Velika nepravda Titova-Zašto se niste bunili?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Otkup žita, odbornik u mjestu je pri Sjetvi procjenjivao koliko seljak treba predati žita nakon žetve. Bez obzira na eventualnu sušu, MORAŠ TOLIKO ŽITA PREDATI ILI SI GOTOV. KUPI OD DRUGOG ŽITO ALI TOLIKO I TOLIKO MORAŠ PREDATI.
Zašto se niko nije bunio? Protivio? E, jeste skoro svi bili pi3de,...:dash: :dontunderstand:

clan drustva "pljiz heljp baznija" kaze nekom da je pi3da, boze sacuvaj..................
 
Otkup žita, odbornik u mjestu je pri Sjetvi procjenjivao koliko seljak treba predati žita nakon žetve. Bez obzira na eventualnu sušu, MORAŠ TOLIKO ŽITA PREDATI ILI SI GOTOV. KUPI OD DRUGOG ŽITO ALI TOLIKO I TOLIKO MORAŠ PREDATI.
Zašto se niko nije bunio? Protivio? E, jeste skoro svi bili pi3de,...:dash: :dontunderstand:

Ти као да не знаш како су у тоталитарним друштвима пролазили они што "ометају" државне пројекте?? Због терора и насиља, наравно.
Знам за неке који су терани да плански сеју дуван по њивама, али су ипак успели тих година да се одупру. Некако је прошло без тога.
 
Није истина да се нико није бунио против Тита.... Много Срба је било на Голом Отоку.... Те што су се бунили су склањали врло брзо,па народ није могао да примети да се неко буни. Чуо сам приче да су долазили ознаши у мантилима по сељаке који нису хтели да дају жито,обично би их одвели у неку полицијску станицу и премлатили....после тога су узимали шта су хтели. Они јадници који су прошли "обраду" у станици полиције више никад нису рекли нећу или неправда.....
 
Е,мој секретаре, боље да погледаш прво документе Партије и тог твог СКОЈ-а пре него што постављаш овакве теме.:per:
Црвени терор и јесте био доктрина којом је обезбеђивана "кооперативност" сељака.
Да не бих ишао даље рећи ћу ти за пример за који ми не требају никакви документи да бих знао да ли је било отпора или не.У мирној Војводини на Ченеју(код Новог Сада) је два дана бесенела полицијско-војна акција управо због отпора, док нису побили те који су се бунили.Један мој даљи рођак је ту погинуо па за то знам и ако се о томе ћутало,као што сећути и данас.Његова је жена после тога померила памећу годинама тражећи правду за свога мужа.
 
Tito:

1. ubica,
2. lopov,
3. <razno>.

Ljudi su nestajali, ubijani, tuceni, maltretirani, ponizavani, koceni u zivotnom napretku...

Divno je bilo. Samo ako se neko pravi blesav i okrece glavu na drugu stranu.
Divno je bilo jer sam bio mlad i sekularan, te drčan da poHebem svako žeMsko.

- - - - - - - - - -

Hbte Baznijanci,
niste postojali 1950
bili ste Srbi muslimanske veroispovesti ...

:roll::roll::roll:
Nije to tema, nego zašto se i vi velikosrbi niste oružano pobunili? Ima nekoliko pravih odgovora već ovdje postavljenih.
 
Е,мој секретаре, боље да погледаш прво документе Партије и тог твог СКОЈ-а пре него што постављаш овакве теме.:per:
Црвени терор и јесте био доктрина којом је обезбеђивана "кооперативност" сељака.
Да не бих ишао даље рећи ћу ти за пример за који ми не требају никакви документи да бих знао да ли је било отпора или не.У мирној Војводини на Ченеју(код Новог Сада) је два дана бесенела полицијско-војна акција управо због отпора, док нису побили те који су се бунили.Један мој даљи рођак је ту погинуо па за то знам и ако се о томе ћутало,као што сећути и данас.Његова је жена после тога померила памећу годинама тражећи правду за свога мужа.
Pa vidiš li da je to ismijavanje tog tadašnjeg sistema. Bilo je 7 sekretara SKOJ-a, a ja sam 8. nepostojeći, izmišljeni, duhoviti, sarkastični ''sekretar SKOJ-a''.
 
Otkup žita, odbornik u mjestu je pri Sjetvi procjenjivao koliko seljak treba predati žita nakon žetve. Bez obzira na eventualnu sušu, MORAŠ TOLIKO ŽITA PREDATI ILI SI GOTOV. KUPI OD DRUGOG ŽITO ALI TOLIKO I TOLIKO MORAŠ PREDATI.
Zašto se niko nije bunio? Protivio? E, jeste skoro svi bili pi3de,...:dash: :dontunderstand:

Sekretaru, nije bilo na dnevniku te se verovatno nije dogodilo :bye:

vrcx.jpg


jj3w.jpg
 
Pa vidiš li da je to ismijavanje tog tadašnjeg sistema. Bilo je 7 sekretara SKOJ-a, a ja sam 8. nepostojeći, izmišljeni, duhoviti, sarkastični ''sekretar SKOJ-a''.
Хвала на обавештењу Секретару,а што се онда и не понашаш у духу тога?
Није проблем у ироничном односу, него у недовољном познавању чињеница.
 
Očekujem skoru rehabilitaciju ovih poubijanih tokom Cazinske bune što sa suđenjem, što bez suđenja, barem u državi Bosni i Hercegovini.

- - - - - - - - - -

Хвала на обавештењу Секретару,а што се онда и не понашаш у духу тога?
Није проблем у ироничном односу, него у недовољном познавању чињеница.
Nisam toliko pametan i sposoban da sve to postignem.
 
Da, da... A mozda si hteo da kazes da si sledeci, nastavljac... Svakako ih reklamiras i podizes sa smetlista, samim tim sto se ta kombinacija slova pojavljuje...
Hoćeš reći i negativna reklama je REKLAMA. Samo neka se pojavljuje logo SKOJ-evski.
Nisam opterećen tim stvarima, vratimo se temi ZAŠTO SE VRLI PROTIVNICI DRUGA STAROG NISU BUNILI?
 
Hoćeš reći i negativna reklama je REKLAMA. Samo neka se pojavljuje logo SKOJ-evski.
Nisam opterećen tim stvarima, vratimo se temi ZAŠTO SE VRLI PROTIVNICI DRUGA STAROG NISU BUNILI?

Nisi opterecen time zato sto si takva licnost: ne smeta ti da reklamiras nesto sto je zasnovano na ubijanju kradji.

A ovo tvoje pitanje je u skladu sa tobom. Ne znam odakle ti informacija da se nisu bunili?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top