Leteći špageti monstrum

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Leteći špageti monstrum (Flying Spaghetti Monster) je božanstvo parodične religije pastafarijanizma i svojevrsni Internet fenomen. Leteći špageti monstrum se prvi put pominje 2005. godine u otvorenom pismu Bobija Hendersona, kojim je protestovao protiv pokušaja Uprave za obrazovanje države Kanzas, da koncept inteligentnog dizajna uvede u državne škole.



flying10.jpg




Henderson je parodijom ismejao kreacionizam, izrazivši verovanje u natprirodno leteće biće koje je stvorilo svet, a sastoji se iz hrpe rezanaca i dve ćufte, odnosno u Letećeg špageti monstruma. Nakon što je Henderson pismo objavio na svom sajtu, Leteći špageti monstrum je ubrzo postao Internet fenomen i simbol protiv uvođenja kreacionizma u državno školstvo.

Oni koji “veruju” u Letećeg špageti monstruma sebe nazivaju pastafarijancima, a prevashodno se radi o ateistima koji na satiričan način ismejavaju religiju.

U USA je pastafarijanizam registrovan kao verska zajednica.

No comment.
 
nisam bas gubio vreme i guglao u vezi sa 'spagetkom' pa nisam znao da su pastafarijanci stvarno registrovali versku zajednicu :)
a realno, veruje se u sve i svasta...gde pise da bozanstvo mora da bude humanoid? ;) bolje satiricna testenina sa cufticama od nadrnanih humanioida i njihovih krvozendih PR-ova :) ...
 
Имаш српску реч "чудовиште".
Да ли си сигуран да је ово регистровано као верска заједница?
Да је то тачно, онда би то био још један аргумент за тврдњу да је атеизам све више налик религији.
 
nisam bas gubio vreme i guglao u vezi sa 'spagetkom' pa nisam znao da su pastafarijanci stvarno registrovali versku zajednicu :)

nisi ni čuo za onaj slučaj što su, mislim u americi, morali da dozvole jednom građaninu (pripadniku ove zajednice) da se za ID slika sa cediljkom na glavi :D

- - - - - - - - - -

ok, nije u americi, al nije ni bitno. evo slike

hl_fuehrerschein_110712-300x194_custom-3d705937a0967161c6d3d5f627ba21ca5b878832-s6-c30.jpg
 
Ovi sa rezancima su cisti zajebanti , ali u Americi ima takvih sekti i kultova da se iznenadis .Mozda je i dobro sto ih legalno
registruju jer tako ludake drze pod kontrolom .Gledao sam na tv emisiju o kultu zmija otrovnica .Skupe se ludaci u nekoj kuci
i svako donese svoju zmiju otrovnicu . Plesu i draze zmije .Kad nekog ugrize zmija taj je te veceri glavna faca .
Naravno , neki i umru i onda nastaje veselje . Smatraju da je taj posebno pocastvovan i da ce otici u raj !
 
Имаш српску реч "чудовиште".
Да ли си сигуран да је ово регистровано као верска заједница?
Да је то тачно, онда би то био још један аргумент за тврдњу да је атеизам све више налик религији.

tvoja izjava samo potvrdjuje da mnogi i dalje grese u shvatanju znacenja termina ateizam.
 
tvoja izjava samo potvrdjuje da mnogi i dalje grese u shvatanju znacenja termina ateizam.

Имаш атеиста и атеиста.
Мислим да би требало њима и њима да упутиш свој приговор, јер се иза "атеизма" покушавају сакрити којекакве ствари које то нису.
 
Имаш атеиста и атеиста.
Мислим да би требало њима и њима да упутиш свој приговор, јер се иза "атеизма" покушавају сакрити којекакве ствари које то нису.
A koje se to stvari sakrivaju iza ateizma? Ja kao ateista ne znam koje su to "stvari koji to nisu"?
 
Имаш атеиста и атеиста.
Мислим да би требало њима и њима да упутиш свој приговор, јер се иза "атеизма" покушавају сакрити којекакве ствари које то нису.

mozemo diskutovati o ateistima koji su se organizovali u pojedine grupe radi ostvarivanja nekih zajednickih ciljeva. u tom slucaju mozemo diskutovati o njihovim ciljevima i nacinu delovanja.
to da li ti pojedinci imaju gljivice na stopalima, plave oci ili (ne)uredne frizure je nesto sto ne treba povezivati sa ateizmom...
naravno da ima ateista i ateista kao sto ima i raznih obozavalaca monike beluci, fk partizana i zvezde itd itd...
 
Sve stvari koje ce ti nakaciti jedan vernik sa njegovim verovanjem, jer njegovo verovanje je istina.:mrgreen:

Jeste da. Ateisti su glupi, neobrazovani, kradu, lazu i spavaju po tavanima. Tako je... Ziveli vernici sa svojim laznim moralom. :mrgreen:

Зар вас нимало није срамота и зар толико образа немате да се на једној теми понашате овако, а на другој оптужујете вернике да имају стереотипе?
Има дакле, очевидно, атеиста којима за свађу са верницима нису уопште потребни верници.
Такви атеисти сами изведу цео разговор играјући обе улоге.
После се наравно тврди да их верници вређају и шиканирају и да су наводно атеисти силно дискриминисани.

Све то и некако, него што такви атеисти када засита разговарају са стварним верницима уопште не обраћаују пажњу на то шта саговорник каже већ настављају са разговором којим се врти у памети.

- - - - - - - - - -

mozemo diskutovati o ateistima koji su se organizovali u pojedine grupe radi ostvarivanja nekih zajednickih ciljeva. u tom slucaju mozemo diskutovati o njihovim ciljevima i nacinu delovanja.
to da li ti pojedinci imaju gljivice na stopalima, plave oci ili (ne)uredne frizure je nesto sto ne treba povezivati sa ateizmom...
naravno da ima ateista i ateista kao sto ima i raznih obozavalaca monike beluci, fk partizana i zvezde itd itd...

Можеш ли ми објаснити због чега си реаговао баш на моју поруку, а не на поруке атеиста?
Да ли је могуће да су ти они можда ближи, него било који верник, па не желиш да реагујеш на њихове поруке иако се боље уклапају у нешто што би те навело да реагујеш?
Да ли примећујеш да реагујеш на моје писање и то не на оно што пише, већ на оно како ти читаш то што пише?
 
Зар вас нимало није срамота и зар толико образа немате да се на једној теми понашате овако, а на другој оптужујете вернике да имају стереотипе?
Има дакле, очевидно, атеиста којима за свађу са верницима нису уопште потребни верници.
Такви атеисти сами изведу цео разговор играјући обе улоге.
После се наравно тврди да их верници вређају и шиканирају и да су наводно атеисти силно дискриминисани.

Све то и некако, него што такви атеисти када засита разговарају са стварним верницима уопште не обраћаују пажњу на то шта саговорник каже већ настављају са разговором којим се врти у памети.

- - - - - - - - - -



Можеш ли ми објаснити због чега си реаговао баш на моју поруку, а не на поруке атеиста?
Да ли је могуће да су ти они можда ближи, него било који верник, па не желиш да реагујеш на њихове поруке иако се боље уклапају у нешто што би те навело да реагујеш?
Да ли примећујеш да реагујеш на моје писање и то не на оно што пише, већ на оно како ти читаш то што пише?

Sam si kriv za takav tretman koji dobijas. Lepo sam te pitao Sta se to krije iza ateizma, a sad mi tu popujes. Govoris o stereotipima a ti ih ispoljavas. Jel tako tesko shvatiti sta je ateizam? Da ti ponovim? Mislim da nema potrebe. Reci cu ti sta ateizam nije. Ateizam nije verovanje, nije komunizam, nije borba protiv boga, nije priklanjane djavolima ....
 
..............
Можеш ли ми објаснити због чега си реаговао баш на моју поруку, а не на поруке атеиста?

zato sto smatram da gresis kada ateizam izjednacavas sa religijom.
ateizam ne podrazumeva nikakva delovanja niti ima za cilj sirenje 'ateizma'. ateizam nije pokret - beskonacno puta istaknuto ovde.
kao sto sam malopre naveo, mozemo diskutovati o konkretnim organizovanim grupama ljudi ujedinjenim radi postizanja nekog cilja ali sAm ateizam ne podrazumeva nikakvu ideologiju niti pokret.

Да ли је могуће да су ти они можда ближи, него било који верник, па не желиш да реагујеш на њихове поруке иако се боље уклапају у нешто што би те навело да реагујеш?

sAmo neverovanje u bozanstva ne znaci da cu neku osobu vise ceniti od nekog vernika. (ne)verovanje u bozanstva je samo jedna od sfera svakodnevice naseg poimanja zivota.
ako vernik nije napadan, dosadan u smilu da me vraca na 'ispravan put', uvredljiv pa da moram da se ustezem od iskazivanja sopstveih stavova - nema nikakvih prepreka druzenju.

reagujem na ljude i njihove stavove a ne na njihovu konkretnu (ne)veru. ateisti mi na ovom konkretnom podforumu nisu od interesa jer sa njima jedino zajednicko imam stav da su bozanstva los plod necije maste.

Да ли примећујеш да реагујеш на моје писање и то не на оно што пише, већ на оно како ти читаш то што пише?

ti navedi sta sma pogresno protumacio pa mozemo da prodiskutujemo. ja citam kao sto je napisano a ako si ti napisao nesto izmedju redova a sto smatras da sam propustio da 'procitam', ti navedi.
 
Poslednja izmena:
Sam si kriv za takav tretman koji dobijas. Lepo sam te pitao Sta se to krije iza ateizma, a sad mi tu popujes. Govoris o stereotipima a ti ih ispoljavas. Jel tako tesko shvatiti sta je ateizam? Da ti ponovim? Mislim da nema potrebe. Reci cu ti sta ateizam nije. Ateizam nije verovanje, nije komunizam, nije borba protiv boga, nije priklanjane djavolima ....

Мени се чини да си ти тај који делује према стереотипима, јер цитиране речи си ти казао, а не ја.
Ако атеизам није веровање, зашто га део атеиста тако доживљава и региструје га као верску заједницу?
Ако атеизам није борба против Господа откуд онда тема Zašto se ateisti bore protiv (organizovane) religije?
Мислим да нисам ја тај коме треба да упутиш своје приговоре.

Схватам да сам крив за третман који добијам - не уклапам вам се у стереотип верника, па вређам и измишљам покушавате да испровоцирате реакцију коју желите.
 
Ако атеизам није борба против Господа откуд онда тема Zašto se ateisti bore protiv (organizovane) religije?

Pa pise ti na toj temi, samo trebas da je procitas. Medjutim, ti verujes da mozes samo odbaciti to sto pise i reci: Ако атеизам није борба против Господа откуд онда тема Zašto se ateisti bore protiv (organizovane) religije?
Pa jel stvari u svetu funkcionisu tako? Funkcionisu ali u svetu ljudi koji se na sve u zivotu oslanjaju na princip verovanja. Ti verujes da je sve sto je receno pogresno. I tu se sve zavrsava, nema reci o tome zasto ti verujes u to, ali ima reci o tome kako ateisti prave stereotipe.
Verujes da je ateizam religija.
Verujes da ateisti prave stereotipe.
Verujes da vernici imaju pravo da iznose svoje misljenje ali ne i ateisti, koje je suprotno vernickom.
Verujes da poznajes nauku i tvrdis da je neko odbija zarad stereotipa??
Ne vidim ni jedno jedino obrazlozenje, osim tvojih verovanja.
 
Poslednja izmena:
Мени се чини да си ти тај који делује према стереотипима, јер цитиране речи си ти казао, а не ја.
Ако атеизам није веровање, зашто га део атеиста тако доживљава и региструје га као верску заједницу?
Ko je bre ateizam registrovao kao versku zajednicu? Jel ti citas naslov teme i sta se u istoj pise?
Ne znam dali je to istina ali cuo sam da pastafarijanizam nastao u americkoj vojci kad so vojnici dobivala ekstra slobodnog vremena kako bi obavili svoje verske obrede, a ateisti su bili liseni tog prava. Zato su i izmislili neku "religiju" da bi bili ravnopravni.
Ако атеизам није борба против Господа откуд онда тема Zašto se ateisti bore protiv (organizovane) religije?
Мислим да нисам ја тај коме треба да упутиш своје приговоре.

Схватам да сам крив за третман који добијам - не уклапам вам се у стереотип верника, па вређам и измишљам покушавате да испровоцирате реакцију коју желите.
To sto postoje teme su tebi dokaz? :D ajmeee
Vidim da neke stvari uopste ne razumes. Sta je po tebi ateizam? Koje to skrivene agende ima?
 
zato sto smatram da gresis kada ateizam izjednacavas sa religijom.
ateizam ne podrazumeva nikakva delovanja niti ima za cilj sirenje 'ateizma'. ateizam nije pokret - beskonacno puta istaknuto ovde.
kao sto sam malopre naveo, mozemo diskutovati o konkretnim organizovanim grupama ljudi ujedinjenim radi postizanja nekog cilja ali sAm ateizam ne podrazumeva nikakvu ideologiju niti pokret.



sAmo neverovanje u bozanstva ne znaci da cu neku osobu vise ceniti od nekog vernika. (ne)verovanje u bozanstva je samo jedna od sfera svakodnevice naseg poimanja zivota.
ako vernik nije napadan, dosadan u smilu da me vraca na 'ispravan put', uvredljiv pa da moram da se ustezem od iskazivanja sopstveih stavova - nema nikakvih prepreka druzenju.

reagujem na ljude i njihove stavove a ne na njihovu konkretnu (ne)veru. ateisti mi na ovom konkretnom podforumu nisu od interesa jer sa njima jedino zajednicko imam stav da su bozanstva los plod necije maste.



ti navedi sta sma pogresno protumacio pa mozemo da prodiskutujemo. ja citam kao sto je napisano a ako si ti napisao nesto izmedju redova a sto smatras da sam propustio da 'procitam', ti navedi.

Погледај шта сам написао:
Да је то тачно, онда би то био још један аргумент за тврдњу да је атеизам све више налик религији.
Подебљао сам оно што је значајно.
По мом мишљењу и знању српског језика, то није исто што и ти кажеш да изједначавам атеизам и религију.

Има атеиста који своје деловање приказују као атеизам, а у ствари је истоветно деловању појединих вероисповести.
Мени се чини да ти и ја добро разумемо значење појма атеизам, али да има и атеиста и верника којима тај појам није сасвим јасан.
Осим њих, онима којима је јасан, умеју да се често понашају у нескладу са значењем појма.

Сам признајеш да ти атеисти нису од интереса, јер делиш њихово веровање.
То је у реду, али онда мислим да оно прво што си написао да атеизам није постаје угрожено.
Овај подфорум показује очито деловање атеиста.
Можеш се и сам уверити које и какве теме атеисти отварају и какве поруке пишу.
У више порука атеиста се износи став да атеизам треба ширити, да је то добро, да доноси бољитак.

Ја се слажем са оним што кажеш за атеизам, али велики део атеиста данас одудара од тога.
Ваљда су то групе и организације на које си мислио да дискутујемо о њима.
 
Погледај шта сам написао:

Подебљао сам оно што је значајно.
По мом мишљењу и знању српског језика, то није исто што и ти кажеш да изједначавам атеизам и религију.


hvatas se za banalnosti... mada..kako god i izjava
атеизам све више налик религији
definitivno predstavlja pogresno ili sracunato izvrnutu upotrebu znacenja termina ateizam.


Има атеиста који своје деловање приказују као атеизам, а у ствари је истоветно деловању појединих вероисповести.

ima raznih ljudi mada ja iskreno nisam primetio da je neko svoje 'delovanje' nazvao ateizmom - posto smo razjasnili da ateizam nije delovanje.


Мени се чини да ти и ја добро разумемо значење појма атеизам, али да има и атеиста и верника којима тај појам није сасвим јасан.

ima raznih ljudi. to niko ne spori.


Осим њих, онима којима је јасан, умеју да се често понашају у нескладу са значењем појма.

ateizam ne podrazumeva konkretna pravila ponasanja tako da tvoja izjava i dalje govori da si ti taj koji ateizmu pridodeljujes nepostojece karakteristike.

Сам признајеш да ти атеисти нису од интереса, јер делиш њихово веровање.

i ponovo ili sracunato namerno tako pises ili nesvesno gresis. ateizam nije verovanje vec smatranje da bozanstava nema.
kao sto bi 'amarvelizam; npr bio stav da marvelovi junaci ne postoje u RL-u.


То је у реду, али онда мислим да оно прво што си написао да атеизам није постаје угрожено.

potrebno je da navedes na koju tacno izjavu si mislio.

Овај подфорум показује очито деловање атеиста.

na ovom forumu ima raznih ljudi koji sebe se izjasnjavaju kao ateisti i koji diskutuju sa ostalima. ako te ateista pozove da se uclanis u organizaciju 'ateisti srbije' ili kao te pozovu da se okupite na pice dok diskutujete kako da sprecite neustavno naplacivanje postanskih markica za potrebe spc-ovaca onda bi se to moglo nazvati nekom vrstom delovanja.
ja ovde ne vidim nikakva vrbovanja od strane onih koji se izjasnjavaju kao ateisti radi ostvarivanja ciljeva njihove organizacije.

Можеш се и сам уверити које и какве теме атеисти отварају и какве поруке пишу.
У више порука атеиста се износи став да атеизам треба ширити, да је то добро, да доноси бољитак.

ima raznih vernika, ima raznih ateista.
moje licno misljenje je da za za psihu osobe bolje da bude ateista kako ne bi bio potencijalna ovcica sklona manipulaciji (ovde isticem potencijalna sto ne znaci da smatram da su svi vernici ovce).

Ја се слажем са оним што кажеш за атеизам, али велики део атеиста данас одудара од тога.

znacenje tvoje recenice: mnogo ljudi smatra da bozanstava nema ali veliki deo istih tih ne smatra da bozanstava nema.
znam da nisi ovo mislio ali je to znacenje tvoje izjave sto ponovo pokazuje ti nije jasno znacenje termina ateizam.

Ваљда су то групе и организације на које си мислио да дискутујемо о њима.

pogresno si razumeo i zakljucio.
 
Poslednja izmena:

Back
Top