Gajenje voca

HAD~

Aktivan član
Poruka
1.727
Koliko moze da se dobije gajenjem voca kod nas? Mene najvise privlaci jagoda, a koliko sam saznao i prihod je dobar (na ulozenih 10 000 evra dobije se 25 000) . Sta mislite o tome?

I jos jezdna stvar me zanima, da li se iko obogatio od vocarstva u srbiji?
 
Koliko moze da se dobije gajenjem voca kod nas? Mene najvise privlaci jagoda, a koliko sam saznao i prihod je dobar (na ulozenih 10 000 evra dobije se 25 000) . Sta mislite o tome?

I jos jezdna stvar me zanima, da li se iko obogatio od vocarstva u srbiji?

ja mislim da se u srbiji niko nije obogatijo postenim radom tako da ako ti je motiv bogastvo onda nemoj da se zamarash sa votjarstvom jer ces to svakako brzo ta batalish

sve sto radish radi iz ljubavi i vjere u to sto radish
 
Necu to pocinjati dok ne zavrsim fakultet. Naravo, kad budem radio, radicu ili u plastenicima ili na otvorenom uz sve agrotehnicke mere. Navodnjavanje je prvo sto se obezbedi. Ja time ne nameravam da se bavim usput, nego da mi to bude osnovno zanimanje i da imam malo vece povrsine. Ali videcu ;) Koja je cena ove godine?

- - - - - - - - - -

ja mislim da se u srbiji niko nije obogatijo postenim radom tako da ako ti je motiv bogastvo onda nemoj da se zamarash sa votjarstvom jer ces to svakako brzo ta batalish

sve sto radish radi iz ljubavi i vjere u to sto radish

Ma nisam islio da budem milijarder, vec da mogu pristojno da zivim.
 
Necu to pocinjati dok ne zavrsim fakultet. Naravo, kad budem radio, radicu ili u plastenicima ili na otvorenom uz sve agrotehnicke mere. Navodnjavanje je prvo sto se obezbedi. Ja time ne nameravam da se bavim usput, nego da mi to bude osnovno zanimanje i da imam malo vece povrsine. Ali videcu ;) Koja je cena ove godine?

- - - - - - - - - -



Ma nisam islio da budem milijarder, vec da mogu pristojno da zivim.

e to vetj mislim da tjesh motji :)
 
Koliko moze da se dobije gajenjem voca kod nas? Mene najvise privlaci jagoda, a koliko sam saznao i prihod je dobar (na ulozenih 10 000 evra dobije se 25 000) . Sta mislite o tome?

I jos jezdna stvar me zanima, da li se iko obogatio od vocarstva u srbiji?

Pre nego sto krenes sa jagodama i pocnes da sabiras hiljade eura, moras da savladas jedan mali test: MORAS SAM DA NABERES GAJBU JAGODA!

Kada to ucinis - mnoge stvari ce ti postati jasnije same od sebe.
 
Pre nego sto krenes sa jagodama i pocnes da sabiras hiljade eura, moras da savladas jedan mali test: MORAS SAM DA NABERES GAJBU JAGODA!

Kada to ucinis - mnoge stvari ce ti postati jasnije same od sebe.

Druze moj, ja celo leto lomim kicmu beruci voce. Pre pola sata sam dosao kuci iz kupina. Ceo dan na ovoj vrucini, jutros sam otisao malo posle, 6 a evo kad sam se vratio.

Ja ozbiljno planiram da se bavim time za koju godinu pa da vidim kako to ide i da li da pocnem da se raspitujem na vreme.
 
Poslednja izmena:
Druze moj, ja celo leto lomim kicmu beruci voce. Pre pola sata sam dosao kuci iz kupina. Ceo dan na ovoj vrucini, jutros sam otisao malo posle, 6 a evo kad sam se vratio.

Ja ozbiljno planiram da se bavim time za koju godinu pa da vidim kako to ide i da li da pocnem da se raspitujem na vreme.

Kupine i maline su mnoooogo jednostavnije jer se beru STOJECI.......

Pokusaj sa jagodama.....:D
 
Zdravo imam jedno pitanje za vas ja sam 95 godiste idem u poljoprivrednu skolu i nzm koji smer da upisem jedan covek mi govori da upisem vocarski smer na fakultetu i da otvorim vocnjak zato sto imam oko 1ha zemlje koja je peskovita sta kazete na to?
Ako imate neku drugu ideju molim vas kazite mi hvala unapred
 

Milosevic.


Nego ja podrzavam tvoju ideju sa jagodama. Pogotovo ako ces imati hektar-dva. Najveci problem ja tu vidim od kradje jagoda nocu. Sjajno je sto hoces da budes proizvodjac jagoda. Ja bih na tvom mestu gledao sto vecu efikasnost da postignem u smislu da bude sto veci stepen automatizacije i gustine.

Ne verujem da ces voziti auto od 30,000e ali smatram da je to dobar odnos biznis/zarada. Licno da imam mogucnosti i vremena bavio bih se poljoprivredom.

sme li se znati gde ti je njiva?
 
Ali pod pristojnim zivotom podrazumevam auto od 30 000 evra :D

svašta. Prvo moraš da porasteš. pa onda sve drugo. kakve veze ima auto od 30 hiljada evra sa pristojnim životom.
Koju sortu jagode namaravaš da posadiš? Da li te zanima da je prodaješ onim nakupcima koji je izvoze za Rusju, ili misliš da je proodaješ hladnjačarima.? Ili misliš da je odgajiš kao ORGANIC voće, sa organic setifikatom? Kojim površinama za sad raspolažeš? Jagodom iz plastenika ništa ne možeš da uradiš sasvim sigurno. Em će te ubiti poljaci, em će te unakaziti Egipat, a Holandija će da te razapne, i cenom i kvalitetom. Dakle, samo na otvorenom.
 
Koliko moze da se dobije gajenjem voca kod nas? Mene najvise privlaci jagoda, a koliko sam saznao i prihod je dobar (na ulozenih 10 000 evra dobije se 25 000) . Sta mislite o tome?

I jos jezdna stvar me zanima, da li se iko obogatio od vocarstva u srbiji?
Bilo bi lepo kada bi se neko javio od proizvodjača ili uzgajivača voća :D ja jedino znam one iz okoline Smedereva koji imaju 1 000 sadnica trešanja ! Tj stabala + prodaju sadnice.

Ja bih pre zasadila orahe.
 

Back
Top