Patrijarhat

hejti

Poznat
Banovan
Poruka
8.402
Taki musko-zenski odnos cu da opisem kroz poznatu bajku da svakome bude jednako blisko ono sto zelim reci

Trnoruzica

Trnoruzica predstavlja zenu, ona je pasivna skoro mrtva u dubokom snu hiljadu godina.
To znaci da je ona kao zena bez muskarca, svakako neudata zena, na izvestan nacin mrtva.
Takodje, ona je u fantazmu cekanja pravog muskarca, pa makar trajalo i sto godina.

Kraljevic oznacava muskarca, aktivnog ucesnika, bez kojeg trnoruzica ne bi znala sta je zivot, dok je on ne poljubi.
Muskarac je heroj, cinom njegovog isceliteljskog poljupca ozivljava se ne samo princeza nego i sve zivo u kraljevstvu.

Pre zakljucka price sto su ziveli srecno do kraja zivota imamo i onu cinjenicu da je princeza do kraljevica intaktna, i da se udaje za njega prvog muskarca
(makar to bilo i posle jednog veka) koji je seksualno nacinje.


Sta mislimo o ovakvnom ljubavnom uredjenju ??
 
Нисам за патријархат, то није постојало ни у време мог деде, али би ваљало некако да мушкарци остану мушкарци, а жене жене. Ако је икако могуће.
 
OK
ja mislim da to nema neke veze s istorijskom lokalizacijom, kao sto je romantizam i slicne epohe, ili sa staroscu i slicno
nego da je masovno izopacavanje erotike generalno dovelo do gubitka veze sa najdubljim osnovama bica

jos mislim sta je potralo patrijarhat to je sto su iscezle polne razlike i samo poimanje njihovog smisla
raspale feministkinje izborile su se za pravo zene na neprirodnost , nista drugo nego izdale zenu , koja je zajedno s muskarcem u patrijarhatu bezbrizno ususkana
 
OK
ja mislim da to nema neke veze s istorijskom lokalizacijom, kao sto je romantizam i slicne epohe, ili sa staroscu i slicno
nego da je masovno izopacavanje erotike generalno dovelo do gubitka veze sa najdubljim osnovama bica

jos mislim sta je potralo patrijarhat to je sto su iscezle polne razlike i samo poimanje njihovog smisla
raspale feministkinje izborile su se za pravo zene na neprirodnost , nista drugo nego izdale zenu , koja je zajedno s muskarcem u patrijarhatu bezbrizno ususkana
Баш тако :ok:
 
Taki musko-zenski odnos cu da opisem kroz poznatu bajku da svakome bude jednako blisko ono sto zelim reci

Trnoruzica

Trnoruzica predstavlja zenu, ona je pasivna skoro mrtva u dubokom snu hiljadu godina.
To znaci da je ona kao zena bez muskarca, svakako neudata zena, na izvestan nacin mrtva.
Takodje, ona je u fantazmu cekanja pravog muskarca, pa makar trajalo i sto godina.

Kraljevic oznacava muskarca, aktivnog ucesnika, bez kojeg trnoruzica ne bi znala sta je zivot, dok je on ne poljubi.
Muskarac je heroj, cinom njegovog isceliteljskog poljupca ozivljava se ne samo princeza nego i sve zivo u kraljevstvu.

Pre zakljucka price sto su ziveli srecno do kraja zivota imamo i onu cinjenicu da je princeza do kraljevica intaktna, i da se udaje za njega prvog muskarca
(makar to bilo i posle jednog veka) koji je seksualno nacinje.


Sta mislimo o ovakvnom ljubavnom uredjenju ??

ko bira princa?
i da li
princ bira
 
ako sam dobro upućena,
patrijarhalno društvo vodi i oblikuje muškarac, kao osnovna figura
on određuje, zapoveda, zahteva, hvali, organizuje, podređuje.. već prema nekim svojim (ili naučenim, preuzetim) nahođenjima

"ljubavno uređenje"
u kome ne učestvuju obe strane
u odlukama, željama, stavovima,
dogovorima, izborima....
nije ljubav
 
izgubila si nit
postoje dve strane s tim sto se neguje polna razlicitost u prevodu da je muskarac jaci a zena slabija i oni kao takvi zajedno cine jedinstveni tandem
problem je sto poenta nije u tome da je zena ugrozena od strane muskarca, to sam vec napisala u postu koji nisi citirala
 
Taki musko-zenski odnos cu da opisem kroz poznatu bajku da svakome bude jednako blisko ono sto zelim reci

Trnoruzica

Trnoruzica predstavlja zenu, ona je pasivna skoro mrtva u dubokom snu hiljadu godina.
To znaci da je ona kao zena bez muskarca, svakako neudata zena, na izvestan nacin mrtva.
Takodje, ona je u fantazmu cekanja pravog muskarca, pa makar trajalo i sto godina.

Kraljevic oznacava muskarca, aktivnog ucesnika, bez kojeg trnoruzica ne bi znala sta je zivot, dok je on ne poljubi.
Muskarac je heroj, cinom njegovog isceliteljskog poljupca ozivljava se ne samo princeza nego i sve zivo u kraljevstvu.

Pre zakljucka price sto su ziveli srecno do kraja zivota imamo i onu cinjenicu da je princeza do kraljevica intaktna, i da se udaje za njega prvog muskarca
(makar to bilo i posle jednog veka) koji je seksualno nacinje.


Sta mislimo o ovakvnom ljubavnom uredjenju ??




imo sam i ja slične metafore u vezi bajke o arturu i maču u kamenu - ko uspe da ga izvuče (na vreme) taj je odabrani, biće kralj celog života, ovi što ga ne izvuku su osuđeni na marginu i zlopaćenje.

da, sviđa mi se ova metafora zato što je prilično tačna, kasti odgovara činjeničnom stanju (misim kapiram da si ovo prepisala od neke femino bulšit sekte koja verovatno zbog pomenute simbolike traži da se trnova ružica ukine i zabrani jer vređa neke tamo slobode ženskog mišljenja i navodno jeli indoktrinira žene od malena da budu potčinjene i slične neke gluposti, al nema veze).

pa šta je žena nego komatozna kad je sama? žena bez muškarca pada u depresiju neretko i u psihoze ako izsolira duže vreme.
 
izgubila si nit
postoje dve strane s tim sto se neguje polna razlicitost u prevodu da je muskarac jaci a zena slabija i oni kao takvi zajedno cine jedinstveni tandem
problem je sto poenta nije u tome da je zena ugrozena od strane muskarca, to sam vec napisala u postu koji nisi citirala

nisam ja izgubila nit, nego si ti, verovatno
postavila pogrešnu metaforu

Trnoružica SPAVA
dok je Kraljević čeka i traži (aktivan učesnik)
meni to govori da nje nema, ona ne postoji,
bez njegovog poljupca..

no ne vidim da se ona tu nešto pitala

samo su je ljubili dok je spavala
naravno da se zaljubila u prvog kog je ugledala :D

nisam spomenula nikakvo ugrožavanje.
govorim samo o pravu izbora
u patrijarhatu žene nemaju pravo izbora.
 
izgubila si nit
postoje dve strane s tim sto se neguje polna razlicitost u prevodu da je muskarac jaci a zena slabija i oni kao takvi zajedno cine jedinstveni tandem
problem je sto poenta nije u tome da je zena ugrozena od strane muskarca, to sam vec napisala u postu koji nisi citirala

e, bas je romanticno, zivota mi...
znas sta bi bilo jos romanticnije
da te recimo muz mlati svaki da...jer si njegovo...vlasnistvo..bukvalno...ebo metafore...
ako on misli da to tako treba, normalno...u drustvu koje ga pusta da ti radi sta oce...jer ionako ne postojis
kao ljudsko bice vec samo kao komoditet
ono, tvoji mu jos i spakovali sta su imali samo da te ne hrane za dz...
sjajno jelda...i sve su ti to oduzele...raspale feministkinje...sram ih bilo....

iskreno, povraca mi se od ovoliko glupih ljudi...zena... :heart:
 
i jos nesto - nije vam zakonom zabranjeno da budete mentoli i/ili paraziti
missim, kapiram i zasto vam smetaju zene koje to nisu i ne zele biti - ono, jedina..."vrijednost"
koju mislite da imate je...devalviraala zesce...e, pa...sori tako vam grah pao
mada, nije sve izgubljeno...ulozite u sebe..sto bi rekle one najpostenije medju vama...sponzorushe pro :heart:
 
nisam ja izgubila nit, nego si ti, verovatno
postavila pogrešnu metaforu

Trnoružica SPAVA
dok je Kraljević čeka i traži (aktivan učesnik)
meni to govori da nje nema, ona ne postoji,
bez njegovog poljupca..

no ne vidim da se ona tu nešto pitala

samo su je ljubili dok je spavala
naravno da se zaljubila u prvog kog je ugledala :D

nisam spomenula nikakvo ugrožavanje.
govorim samo o pravu izbora
u patrijarhatu žene nemaju pravo izbora.

Zena ceka da nju muskarac odabere
Muskarac je tvorac zivota sa sposobnoscu da je oplodi , a ona primalac nosilac
Konacno ,ne izlgeda mi da zena ikad bira, vec saglasava pristaje da bude odabrana
 
e, bas je romanticno, zivota mi...
znas sta bi bilo jos romanticnije
da te recimo muz mlati svaki da...jer si njegovo...vlasnistvo..bukvalno...ebo metafore...
ako on misli da to tako treba, normalno...u drustvu koje ga pusta da ti radi sta oce...jer ionako ne postojis
kao ljudsko bice vec samo kao komoditet
ono, tvoji mu jos i spakovali sta su imali samo da te ne hrane za dz...
sjajno jelda...i sve su ti to oduzele...raspale feministkinje...sram ih bilo....

iskreno, povraca mi se od ovoliko glupih ljudi...zena... :heart:
На основу твог писања се може закључити да имаш лоше искуство са мушкарцима. :lol:
 
OK
ja mislim da to nema neke veze s istorijskom lokalizacijom, kao sto je romantizam i slicne epohe, ili sa staroscu i slicno
nego da je masovno izopacavanje erotike generalno dovelo do gubitka veze sa najdubljim osnovama bica

jos mislim sta je potralo patrijarhat to je sto su iscezle polne razlike i samo poimanje njihovog smisla
raspale feministkinje izborile su se za pravo zene na neprirodnost , nista drugo nego izdale zenu , koja je zajedno s muskarcem u patrijarhatu bezbrizno ususkana

ja jebbeno ne verujem

- - - - - - - - - -

:hahaha1:

- - - - - - - - - -

Pardon, to je samo moje oduševljenje što Hejti lomi ovde, dugo nisam video ozbiljan pristup od nje pa sam sad malo zabezeknut :lol:
 
Dok se na konto tvog...pisanja moze zakljuciti da si balavac koji nema veze sa zivotom?
:hahaha1:

Шта је бакице, нисам те ваљда погодио у живац?

:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Nisam tela da citiram i prijavljujem s pretpostavkom da zenu tako nesto isuvise boli
Боли је него шта, видиш како је муњевито и реуптивно одреаговала, евоцирала госпоЏа несрећне успомене. :mrgreen: :cepanje:
 
Vragana batali emocionalnu reakciju tako se ne diskutuje

- - - - - - - - - -

Missim moramo držati neki nivo ovde elda

kakvu emocionalnu reakciju?
nisu to ljudi vec samo statistike i clanci u crnoj kronici...ne dogadja se namm pa je ok - pravimo se da se opce ne dogadja
i da se nije ni dogadjalo...ususkanost patrijarhata...hahahaha...
ajd da legalizovano naslje romantiziramo i uzdizemo na pijedestal...pljujuci po slobodi koju imamo jer nam je dana?

sto je najsmjesnije kladim se da vas dvojica nemate ni 30 godina
zivite s roditeljima i nijedan racun u zivotu niste samo platili...
sto bi ti reko, kolega, da se zakljuciti...
a...postavljacici...ako je stvarno zensko bi bilo pametnije
da se uvati (metaforicke ili bukvalne) motike nego sto provodi
dane kukajuci ovuda nad propascu necega sto sustinski ne razumije
osim dijela u kome joj neko drugi citav zivot placa racune

- - - - - - - - - -

:hahaha1:

Шта је бакице, нисам те ваљда погодио у живац?

:mrgreen:

- - - - - - - - - -


Боли је него шта, видиш како је муњевито и реуптивно одреаговала, евоцирала госпоЏа несрећне успомене. :mrgreen: :cepanje:
Idi trazi kevi pare za sladoled...udarila te vrucina...sinko
 
kakvu emocionalnu reakciju?
nisu to ljudi vec samo statistike i clanci u crnoj kronici...ne dogadja se namm pa je ok - pravimo se da se opce ne dogadja
i da se nije ni dogadjalo...ususkanost patrijarhata...hahahaha...
ajd da legalizovano naslje romantiziramo i uzdizemo na pijedestal...pljujuci po slobodi koju imamo jer nam je dana?

sto je najsmjesnije kladim se da vas dvojica nemate ni 30 godina
zivite s roditeljima i nijedan racun u zivotu niste samo platili...

sto bi ti reko, kolega, da se zakljuciti...
a...postavljacici...ako je stvarno zensko bi bilo pametnije
da se uvati (metaforicke ili bukvalne) motike nego sto provodi
dane kukajuci ovuda nad propascu necega sto sustinski ne razumije
osim dijela u kome joj neko drugi citav zivot placa racune

- - - - - - - - - -


Idi trazi kevi pare za sladoled...udarila te vrucina...sinko
Нема шта, изврстан си профајлер, бакице. :ok: :lol:
 

Back
Top