih kod Mesdžidil-harama, dok se oni ne budu borili protiv vas u njemu. Ako oni udare na vas, ubijajte ih! Takva je kazna nevernicima.
192. Ako se ustegnu od borbe, i vi se okanite! Allah uistinu prašta i milostiv je.
193. Borite se protiv njih sve dok ne bude istrebljena smutnja, a vera u Allaha primljena! Ako se ustegnu, nema neprijateljstva osim prema silnicima.

Nisa 4:89 (govori o odnosu između muslimana i Jevreja)

89. Oni žele da ni vi ne verujete kao što ni oni ne veruju, pa da budete jednaki. Nipošto ne uzimajte između njih prijatelje, sve dok se oni ne isele na božji put (pređu u islam). A ako se oni okrenu od Božjeg puta, kaznite ih i ubijajte gde god ih nađete! Ne uzimajte od njih ni prijatelja ni pomagača.

Hipotetički, ako bi muslimani uspeli da ostvare svetsku dominaciju putem džihada, onda bi svi muslimani bili građani prvog reda, a hinduisti, budisti, hrišćani i pripadnici ostalih velikih svetskih religija bili bi građani drugog reda, odnosno raja. A masoni, iluminati, Jevreji, novoverci svih profila, satanisti i ateisti bili bi pobijeni do jednoga. Iz tog razloga braća iluminati, tajni vladari sveta, podelili su Arape i oni sada žive u dvadeset i jednoj arapskoj državi, i to 11 u Aziji i 10 u Severnoj Africi, koje su međusobno sukobljene. Ako bi se ne daj bože oni ujedinili, imali bi oko 300 miliona stanovnika i mogli bi da pariraju Americi.

Stari Rimljani imali su jednu izreku: „Kad nestane Rim nestaće svet.” Padom Rima svet je zaista nestao. Barem onaj civilizovani deo sveta. Nastupila su mračna vremena. Hrišćanski varvari rušili su sve pred sobom hiljadu godina. Sve dok se nije pojavila renesansa. Amerika je moderni Rim. I ako se dogodi da ona padne, tada će muslimanski varvari rušiti sve pred sobom hiljadu godina i više.

Ja sam još u studentskim danima pročitao Kuran, ali ne toliko podrobno kao što sam čitao indijske Vedske spise, veličanstvenu literaturu stare arijevske Indije.

Onu čuvenu rečenicu - „Ko prolije samo jednu kap krvi u borbi protiv nevernika zaradio je mesto u džennetu (raju)” - nisam našao nigde u Kuranu; verovatno su to podvalile hrišćanske crkve.

Nije bitno o kojoj se religiji radi, bitno je da se uvažava i poštuje bog.

Sretnu se hrišćanin i musliman. Počnu da razgovaraju o svojim ubeđenjima i dođu do toga da jedan drugoga ubeđuju u svoja verska ubeđenja.

Hrišćanin kaže: „Sveti duh, Hristova otkupna žrtva, uskrsnuće...“

Musliman ne prihvata. Ali kaže: „Jihad, Muhamed kao božji prorok, raj sa haremom...“

Ko je za vas u pravu? Na čiju biste stranu stali?

Ili biste, kao ja, shvatili koliko je besmisleno nekoga uveravati u svoja verska ubeđenja?

Uopšte ne vidim problem u ajetima koje si naveo,
Muhamed je u vrijeme objave Kur'ana imao dogovor/savez sa mnogim jevrejskim plemenima, mnogi od tih jevrejskim plemena su ga izdala i pomagala napade na Muhameda.
Sasvim je normalno da im Bog zabrani da imaju prijatelje sa ljudima iz tih klanova, jer su ti klanovi napadali poslanika ....



El Bekare
190 borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali
vi ne otpočinjite borbu! – Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju
kavgu.

191. I napadajte takve gdje god ih sretnete i progonite ih odande odakle
su oni vas prognali. A zlostavljanje je teže od ubijanja! I ne borite se
protiv njih kod Časnoga hrama, dok vas oni tu ne napadnu. Ako vas
napadnu, onda ih ubijajte! – neka takva bude kazna za nevjernike.

192. A ako se prođu – pa, Allah zaista prašta i samilostan je.

Ne vidim ovdje problem, fino se kaže da ne započinjemo kavgu, i da ne napadamo prvi , znaci samo imamo pravo da napadnemo ako nas neko napadne.. Ili ti misliš da kada te npr neki manijak napadne na ulici samo trebaš da stojiš?
 
Uopšte ne vidim problem u ajetima koje si naveo,
Muhamed je u vrijeme objave Kur'ana imao dogovor/savez sa mnogim jevrejskim plemenima, mnogi od tih jevrejskim plemena su ga izdala i pomagala napade na Muhameda.
Sasvim je normalno da im Bog zabrani da imaju prijatelje sa ljudima iz tih klanova, jer su ti klanovi napadali poslanika ....



El Bekare
190 borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali
vi ne otpočinjite borbu! – Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju
kavgu.

191. I napadajte takve gdje god ih sretnete i progonite ih odande odakle
su oni vas prognali. A zlostavljanje je teže od ubijanja! I ne borite se
protiv njih kod Časnoga hrama, dok vas oni tu ne napadnu. Ako vas
napadnu, onda ih ubijajte! – neka takva bude kazna za nevjernike.

192. A ako se prođu – pa, Allah zaista prašta i samilostan je.

Ne vidim ovdje problem, fino se kaže da ne započinjemo kavgu, i da ne napadamo prvi , znaci samo imamo pravo da napadnemo ako nas neko napadne.. Ili ti misliš da kada te npr neki manijak napadne na ulici samo trebaš da stojiš?

Ne vidim ni ja nikakav problem, ukoliko sve ovo posmatraš iz ljudske vizure. Ali ako smatraš da je sve zto poteklo od boga - onda imaš veliki problem u glavi. :rida: Čitao sam Kuran i gadi mi se sve ono što sam pročitao; svi oni silni "propisi" za žene, priče o menstruaciji, mržnja ispoljena prema ženama... itd. itd. Pa nije bog ginekolog, da se bavi menstruacijom kod žena u čitavim poglavljima. :dash: Hrišćani i muslimani su užasno ponizili boga u svojim svetim spisima. Strašno. Mizerno.

Pročitaj Vedske spise i videćeš šta je prava duhovnost. Kad jednom spoznaš pravu duhovnost, nećeš se više nikada vraćati u judeo-hrišćansko-muslimansko blato. Uosztalom, najviše prosvetljenih ljudi ima u Indiji, a ponajviše među đainistima, koji ne samo da nemaju novac, već ga i ne koriste. A šta očekivati od bogoborno i bogohulno obrezanih fanatika osim da postanu teroristi? Najviše ih dolazi upravo iz islama. Pametnom dosta.

- - - - - - - - - -

Jedini logicni odgovor je zato sto je prljava, sadisticka i ogavna stoka.

I ne, analogija sa frizerom nije dobra, jer je Bog apsolut nad apsolutima. Ako je apsolut nad apsolutima svestan, SVE sto se desi u svetu je njegova zelja i htenje.

Može da bude, nije dokazano.

I ovo može da bude, a i ne mora, kako se uzme...
 
Ne postoji "ultimativno dobro biće", a taj autor teksta nije bio prosvetljen. Imate ljude koji vas teraju u zlo i negativnost, i one koji vas teraju u ljubav i dobrotu... Ali nigde nemate one koji vas uče balansu, koji je potpuno prirodan za celokupnu kreaciju, pa i za nas, već vam odvlače pažnju da je balans beskrajna ljubav i samo ljubav, što nikako nije tačno. Kraće rečeno, mnogo ste polarizovani. Mrzeti zlo u sebi znači mrzeti polovinu sebe samoga... totalno pogrešno. Tačnije rečeno, većina ljudi je mnogo polarizovana. Treba da budete balansirani, po principu Dobro:Zlo=50:50. Namaste.
 
Vidi, mene kao paganina (vikana) zabole ona stvar šta piše u Bibliji ili Kuranu. Ne zanimaju me prizemne stvari, bogoborno i bogohulno obrezani ljudi, njihova krv i njihovi strahovi, pretnje, ponižavanja božanske ličnosti, protivprirodne nebuloze... itd. itd. Zanima me bog, a ne bogoborno i bogohulno obrezani ljudski primerci. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Ende.
 
Ne postoji "ultimativno dobro biće", a taj autor teksta nije bio prosvetljen. Imate ljude koji vas teraju u zlo i negativnost, i one koji vas teraju u ljubav i dobrotu... Ali nigde nemate one koji vas uče balansu, koji je potpuno prirodan za celokupnu kreaciju, pa i za nas, već vam odvlače pažnju da je balans beskrajna ljubav i samo ljubav, što nikako nije tačno. Kraće rečeno, mnogo ste polarizovani. Mrzeti zlo u sebi znači mrzeti polovinu sebe samoga... totalno pogrešno. Tačnije rečeno, većina ljudi je mnogo polarizovana. Treba da budete balansirani, po principu Dobro:Zlo=50:50. Namaste.

Samkhya je ateisticka grana hinduizma koja je imala veliki uticaj na rani budizam
 
Vidi, mene kao paganina (vikana) zabole ona stvar šta piše u Bibliji ili Kuranu. Ne zanimaju me prizemne stvari, bogoborno i bogohulno obrezani ljudi, njihova krv i njihovi strahovi, pretnje, ponižavanja božanske ličnosti, protivprirodne nebuloze... itd. itd. Zanima me bog, a ne bogoborno i bogohulno obrezani ljudski primerci. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Ende.

A vidis mene ko ateistu ipak mnogo interesuje sta pise u svim religijskim textovima iz ciste radoznalosti.



inace Menninger je vrsio istrazivanje i nasao da se rabini. protestantski i katolicki svestenici mogu sloziti oko mnogo duhovnih pitanja ali o pitanju uredjenja i vodjenja crkve nikako.
 

Back
Top