OHRID

izlet? pojma nemam....zavisi od interesovanja......sveti naum i izvori drima...samuilovu tvrdjavu,amfiteatar i ceo taj stari grad....grad koski....biljanini izvori....kalista u strugi...to je otprilike to.

Kad stigneš u Ohrid destinacije za obilazak će ti se bukvalno same ponuditi + sve ovo što je neladm navela :ok:
 
Naprotiv,nisi dosadna pitaj uvek šta te zanima ;)
Sa glavne beogradske stanice (koliko ja znam) prema Ohridu Galebovi autobusi nisu svraćali u Jagodinu.Prva pauza i prikupljanje putnika im je oduvek bilo u Nišu pa zatim u Skoplje...moguće je da svraćaju u Jagodinu ali godinama koliko putujem (zadnji put busom 2007 god.) nisu tamo svraćali.U Skoplju je ulazilo uvek malo ljudi jer tamo već postoje redovne linije Skoplje-Ohrid.
Imaš i prevoznika (ne mogu da se setim kako se zove) koji takođe polazi sa glavne bgd. stanice i oni su iz Struge (znam samo da su im zelene boje autobusi)...za njih ne znam koja im je maršruta.
I da,uvek ali uvek gledaj da tražiš kartu za Galebov autobus koji ide preko Kičeva za Ohrid jer je put zaista dosta kraći a i put je mnogo bolji.
Alternativa ti je da ideš nekim drugim prevoznikom (preporuka - Mlaz Bogdanci) koji saobraća samo do Skoplja ali ti nije frka da tamo sačekaš bus za Ohrid.

Hvala :D
Ovako,idem sa jos jednom drugaricom,koliko putujemo,putujemo,meni ne smeta ni 20 sati,a ni njoj,a ta treca,razmazena :D ako hoce da ide neka ide,ako joj se ne putuje 12 sati,sta ja da joj radim.
Idem samo na 3 dana,pa pitam za te izlete,da se obavestim da bih sto bolje iskoristila vreme tamo.
Idem krajem avgusta,tim Galebom,nadam se da ce biti solidno vreme.
Hvala vam mnogo na informacijama,jedva cekam da odem! ;)
 
Pre nedelju dana sam se vratio sa odmora iz Ohrida, naravno oduševljen! Sve je bolje nego sam očekivao. Toplo preporučujem Ohrid kao destinaciju za odmor. Bili smo smešteni u apartmanu u vili Celus, (pronašao i rezervisao preko interneta, sve je apsolutno onako kako je predstavljeno). Kuća je nova, izuzetno čista, moderno opremljena. Nalazi se na lepom mestu, minut od jezera, na samom keju, desetak minuta "laganice" do starog grada i centra. Najbitnije od svega, gazde su izuzetno ljubazne i gostoljubive a cene povoljne. Mesto za preporuku!
Generalno, utisak je da bi mnogi iz "okruženja" mogli ove godine u Ohrid na časove iz turizma i ljubaznosti. Pozdrav!
 
Poshto sam se vratio sa Ohrida pre neki dan, a rekao sam da cu preneti utiske, reshih da naposhem post.
Putovali smo kolima, put traje oko 9 sati sa jednim omorom i granicom, na granci smo se zadrzali oko 20 min.
Put je ok, 2/3 je autoput, putarina je oko 15e u jednom pravcu sve ukupno. Putvoanje je nama bilo lakshe nego do CG.
Smeshtaj smo placali 8e po osobi, soba sa zasebnim kupatilom, kablovskom i upotrebom kuhinje, 5 min peshke do pocetka Ploshtada, njihove shtrate, ko nasha K, Mihailova.
Ima svashta da se vidi i obidje, stari grad, crkve,tvrdhava...
Plaze su ok, prednost je ako se ide kolima, jer su sve van grada, ima par koje su u gadu ali na njih nismo ishli. Voda je svuda bila cista i prozirna. Vide se male ribice koje trece okolo. ;)
Cene su ok, jeftinije je nego u Beogradu. Prave dobru Nes kafu, limunadu, super su im vocne salate.
Mi smo dosta puta bili na Cuba Libre, klubu- kaficu, gde moze da se leshkari na lezaljkama, na doku ili da se piju kokteli. ;)
Vozili smo se brodicima, shto preporucujem i danju i nocu, ne znam koje je lepshe, posebno ako idete sa devojkom/ deckom, romantika i te fore. Predlog je da se dobro obucete, deblji duks ili jakna,
jer je na bordu hladnije i duva vetar. Sa brodicem smo ishli do svetog Nauma, bili do crkve, culi otkucaje srca SV. Nauma, vozili se camcem po Crnom drimu, tamo se malo proshetali i vratili istim brodicem.
Preporuka da onaj ko ode na Ohrid obavzno ode do SV Nauma.
Ljudi su gostoprimljivi, ljubazni, ne samo oni kod kojim smo bili smeshteni nego svuda, izuzev par slucajeva mada je to bilo oko 1-2 avgusta, kada su najvece guzve.
Kao slag na torti je bio karting, koji me je odushevio, velika i shiroka staza, 200ccm su motori, idu do 80 km/h, cena je povoljna, usluga je odlicna.
Kritika moze da bude na higijenu generalno, mada ni u nekim delovima Bograda nije nishta bolje.

Imao sam srecu da dan posle dolaska odem u CG na 3 dana.
U poredjenju sa Ohridim u CG je skupje, usluga je loshija, nisu ni priblizno ljubazni, otimaju pare na svakom koraku, parking, plaza, putarina, za koju nisam ni znao da postoji, mada niej problem u novcu, nego
u nacinu kako ga naplacuju.
Na ohridu ima i sta da se vidi, obidje, dok se u Cg sve svodi na kupanjei neki noci izlazak.

Po meni pobedu je odneo Ohrid, ako nishta bar zbog kartinga. ;)
Da je na ohridu slana voda, odnosno more, ne bih razmishljao o CG.

Nadam se da sam nekom pomogao ovim postom, kao shto je meni pomoglo citanje prethodih postova.
Poz. Bane.
 
Zorane koja je cena dvokrevetnog apartmana?

Tamara pozdrav,
Nas je bilo troje, u apartmanu u potkrovlju (na slikama na sajtu), plaćali smo 35.-€ na dan. U tu cenu je bila uključena i boravišna taksa (gazda sve goste obavezno prijavljuje). Ali preporučujem ti da kontaktiraš Šenola, možda je sada nešto drugačije, sezona polako odmiče...
 
Imao sam srecu da dan posle dolaska odem u CG na 3 dana.
U poredjenju sa Ohridim u CG je skupje, usluga je loshija, nisu ni priblizno ljubazni, otimaju pare na svakom koraku, parking, plaza, putarina, za koju nisam ni znao da postoji, mada niej problem u novcu, nego
u nacinu kako ga naplacuju.
Poz. Bane.

putarina u cg? na sta tacno mislis?
 
Bila sam 4 dana,super se provela.
Lepo je zaista,iznenadilo me koliko je jezero,znala sam da je veliko,ali toliko,ne,sto svemu daje utisak kao da si na moru,jer se tek nazire kraj.
Voda je cista,isli smo na Sv. Naum,brodicem,plaze su lepe,jeftine lezaljke,onaj kafic Cuba libre ima mnogo dobre lezaljke i super je muzika,tamo smo bili stalno.
Sto se tice nocnog zivota,mrzelo me nesto da izlazim,htela da se odmorim,tako da nemam pojma kakve su diskoteke,uvece smo uvek bili po kaficima koji su u centru,odlicni kokteli.
Smestaj je bio odmah u centru.
Sve u svemu,idem opet sledece godine,ali malo duze. :)
Ono zbog cega sam poludela je prevoznik. Ka tamo smo lepo putovali,udoban prevoz,normalan,ok vozac i kondukter. U povratku....katastrofa. Menjali smo autobus u Skoplju,neki ljudi su stajali jer su prodali duple rezervacije,za malo da ispadene tuca u autobusu,autobus kao iz Drugog Svetskog Rata....ali dobro,ajde,de...necu da sitnicarim :)
 
Ako si se vraćala redovnom linijom Ohrid - Beograd ne verujem da može da se napravi dupla rezervacija...verovatno da si vadila kartu do Skoplja pa onda drugim prevoznikom do Bg.
 
Ma jok,sto bih to radila.
Kupila sam na Ohridu,cim smo stigli,za nazad kartu,direktno Ohrid-Beograd,jer u Beogradu ne prodaju povratne.
Posto nas autobus nije bio popunjen,i jos jedan isto iz Makedonije,ne znam koji grad,koji je isao za Beograd,spojili su nas u Skoplju,s tim sto su oni u Skoplju prodali jos karata to isto vece,ne obaziruci se sto nema mesta,tako da je nekoliko ljudi iz mog prvog autobusa stajalo.
Jedan decko iz autobusa je prokomentarisao da to imaju obicaj da urade,da mu se to desilo i proslog leta.

p.s. Da...ka tamo smo putovali 9 sati,moze brzo da se stigne,ali sve zbog toga jer se nismo previse zadrzavali na granici,u povratku 13 sati! Zbog svih tih peripetija sa autobusima i na granici smo imali incident,pa su nas zadrzali oko 2 sata :lol:
 
Poslednja izmena:
Ohrid je mnogo lep grad ima dosta toga da ponudi.Ljudi su fini,druzeljubivi,svako je sa osmehom na licu.Ja sam sredio smestaj preko Antonija.Momak profesionalno radi svoj posao preko njegovog web sajta www.visit-ohrid.com na koji ima velika ponuda smestaja.Uzeli smo apartman x 25eu na dan za dvoje u samom centru u kom smo stvarno uzivali.Momak je izuzetno susretljiv i usluzljiv,pun informacija za sve sto vas interesuje.Pohvala za Antonija!!! :ok:
 
Jeste da je ovo tema o Ohridu,ali nisam znao gde da pitam pa cu ovde...Jel neko zna koliko su cene prenocista u hostelima u Skoplju?Ako neko ima da preporuci neki hostel,sto jeftiniji to bolje....
 
5370_1184743066667_1470972189_30504508_7219045_n.jpg


Letos sam bila na Ohridu, preko turističke agencije iz Bgd , koja je u saradnji sa makedonskim vodičima, imala izuzetno dobru organizaciju obilazaka Ohrida i okoline, i izleta ...
...sa bezbrojnim informacijama o samom gradu, objektima, življu, jezeru, okolini, i puno priča i legendi o svemu tome...

5370_1184743106668_1470972189_30504509_4273197_n.jpg


5370_1184744546704_1470972189_30504516_6844534_n.jpg

...radionica za izradu hartije, jedina na Balkanu i na sedmom mestu u svetu, gde se ručno proizvodi hartija ...

5370_1184744666707_1470972189_30504519_6234280_n.jpg

antičko pozorište...
 
Poslednja izmena:
:) ...molim, i drugi put ... :D

Postavih samo par sličica, da ne zamaram mnogo, a i da neko ko nije bio nikada, ima koliko-toliko predstavu o tome kako je na Ohridu.

Ja sam krenula sa skroz pogrešnom predstavom o samom gradu i jezeru, tako da je time moje oduševljenje bilo veće.

...Apsolutno ima zabave za sve...istorijskih i značajnih objekata, pregršt kafića, restorana, barova na plaži (a pritom su cene gotovo iste svuda, jeo ti ili pio u centru grada, na periferiji, ili na plaži, izađe ti na isto...:D) , mogućnost sportova na vodi, izleta, itd itd i opet da ponovim za decu ima mnogo mnogo zabave...
Mi smo se '' bacali'' sa parama, krstarili brodom, iznajmljivali sve što se moglo iznajmiti, (:rumenko: dobro ne baš sve), hranili se po restoranima, išli u cirkuse, luna parkove itd itd a potrošili siću...

i opet ćemo iduće godine :D
 
:) ...molim, i drugi put ... :D

Postavih samo par sličica, da ne zamaram mnogo, a i da neko ko nije bio nikada, ima koliko-toliko predstavu o tome kako je na Ohridu.

Ja sam krenula sa skroz pogrešnom predstavom o samom gradu i jezeru, tako da je time moje oduševljenje bilo veće.

...Apsolutno ima zabave za sve...istorijskih i značajnih objekata, pregršt kafića, restorana, barova na plaži (a pritom su cene gotovo iste svuda, jeo ti ili pio u centru grada, na periferiji, ili na plaži, izađe ti na isto...:D) , mogućnost sportova na vodi, izleta, itd itd i opet da ponovim za decu ima mnogo mnogo zabave...
Mi smo se '' bacali'' sa parama, krstarili brodom, iznajmljivali sve što se moglo iznajmiti, (:rumenko: dobro ne baš sve), hranili se po restoranima, išli u cirkuse, luna parkove itd itd a potrošili siću...

i opet ćemo iduće godine :D

Ovo boldovano je veoma bitno jer narod iovako kad negde kreće na letovanje gleda da prođe što jeftinije + odličan provod = uživancija :D
Ove godine mene je zakačila ta :evil: PROKLETA PRIVATIZACIJA :evil: tako da sam bio primoran da preskočim raj na zemlji ovog leta...sledeće,da da Bog zdravlja i da se nekako iskobeljam iz ove krize i eto mene tamo familijarno :)
 
Vidim da su utisci uglavnom veoma lepi. Može li mi neko reći kakva je situacija sa odmorom zimi? Isplati li se otići npr. na 5-7 dana na zimu?
 
Ja nisam nikada zimi tamo bio ali činimi se da je ovde već neko spominjao kako je tamo zimi i konkretno kako izgleda doček Nove godine u Ohridu...prelistaj par stranica unazad i pronaćićeš odgovor koji tražiš.
 

Back
Top